Socjonika - Test poskładany

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Socjonika - Test poskładany

#76 Post autor: jouziou » piątek, 8 lipca 2011, 02:27

jouziou pisze:44% ILE, 29% LII, 53% SEI, 50% ESE, 35% SLE, 21% LSI, 32% IEI, 47% EIE, 71% SEE, 47% ESI, 32% ILI, 26% LIE, 71% IEE, 59% EII, 38% SLI and 50% LSE!

hahahaha, see, coś nowego widze, nie wiem o co chodzi ; dd
i ja dalej nie rozumiem dlaczego mi to tak wyszło, najśmieszniejsze jest to że mój brat IEE też robił ten test i wyszło mu SEI, czyli obstawiliśmy naszych semiduali ; ddd


Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

Re: Socjonika - Test poskładany

#77 Post autor: Emjotka » piątek, 8 lipca 2011, 08:14

Aż się chce powiedzieć "to tylko test". ;) Jak nie ma dobrych definicji operacyjnych, to błąd pomiaru jest ogromny...
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Socjonika - Test poskładany

#78 Post autor: inv » piątek, 8 lipca 2011, 10:27

Emjotka pisze: Przy zamykaniu zakładek zauważyłam:
You scored 79% on SLI, higher than 99% of your peers.
:lol: :mrgreen:
Umarłam!
więc nad Tobą był tylko i wyłącznie mój znajomy, bo jak robił test w mojej obecności, to miał 100% higher ;)
i to piszę absolutnie poważnie.
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 588
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Socjonika - Test poskładany

#79 Post autor: kamilri » piątek, 8 lipca 2011, 10:35

Aż sprawdziłem:
You scored 97% on LII, higher than 100% of your peers.
Ale to swoją drogą fajny pomysł na sprawdzenie wiarygodności wyniku, jeśli jest poniżej 93-94% "higher than of your peers", to nie jest pewny, zakładając że rozkład typów był równy wśród robiących test był w miarę równomierny.
5 sx/sp, LII

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Socjonika - Test poskładany

#80 Post autor: inv » piątek, 8 lipca 2011, 10:46

ale to nie jest tak, że te wyniki są zapamiętywane?
bo w pewnym sensie te % powinny się mniejszać, bo tylko jedna osoba ze wszystkich robiących może mieć 100% higher.

idąc tym tokiem myślenia teraz nikt nie przegoni mojego kumpla w SLI na tym teście ever.


więc powinniśmy raczej mówić o tym procencie z lewej, co go miałeś 97%, a nie tym z prawej, bo jak miliardom ludzi wychodziło IEI, bo mieli doła (tak jak 4 w enneagramie), to nawet jak taka osoba uzyska 97% IEI, to i tak będzie 50% of your peers ;p
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

Re: Socjonika - Test poskładany

#81 Post autor: Emjotka » piątek, 8 lipca 2011, 11:03

inv pisze:(...)
Wiesz, "problem" polega na tym, że wymyśliłam sobie zabawę taką, że odpowiedzi w tym teście starałam się maksymalnie nagiąć, żeby sprawdzić, czy pęknie i wyrzuci mi jakiś-inny-zbliżony-typ. Więc wydaje mi się, że ten wynik oznacza, że niewiele SLI test rozwiązywało (albo były jeszcze bardziej swawolne niż ja :lol: )... ;)
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 588
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Socjonika - Test poskładany

#82 Post autor: kamilri » piątek, 8 lipca 2011, 11:37

inv pisze:ale to nie jest tak, że te wyniki są zapamiętywane?
bo w pewnym sensie te % powinny się mniejszać, bo tylko jedna osoba ze wszystkich robiących może mieć 100% higher.
Powinny. Ale jeśli jak pisałem mniej więcej równomierna ilość osób z każdego typu robi ten test, to wszyscy osiągający dany typ powinni mieć w nim wyższy wynik tego typu niż ludzie z pozostałych 15 typów, więc powyżej 93-94% pozostałych osób.
inv pisze:idąc tym tokiem myślenia teraz nikt nie przegoni mojego kumpla w SLI na tym teście ever.
Głupie pytanie - jakim tokiem myślenia? Bo na pewno z niczego co napisałem nic takiego nie wynika.
inv pisze:więc powinniśmy raczej mówić o tym procencie z lewej, co go miałeś 97%, a nie tym z prawej, bo jak miliardom ludzi wychodziło IEI, bo mieli doła (tak jak 4 w enneagramie), to nawet jak taka osoba uzyska 97% IEI, to i tak będzie 50% of your peers ;p
Oczywiście nierównomierność wyniku, prawdziwa czy nie, psuje ten pomysł, ale o tym wspomniałem. Natomiast nie wiem jak wydedukowałeś to 50% of your peers z miliardów ludzi z IEI - bez wspominania czegokolwiek o wynikach tych miliardów ludzi z IEI i udziale tych miliardów we wszystkich zrobionych testach.
5 sx/sp, LII

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Socjonika - Test poskładany

#83 Post autor: inv » piątek, 8 lipca 2011, 11:59

k, już rozumiem. dzięki :)
dobrze, że ktoś tutaj się zna na liczbach.
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Socjonika - Test poskładany

#84 Post autor: yusti » piątek, 8 lipca 2011, 19:15

Your result for Refined Socionics Test 2.0 ...
The Enterpriser (LIE)
32% ILE, 47% LII, 44% SEI, 50% ESE, 41% SLE, 50% LSI, 38% IEI, 44% EIE, 32% SEE, 53% ESI, 38% ILI, 56% LIE, 32% IEE, 47% EII, 47% SLI and 53% LSE!

