Test inteligencji "IQ"

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Test inteligencji "IQ"

#46 Post autor: Kapar » środa, 25 maja 2011, 12:49

IQ koreluje sie tez dobrze z dlugoscia nog u kobiet :)
Wiec korelacje znacza, ze jakis zwiazek jest, ale niewiadomo jaki i nie wiadomo czy jest zwiazek przyczynowo skutkowy, wiec ja bardzo ostroznie podchodze do takich rewelacji

Autystyczni wg testow MENSA byliby geniuszami, bo ich testy sa oparte w wiekszej mierze na zadaniach arytmetycznych, pamieci i tak dalej... wiec tak, mozliwe, ze osiagaja wyniki powyzej sredniej w tych i innych testach zawierajacych takie zadania. Jednak inteligencja to cos wiecej niz blyskawiczne spostrzeganie szczegolow czy liczenie, ktore austystycznie czesto maja.


Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

Re: Test inteligencji "IQ"

#47 Post autor: Emjotka » środa, 25 maja 2011, 14:23

baby_kapar pisze:IQ koreluje sie tez dobrze z dlugoscia nog u kobiet :)
Taaaa. Generalnie im wyższe IQ, tym krótsze nogi (małe dzieci mają zazwyczaj baaardzo wysokie IQ :P).
baby_kapar pisze: Wiec korelacje znacza, ze jakis zwiazek jest, ale niewiadomo jaki i nie wiadomo czy jest zwiazek przyczynowo skutkowy, wiec ja bardzo ostroznie podchodze do takich rewelacji
Nie pisałam o przyczynowości, tylko o korelacji. A ta jest w wymienionych przypadkach powyżej poziomu losowości i w związku z tym bywa wykorzystywana jako przesłanka w diagnostyce. Wsio...
baby_kapar pisze:Autystyczni wg testow MENSA byliby geniuszami, bo ich testy sa oparte w wiekszej mierze na zadaniach arytmetycznych, pamieci i tak dalej...
Większość autystyków ma zdolności arytmetyczne, pamięciowe, itd. poniżej średniej. Niewielka grupka, o której głośno (bo ktoś np. rysuje z fotograficzną dokładnością z pamięci raz zobaczone miejsce, ktoś inny uczy się 20 języków w rok, itd.) to ludzie (autystyczni) albo z ponadprzeciętnym IQ albo sawanci. I jedni i drudzy są wyjątkową podgrupą wśród autystyków a nie typowymi ich przedstawicielami. :wink:
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Test inteligencji "IQ"

#48 Post autor: Shirayo » środa, 25 maja 2011, 20:02

Prosiłem o link i nadal proszę, gdyż tego testu nie ta się już zrobić. Cały czas wyświetla się error, że zbyt wielu użytkowników Obrazek
Czy to 22, czy 15. Cały czas błąd.

Dlatego proszę o jakiś inny działający link i nie usuwanie tego posta przez moderatorów.

Awatar użytkownika
azetka
Posty: 388
Rejestracja: niedziela, 10 stycznia 2010, 21:25
Enneatyp: Mediator

Re: Test inteligencji "IQ"

#49 Post autor: azetka » środa, 25 maja 2011, 21:45

Shirayo, zacytuję samą siebie:
azetka pisze:Boże, idea tego serwisu mnie przeraża :shock:
# Wyłącznie dla inteligentnych ludzi
# Dodać inteligentnych znajomych
# Znajdź inteligentną miłość

...
Miałam dwie odpowiedzi błędne, hmm (ale jedno pytanie było debilne moim zdaniem - być może z powodu błędnego tłumaczenia albo po prostu nie pojęłam jego sensu).
Zaraz, zaraz... tam jest więcej testów, jej! Idę je rozwiązać @.@ <trans>
A tak w ogóle, to osobiście polecam ->ten test iq<- (uwaga, dość długi).
Ten test też Ci nie działa?
Jakiś fajny podpis.

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Test inteligencji "IQ"

#50 Post autor: Shirayo » środa, 25 maja 2011, 22:03

Też

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Test inteligencji "IQ"

#51 Post autor: SuperDurson » czwartek, 26 maja 2011, 13:17

Jeżeli coś (A) jest skorelowane z czymś innym (B) to znaczy, że na podstawie stanu A, mogę wnioskować o stanie B, z procentową dokładnością współczynnika korelacji między nimi. "Mocna pozytywna korelacja" oznacza, że współczynnik korelacji dąży do jedności i dane są wyraźnie liniowo zależne. Jeżeli jakaś konkretna choroba jest mocno pozytywnie skorelowana z poziomem IQ chorego, to oznaczałoby to, że wyłącznie na postawie danych o wystąpieniu określonej choroby u pacjenta, byłbym w stanie określić jego poziom IQ. ..z procentową dokładnością współczynnika korelacji.. naturalnie znając zależność między zero-jedynkowym stanem "dana choroba jest"/"danej choroby nie ma", a dość liniowym (gaussowskim) rozkładem inteligencji w populacji..

To bardzo ciekawe o czym piszesz. Napisz proszę więcej - interesują mnie szczególnie odpowiedzi te pytania:

Które konkretnie choroby są "mocno pozytywnie skorelowane" z poziomem IQ?
Jakiego konkretnie rodzaju jest to zależność?
Ile (nawet "na oko") wynosi współczynnik ich korelacji?

