Cybernetyka

Jestem?

A. Endodynamik
2
14%
B. Statystyk
2
14%
AB. Endostatystyk
6
43%
C. Egzodynamik
3
21%
BC. Egzostatyk
1
7%
 
Liczba głosów: 14

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

Cybernetyka

#1 Post autor: Kemal » sobota, 22 listopada 2008, 15:22

Znalazłem ciekawy test/klasyfikację na portalu http://www.jakja.pl. Choć sam portal budzi raczej we mnie mieszane uczucia to test jest bardzo ciekawy. Mój wynik to statystyk 51%

Statyk dla doznawania przyjemności jest gotów na umiarkowane przykrości ("tyle, ile to warte").

Statyk jest pryncypialny, trzyma się określonych zasad postępowania.

Statyk pragnie sprawiedliwości, rzetelności, regularności itp. , oraz wymaga tego od innych.

W zachowaniu statyka wpływ wrażeń i wpływ decyzji równoważą się, stanowiąc podstawę przywiązania statyków do zasad. Zachowanie statyka cechuje systematyczność, solidność ("można na nim polegać"). Przed uchyleniami przed wpływem silnych wrażeń atrakcyjnych chronią statyka skojarzenia awersyjnych decyzji, które wywołując dostatecznie silne dezaprobaty sprowadzają go na drogę wierności zasadom.

U statyka różnorodność zachowania sprowadza się do repertuaru możliwości, jaki dopuszcza norma , stanowiąca wyznawaną przez niego zasadę. Nie znaczy to wcale, że statyk rezygnuje częściowo z różnorodności swojego zachowania, ażeby normie stało się zadość. Nie ma on z czego rezygnować, gdyż taką właśnie uznaje normę, jaka pasuje do różnorodności jego zachowania. Przy większej różnorodności uznawałby taką normę, która by do niej pasowała.

Statyka cechuje stałość poglądów, wierność przekonaniom. Zmiana przekonań jako odstępstwo od wyznawanych zasad, stanowi w oczach statyka zdradę, a ten, kto się jej dopuścił ("renegat"), zasługuje na potępienie i pogardę. Gdy on sam zmieni przekonania, jest to dla niego przeżyciem na skalę życiową, po ciężkich zmaganiach z samym sobą, przy czym u statyka jest to zawsze zmiana na inne przekonania (a nie na brak przekonań), przy czym staje się on szczególnie żarliwym wyznawcą nowych przekonań.

Statyka cechuje rygoryzm moralny. Za dopuszczalne statyk uważa tylko to, co mieści się w granicach określonych przez normy moralne.

Statyków cechuje legalizm, uważają oni prawo za słuszne dlatego, że jest prawem, wyrazem zasad. Sama zgodność z prawem jest dla statyka źródłem satysfakcji (dura lex, sed lex), bez wnikania w przyczyny powstawania takich czy innych przepisów i skutki ich stosowania. Przy bezkompromisowym posłuszeństwie prawu statyk nie uważa jednak za prawo takiego prawa, które pozostaje w sprzeczności z wyznawanymi przezeń zasadami.

Statyk nie zamyśla zmieniać rzeczywistego świata, pragnie go tylko dokładnie poznać, aby się upewnić, że funkcjonuje on w sposób prawidłowy, według nienaruszalnych zasad. Cieszy się, że odkryto już tyle praw fizycznych, i z trudem rozstaje się przeświadczeniem o ich idealnej ścisłości. Statyk chce widzieć wszystko na własne oczy, dotknąć, sprawdzić. Gdy rząd ogłasza, że w ciągu roku dochód narodowy wzrośnie o 5%, statyk chce zobaczyć te 5% na swojej liście płacy.

Statyka cechuje ufność, skłonność do dosłownego rozumienia otrzymywanych informacji.

Wspomnienia statyków są relacjami faktów z określonego czasu. Cechują się one dbałością o dokładność i szczegółowość relacji. Jest w nich mowa zarówno o sukcesach, jak i niepowodzeniach, bez wyolbrzymiania i pomniejszania. Statycy podkreślają przede wszystkim długotrwałość swojej działalności, wyliczają ile lat i gdzie przepracowali, byli na wojnie, przetrwali w małżeństwie, mieszkali itp.

