Skala depresji Becka

Twój wynik to:

0-10
33
33%
11-20
31
31%
21-30
17
17%
31-40
13
13%
41-50
4
4%
51-60
0
Brak głosów
60+
2
2%
 
Liczba głosów: 100

Wiadomość
Autor
Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Skala depresji Becka

#106 Post autor: Snufkin » sobota, 5 kwietnia 2014, 10:10

Tak, ja nawet zauważyłem, że suplementacja np. większych dawek selenu wyraźnie poprawia samopoczucie.
Ja rozumiem podejście Kapara bo w końcu jest psychologiem, gdyby uznać podejście czysto fizjologiczne jego studia nie miałby sensu.
Wiadomo, że ludzie często błądzą i w ogóle mają jakieś traumy jednak fizjologia to podstawa obrony przed światem, to działa jak zbroja rycerska.
Ktoś kto nie ma fizycznie siły by walczyć z przeciwnościami nie będzie też raczej silny psychicznie, to chyba jasne.
Reasumując w zdrowym ciele, zdrowy duch.
Ostatnio zmieniony sobota, 5 kwietnia 2014, 10:12 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.


5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Skala depresji Becka

#107 Post autor: Kapar » sobota, 5 kwietnia 2014, 10:12

Ael pisze:Ponieważ znikła mi opcja edytowania, dodam pod spodem do punktu "po pierwsze": moim faworytem wśród czysto fizjologicznych przyczyn depresji jest niedobór mikroelementów. Jak się o tym dowiedziałam, szczeka mi opadła. Kto by pomyślał, że brak JEDNEGO RODZAJU witaminy D albo magnezu może mieć takie konsekwencje...
Chyba naprawdę nie uważasz, że sam jeden czynnik jak np witamina D powoduje despresję? Nie wierz we wszystko co czytasz :wink:
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Skala depresji Becka

#108 Post autor: Ael » sobota, 5 kwietnia 2014, 15:00

what Snufkin said

Plus nie musiałam czytać, widziałam na własne oczy. Co prawda akurat przez magnez, nie przez witaminę D. Brak samej witaminy D (D3 konkretniej) może chyba "tylko" zabić, aczkolwiek na nastroje też wpływa dość konkretnie.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Skala depresji Becka

#109 Post autor: Snufkin » sobota, 5 kwietnia 2014, 15:50

Kapar mieszka w Australii, wolny czas spędza na plaży wśród lasek w bikini.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IuYrRebvFHc[/youtube]
Nie musi więc wierzyć w depresję zimową np. u mieszkańców północnej Skandynawii.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Zielona
Posty: 600
Rejestracja: środa, 6 lutego 2013, 01:31
Enneatyp: Mediator

Re: Skala depresji Becka

#110 Post autor: Zielona » niedziela, 6 kwietnia 2014, 16:30

Ael pisze: Plus nie musiałam czytać, widziałam na własne oczy. Co prawda akurat przez magnez, nie przez witaminę D. Brak samej witaminy D (D3 konkretniej) może chyba "tylko" zabić, aczkolwiek na nastroje też wpływa dość konkretnie.
Chyba dość często taka sytuacja wynika z niezrównoważonej diety, która nie dostarcza wszystkich potrzebnych elementów. A taka dieta często ma podłoże w psychice. Ludzie "źle" jedzą, bo nie mają czasu: tyle co nic, bo trzeba zarabiać albo coś szybkiego czyli żarcie śmieciowe pełne chemii, bulimia i anoreksja, niedożywienie związane ze stresem, moda na nieopalanie lub unikanie słońca ze względu na dziurę ozonową. itd. Przyczyna biologiczna jest w tym przypadku wtórna, a nie pierwotna.
Sumując przyczyny depresji wychodzi mi, że jednak tych niebiologicznych jest więcej, bo człowiek to twór przyrodniczo - społeczny, nie można go więc rozpatrywać w jednym, wąskim kontekście.
Co do braku magnezu: "pierwszymi objawami niedoboru magnezu jest syndrom niespokojnych nóg, drganie powiek..." , zdaje się, ze także skurcze mięśni. Skoro doszło do stanu depresji związanej z niedoborem magnezu to chyba mogę domniemywać, że pierwsze objawy zostały zignorowane. A potem można się pytać dlaczego? ;)