Ile według Ciebie musi wynosić ten współczynnik aby przekroczyć już poziom losowości?
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
IstariDreamer
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 25 stycznia 2011, 12:10
Lokalizacja: Right here

Re: Test inteligencji "IQ"

#52 Post autor: IstariDreamer » piątek, 27 maja 2011, 08:25

Spoiler:
Był tak łatwy, jak można było podejrzewać.
It's nice to be important, but it's more important to be nice

mini-chat

Awatar użytkownika
Vraad
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2011, 11:41
Enneatyp: Obserwator

Re: Test inteligencji "IQ"

#53 Post autor: Vraad » piątek, 10 czerwca 2011, 12:14

Zrobiłem sobie ten test i wyszło mi 131. Test ten jest według mnie raczej mało wiarygodny i zdecydowanie zawyża wyniki. Poprzednio zrobiłem 3 różne testy na inteligencję w sporych odstępach czasu i niezmiennie dawały one wynik w okolicach 120.
5w4

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Test inteligencji "IQ"

#54 Post autor: Pierzasta » niedziela, 26 czerwca 2011, 16:23

baby_kapar pisze:IQ koreluje sie tez dobrze z dlugoscia nog u kobiet :)
Wiec korelacje znacza, ze jakis zwiazek jest, ale niewiadomo jaki i nie wiadomo czy jest zwiazek przyczynowo skutkowy, wiec ja bardzo ostroznie podchodze do takich rewelacji
Z tego, co słyszałam, długie nogi u kobiet wymagają dobrego odżywiania w dzieciństwie. (Bo dziewczynki rosną wcześniej niż chłopcy i wzrost długich kości kończy się po osiągnięciu dojrzałości płciowej). I jest chyba sporo rzeczy powiazanych statystycznie z długością nóg u kobiet, np. wyższa waga urodzeniowa dziecka takiej kobiety itp. Powiązanie z ilorazem inteligencji nie byłoby takie dziwne, bo znaczy że dana kobieta pochodzi z rodziny, która o nią bardzo dbałą w dzieciństwie, a może i zamożnej. No i prawdopodbnie była zdrowym i silnym dzieckiem. Czyli dobre podstawy do uzykania wysokiego IQ.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

kabanos
Posty: 101
Rejestracja: sobota, 19 lutego 2011, 23:57

Re: Test inteligencji "IQ"

#55 Post autor: kabanos » sobota, 30 lipca 2011, 18:43

Waszym zdaniem w ilu % można wierzyć temu testowi ?

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Test inteligencji "IQ"

#56 Post autor: Shirayo » sobota, 30 lipca 2011, 19:23

Hmm...
Test na IQ dostępny w internecie? 0%? 10%?

kabanos
Posty: 101
Rejestracja: sobota, 19 lutego 2011, 23:57

Re: Test inteligencji "IQ"

#57 Post autor: kabanos » sobota, 30 lipca 2011, 21:21

Aż tak tragicznie chyba nie jest. Może jest nie możliwe, aby jakikolwiek test w necie został poprawnie zinterpretowany, ale dajmy im szanse. Wydaje mi się, że można je traktować jako naprowadzenie na ogólną skale, gdzie się w niej mniej więcej znajdujemy.
W sumie ten test jest dość krótki (mało zadań), ale przynajmniej nie bada jednego rodzaju inteligencji, tylko kilka (tak mi się wydaje).
Na wynik takiego testu też zależy od naszego zdrowia fizycznego, psychicznego, itd...
Myślicie, że poziom zdrowia osobowości również wpływa na wynik, albo może tylko u niektórych.

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Test inteligencji "IQ"

#58 Post autor: Pierzasta » niedziela, 31 lipca 2011, 00:40

Heyeah, przypomieliście mi o moim koncie na IntelligentElite.

Ciekawe czy ktoś tego w ogóle używa na serio?


Moje stare wyniki:

Wynik testu IQ
Wynik: 131

Wynik testu EQ
Ocena ogólna: 107
* EQ Samoświadomość: 102
* EQ Samozarządzanie: 107
* EQ Automotywacja: 97
* EQ Świadomość społeczna: 109
* EQ Zarządzanie relacjami: 115



Wynik testu osobowości

Osobowość typu: ESTJ
Ten profil osobowości nazywa się "Opiekun"

Ten typ osobowości oznacza:

* Ekstrawersja
* Poznanie
* Myślenie
* Osądzanie
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

Re: Test inteligencji "IQ"

#59 Post autor: Perwik » niedziela, 31 lipca 2011, 01:13

Pierzasta pisze:Heyeah, przypomieliście mi o moim koncie na IntelligentElite.

Ciekawe czy ktoś tego w ogóle używa na serio?
Taaa, ja na fejsbuku w miejscu zamieszkania mam wpisaną jakąś wioskę w Nigerii a konto z tego Inteligentcośtam jest powiązane z fb i przez to dostaję co jakiś czas mejl z nowym dopasowaniem. Ale murzynki mają grube wargi :shock: :lol:

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Test inteligencji "IQ"

#60 Post autor: Pierzasta » niedziela, 31 lipca 2011, 01:16

Ja mam tam profil jako Genowefa jakaśtam. Myślę, że oni mogą zawyżać te wyniki specjalnie, żeby ludzie czuli się tą elitą. Tylko że te ustawienia randkowe, chcą wyhodować rasę nadludzi czy co? :shock:
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

ODPOWIEDZ