Test z wykresem

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
e7th04sh
Posty: 514
Rejestracja: środa, 15 października 2008, 02:30

#31 Post autor: e7th04sh » wtorek, 21 października 2008, 20:52

Słusznie prawisz, ale ja mam bardzo małą wiedzę usystematyzowaną. Mam trochę intuicji ale... No dobra, niech ci będzie. ;] Mam nadzieję, że więcej ludzi się zainteresuje - może na forum socjonika.pl?

edit: no i projekty w których stałąsiłą motoryczną jest ENtp nie trwają długo ;] jeśli w ogóle ruszą.


Moja krew krajowa!
Jeśli mogę coś zasugerować... to to zrobię.

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#32 Post autor: NoMatter » wtorek, 21 października 2008, 20:54

Pisz, pisz. Ja chętnie poczytam, jak coś to mogę pomóc swoją skromną wiedzą :P
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
e7th04sh
Posty: 514
Rejestracja: środa, 15 października 2008, 02:30

#33 Post autor: e7th04sh » wtorek, 21 października 2008, 21:01

Ne w podstawowej:
Często zdarza ci się, że zaciekawiasz i inspirujesz swoje otoczenie nowatorskimi pomysłami.
Odczuwasz potrzebę poznawania nowych ludzi, zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.
Zdecydowanie wolisz rozpoczynać nowe inicjatywy, niż doprowadzać je do końca lub pracować stale przy tych samych.
edit: istotne spostrzeżenie - jeśli ktoś ma funkcję w podstawowej, zgodzi się ze stwierdzeniami o charakterze 'pozytywnym' dot. kreatywnej. Dlatego pytania do funkcji kreatywnej muszą być specjalnie przemyślane, i mieć charakter negujący opcję podstawową.
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 października 2008, 21:05 przez e7th04sh, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja krew krajowa!
Jeśli mogę coś zasugerować... to to zrobię.

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#34 Post autor: SuperDurson » wtorek, 21 października 2008, 21:03

Masz intuicję - korzystaj z niej. Tego od Ciebie oczekujemy.

Jakiej wiedzy potrzebujesz? Dostaniesz ją.

Zaczęliśmy tutaj - skończmy tutaj.

Projekt już ruszył. Zostanie zakończony. Ja nad tym czuwam. Podjąłem się - więc skończę.

Pierwsi chętni do pomocy już się znaleźli. Dzięki. Do booooju! :mrgreen:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
e7th04sh
Posty: 514
Rejestracja: środa, 15 października 2008, 02:30

#35 Post autor: e7th04sh » wtorek, 21 października 2008, 21:05

Wow, powiem ci, naprawdę ci wierzę :D sprawiasz wrażenie, że posiadasz predyspozycje, których mi brak. :]

edit: najprościej będzie opracować funkcje podstawowe i roli.
Moja krew krajowa!
Jeśli mogę coś zasugerować... to to zrobię.

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#36 Post autor: Orest_Reinn » wtorek, 21 października 2008, 21:15

SuperDurson pisze:Nie.

Ty (lub zainteresowani) piszesz pytania. Bo to Twój pomysł.
Kamil (lub ktoś kto to potrafi) je weryfikuje. Bo ma dużą usystematyzowaną wiedzę. I praktykę w jej używaniu.
Ja (lub ktoś podobny) trzymam projekt w ryzach. Sugeruję. Nadaję kierunek. Optymalizuję. Bo umiem to robić. Bo mam chęć.

Skrypt to przedostatni krok. Bierz się za pytania. Od nich należy zacząć.
Nie pierdol. Chce pisać skrypt, to niech pisze. Nie dyryguj.
Wow, powiem ci, naprawdę ci wierzę sprawiasz wrażenie, że posiadasz predyspozycje, których mi brak. :]
Predyspozycje do pieprzenia głupot...

Wpierw musimy ustalić formę testu. Na pewno pytania zasugerowane przez ciebie są... do dupy... Pomijając już kwestie merytoryczne, są zbyt szczegółowe i łatwo można je źle zrozumieć. Przykładowo, zasady mogą być różnie rozumiane - logika, prawo, moralność... To musi być nieco lepiej doprecyzowane - najlepiej podparte jakimiś przykładami.
Ile będzie pytań? Ja proponuję jednak 64, ale rozbudowane.
Co z pozostałymi częściami testu determinującymi mniej szczegółowo umiejscowienie funkcji (cenione/niecenione, silne/słabe, przyjmujące/produkujące...)? Należy wprowadzić chociaż podział na cenione i niecenione, gdyż ludziom często trudno przychodzi rozróżnienie Ego i Id.
najprościej będzie opracować funkcje podstawowe i roli
Czemu? Ja na przykład najlepiej "czuję" aktywacyjną i PoLR...

