3w2 vs 3w4

Dyskusje na temat typu 3

Jestem:

3w2
13
34%
3w4
22
58%
3
3
8%
 
Liczba głosów: 38

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MartiniB
Posty: 774
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2008, 21:06

3w2 vs 3w4

#1 Post autor: MartiniB » niedziela, 18 maja 2008, 18:11

oprócz poniższego, kolejny opis autorstwa Riso i Hudsona jest tutaj: klik! /boogi

3w2

Opis ogólny

Przeciętna 3w2 to prototyp idealnej osobowości w handlu i biznesie. Trójkowa potrzeba bycia podziwianym jest silniejsza od dwójkowej chęci zadowalania innych, tak więc ważniejsze jest dla nich aby dobrze zaprezentować się samemu, niż sprawić by dobrze poczuli się inni, aczkolwiek jeśli tylko będą mogli, uczynią jedno i drugie. W przeciwieństwie do bardziej powściągliwych 3w4, pragną osiągnąć najszerszą, możliwą publiczność. Wrodzona atrakcyjność trójek jest w większym stopniu wzbogacana przez dwójkową uwodzicielskość niż przez czwórkową unikalność.

Zrównoważone i zdrowe stany

Zdrowe 3w2 porzucają swoją fałszywą maskę i stają się bardziej naturalne. Trójkowa próżność przeradza się w szczerą samo-obserwację, a pełna uwodzicielstwa duma dwójek w bardziej adekwatną pokorę. Zrównoważone 3w2 są przyjacielskimi i lubianymi osobami, których wrodzone socjalne zdolności pomagają innym poczuć się naprawdę swobodnie. Odnajdują nowy rodzaj przyjemności w grze bez konieczności wygrywania, mimo, iż nadal potrafią wybrać drogę rywalizacji jeśli jest to konieczne. Gdy dwójka integruje się z czwórką, szczere uczucia wychodzą na światło dzienne podczas gdy trójka łącząca się z szóstką zapewnia poczucie przynależności, budujące potężne więzy przyjacielskie.

Maksymalnie zintegrowana 3w2 prezentuje oszałamiające umiejętności generowania entuzjazmu, optymizmu i pewności siebie u innych. Wysoko rozwinięte 3w2 zazwyczaj są doświadczonymi i motywującymi mówcami, często wykorzystując zalety płynące z tej umiejętności. Podnoszące na duchu przesłanie, przekazywane jest ze stylem i mocą, trafiającą prosto w serce słuchacza gdzie czar pozytywnego myślenia może znaleźć swój początek. Oto nauczyciele potrafiący postawić nas na nogi krzyczących i skaczących z radości, chętnych wziąć swe życie we własne ręce i ruszyć w przyszłość.

Niezrównoważone i niezdrowe stany

Niezrównoważone 3w2 wpadają w próżną pułapkę pożądania bycia podziwianym i atrakcyjnym. Zaczynają ukrywać coraz to więcej i więcej, za swoją fałszywą uczuciową fasadą. Próbując pokazywać emocjonalne stany, które sądzą, iż inni uważają za konieczne do pokazania, coraz bardziej odcinają się od swoich prawdziwych, ignorowanych emocji. Gniew i konfliktowość płynąca z dwójkowego połączenia z ósemką, łączy się z trójkowym przejęciem dziewiątkowego odrętwienia emocjonalnego, na rzecz wrogiej auto-promocji, która potrafi być naprawdę irytująca.

Jeżeli owe odrętwienie nadal się pogłębia, ósemkowa złość na świat jest jedyną emocją wystarczająco silną aby przebić bawełniany mur dziewiątkowego odrętwienia. W efekcie, w tym martwym stanie mogą zostać popełniane najgorsze okrucieństwa. Czasami, skrajnie niezrównoważone 3w2 są mile-wyglądającymi, cichymi ludźmi, którzy tak naprawdę okazują się być seryjnymi-mordercami lub gwałcicielami. Spójrz, kto cię zrujnował! To ja ...

Wygląd

3w2 zazwyczaj chcą być dobrze ubrane, w myśl najnowszej mody odpowiadającej danej grupie ludzi, do której należą. Ich strój jest doskonale dobrany i odzwierciedla główny nurt mody. Rzadko dopuszczają do nadwagi. Makijaż i biżuteria zawsze odpowiadają normom ich najszerszej publiczności. Należy jednak zauważyć, iż niektóre ze środowisk lubią awangardę, a trójki, które zmierzają ku takim grupom wyjdą na przeciw ich oczekiwaniom.3w2 posiadają zrelaksowane, radosne maniery, zawsze starając się pokazać z jak najlepszej strony. Chcą abyście poczuli, jakbyście byli emocjonalnie razem, nawet jeśli oni sami nie są.

Powołanie

Niektóre 3w2 wybierają pracę, która stawia ich na piedestale w iście błyszczący sposób. Aktorzy, piosenkarze, gracze futbolowi. Inni podążają za swoją ambicją ku światowi biznesu, stając się producentami, handlowcami, menedżerami, lub agentami reklamowymi. Mogą być motywującymi mówcami, modelami, gospodarzami programów telewizyjnych lub prezenterami. Istnieją 3w2 DJ'e, politycy, oraz agenci prasowi. Oczywiście można również odnaleźć 3w2 wykonujących wiele innych zawodów.