@Snufkin, dawno temu było tak, że tam gdzie mało słońca, a tym samym roślin, dieta ludzi w dużej części oparta była na tłuszczach zwierzęcych, które zawierają dużo D3.
A swoją drogą to niezły pomysł na biznes, żeby zniszczyć powłokę ozonową, wmówić ludziom różne rzeczy, a potem sprzedawać im antydepresanty i suplementy diety ;)

@Kapar
Spoiler:
"Nic się nie zmienia od na dupie siedzenia." Ranczo

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Skala depresji Becka

#111 Post autor: Venus w Raku » niedziela, 6 kwietnia 2014, 21:22

Łykam witaminę B complex, bo to podobno niedobór witaminy B wpływa źle na układ nerwowy, a ja mam słaby. I magnez oczywiście też łykam. Drgająca powieka - pierwszy objaw niedoboru magnenezu? Może to jest ostatni, bo nie mam nawet drgającej powieki, ale jak mnie skurcz w łydce "dorwie", to wyję jak nieprzytowmna z bólu, a potem dwa dni kuśtykam. Mój dziadek miał to samo. I to się przydarza zawsze w środku nocy. Więc, łykam sobie B, C i Magnez. Ale czy witaminy i minerały mają coś wspólnego z depresją, to nie wiem? Ja je biorę, aby uspokoić układ nerwowy, bo potwornie nerwowa jestem. Nie nierwowa, że wybuchowam, ale zaczynam się trząść jakby każdy nerw w moim ciele reagaował. Stan roztrzęsienia, którego nie widać na zewnątrz, ale w sobie odczualny. Więc, odkryłam, że B complex na to pomaga. Rozumiem, że depresja to coś innego. Ale może ktoś jest nerwowy, to polecam witaminę B.
1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
Zielona
Posty: 600
Rejestracja: środa, 6 lutego 2013, 01:31
Enneatyp: Mediator

Re: Skala depresji Becka

#112 Post autor: Zielona » niedziela, 6 kwietnia 2014, 21:45

Tę informację wzięłam z pierwszej napatoczonej strony czyli http://fitness.wp.pl/zdrowie/wirtualny- ... bjawy.html , bo akurat o takich objawach wiedziałam. Teraz trafiłam na ciekawą stronę o magnezie:
http://www.akademiawitalnosci.pl/10-ozn ... rganizmie/

Wiem, że każdy organizm reaguje trochę inaczej jednak jeśli człowiek się zna wie kiedy coś dzieje się z nim nie tak i reaguje. Kiedy nie dojadałam, a wręcz głodowałam ze stresu, u mnie objawem pierwszym było "sypnięcie się" włosów i paznokci i wtedy wiedziałam, że jest coś nie tak z moim organizmem. Wiedziałam, że jak tak dalej będzie to wkrótce się rozsypię. Zaczęłam pracować nad sobą i choć sytuacja zewnętrzna się nie zmieniła ja uspokoiłam się na tyle, żeby zacząć jeść. Obeszło się nawet bez suplementów.
"Nic się nie zmienia od na dupie siedzenia." Ranczo

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Skala depresji Becka

#113 Post autor: Ael » poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 13:23

http://www.nerwica.com/t-yczka-a-nerwic ... 15370.html

Venus w Raku, oto przykład, jak brak minerałów potrafi zrąbać samopoczucie psychiczne. Co prawda w podanym linku jest opisywany związek tężyczki utajonej z nerwicą, ale znam osobę, u której to schorzenie wywołało przewlekłą depresję z dodatkową atrakcją w postaci epizodów schizoidalnych.
Biedna dziewczyna przez parę lat się nałykała masy leków w sumie niepotrzebnie , bo wystarczyło popracować nad brakiem magnezu.
Jak gadałyśmy po jej wizycie u specjalistkinod tężyczki, to powtarzała mi historie, jak to ludzie z tą chorobą rzucali całe swoje życie, bo tak im siadała kondycja psychiczna. Która po leczeniu ulegała znaczącej poprawie.

