Test kinezjologiczny

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1854
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

Test kinezjologiczny

#1 Post autor: Zielony smok » poniedziałek, 25 kwietnia 2011, 12:55

Wzięte z książki Davida R. Hawkinsa ,,Siła czy moc". Miłej zabawy we dwoje....:)
Flagę amerykańska czy Abrahama Lincolna proszę zastąpić polskimi substytutami....

Szczegóły testowania kinezjologicznego
Naukowa wiarygodność zależy od replikowalności (czyli powtarzalności wyników - przyp.). Aby zapewnić replikowalne powielenie wyników, metoda kinezjologiczna, wykorzystana podczas wszystkich badań cytowanych w tej książce, została szczegółowo opisana poniżej. Jest to w istocie ta sama technika, która została rozwinięta przez dr. Johna Diamonda w jego pionierskiej pracy - w Kinezjologii behawioralnej.
Kroki
Potrzeba dwóch osób. Aby określić, czy badany nadaje się do testu, testujący naciska szybko dwoma palcami nadgarstek jego wyciągniętego w poziomie ramienia, jednocześnie mówiąc mu „opór" (tj. żeby oparł się naciskowi w dół). Normalnie, badany jest w stanie oprzeć się naciskowi i utrzymać ramię wyciągnięte równolegle do podłogi.
Czasami zdarzają się osoby, które nie są w stanie utrzymać wyprostowanego ramienia, podczas wywierania jakiegokolwiek nacisku w dół, z powodu poprzedniej styczności z osłabiającymi polami energii lub złego stanu zdrowia. Te osoby nie nadają się do udziału w teście. Niektórzy z takich badanych mogą dojść do siebie dzięki uderzeniu w gruczoł grasicy (na szczycie kości mostka) w rytmie „raz-dwa-trzy".
Jednocześnie muszą przy tym uśmiechać się i myśleć o kimś, kogo kochają. Wtedy się „wzmocnią" i będą normalnie reagować. Jednak ta „naprawa" może trwać jedynie przez cztery godziny, po czym „uderzenie grasicy" będzie musiało być powtórzone.
Krok 2
Zachowaj bezosobową atmosferę testowania: powstrzymaj się przed uśmiechaniem czy osobistymi uwagami. Niech otoczenie będzie wolne od hałasu, muzyki w tle czy rozpraszających czynników, jak zwierzęta lub wchodzące dzieci. Usuń metalowe przedmioty, jak oprawki okularów, ze środkowej linii ciała badanego. Zdejmij też zegarki i biżuterię, włącznie z naszyjnikami. Miej świadomość, że niezwykłe bodźce, jak perfumy testującego czy balsam po goleniu, mogą wpłynąć na wyniki testu. Aby zwiększyć koncentrację, niech badany zamknie oczy.
Krok 3
Jeżeli badany stale słabnie, oceń głos testującego. Sporadyczne przypadki głosu, który sprawia, że inni słabną, dyskwalifikują jego właściciela z pozycji testującego w zwykłych warunkach.
Krok 4
Wykonaj próbę z przyszłym badanym. Poproś go, aby pomyślał o kimś kogo kocha, po czym naciśnij dwoma palcami na nadgarstek jego ramienia wyciągniętego w bok, równolegle do podłogi. Normalnie, badany całkowicie się wzmocni i będzie w stanie oprzeć się naciskowi. Następnie niech kandydat pomyśli o kimś, kogo nienawidzi lub się boi czy też do kogo żywi urazę (lub o Adolfie Hitlerze). Normalnie, badany bardzo się osłabi i nie będzie mógł oprzeć się naciskaniu jego nadgarstka w dół. Sprawdź jeszcze kilka opozycyjnych par bodźców, aby ustalić zgodność odpowiedzi i nawiązać porozumienie pomiędzy testującym a badanym. Niektóre przykładowe bodźce ideologiczne, wizualne i słuchowe o znanych reakcjach, to:

Słaby Wynik Mocny wynik
Nienawiść ...........................................................................Miłość
Swastyka .......................................................................... Flaga amerykańska
Stalin.................................................................................. Mahatma Gandhi
Muzyka „gangster rap" ......................................................Muzyka klasyczna

