Test utajonych skojarzeń

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Podswiadome badanie osobistych postaw i opinii

#16 Post autor: Elkora » wtorek, 27 marca 2012, 00:28

Walić celność wyników testu. Ci wszyscy ludzie wyglądali jakby coś ciężkiego im przejechało po twarzy! :shock:


Obrazek

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Podswiadome badanie osobistych postaw i opinii

#17 Post autor: Kapar » wtorek, 27 marca 2012, 09:09

Próba odtworzenia oryginalnego posta, który został edytowany przez SD

Zaskakuje mnie wasz sceptycyzm do tych testów oraz to jakie są one męczące. Ja będę robił te testy z pewnymi odstępami czasu, co wydaje mi się naturalne. Jeden test zajmuje około 5 minut, z czego tylko połowa jest klikaniem. Jesteście marudy 8-)

SuperDurson, nie widzę jakby tego typu eksperymenty miały być praniem mózgu. Te szybkie testy, bo jeden z klikaniem zajmuje kilka minut, nie mają żadnej funkcji kodowania informacji i wpływania na to co pod kopułą, a wręcz przeciwnie, celem jest odtworzenie utartych ścieżek w szarej masie starając się wyłączyć świadomość na tyle, ile się da.

Widać tam jakąś propagandę? Jest jedynia informacja zwrotna odnośnie tego jak wypada się względem dytrybucji rezulatatów, co jest ostatnim krokiem całej procedury - co z tą informacją poczniesz zależy juz od ciebie, nie od eksperymentatorów.
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Podswiadome badanie osobistych postaw i opinii

#18 Post autor: Snufkin » wtorek, 27 marca 2012, 11:14

Próbowałem rozwiązać test dotyczący płci ale szybko się zniechęciłem. Nie wiem może czegoś nie zrozumiałem w każdym razie uważam, że w naukach humanistycznych głównie społecznych też dominują mężczyźni. Widząc nazwę historia czy filozofia nie będę przecież klikał kobieta więc skąd ten czerwony krzyżyk. Kobiety się nadają najwyżej na filologa czy jakieś gender studies cokolwiek to znaczy (poza tym, że jest to bezsensowna pseudonauka). Ogólnie wszystkie nauki opierające się na bezproduktywnym mieleniu ozorem.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
azetka
Posty: 388
Rejestracja: niedziela, 10 stycznia 2010, 21:25
Enneatyp: Mediator

Re: Podswiadome badanie osobistych postaw i opinii

#19 Post autor: azetka » wtorek, 27 marca 2012, 18:17

W moim przypadku test jest niemiarodajny. Pod koniec było pytanie w stylu "co wpłynęło na twój wynik" no i zaznaczyłam, że kolejność prezentowanych kategorii. Zrobiłam dwa testy (w sumie powinnam trochę więcej, żeby wygłaszać opinię, ale mi się nie chce, więc przyjmijcie mój post za przypuszczenie :D) i w obu wyszła mi preferencja osób, które na początku były połączone z przymiotami o dobrym wydźwięku. No nie poradzę, że mi się palce programują za pierwszym razem i potem musiałabym zrobić reset, żeby się nie mylić :D - dochodzi do tego jeszcze znużenie klikaniem, co też wpływa na większe opóźnienie. Jednak pomijając wykonanie, uważam, że sama idea testu naprawdę fajna.
Jakiś fajny podpis.

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Podswiadome badanie osobistych postaw i opinii

#20 Post autor: SuperDurson » wtorek, 27 marca 2012, 18:52

SuperDurson, nie widzę jakby tego typu eksperymenty miały być praniem mózgu.
Dobrze, zatem Pokażę Ci:
Te szybkie testy, bo jeden z klikaniem zajmuje kilka minut, nie mają żadnej funkcji kodowania informacji i wpływania na to co pod kopułą,
Zastanów się proszę kiedy w nowym miejscu znowu ktoś nowy nagle zapyta Cię czy jesteś Republikaninem, czy Demokratą. PO, czy moherowe berety? Pedał, czy hetero?
Zapyta Cię wiele razy..
To nawet jeżeli nie masz jeszcze takiego podziału w sobie - stworzysz go na potrzeby sytuacji i będziesz rozróżniał, oraz wartościował dokładnie według tej granicy, którą wyznaczył kto inny. Wolisz czarnych czy białych?