Statyk pamięta urazy aż do czasu uzyskania zadośćuczynienia, przy czym dokładnie wyważa, jakie zadośćuczynienie uznałby za wystarczające.

Statyk informuje zwięźle, nic nie dodając ani nie ujmując, mówi tyle, ile wie.

Statyka cechuje szczerość, odpowiedniość objawów do uczuć. Statyk okazuje to, co czuje.

Statyka cechuje prostolinijność. Podejmuje on decyzje na podstawie jakiejś zasady (np. prawdomówność, obowiązek, solidarność itp.). Podobnie też przewiduje skutki na podstawie jakiejś zasady, np. że dotychczasowy stan będzie trwać nadal (zasada ekstrapolacji) albo też jeżeli zdarzenie nastąpi w pewnej sytuacji, to podobne zdarzenie nastąpi w podobnej sytuacji (zasada analogii), itp. Jako podstawa postępowania statyków najbardziej odpowiada harmonogram określający, co i kiedy powinien zrobić.

Statyk przejawia odwagę, gdy narażenie się na niebezpieczeństwo wynika z wyznawanej przezeń zasady, jak np. obowiązek, karność, patriotyzm itp. Ocena niebezpieczeństwa nie odgrywa w tym roli - trzymając się zasady statyk ma poczucie, że postępuje prawidłowo, robi, co do niego należy, i to wyczerpuje sprawę.

Statycy mają normatywne poczucie czasu, oparte na zegarze i kalendarzu, chcą, żeby zarówno rozrywki, jak i zadania trwały tyle czasu, ile zostało zapowiedziane, ustalone w przepisach itp. Jednym ani drugim nie dają pierwszeństwa ani ich nie odkładają, wszystko ma być w swoim czasie. Gdy chodzi o jakąś akcję, statyk nie interesuje się jej początkiem ani końcem, lecz jej tokiem, oczekując, że będzie ona przebiegać zgodnie z ustaloną zasadą (np. z harmonogramem).

Statyk uznaje panowanie jako czynnik utrzymywania ładu, jest zdyscyplinowany. Statyk pochwala przemoc zmierzającą do wymuszenia spełniania obowiązków, potępia zaś przemoc zmierzającą do naruszania uprawnień.

Statyka cechuje oszczędność, dążenie do utrzymywania stanu posiadania. Statyk dba o równowagę między wydawaniem a zarabianiem pieniędzy, chce wydawać tyle, ile zarabia.

Kontakty statyka z ludźmi opierają się na wzajemności ("partnerstwo"). Są to ludzie z najbliższego kręgu, wyznający takie same zasady i znajdujący się w podobnej sytuacji życiowej. Kontakty statyka bywają więc rodzinne, przyjacielskie, koleżeńskie, sąsiedzkie itp. Do zwierzeń jest skłonny tylko w pewnych granicach uważając, że są sprawy osobiste, o których mówić nie należy, nie lubi też, gdy ktoś zwierzający się jemu granice te przekracza. Podobnie cechuje statyka przyzwoitość seksualna, stosowanie się do norm obyczajowych, traktowanie seksu jako zadania do spełnienia ("obowiązki małżeńskie"). Statykowi brakuje inwencji erotycznej, toteż uważa on, że seksu trzeba się "nauczyć", i w tym celu wertuje podręczniki lekarskie.

Statyk reaguje na krytykę zawstydzeniem, że złamał zasadę. "Danie słowa" to dla statyka kanon, a "złamanie słowa" to niegodziwość.

Statyk zjednuje sobie ludzi prawością, przez udowadnianie, że jego sprawa jest słuszna. Statyczny interesant, mający do załatwienia sprawę w urzędzie, odwołuje się do poczucia sprawiedliwości urzędnika, powołuje się na przepisy prawne i zasady, z których ma wynikać, co mu się od urzędu należy.