Krok 5
Po ustaleniu, że badany reaguje niezawodnie i jest w normalnym stanie, kontynuuj test z wybranym przedmiotem badań poprzez wyrażanie zdań oznajmujących. Pytania zawsze powinny być stawiane w formie oznajmiania faktu. Nie ma sensu zadawać pytań odnośnie przyszłości, ponieważ wyniki testu nie będą miały żadnej wiarygodności. Zawsze poprzedź badanie oznajmieniem, „Jest dla mnie bezpieczne dowiadywanie się o________(określony temat)." (T/N?) Sama linia pytań może
zostać sprawdzona przez stwierdzenie, „To jest poprawna forma pytania" (T/N?) Zdanie (np. „Oskarżony jest sprawcą włamania" (T/N?)) może być wyrażone zarówno przez pytającego jak i badanego. Za każdym razem, gdy wypowiada się pytanie, badanemu mówi się, aby oparł się naciskowi, po czym testujący naciska szybko dwoma palcami w dół na nadgarstek wyciągniętego ramienia badanego.
W naszych badaniach często wykorzystywaliśmy grupy badanych. Na przykład dwadzieścia, trzydzieści, aż do tysiąca osób było dzielonych na dwuosobowe zespoły, które zamieniały się rolami podczas testu. Całej grupie za każdym razem zadawano to samo pytanie lub dzieliło się ją na podgrupy dla potrzeb niezależnych projektów badawczych. W grupie 100 ludzi (pięćdziesiąt dwuosobowych zespołów) może jedna lub dwie osoby będą miały problemy z uzyskaniem takich samych wyników jak pozostali. Można je wziąć na bok i wykonać „uderzenie grasicy" opisane powyżej, które przywróci im normalne reakcje i będą mogli powrócić do grupy. Przy wykorzystaniu powyższej metody, wyniki testu mają stuprocentową powtarzalność na przestrzeni czasu, a więc każda grupa ludzi, znajdujących się gdziekolwiek, zawsze da takie same wyniki testu. Na przykład obraz (wizerunek) Adolfa Hitlera sprawi, że każdy osłabnie, nawet jeśli nigdy o nim nie słyszał lub myśli, że jest on wielkim narodowym bohaterem.
Krok 6
Test można również wykonać, trzymając testowane obiekty przy splocie słonecznym badanych. Okaże się, że będą słabnąć w odpowiedzi na sztuczny słodzik, pestycydy czy nawet na sam obraz Hitlera włożony do zaklejonej kryjącej koperty. Będą zaś ulegać wzmocnieniu reagując na odżywczy pokarm, korzystne lekarstwa i składniki odżywcze, włożony do koperty obraz Abrahama Lincolna itp.
Krok 7
Można potwierdzić, że wyniki testu są niezależne od wiedzy, opinii, systemów wierzeń czy postaw badanego. Na przykład zdjęcie Nelsona Mandeli sprawi, że wszyscy uczestnicy testu się wzmocnią, nawet rasiści, którzy go nie cierpią. Muzyka Bacha wywoła wzmocnienie u wszystkich, nawet jeśli osobiście jej nie lubią, tak samo jak w przypadku heavy metalu, który osłabi wszystkich, nawet jeśli sami lubią tę muzykę.
Ta potwierdzalność wyników była obserwowana w ciągu ostatnich dwudziestu lat przez tysiące klinicystów, wykorzystujących kinezjologię w swojej codziennej pracy szpitalnej lub na potrzeby badań. Jak się okazuje, wyniki są bardziej spójne niż te uzyskane przez konwencjonalne metody diagnostyczne, wykorzystywane w tradycyjnej medycynie (np. słabe serce nigdy nie daje silnych wyników w teście kinezjologicznym, może jednak dać normalny, lecz fałszywy wynik badania EKG - co jest dobrze znanym faktem).


9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5857
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Test kinezjologiczny

#2 Post autor: boogi » poniedziałek, 25 kwietnia 2011, 18:41

OK, a co właściwie z tego testu mamy?
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Test kinezjologiczny

#3 Post autor: inv » poniedziałek, 25 kwietnia 2011, 19:21

to, co sobie wymyślimy.
ja bym np. wykorzystał to do znajdywania wzmacniających i uniwersalnie dobrych wzorców postępowania dla danej osoby.
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Test kinezjologiczny

#4 Post autor: SuperDurson » wtorek, 26 kwietnia 2011, 13:57

Jak dla mnie to jest czysta ezoteryka w dość prymitywnym, behawioralnym wydaniu - z punktu widzenia "dzisiejszej" magii David Hawkins doszedł do prostego wniosku:
  • "Tak, uniwersalne przedmioty mocy (silne idee-memy, naturalne sigile, talizmany) istnieją i są wyraźnie naładowane - posiadają określony wzorzec energetyczny, który potrafimy zidentyfikować. To znaczy - umiem określić jego znak.." :?
Podoba mi się "naukowość" podejścia do badań - dzięki temu budujemy rzetelną, doświadczalną bazę dla teoretyków-niedowiarków. Szkoda, że gość bada coś o czym wiemy od tysiącleci i zamiast pójść z badaniami od razu dalej wspomagając się w tym zakresie wiedzą Chin, Indii i współczesnych ezoteryków, zatrzymał się w miejscu.
Spoiler:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1854
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

Re: Test kinezjologiczny

#5 Post autor: Zielony smok » wtorek, 26 kwietnia 2011, 16:33

Uczyłem się tego na kursie EFT -tzw. ,,test mięśniowy" jest pożytecznym narzędziem do diagnozowania ukrytych programów z podświadomości.
Np. dziewczyna chce schudnąć, ale nie chce być atrakcyjna w oczach męskich, bo jest po traumie z ex boyfriendem. Powstaje wewnętrzna sprzeczność...i się wtedy nie chudnie. Trudno mi rokować, co do tego czy można zdiagnozować tym jakieś szersze spektrum rzeczywistości np. poziomy rozwoju. Wczytam się w książkę to powiem o niej więcej. Ale to dopiero za parę dni.
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5857
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Test kinezjologiczny

#6 Post autor: boogi » wtorek, 26 kwietnia 2011, 20:03

Dziękuję, po tym wyjaśnieniu już rozumiem.
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

ODPOWIEDZ