Test inteligencji "IQ"

Wiadomość
Autor
Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

Re: Test inteligencji "IQ"

#31 Post autor: Perwik » wtorek, 17 maja 2011, 12:57

137, to już w kolejnym teście zbliżony wynik. Nic nowego, mam przesrane.



Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Test inteligencji "IQ"

#32 Post autor: SuperDurson » wtorek, 17 maja 2011, 14:22

Przesrane to masz dopiero gdzieś powyżej 150, 160.. bo wtedy Ci wszyscy ludzie dookoła.. to tylko puste zombie..

..stad smutne oczy geniuszy..
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Test inteligencji "IQ"

#33 Post autor: Shirayo » środa, 18 maja 2011, 18:27

Nigdzie nie znajdziecie prawdziwego testu na iq w necie! Taki test może Wam zrobić dopiero koleś w psychiatryku...

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Test inteligencji "IQ"

#34 Post autor: Rilla » środa, 18 maja 2011, 21:16

Bez przesady, proszę... :roll: Zwykły psycholog może taki test dać. Z resztą MENSA* też takie testy organizuje. Psychiatra? A po co u lekarza testy na IQ robić? I to w szpitalu? U lekarza, w szpitalu człowiek się leczy, a nie rozwiązuje testy na inteligencję.
Prawdziwe testy na IQ są po prostu płatne lub dostępne u specjalistów.

* stowarzyszenie ludzi posiadających dostatecznie wysoki iloraz inteligencji, by się tam dostać; dla zainteresowanych: http://www.mensa.org.pl/index.php?mod=sesje
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Test inteligencji "IQ"

#35 Post autor: Shirayo » środa, 18 maja 2011, 21:31

Nikt nie pisał o szpitalu :)
Poprostu nie można testów z netu traktować na poważnie i tyle,

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Test inteligencji "IQ"

#36 Post autor: Rilla » środa, 18 maja 2011, 21:38

Shirayo pisze:Taki test może Wam zrobić dopiero koleś w psychiatryku...
Zazwyczaj "psychiatrykiem" nazywa się szpital psychiatryczny. Niezależnie od tego, co miałeś na myśli, IQ nie ma wiele wspólnego z psychiatrią, nie na tyle, by jedynie psychiatrzy mieli kompetencje na robienie ich ludziom. Nie wiem, czy w ogóle mogą je robić, czy nie zlecają tego zadania psychologom w razie takiej potrzeby. Ostatecznie, co mają choroby do IQ?
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Test inteligencji "IQ"

#37 Post autor: Snufkin » niedziela, 22 maja 2011, 17:58

116.
Moje ego chce więcej tego IQ.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

Re: Test inteligencji "IQ"

#38 Post autor: Kimondo » niedziela, 22 maja 2011, 18:40

IQ rzędu 100 oznacza ze jestes prawidlowo rozwiniety na swoj wiek... wszystko powyzej oznacza ze jestes nad wyraz rozwiniety nad swoj wiek, gorzej jak jest ponizej znaczy ze jestes troszeczke opozniony w stosunku do swojego wieku. Wątpię zebym w rzeczywistości mial wiecej niz 100 IQ
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Test inteligencji "IQ"

#39 Post autor: Snufkin » niedziela, 22 maja 2011, 18:50

No ja myślę, że ten test jest tak skonstruowany żeby średnio wychodziło ze 120. Chodzi o podbudowanie użytkowników.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Windowlicker
Posty: 29
Rejestracja: niedziela, 17 kwietnia 2011, 10:56
Enneatyp: Mediator

Re: Test inteligencji "IQ"

#40 Post autor: Windowlicker » niedziela, 22 maja 2011, 23:18

->ten test iq<-
Wyszło mi 118. Chyba powinienem się umiarkowanie cieszyć. :)
Snufkin pisze:116.
Moje ego chce więcej tego IQ.
Mogę oddać Ci 1 punkcik. Tyle moje ego jeszcze wytrzyma. :idea:
Ścieżka poznania typu Enneagramu : od Tragicznego Romantyka, przez Analitycznego Obserwatora aż do Ciepłej Kluski (9w1, INFP). :lol:

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Test inteligencji "IQ"

#41 Post autor: Elkora » niedziela, 22 maja 2011, 23:26

ja miałam robione w dzieciństwie
wyszły nieźle bo ta pani co to mnie prowadziła wzięła wyniki jako dowód ze bywają inteligentne dzieci z dysleksja i żę niby nie jest ona konsekwencja niskiego iq
mam przeczucie ze pomylili wyniki, ale nie sprawdzam tego bo 1)nie jestem w stanie dobrnąć do końca, a jak mi się udaje to każą płacić a ja widzę leprze sposoby na wydanie kasy 2) chyba wole trwać w nieświadomości niż sobie ostatecznie dokopać
Obrazek

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

Re: Test inteligencji "IQ"

#42 Post autor: Emjotka » wtorek, 24 maja 2011, 09:15

azetka pisze:Właściwie, dlaczego Mensa nie udostępnia choć jednego ze swoich testów za darmo?
Z tego samego powodu, co to, że w ogóle większość testów psychometrycznych jest płatna i/lub dostępna tylko dla ludzi, którzy skończyli psychologię/psychiatrię. Jeżeli test "idzie w naród", to może to dość mocno wpłynąć na jego wyniki i nie da się zmierzyć jak mocno, więc nawet wykwalifikowany człowiek nie będzie do końca w stanie zinterpretować rezultatu (co często jest niełatwe i nawet w przypadku testu IQ ktoś niewykwalifikowany może uznać, że skoro wyszło mu coś poniżej 100, to jest opóźniony w rozwoju :lol: ). Z testami IQ to jeszcze pół biedy, bo w gruncie rzeczy nie nauczysz się ich rozwiązywać, jeżeli nie masz ku temu określonych zdolności, gorzej z różnymi testami projekcyjnymi, dot. motywacji, itd. - ludzie znający tekst i jeszcze jakąś jego interpretację będą wiedzieć, czego się od nich oczekuje (czytaj - jaki wynik jest prawdopodobnie najbardziej pożądany), w związku z czym mogą dowolnie oszukiwać...