Statycy dają prezenty temu, komu wypada dać, i biorą je od tego, od kogo wypada wziąć. Przestrzegają reguł określających, co się nadaje na prezent, a co nie, w zależności od osoby dającego, od osoby biorącego oraz od sytuacji.

Dla statyków strój, jak wszystko inne, musi być zgodny z ustalonymi zasadami, przepisowy. Strojem statyków jest uniform w najogólniejszym tego słowa znaczeniu - może nim być mundur, garnitur, kostium itp., obowiązujący w danym środowisku lub przyjęty powszechnie jako panująca moda.

Muszę przyznać, że w moim zdaniem dobrze pokrywa to się z 6 i sp/soc oraz Fi


Wątek przeniesiony z działu "Ogólne Enneagram". /Rinn/


6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#2 Post autor: impos animi » sobota, 22 listopada 2008, 15:49

Wyszedł mi egzodynamik - 44%. Egzostatyk - 25%.

Generalnie to wyszło mi wszystkiego po trochu (tylko statystyka 0%), jedynie egzodynamik najbardziej przeważa, ale żaden wynik nie osiągnął ponad połowy głosów, zatem stwierdzam, że nie ma u mnie żadnego wyraźnie dominującego elementu. A nawet nie trudno się domyślić dlaczego.

A tak w ogóle, to nie podoba mi się ten test - przy wielu odpowiedziach miałam ochotę zaznaczyć kilka, przy innych żadnej i sama nie umiem powiedzieć, na ile te odpowiedzi były szczere.
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#3 Post autor: Emjotka » sobota, 22 listopada 2008, 16:27

Endostatyk - 64 %.
Statyk - 18 %.
Endodynamik - 12 %.
Egzostatyk - 6 %.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#4 Post autor: Absynt » sobota, 22 listopada 2008, 17:24

Dodajmy, ze najpierw nalezy sie w tym serwisie zarejestrowac i przejsc pod ten adres, gdy juz sie zalogujemy...
http://www.jakja.pl/test.html?r=cybernetyka
Dyskusja endostatyków polega na tym, że każdy z nich mniej mówi, a więc słucha, ale nie po to, żeby dowiedzieć się, co mówca mówi, lecz po to, żeby się zorientować, co się za tym kryje. Endostatyk bowiem nie dzieli dyskutantów na mających i nie mających racji, lecz za sojuszników i przeciwników.
Hyhy, dosc trafne :D.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#5 Post autor: Snufkin » sobota, 22 listopada 2008, 18:09

.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 marca 2010, 11:59 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#6 Post autor: impos animi » sobota, 22 listopada 2008, 18:13

A mnie się nie podoba. To co wyszło mi w największej mierze, czyli egzodynamik niby pasuje w opisach niektórych zachowań, ale nie do końca pasuje do mojego temperamentu. Poza tym z tym pasowaniem jest tak, że połowa pasuje bardzo, a druga połowa nie pasuje wcale.

gópie. <foch>
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#7 Post autor: Snufkin » sobota, 22 listopada 2008, 18:22

.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 marca 2010, 11:59 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#8 Post autor: impos animi » sobota, 22 listopada 2008, 18:29

U mnie też nie ma wielkich rozbieżności procentowych, ale w sumie te pytania nie uwzględniają np. drugiego dna - o czym zawsze warto pamiętać przy robieniu testów - i są trochę powierzchowne, poza tym też jest więcej opcji, na jakie te procenty się rozkładają.
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#9 Post autor: Orest_Reinn » sobota, 22 listopada 2008, 18:50

Egzodynamik - 51%
Egzostatyk - 24%
Statyk - 12%
Endodynamik - 12%

Egzodynamik szuka przyjemności bez względu na mogące potem nastąpić przykrości ("za wszelką cenę"), jest żywiołowy ("żyjmy intensywnie, to się więcej nażyjemy").

Wielka różnorodność i zmienność wyobrażeń sprawia, że egzodynamik jest kapryśny, nie ma przywiązania do żadnych zasad, nie nagina swojego postępowania do niczyich wymagań.