Nie zbudowano w ten sposób podziału? Nie kodujesz że musisz uznać dokładnie tutaj rozróżnienie aby mieć preferencję?
Nie ma wpływu na Twoje postrzeganie świata, świadomość istnienia wybranej przeze mnie polarności?
Nieistotne co wybierzesz, ważne że zaakceptujesz mus wyboru i dowolne, wybrane przeze mnie rozwiązania.
Wybieram więc temat ras, państw, wieku i pokazuję skrajności - powiedz mi: nie prowokuję tym samym mocnej i głębokiej w umyśle podbudowy pod.. rasizm, ksenofobię, pedofilię?
Nawet jeżeli wybiorę młode, białe, polki..
a wręcz przeciwnie, celem jest odtworzenie utartych ścieżek w szarej masie starając się wyłączyć świadomość na tyle, ile się da.
Skąd wiesz jaki jest cel? Czyj to jest cel?
Jak dla mnie -jeżeli to tworzył ktoś kto ma pojęcie o działaniu umysłu- to jest to celowo sprowokowane tak, aby "badać/tworzyć" dewiację. Pod grzeczną przykrywką.

Azetka coś wspominała, że były pewne czynniki, które według niej fałszowały dodatkowo wyniki testu?
Widać tam jakąś propagandę? Jest jedyna informacja zwrotna odnośnie tego jak wypada się względem dystrybucji rezultatów, co jest ostatnim krokiem całej procedury - co z tą informacją poczniesz zależy juz od ciebie, nie od eksperymentatorów.
Hehe - i to jest dokładnie to o czym mówię. Grzeczna przykrywka. Piękne idee, pokrętne słowa i obracanie kota ogonem. Kiedy nazwiesz zabijanie ludzi czyszczeniem, ilość trupów po obu stronach dystrybucją rezultatów, a tą osobę po drugiej stronie karabinu żółtkiem - wszystko zmienia sens.
Propagandowe nie są wyniki. Propaganda jest dużo wcześniej i długo po. Propagandą jest tematyka tego testu, propagandą jest forma tego testu, propagandowa jest nawet idea stworzenia takiego testu - bo ludzie go będą robić, sami albo za czyjąś namową i będą go interpretować, a w taki sposób akceptować i jeszcze utrwalać podział, który jest sztuczny. I nadal pogłębiany. Bo tak właśnie działa dziś inżynieria społeczna.
Must be the Music, czy X-faktor?
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Podswiadome badanie osobistych postaw i opinii

#21 Post autor: Kapar » środa, 28 marca 2012, 09:47

Napisze krótko, że myślenie dychotomiczne (kategoryzowanie) jest w nas wbudowane (szybkie ocenianie koloru skóry czy atrakcyjności, bądź niebezpieczeństwa) do podwyższenia prawdopodobieństwa przetrwania. Dzielenie na kategorie nie jest żadym praniem mózgu jeśli wziąć pod uwagę częstotliwość i czas ekspozycji na zadanie mające na celu porządkowanie wg kategorii. Do uzyskania efektów, o których piszesz, trzeba wielokrotnej ekspozycji. Ten czas jest zbyt krótki aby cokolwiek utrwalić. Na dodatek, kombinacja kategorii, co chyba umknęło twej uwadze, sprawia, iż uczestnik jest wystawiony na każdą możliwą kombinacje, co moim zdaniem równoważy efekt "prania mózgu" tzn przymuszenia do jakiegoś wyboru czy spotęgowania istniejącej dychotomii. Co więcej te testy odwołują się do istniejących kategorii bez wmuszania przyswojenia nowych, co w takim wypadku kreowałoby nowe skojarzenia. Tak nie jest. Bo końcowy wynik jest tylko odzwierciedleniem osobistego (i istniejącego :!: ) odcienia szarości, albo bliej czarnego, albo białego.
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Podswiadome badanie osobistych postaw i opinii

#22 Post autor: Elkora » środa, 28 marca 2012, 19:25

Snufkin pisze:Próbowałem rozwiązać test dotyczący płci ale szybko się zniechęciłem. Nie wiem może czegoś nie zrozumiałem w każdym razie uważam, że w naukach humanistycznych głównie społecznych też dominują mężczyźni. Widząc nazwę historia czy filozofia nie będę przecież klikał kobieta więc skąd ten czerwony krzyżyk. Kobiety się nadają najwyżej na filologa czy jakieś gender studies cokolwiek to znaczy (poza tym, że jest to bezsensowna pseudonauka). Ogólnie wszystkie nauki opierające się na bezproduktywnym mieleniu ozorem.
Wstyd mi za ciebie snuf... Też miałam ten problem, w dziedzinach wymagających myślenia wybierałam facetów. Cześć szczupłych moim subiektywnym zdaniem wcale szczupła nie była.
Żeby zrobić te testy i były one łatwe szybkie i przyjemne musisz mieć wykształcony taki sposób kategoryzowania jak przewidział twórca, albo musisz go wykształcić na potrzeby testu, może ciebie nie meczą bo jesteś standardowy
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Podswiadome badanie osobistych postaw i opinii