Tak poza tym wszystko, co myślę nt. testów IQ napisałam w dwóch pierwszych akapitach posta w tym temacie - http://forum.socjonika.pl/viewtopic.php?f=8&t=399 i dotąd nie zmieniłam zdania (nooo mooożeee miałam świetną zabawę z matrycami Ravena, ale ciiii ;) ).
Rilla pisze: Psychiatra? A po co u lekarza testy na IQ robić? I to w szpitalu? U lekarza, w szpitalu człowiek się leczy, a nie rozwiązuje testy na inteligencję.
Przede wszystkim po to, żeby wykluczyć, że "objawy" nie są symptomem choroby/zaburzenia, tylko upośledzenia umysłowego bądź niestandardowego myślenia spowodowanego "za dużym" IQ. :wink:
Rilla pisze:Ostatecznie, co mają choroby do IQ?
Niektóre są dość mocno pozytywnie skorelowane z jego poziomem... :P
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Test inteligencji "IQ"

#43 Post autor: SuperDurson » środa, 25 maja 2011, 09:41

Które?
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Test inteligencji "IQ"

#44 Post autor: Kapar » środa, 25 maja 2011, 10:13

Emjotka pisze:
Rilla pisze: Psychiatra? A po co u lekarza testy na IQ robić? I to w szpitalu? U lekarza, w szpitalu człowiek się leczy, a nie rozwiązuje testy na inteligencję.
Przede wszystkim po to, żeby wykluczyć, że "objawy" nie są symptomem choroby/zaburzenia, tylko upośledzenia umysłowego bądź niestandardowego myślenia spowodowanego "za dużym" IQ. :wink:
Z tym sie zgodze... mozliwe, ze jakis lapiduch takie metody stosuje
Emjotka pisze:
Rilla pisze:Ostatecznie, co mają choroby do IQ?
Niektóre są dość mocno pozytywnie skorelowane z jego poziomem... :P
Ale to chyba sama wymyslilas? Nie ma na to zadnych dowodow... autyzm przykladowo nie ma zwiazku z inteligencja. Nie ma np badan badajacych zwiazek miedzy niezwyklymi umiejetnosciami ludzi z autyzmem i ich IQ (szukalem takich info i wykladowcow pytalem). Osoba obsesyjno kompulsywna moze miec wiekszy wynik na skali niewerbalnej ale na werbalnej teoretycznie juz by jej tak dobrze nie poszlo. Ale to jest takie gdybanie, bo zadnych korelacji nie ma, ktore by zwiazku inteligencji z chorobami dowodzily.
Depresje, schizofrenie, manie i psychozy itp biora sie czesciej z uderzenia w glowe (zaburzona jest praca magnetyczna mozgu), z brania dragow (sa ludzie ktorzy przez maryske koncza ze schizofrenia, bo mieli do tego genetyczne sklonnosci) albo zwyczajnie z genow czy podatnosci na pewne schorzenia...
Jak sie myle to chetnie przeczytalbym rzetelne badania na ten temat
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

Re: Test inteligencji "IQ"

#45 Post autor: Emjotka » środa, 25 maja 2011, 11:46

Ciekawe jest to, że jak się wspomni o korelacji IQ z chorobami psychicznymi, to ludzie niemal automatycznie uznają, że chodzi o -wysokie- IQ. Dość niesłusznie... :wink:
baby_kapar pisze:autyzm przykladowo nie ma zwiazku z inteligencja.
Ma, całkiem spory. Większość autystyków (w różnych badaniach wyniki są różne, ale zazwyczaj oscyluje to około 3/4 całej populacji) ma IQ poniżej przeciętnej.
http://www.ppp1.poznan.pl/charakterysty ... -autyzmem/ ( -> Funkcjonowanie intelektualne )

Skorelowane z niskim IQ jest też większość zaburzeń osobowości - przypuszcza się, że ma to związek z tym, że człowiek niepełnosprawny intelektualnie jest źle traktowany nawet przez swoich bliskich, w związku z czym jego osobowość kształtuje się nie tak, jak powinna (na korzyść tej tezy świadczy fakt, że jeżeli prowadzono działania profilaktyczne, to szanse na powstanie zaburzenia były znacznie mniejsze).

Wysokie IQ zasadniczo nie koreluje aż tak mocno z rozdygotaną psychiką. Jak piszesz - obsesyjno-kompulsywni zazwyczaj mają lepsze wyniki w skalach niewerbalnych, cierpiący na chorobę afektywną dwubiegunową mają niesamowite wahania wyników IQ - bo tak się składa, że testy IQ w dużej mierze sprawdzają tez motywację a nie tylko samą inteligencję...
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

ODPOWIEDZ