http://www.helloquizzy.com/results/refi ... var_ILI=-3
o ku..a!
jestem samowystarczalna!
;D

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Socjonika - Mój typ

#85 Post autor: Intan » środa, 13 lipca 2011, 13:45

boogi pisze:
Snufkin pisze:Przetłumacz misiaczku.
Zaczekam jednak czy nie pojawi się pozytywna odpowiedź pysiaczku.
Ja bym jednak bardzo prosiła, żebyś przetłumaczył. c:
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

Re: Socjonika - Test poskładany

#86 Post autor: Basket Case » środa, 13 lipca 2011, 15:16

41% ILE, 47% LII, 35% SEI, 50% ESE, 44% SLE, 38% LSI, 21% IEI, 29% EIE, 32% SEE, 44% ESI, 38% ILI, 65% LIE, 41% IEE, 41% EII, 65% SLI and 74% LSE!
Zastanawiam się jak działa ten test. W szczególności, jaki wpływ na wynik na rezultat ma zaznaczenie odpowiedzi piątej - "nic nie pasuje" (zaznaczyłam tak dla pytania 7) oraz gdy wychodzi tyle samo dla dwóch "najmocniejszych" typów. Mojej znajomej wyszło 65 dla SLI i 65 dla LSE, a ostatecznym wynikiem okazał się SLI. Podobnie czytam u Snufkina 71 dla ILI, 71 dla EII, a wynik ILI.
Ciekawe czy autor ustawił zwyczajną determinację (jeżeli wyjdzie tyle samo dla ILI i EII to wybierz ILI) czy może zostało użyte inne rozwiązanie?
You scored 74% on LSE, higher than 99% of your peers.
Czyli jest 1% osób w danym wieku (zapewne w zaokrągleniu do jednego procenta), które mają wynik wyższy bądź taki sam. Jeżeli wyjdzie 100% to nikt nie rozwiązał go "korzystniej" dla danego typu.
inv pisze:(...)bo jak miliardom ludzi wychodziło IEI, bo mieli doła (tak jak 4 w enneagramie), to nawet jak taka osoba uzyska 97% IEI, to i tak będzie 50% of your peers ;p
97% oznacza, że dokładnie 3% rówieśników otrzymało wynik większy bądź taki sam .
Ostatnio zmieniony środa, 13 lipca 2011, 15:29 przez Basket Case, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

Re: Socjonika - Test poskładany

#87 Post autor: Emjotka » środa, 13 lipca 2011, 15:25

Basket Case pisze: Podobnie czytam u Snufkina 71 dla ILI, 71 dla EII, a wynik ILI.
Ma wyższy wynik dla IEI (którym, moim skromnym zdaniem jest :P ) niż dla ESI - czyli teoretycznie jest większe prawdopodobieństwo Ni w bazowej niż Fi. Na matematyce się nie znam więc nie wiem, jak dokładnie można by to było obliczyć...
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

Re: Socjonika - Test poskładany

#88 Post autor: Basket Case » środa, 13 lipca 2011, 15:40

Emjotka pisze:
Basket Case pisze: Podobnie czytam u Snufkina 71 dla ILI, 71 dla EII, a wynik ILI.
Ma wyższy wynik dla IEI (którym, moim skromnym zdaniem jest :P ) niż dla ESI - czyli teoretycznie jest większe prawdopodobieństwo Ni w bazowej niż Fi. Na matematyce się nie znam więc nie wiem, jak dokładnie można by to było obliczyć...
To by miało może sens, chociaż zastanawiam się kto miałby o tym decydować, co jest bardziej determinujące w danym przypadku i komu by się chciało rozważyć tak wiele przypadków O_o Wszak możliwości rozwiązania testu jest 5^13 lub jeżeli uznamy, że na żadne pytanie nie odpowiemy "nic nie pasuje" to 4^13, a to jest z kilkadziesiąt milionów możliwości.
Może maszyna jest w stanie to zrobić szybciej, ale nie jestem informatykiem więc nie wiem ile czasu zajęłoby odpowiednie zaprogramowanie. Ale co do tego czy gra jest warta świeczki, to stwierdzam NIE ;) Większości ludzi wychodzi tylko jeden "najmocniejszy" typ.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - Test poskładany

#89 Post autor: Snufkin » środa, 13 lipca 2011, 15:55

Według mnie zdecydowała ilość % sumy typów danej kwadry...
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Paweu
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 00:31
Enneatyp: Perfekcjonista
Kontakt:

Re: Socjonika - Test poskładany

#90 Post autor: Paweu » środa, 13 lipca 2011, 16:58

50% ILE, 35% LII, 26% SEI, 41% ESE, 76% SLE, 47% LSI, 35% IEI, 41% EIE, 62% SEE, 47% ESI, 44% ILI, 47% LIE, 47% IEE, 24% EII, 35% SLI and 47% LSE!
Mnie tak wypluło, 76% dla SLE. Moim zdaniem test dość trafny, tylko niektóre pytania wydawały mi się dziwnie sformułowane i zarówno jedna jak i druga odpowiedź byłaby prawidłowa, w zależności od sytuacji. Nie mniej jednak, SLE było pierwszym typem na jaki się wytypowałem, dopiero później zacząłem mieć podejrzenia że mogę być innym typem, aktualnie jestem LII;p Chociaż jest całkiem sporo zachowań LII które do mnie nijak nie pasują, choćbym nie wiem jak się spinał. Może zatem wynik SLE jest wyjaśnieniem, czemu nie mogę się określić jako intro czy ekstrawertyk, a najlepszym określeniem byłoby cicha woda:P
Podobno 1w9 LIE

ODPOWIEDZ