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#37 Post autor: NoMatter » wtorek, 21 października 2008, 21:29

Często zdarza ci się, że zaciekawiasz i inspirujesz swoje otoczenie nowatorskimi pomysłami.
Różnie z tym bywa, u ENTp często jest tak że ich pomysły i zainteresowania są tak oderwane od normalnego życia że ludzie patrzą się na nich jak na wariatów.
Tutaj jedyne słowo które trzyma to kupy to "nowatorskimi" tyle że przez ludzi może to być brane np pod względem bycia spontanicznym(a to w zasadzie pasuje do wszystkich typów z temperamentami Ep/Ip)
Odczuwasz potrzebę poznawania nowych ludzi, zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.
Poznawanie nowych ludzi- ekstrawertyzm( i to też nie do końca, wydaje mi się że np Fi aktywacyjne też ma taką potrzebę) powiedziałbym bardziej "potrzebę poznawania różnorakich ludzi, masz znajomych w wielu różnych formalnych i nieformalnych grupach"
Zdobywanie wiedzy - Pasuje to tak samo do np. Te polr. jak i do Te w ego.
umiejętności - pasuje do np. Te w ego.

Zdecydowanie wolisz rozpoczynać nowe inicjatywy, niż doprowadzać je do końca lub pracować stale przy tych samych.
To pasuje np do ENFj :]
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
e7th04sh
Posty: 514
Rejestracja: środa, 15 października 2008, 02:30

#38 Post autor: e7th04sh » wtorek, 21 października 2008, 22:10

Orest_Reinn pisze:Nie pierdol. Chce pisać skrypt, to niech pisze. Nie dyryguj.
No tyż prawdo, warto spojrzeć na open source projekty - tam nikt nie dyryguje prawie, ale jakoś to leci.
Orest_Reinn pisze: Wpierw musimy ustalić formę testu. Na pewno pytania zasugerowane przez ciebie są... do dupy... Pomijając już kwestie merytoryczne, są zbyt szczegółowe i łatwo można je źle zrozumieć. Przykładowo, zasady mogą być różnie rozumiane - logika, prawo, moralność... To musi być nieco lepiej doprecyzowane - najlepiej podparte jakimiś przykładami.
To muszą być takie pytania, że tylko 2 na 64 typy odpowiedzą tak, więc ja się podejmuję raczej pomysłów możliwych pytań, ale nie samych pytań. Chodzi mi o takie uwagi jak z podstawowa vs kreatywna u góry.
Orest_Reinn pisze:Ile będzie pytań? Ja proponuję jednak 64, ale rozbudowane.
64 po kilka, a technicznie możliwość wybrania wersji krótszej.
Co z pozostałymi częściami testu determinującymi mniej szczegółowo umiejscowienie funkcji (cenione/niecenione, silne/słabe, przyjmujące/produkujące...)? Należy wprowadzić chociaż podział na cenione i niecenione, gdyż ludziom często trudno przychodzi rozróżnienie Ego i Id.
To akurat mija się z filozofią tego testu w moim, pomysłodawcy, pojęciu.

Test ma przede wszystkim zebrać dane statystyczne o dużej ilości odpowiadających. Zacznijmy od pytań 8x8 a potem się zobaczy.
Orest_Reinn pisze:Czemu? Ja na przykład najlepiej "czuję" aktywacyjną i PoLR...
Tzn. nie chodzi mi akurat o czucie, bo tu może być różnie. Ale o znalezienie takich pytań, na które nie odpowie ktoś "niepowołany"

edit: nie podejmuję pomysłów możliwych pytań, tylko wskazówek przy tworzeniu pytan, ot chciałem napisać
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 października 2008, 22:14 przez e7th04sh, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja krew krajowa!
Jeśli mogę coś zasugerować... to to zrobię.

Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 588
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#39 Post autor: kamilri » wtorek, 21 października 2008, 22:11

SuperDurson pisze:Ok. Robimy taki test. To się uda. Będzie najlepszy :mrgreen:
Przy obecnych testach socjonicznych to nie sztuka ;) (zrobienie najlepszego, bo wogóle zrobienie to inna bajka :roll:)...
SuperDurson pisze:Konstruktywną polemiką dojdziemy niebawem do gotowego testu :mrgreen:
Ok, to ja od razu zaznaczam że powinniśmy pytać raczej o sposoby zachowań niż o same zachowania (coś w tym stylu, nie wiem jak to dobrze to ująć)...

