Personality Profile "Big 5" - Test

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#31 Post autor: Emjotka » niedziela, 29 lipca 2007, 21:33

Słomkowy_Kapelusz pisze:(...)
Straszne. :wink:


Hydra, sumienność to mnie, szczerze mówiąc, nie dziwi :lol: , ale żebyś otwartość miała 1? Cuś jest nie tak. :wink:

Żeby nie było, że nie na temat, to się dorzucę >*<.
Zgodność w moim przypadku ma się chyba głównie do tego fragmentu z wertyczności:

"Your score on Extraversion is low, indicating you are introverted, reserved, and quiet. You enjoy solitude and solitary activities. Your socializing tends to be restricted to a few close friends."
Hm...


Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#32 Post autor: Hydra » poniedziałek, 30 lipca 2007, 16:57

Emjotka pisze: ale żebyś otwartość miała 1? Cuś jest nie tak. :wink:
Your score on Openness to Experience is low, indicating you like to think in plain and simple terms. Others describe you as down-to-earth, practical, and conservative.
Poza konserwatyzmem właściwie wszystko się zgadza :D Jestem prosta kobita – nie lubię filozofowania i dorabiania kół do łopaty. A że przyziemna i praktyczna – no cóż, nie każdy może być romantykiem :wink:
MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#33 Post autor: Emjotka » poniedziałek, 30 lipca 2007, 17:05

No i wyszło szydło z worka. Hydra jest konserwatywna, ukrywa to i jeszcze zarzeka się, że tak nie jest :lol: .
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#34 Post autor: Emjotka » piątek, 21 września 2007, 17:23

Znalazłam coś po polskiemu. Tylko jest neurotyczność zamiast stabilności emocjonalnej, więc trzeba na wyniki w tym aspekcie patrzeć od d.. strony. :wink:

Otwartość na doświadczenie - opisuje tendencję jednostki do poszukiwania i pozytywnego wartościowania doświadczeń życiowych, tolerancję na nowość i ciekawość poznawczą. Obejmuje sześć składników: wyobraźnię, estetykę, uczucia, działania, idee i wartości. Osoby o dużej otwartości są ciekawe zjawisk zarówno świata zewnętrznego, jak i wewnętrznego, są niekonwencjonalne, niezależne w sądach i nastawione na odkrywanie nowych idei oraz mają żywą, twórczą wyobraźnię i dużą wrażliwość estetyczną. Natomiast osoby o niskiej otwartości są konwencjonalne w zachowaniu i konserwatywne w poglądach.

Sumienność - jest cechą, która charakteryzuje stopień zorganizowania, wytrwałości i motywacji jednostki, a zatem opisuje stosunek człowieka do aktywności zadaniowej (składniki: kompetencja, skłonność do utrzymywania porządku, obowiązkowość, dążenie do osiągnięć, samodyscyplina oraz rozwaga). Osoby o dużej sumienności wykazują silną wolę, są zmotywowane do działania oraz wytrwałe w realizowaniu celów. Są skrypulatne, obowiązkowe, punktualne, rozważne i rzetelne w pracy, co może wiązać się także z pracoholizmem i perfekcjonizmem. Osoby o małej sumienności wykazują niedbałość w wypełnaniu obowiązków i małą motywacją do osiągnięć społecznych, hedonistyczne nastawienie do zycia, brak jasno sprecyzowanych celów zyciowych oraz spontaniczność w działaniu.

Ekstrawersja - charakteryzuje jakość i ilość interakcji społecznych oraz poziom energii życiowej (obejmuje takie składniki, jak: towarzyskość, serdeczność, asertywność, aktywność, poszukiwanie doznań i emocjonalość w zakresie doznawania pozytywnych emocji). Osoby ekstrawertyczne są przyjacielskie i serdeczne, towarzyskie i rozmowne, życiowo aktywne i pełne wigoru, skłonne do zabawy oraz wykazują optymizm życiowy i pogodny nastrój. Osoby introwertyczne z kolei zachowuję rezerwę w kontaktach społecznych, wykazują brak optymizmu oraz preferują przebywanie w samotności.

Ugodowość - odzwierciedla pozytywne lub negatywne nastawienie jednostki do innych ludzi oraz interpersonalną orientację, przejawiającą się w altruizmie lub antagonizmie (składniki: zaufanie, prostolinijność, altruizm, ustępliwość, skromność oraz skłonność do rozczulania się). Na poziomie poznawczym ugodowość przejawia się jako zaufanie do innych albo brak zaufania, na poziomie emocjonalnym wrażliwość albo obojętność na sprawy innych ludzi, zaś na poziomie behawioralnym jako nastawienie kooperacyjne albo rywalizacyjne. Osoby o duże ugodowości są zatem uprzejme w stosunku do innych i skłonne do udzielania im pomocy oraz prostolinijne w swoim myśleniu o intencjach innych ludzi. Natomiast osoby mało ugodowe są egocentryczne, sceptyczne, agresywne i oschłe oraz przejawiają nastawienie rywalizacyjne w kontaktach z innymi ludźmi.