Co do witaminy D3, to jest ta "witamina od słońca" i jej brak (z tego co wiem) jest odpowiedzialny za depresję sezonową. Ale wiem, że istnieje jeszcze jeden podrodzaj witaminy D3, który jest absolutnie niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu a ostatnio coraz więcej ludzi wykazuje problemy z jej przyswajaniem (trzy przypadki w rodzinie), tylko teraz zapomniałam, jaki to był numer :(

Awatar użytkownika
Aleksandrowa
Moderator
Moderator
Posty: 1452
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 20:01
Enneatyp: Zdobywca

Re: Skala depresji Becka

#114 Post autor: Aleksandrowa » piątek, 9 maja 2014, 18:23

Wynik to : 2 punktów.
Nie masz depresji. Tak trzymać.
Did you see SEE se?

Trójkowdwójkę

Człowiek rzadko myli się dwa razy – na ogół TRZY lub więcej.

John Perry Barlow

Awatar użytkownika
Mido
Posty: 86
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2014, 11:54
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Lublin

Re: Skala depresji Becka

#115 Post autor: Mido » czwartek, 31 lipca 2014, 22:30

[5w6]
[sp/sx]
[ISTJ]
[LII]

Awatar użytkownika
Osteoporoza
Posty: 476
Rejestracja: piątek, 28 lutego 2014, 01:04
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: W dziczy serca
Kontakt:

Re: Skala depresji Becka

#116 Post autor: Osteoporoza » piątek, 1 sierpnia 2014, 11:11

12, całkiem spoko
Swoją drogą jeśli zaznaczymy wszystkie odpowiedzi pozytywne, poza jedną: Popełnię samobójstwo, jak będzie odpowiednia sposobność
to test nam mówi, że wszystko jest z nami ok

Awatar użytkownika
ein
Posty: 1168
Rejestracja: sobota, 16 czerwca 2007, 20:32

Re: Skala depresji Becka

#117 Post autor: ein » piątek, 1 sierpnia 2014, 15:24

Strasznie slabe wyniki. Ja poprawilem moj z 2011 roku - z 21 na 26 punktow.

Awatar użytkownika
Osteoporoza
Posty: 476
Rejestracja: piątek, 28 lutego 2014, 01:04
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: W dziczy serca
Kontakt:

Re: Skala depresji Becka

#118 Post autor: Osteoporoza » piątek, 1 sierpnia 2014, 16:02

To jest bardzo zły wynik ;d

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Skala depresji Becka

#119 Post autor: Ael » sobota, 2 sierpnia 2014, 00:05

Twój wynik to : 11 punktów.
Wydarzyło się w Twoim życiu coś, co spowodowało, że czujesz się chwilami bezradny i zagubiony. Pomóc może Ci rozmowa z bliską osobą lub z psychologiem. Jeżeli to nie pomoże, skorzystaj z porady psychiatry - nie musisz mieć skierowania od innego lekarza.
No shit Sherlock :P

Awatar użytkownika
IstariDreamer
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 25 stycznia 2011, 12:10
Lokalizacja: Right here

Re: Skala depresji Becka

#120 Post autor: IstariDreamer » wtorek, 12 sierpnia 2014, 11:09

http://www.cpp.info.pl/testy/skala-depresji-becka/ pisze:Twój wynik to : 4 punkty.
Test nie wykazał u Ciebie objawów depresji.
It's nice to be important, but it's more important to be nice

mini-chat

ODPOWIEDZ