A jak skończymy zróbmy test do Modelu T :D...
e7th04sh pisze:Se w roli:
Cytat:
Uważasz, że powinieneś być bardziej zdyscyplinowany, aby odnosić większe sukcesy.
Nie jestem pewien czy zgodzą się tylko osoby z Se w roli i nie jestem pewien czy ENTp zależy na sukcesach...
e7th04sh pisze:Ti w podstawowej:
Cytat:
Zasady, które nie posiadają wyjątków, są najbardziej wartościowe.
Niestety mi jako Ti dominantowi nasuwa się odpowiedź: To nie ma znaczenia - ważne tylko aby jeśli zasada ma wyjątki to było zaznaczone że jej posiada...
e7th04sh pisze:Rzecz nie w tym czy moje pytania są dobre, tylko czy jeśli pytania faktycznie będą dobre, to idea testu jest ok.
Pomijając że owe przedstawienie wyników w postaci wykresów jest czymś co nie ma żadnego przełożenia na Socjonikę... Ale prezentacja wyników to sprawa drugorzędna...
Orest Reinn pisze:Nie pierdol. Chce pisać skrypt, to niech pisze. Nie dyryguj.
Jak sam napisałeś nie znamy jeszcze nawet dokładnej formy testu - nie ma co pisać :P...
NoMatter pisze:
Zdecydowanie wolisz rozpoczynać nowe inicjatywy, niż doprowadzać je do końca lub pracować stale przy tych samych.
To pasuje np do ENFj :]
To pasuje do połowy typów (jakaś dychotomia jak mnie pamięć nie myli, może DR)...
e7th04sh pisze:To muszą być takie pytania, że tylko 2 na 64 typy odpowiedzą tak
Na 16 typów... Ale i tak to prawie niewykonalne, co jednak nie oznacza że nie możemy spróbować :D...
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 października 2008, 22:21 przez kamilri, łącznie zmieniany 1 raz.
5 sx/sp, LII

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#40 Post autor: NoMatter » wtorek, 21 października 2008, 22:20

Nie jestem pewien czy zgodzą się tylko osoby z Se w roli i nie jestem pewien czy ENTp zależy na sukcesach...
Chyba nie... A ENTp może zależeć na sukcesie, jeśli ma wrażenie że to znacznie powiększy jego spektrum możliwości. Ale będzie mu trudno planować to na dłuższy okres :P
Uważasz, że powinieneś być bardziej zdyscyplinowany,
Co do tego- bardziej pasuje "jesteś bardzo krytycznie nastawiony do swoich pomysłów. Potrafisz w zasadzie zmobilizować się tylko w momencie zagrożenia. Starasz się wyglądać na osobę pewną i zorganizowaną, choć mocno Cię to męczy."
To pasuje do połowy typów (jakaś dychotomia jak mnie pamięć nie myli, może DR)...
Tak, tyle że ENFj był z tej drugiej połowy dodatkowo :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 października 2008, 22:23 przez NoMatter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
e7th04sh
Posty: 514
Rejestracja: środa, 15 października 2008, 02:30

#41 Post autor: e7th04sh » wtorek, 21 października 2008, 22:23

na 16... mózg mi gnije :( napisałem chodź zamiast choć, na pszykład zamiast przykład :(((
Moja krew krajowa!
Jeśli mogę coś zasugerować... to to zrobię.

Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 588
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#42 Post autor: kamilri » wtorek, 21 października 2008, 22:23

NoMatter pisze:Co do tego- bardziej pasuje "jesteś bardzo krytycznie nastawiony do swoich pomysłów. Potrafisz w zasadzie zmobilizować się tylko w momencie zagrożenia. Starasz się wyglądać na osobę pewną i zorganizowaną, choć mocno Cię to męczy."
Chyba za bardzo podciągasz pod ENFp...
NoMatter pisze:
To pasuje do połowy typów (jakaś dychotomia jak mnie pamięć nie myli, może DR)...
Tak, tyle że ENFj był z tej drugiej połowy dodatkowo :D
Nie on jeden :P...
5 sx/sp, LII

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#43 Post autor: NoMatter » wtorek, 21 października 2008, 22:25

Chyba za bardzo podciągasz pod ENFp...
Możliwe. Zrobię analizę :P
Co do tego- bardziej pasuje "jesteś bardzo krytycznie nastawiony do swoich pomysłów. Potrafisz w zasadzie zmobilizować się tylko w momencie zagrożenia. Starasz się wyglądać na osobę pewną i zorganizowaną, choć mocno Cię to męczy."
BTW: zrobiłem błąd, powinno być "jesteś bardzo krytycznie nastawiony do swojej dyscypliny i zorganizowania".
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 października 2008, 22:28 przez NoMatter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
e7th04sh
Posty: 514
Rejestracja: środa, 15 października 2008, 02:30

#44 Post autor: e7th04sh » wtorek, 21 października 2008, 22:27

Alternatywą dla jednego idealnego pytania może być więcej małych. Tyle samo czasu test zajmie, a wyniki będą wzbogacone o więcej konkretów - np. przekonamy się, że ENTp wcale a wcale nie zaznaczą tak po jednym z pytań, które wydawało się pasować.
Moja krew krajowa!
Jeśli mogę coś zasugerować... to to zrobię.

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#45 Post autor: Orest_Reinn » wtorek, 21 października 2008, 22:30

Można z biegiem czasu udoskonalać test - wystarczy przed testem dać dodatkowe pytanie "jakim typem jesteś?" i wklepać skrypt zapamiętujący dopowiedzi poszczególnych osób.

ODPOWIEDZ