U egzodynamika nie ma naporu na otocznie, pragnie on tylko atrakcyjnych przeżyć i snucia własnych wyobrażeń. Jeżeli egzodynamik wpływa na otocznie, to tylko samym swoim istnieniem, przez to, inni pragną jego wpływu doznawać.

Działalność egzodynamika jest wyłącznie tworzeniem, przedstawianiem jego własnych wyobrażeń. Tworzeniem jest np. zwierzanie się z marzeń, wyznania miłosne, pisanie wierszy, malowanie obrazów itp.

Egzodynamik reaguje na bodźce niemal natychmiast, jego zachowanie jest spontaniczne, wynikające tylko z wrażeń, niekontrolowane ostrzegawczymi skojarzeniami awersyjnych decyzji. Dlatego też egzodynamicy często się spotykają z zarzutem "nielogiczności" postępowania i z narzekaniami, że nie można zrozumieć "o co im chodzi".

Liczne skojarzenia wrażeń u egzodynamików sprawiają, że ludzie z otoczenia egzodynamika mają trudności z przewidywaniem jego zachowania. W każdej chwieli może nastąpić taka jego reakcja, z jaką się dotychczas nie spotkali. Różnorodność zachowania egzodynamika jest nie tylko duża, ale nie wiadomo nawet, jak duża. Repertuar możliwych reakcji egzodynamika sprawia wrażenie niewyczerpywalnego, jest jak studnia, o której nie wiadomo, gdzie jest dno, zachowanie egzodynamika cechuje głębia. U egzodynamika fascynuje innych właśnie to, że jest on dla nich niepoznawalny.

Egzodynamik nie ma żadnych przekonań, tak samo i z takich samych przyczyn, z jakich nie uznaje żadnych zasad. Nie można liczyć u egzodynamika nawet na stałość poglądów w zwykłych, codziennych sprawach. Kupiony przedmiot może się egzodynamikowi przystać podobać tuż po wyjściu ze sklepu. Potrawę, której mu się przed chwilą zachciało, może odsunąć nawet jej nie tknąwszy.

U egzodynamika decyzja powstaje, gdy wrażenia są atrakcyjne, a nie powstaje, gdy wrażenia są awersyjne. Nie ma natomiast u niego skojarzeń awersyjnych decyzji, co sprawia, że gdy decyzja jest już bliska, to zaraz nastąpi (powstrzymać ją mogłoby tylko zniknięcie atrakcyjnych wrażeń). Znaczy to, że egzodynamik nie miewa skrupułów moralnych - w jego procesach korelacyjnych nie ma takiej możliwości. Egzodynamik pozostaje zawsze w zgodzie z "własną moralnością", tj. samo istnienie uważa on za dobro nie podlegające wątpliwości ("kocha życie").

Egzodynamika cechuje łatwowierność, skłonność do ulegania przyjemnym złudzeniom co do znaczenia otrzymywanych informacji.

Egzodynamik nie wspomina przeszłości, lecz zwierza się bieżąco z natłoku własnych myśli. Jeżeli ich ktoś nie zanotuje, to przepadną na zawsze, bo egzodynamik już ich sobie nie zdoła przypomnieć.

Ponieważ egzodynamik ma niemal wyłącznie skojarzenia atrakcyjne, więc doznawanie przykrości, nawet drobnej, jest dla niego szokiem, który jednak bardzo szybko przemija, z braku oparcia w skojarzeniach awersyjnych. Dlatego też egzodynamik nie pamięta uraz. Do kogoś, kto mu sprawił przykrość, może w chwilę później odnosić się tak, jak gdyby nic nie zaszło.

Egzodynamik jest wielomówny, mówi wszystko, co mu przychodzi na myśl i co zdąży powiedzieć.

To, co egzodynamik mówi, pochodzi z jego wyobraźni, a nie z rzeczywistości. Egzodynamik zmyśla, fantazjuje.