Neurotyczność - jest cechą odzwierciedlającą emocjonalne przystosowanie albo niezrównoważenie i obejmuje także sześć składników: lęk, agresywną wrogość, depresję, impulsywność, nadwrażliwość i nieśmiałość. Osoby o dużym nasileniu tej cechy reaguję lękiem, napięciem, wykazują tendencję do zamartwiania się, łatwo załamują się w trudnych sytuacjach i wykazują niskie poczucie własnej wartości, wstydliwość oraz poczucie zmieszania w obecności innych. Osoby z małą neurotycznością są natomiast emocjonalnie stabilne, spokojne, zrelaksowane i zdolne go zmagania się ze stresem, bez doświadczania obaw, napięć i rozdrażenia.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#35 Post autor: yusti » piątek, 21 września 2007, 18:24

.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 października 2010, 19:53 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#36 Post autor: ewutek » sobota, 22 września 2007, 00:38

Emjotka pisze:Tylko jest neurotyczność zamiast stabilności emocjonalnej, więc trzeba na wyniki w tym aspekcie patrzeć od d.. strony. :wink:
Od tyłu. :lol:
No tak, cieszę się bo mój wynik napawa mnie optymizmem tylko w jednym aspekcie - emocjonalnej stabilności właśnie. :)
5w6

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#37 Post autor: Emjotka » sobota, 22 września 2007, 00:41

ewutek pisze:No tak, cieszę się bo mój wynik napawa mnie optymizmem tylko w jednym aspekcie - emocjonalnej stabilności właśnie. :)
Niska ekstrawersja i otwartość na doświadczenia się kłaniają. :P A szkoda... O ile wertyczności raczej zmienić wiele się nie da, to nad Twoją otwartością na doświadczenia wartałoby popracować. :wink:

Masz też wysoką sumienność. A to bardzo pomaga w osiąganiu celów. A czymże jest życie jak nie ich osiąganiem? :D
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#38 Post autor: ewutek » sobota, 22 września 2007, 00:57

Emjotka pisze:nad Twoją otwartością na doświadczenia wartałoby popracować. :wink:
Jestem wystarczająco otwarta i mam szeroki zakres tolerancji. No chyba, że chcesz żebym podrasowała kilka aspektów w wymiarze otwartości... z tym może być gorzej. Lepiej na to machnąć ręką, bo na hip-hop czy doświadczenia ze skoków na bungee otwierać się nie potrzebuję. 8)
Emjotka pisze:Masz też wysoką sumienność.
Za wysoką. Mam z tym utrapienie, ciężko mnie oderwać od niedokończonego zadania. :lol:
5w6

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#39 Post autor: Emjotka » sobota, 22 września 2007, 01:05

ewutek pisze:Jestem wystarczająco otwarta i mam szeroki zakres tolerancji.
Ojojoj, chybaś mnie nie zrozumiała. :wink:
Za wysoką. Mam z tym utrapienie, ciężko mnie oderwać od niedokończonego zadania. :lol:
Mnie też. I wcale na to nie narzekam. Jeśli już się w ogóle za coś biorę, to po prostu muszę zrobić to najlepiej jak potrafię i, przede wszystkim, skończyć.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#40 Post autor: Absynt » sobota, 22 września 2007, 03:22

Wawelski pisze:Obrazek

Obrazek
Jacy my do siebie podobni :D. Troche mnie jednak te nizsze wyniki przerazaja :P. Bo z reszty jestem dumny :D.

Choc chyba siodemkowy, porownujac z wynikami kidziorka jeszcze.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#41 Post autor: kidziorek » niedziela, 23 września 2007, 03:36

Hehe...faktycznie...jesteś przeskalowany Wawelski... ;)

1.5 Wawaelskiego :D

Jak chcesz do 7-mek, to Conscientiousness(Sumienność/Dbałość) musisz zwalczyć, z takim wysokim nie przyjmujemy :P
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#42 Post autor: Absynt » niedziela, 23 września 2007, 11:04

Ale taki wynik mi wyszedl tylko dlatego, ze sumienny i dokladny bywam jedynie jak robie cos waznego dla siebie. Nie ogolnie :P.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#43 Post autor: kidziorek » niedziela, 23 września 2007, 23:29

Oszukiwałeś znaczy się :P
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

ODPOWIEDZ