#23 Post autor: Kapar » czwartek, 29 marca 2012, 06:41

Jak juz pisalem, jestem zaskoczony cala ideologia przeciw i tym jak skupiacie sie na strukturze tego testu. Jak jest lipa, to sobie darujcie i nie marnujcie swego czasu. Ja nie bede marnowal swojego czasu i odpowiadal na dywagacje. Na konkretne argumenty za to bardzo chetnie. Nie bede sie wcielac w obronce tych testow, bo prawdopodobnie zdaje sobie sprawe z ich glebszych ulomnosci niz wy. Ale wy ze swoimi ulomnosciami trafiacie kula w plot
Elkora pisze:Żeby zrobić te testy i były one łatwe szybkie i przyjemne musisz mieć wykształcony taki sposób kategoryzowania jak przewidział twórca, albo musisz go wykształcić na potrzeby testu, może ciebie nie meczą bo jesteś standardowy
Moze jestem standartowy.
A do tego sposobu kategoryzowania i wyksztalcania itp nie bede sie odnosil, bo juz to zrobilem w repecie do SD.
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Podswiadome badanie osobistych postaw i opinii

#24 Post autor: boogi » czwartek, 29 marca 2012, 22:24

baby_kapar pisze:W psychologii interesujacym zjawiskiem jest rozbieznosc miedzy myslami (opiniami) oraz zachowaniem zewnetrznym. (...) Was zachecam do podzielenia sie wynikami!
Zrobiłem sobie przed chwilą dwa testy, wynik mojego "myślenia podświadomego" w jednym wypadku zgadza się z tym, co wiem o sobie, a w drugim lekko się zdziwiłem. Zgadzało się silne preferowanie osób heteroseksualnych ponad homoseksualne, zaskoczyło mnie silne przyporządkowanie nauk ścisłych do mężczyzn i humanistycznych do kobiet. Ale to pewnie dlatego, że do nauk ścisłych nigdy nie zaliczałem nauk przyrodniczych takich jak biologia, czy medycznych takich jak neurologia - tego typu nauki były dla mnie interdyscyplinarne, tj. zawierające zarówno elementy ścisłe jak i humanistyczne. Podział podany w teście jest moim zdaniem uproszczeniem zbyt dużym.
Mimo wszystko pomysł na test bardzo ciekawy. Nie rozumiem części utyskiwania części przedmówców: prostota (lewo/prawo) wpływa moim zdaniem pozytywnie na to, że skupiłem się na treści testu, zamiast na jego formie. "Brzydkość" obrazków nie przeszkadzała mi ani trochę bo traktowałem je jako ilustracje do testu, mające przekazać informację i obojętna była mi ich strona artystyczna (w sumie nie zastanawiałem się nad ich wyglądem, póki nie przeczytałem reszty tego tematu i opinii w nim zawartych).
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Podswiadome badanie osobistych postaw i opinii

#25 Post autor: Cotta » czwartek, 29 marca 2012, 23:09

Zrobiłam sobie jeszcze dwa w wersji anglojęzycznej. Wyniki mogą być trochę zjechane, bo często się myliłam ze względu na obcy język. Niemniej fakt, skojarzenia z Islamem mam kiepskie.

Your data suggest a strong automatic preference for Other People compared to Arab Muslims.
12%

Preferencje religijne:
Hinduism > Christianity > Judaism > Islam

Edit: I jeszcze jeden:

Your data suggests: A strong automatic preference for the United Kingdom compared to the United States.

(Prawda)
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

Re: Podswiadome badanie osobistych postaw i opinii

#26 Post autor: Kimondo » niedziela, 16 marca 2014, 01:52

umiarkowaną automatyczną preferencję dla heteroseksualistów w porównaniu z homoseksualistami.

Co to znaczy jestem homo?
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Podswiadome badanie osobistych postaw i opinii

#27 Post autor: Kapar » niedziela, 16 marca 2014, 06:15

Znaczy, że nie jesteś homofobem ale masz automatyczną preferencję dla heteroseksualności nad homoseksualizmem. To raczej normalny/przeciętny wynik dla heteroseksualisty, no chyba, że jesteś gejem, wtedy byłbyś samonienawidzącym się gejem :P
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Test utajonych skojarzeń

#28 Post autor: Kapar » czwartek, 16 lipca 2020, 10:08

W moich prywatnych rozmowach wyszła znowu kwestia tego testu. Wiadomo, USA są teraz prawie w stanie wojny domowej, bitwy ideologiczne są na porządku dziennym, stąd ten test ma teraz nawet większe znaczenie niż lata temu. Linki na stronce się pozmieniały więcj tutaj jest prawidłowy link dla osób ogarniających angielski jako-tako.
https://implicit.harvard.edu/implicit/selectatest.html

Wyszły mi tak porównanie do preferencji białych vs czarnych
Your responses suggested a moderate automatic preference for European Americans over African Americans.
Jak pierwszy raz zrobiłem ten test "byłem rasistą w mniejszym stopniu"
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

ODPOWIEDZ