Egzodynamika cechuje euforia, objawia on swoje uczucia bardzo wyraźnie ("całym sobą")

Egzodynamika cechuje nieopatrzność. Nie rozpatruje on żadnych wariantów decyzji ani nie przewiduje ich skutków. Objaśnia się to tym, że wskutek częstych i silnych aprobat moc korelacyjna staje się od razu tak duża, że jej pierwszy przepływ wystarcza do spowodowania decyzji i reakcji. Egzodynamik postępuje impulsywnie.

Egzodynamiak cechuje naiwność, brak poczucia niebezpieczeństwa. Egzodynamik łatwo się naraża na niebezpieczeństwo, ponieważ nie zdaje sobie z niego sprawy.

Egzodynamik nie chce nad nikim panować ani też nie chce, żeby nad nim ktoś panował, chce być swobodny, nienawidzi przemocy.

Egzodynamik jest nieorganizacyjny, nie znosi organizowania czegokolwiek, nawet własnych spraw, ani też poddawanie jego samego rygorom organizacyjnym. Z zapałem zrobi wszystko z własnej ochoty, nic z przymusu.

Egzodynamika cechuje rozrzutność. Egzodynamik lubi wydawać pieniądze, ale nie lubi ich zdobywać. Gdyby wygrał pieniądze na loterii, bo by mu "przeleciały między palcami".

Ponieważ egzodynamik odznacza się bezpośredniością w objawianiu uczuć, więc nawiązywanie kontaktu z innymi ludźmi przychodzi mu bez trudności ("jak gdyby znali się od urodzenia"). W związku z tym również w sprawach erotycznych egzodynamik zachowuje się z wielką naturalnością.

Egzodynamik reaguje na krytykę zdziwieniem ("ja tak powiedziałem?"), zachowuje się rozbrajająco, zapewnia, że miał najlepsze chęci, zresztą może było tak, a może inaczej. Gdy się go przypiera do muru ("no więc: było tak, czy nie było?"), czuje się nieszczęśliwy, bo naprawdę nie pamięta, wyobrażenia za często mu się zmieniają.

Egzodynamik zjednuje sobie innych przez wprawianie ich w zachwyt, wywołanie uwielbienia swoim urokiem, tym że jest właśnie taki, jaki jest. Nie musi więc nic robić, przekonywać, odwoływać się do dobrego serca, wystarcza, że pojawi się w polu widzenia kontrahenta.

Dyskusja między egzodynamikami jest w ogóle niemożliwa - o jakiejkolwiek zgodności poglądów między nimi nie może być mowy, skoro każdy z nich ma własny świat wyobraźni, a w dodatku u każdego z nich poglądy nieustannie się zmieniają.

U egzodynamików dawanie prezentów sięga tak daleko, że w istocie staje się rozdawaniem, pod byle pretekstem.

Egzodynamicy, jako ludzie noszący cały swój świat w sobie, i pragnący go udostępniać wszystkim, najchętniej chodziliby nago. Bez oporów rozbierają się nie tylko w sytuacjach intymnych, ale i publicznych (w których to jest dopuszczalne w zupełności lub z niewielkimi ograniczeniami), np. na plaży, w konkursach urody, przy pozowaniu malarzom i rzeźbiarzom (modelki), w balecie (tancerki), przy występowaniu w filmowych scenach erotycznych, w scenach strip - tease itp.

miskoala
Posty: 235
Rejestracja: niedziela, 28 października 2007, 20:30

#10 Post autor: miskoala » sobota, 22 listopada 2008, 19:36

Ostatnio zmieniony piątek, 17 lipca 2009, 19:00 przez miskoala, łącznie zmieniany 2 razy.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#11 Post autor: Snufkin » sobota, 22 listopada 2008, 19:39

.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 marca 2010, 12:00 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5858
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#12 Post autor: boogi » sobota, 22 listopada 2008, 19:52

Dobrze, że wrzucił. Nie chce mi się logować na ten portal czy co to tam jest, a opisy zawsze chętnie sobie przeczytam, ot tak po prostu ;)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#13 Post autor: yusti » sobota, 22 listopada 2008, 20:39

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 21:39 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#14 Post autor: Emjotka » sobota, 22 listopada 2008, 20:58

impos animi pisze: Poza tym z tym pasowaniem jest tak, że połowa pasuje bardzo, a druga połowa nie pasuje wcale.

gópie. <foch>
Nie martw się - test jest głupio skonstuuowany. ;)
Już śpieszę wytłumaczyć czemu - otóż jak zauważyłaś, podaje wyniki w procentach. Sęk w tym, że tekst, który potem dostajesz nijak się ma do tego, bo przedstawia 100 % jednego typu i kompletny brak jakichkolwiek innych. Nie ma znaczenia, że odpowiedziałaś "po egzostatystykowemu" w pytaniu o sikanie pod wiatr, dostaniesz tekst o sikaniu pod wiatr i robieniu kupy do góry nogami odpowiadające egzostatykowi (choć na pytanie o robienie kupy do góry nogami odpowiedziałaś po egzodynamicznemu). A że z egzostatyka wyszło Ci 44 %, to nie dziwi, że zgadza się połowa. ;)
(Podaj mi swoje odpowiedzi, a powiem Ci, które fragmenty tekstu nie powinny pasować :P)

Swoją drogą... chciałam zagłosować w ankiecie, ale doszłam do wniosku, że nie przepadam za statystyką. :P (taaaak, taka gra słów i dowcip sytuacyjny ;) )
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#15 Post autor: impos animi » sobota, 22 listopada 2008, 21:16

Emjotka pisze:
impos animi pisze: Poza tym z tym pasowaniem jest tak, że połowa pasuje bardzo, a druga połowa nie pasuje wcale.

gópie. <foch>
Nie martw się - test jest głupio skonstuuowany. ;)
Już śpieszę wytłumaczyć czemu - otóż jak zauważyłaś, podaje wyniki w procentach. Sęk w tym, że tekst, który potem dostajesz nijak się ma do tego, bo przedstawia 100 % jednego typu i kompletny brak jakichkolwiek innych. Nie ma znaczenia, że odpowiedziałaś "po egzostatystykowemu" w pytaniu o sikanie pod wiatr, dostaniesz tekst o sikaniu pod wiatr i robieniu kupy do góry nogami odpowiadające egzostatykowi (choć na pytanie o robienie kupy do góry nogami odpowiedziałaś po egzodynamicznemu). A że z egzostatyka wyszło Ci 44 %, to nie dziwi, że zgadza się połowa. ;)
(Podaj mi swoje odpowiedzi, a powiem Ci, które fragmenty tekstu nie powinny pasować :P)

Swoją drogą... chciałam zagłosować w ankiecie, ale doszłam do wniosku, że nie przepadam za statystyką. :P (taaaak, taka gra słów i dowcip sytuacyjny ;) )
MJ, ale ja przecież się tego domyśliłam i z opisu potrafię wywnioskować które pytanie pasuje do której opcji. Chodziło mi raczej o to, że w enneagramie dostaję wynik 4, czytam go i widzę, że się wszystko zgadza, a tutaj dostaję wynik egzodynamika (pomyliłam się w tamtym poście, to egzodynamik był ;p) i jedno zdanie zgadza się bardzo, a drugie zaraz jest z dupy wzięte, a to że ma pasować 44% i zapewne właśnie te 44% procent pasuje, to mnie to nie obchodzi, bo opis ten jest niespójny, całości nie da się odnieść do jednej osoby. W teście o enneagramie wyszło mi 17% z 4 (najwięcej) a jakoś zgadza się wszystko, a nie tylko 17%. A w czym leży niedokładność testów już pisałam. Niektóre pytania są tak skonstruowane, że pod wpływem jakichś konkretnych emocji można zaznaczyć złą odpowiedź, natomiast pamiętam, że jak rozwiązywałam np. testy na typ socjoniczny, to pytania były bardziej ogólne, gdzie trudniej było samego siebie okłamać.
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

ODPOWIEDZ