3w4

Opis ogólny

Przeciętna 3w4 pragnie być zauważana za swoją unikalną prezencję, nie za powszechnie przyjęte stereotypy. W przeciwieństwie do 3w2, która chciałaby aby wszyscy ją podziwiali, 3w4 jest bardziej zainteresowana zapewnieniem sobie atencji starannie dobranej grupy. Uwewnętrznienie skrzydła 4 sprawia, iż czują się mniej swobodnie w sytuacjach socjalnych, aczkolwiek potężna, trójkowa ogłada towarzyska zazwyczaj to ukrywa. Ponieważ trójkowa próżność jest silniejsza od czwórkowej emocjonalności, zazwyczaj udaje im się zachować zimną krew w wypadku stresu, w przeciwieństwie do bardziej emocjonalnie rozchwianych 4w3.

Zrównoważone i zdrowe stany

Zrównoważona 3w4 jest taktowna, empatyczna oraz efektywna. Gdy trójka integruje się z szóstką, a czwórka z jedynką nowe poczucie publicznej odpowiedzialności łączy się z mądrością pochodzącą z emocjonalnego opanowania. Zdrowe 3w4 są skuteczne w osiąganiu celów na skalę światową i jednocześnie wystarczająco intuicyjne by być doskonałymi doradcami. W świecie biznesu stają się doskonałymi mentorami i konsultantami. Potrafią albo uratować upadającą firmę, albo dostrzec, iż jedynym czego potrzeba, jest jej rozwiązanie i sprzedaż części, które pozostały.

Wyjątkowo rozwinięte 3w4 łączą cichą pewność siebie z głębokim, emocjonalnym wglądem na doświadczenia innych ludzi. Mogą pojawiać się na szczytach dużych organizacji, poświęcając się w celu poprawy życia wszystkich na Ziemi, lub pracować cicho za kulisami, rozsiewając poczucie stabilizacji i optymizmu wśród członków swojego zespołu. Gdziekolwiek nie trafią zostawiają za sobą poczucie głębokich więzów i przynależności.

Niezrównoważone i niezdrowe stany

Niezrównoważone 3w4 ukrywają utratę poczucia własnej wartości za pokrywą sztucznego chłodu. Jeżeli trójkowy pęd do sukcesu stanie się zbyt silny, a czwórkowa emocjonalność wymknie się spod kontroli, 3w4 tracą swoja autentyczność. Stają się mniej zdolne do adaptacji i w pewnym sensie manipulujące, jako że czwórkowy samo-krytycyzm prowadzi do dwójkowej potrzeby podbudowania swojego wizerunku poprzez "pomaganie" innym. Oszukująca ich samych duma, która w rezultacie powstaje, ukrywana jest za emocjonalnym odrętwieniem, gdy trójka doświadcza tego co najgorsze u dziewiątki. Tacy ludzie mogą być trudni do polubienia, ze względu na sposób, w który nieustannie przypominają sobie i innym o swoich osiągnięciach.

W najgorszym wypadku, 3w4 są zdolne do okrucieństw, zupełnie jak 3w2, z tym wyjątkiem, iż ze względu na większą samo-badawczość skrzydła 4, te przestępstwa bywają zazwyczaj odosobnionymi przypadkami.3w4 mogą być raczej samo-destruktywne, jako że wszystkie normalne zasady współżycia społecznego zostają porzucone dla próby zdobycia jakiejkolwiek atencji u innych. W najgłębszej psychozie możliwe są samobójstwa poprzedzone morderstwami. Wszyscy inni stają się sławni, tylko nie ja. Ale uważajcie!!Będę miał swoje pięć minut, gdy zobaczycie co zrobiłem! Tylko poczekajcie. Pokażę wam.

Wygląd

3w4 są bardzo zainteresowane tym by wyglądać atrakcyjnie i seksownie, ponieważ są trójkami, jednak skrzydło 4 sprawia, iż chcą być również nietuzinkowi. Ich ogólny wizerunek zawiera elementy, który wyróżniają ich z tłumu.3w4 zazwyczaj wolą ustanawiać nową modę, niż podążać aktualną. Czwórkowy zmysł estetyki zapewnia im subtelność i klasę, której często brakuje 3w2.Podobnie do 4w3, pragną wprowadzić odrobinę dramatyzmu do własnej prezencji.

Powołanie

Niektóre 3w4 odnajdują pracę, która pokazuje ich światu w unikalny, aczkolwiek kulturowo-akceptowalny sposób. Czołowi piosenkarze pop, aktorzy, politycy, gospodarze talk show. Inni osiągają sukces poprzez opanowanie świata korporacji, stając się dyrektorami, prezesami, projektantami mody. Mogą się pojawiać w handlu, ubezpieczeniach lub nieruchomościach. Istnieją 3w4 informatycy, mechanicy samochodowi, pisarze i artyści. Oczywiście można również odnaleźć 3w4 wykonujących wiele innych zawodów.


Źródło: http://mindheart.org/junction/oldcj/ep/types/3/3.html



Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#2 Post autor: Miltado » niedziela, 18 maja 2008, 22:56

MartiniB - piękna robota z tą rozpiską, rzetelna i jak najbardziej prawdziwa. Wydaje mi się, że te zamieszczone przez Ciebie opisy w lepszy sposob opisują obydwa typy aniżeli, podstawowa strona o enneagramie (http://enneagram.pl/) Jeżeli masz więcej takich tekstów to z wielką chęcią bym je poczytał:)
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
szeleszcze
Posty: 17
Rejestracja: sobota, 22 września 2007, 01:04
Lokalizacja: szczecin, kraków, stavanger

O.

#3 Post autor: szeleszcze » czwartek, 12 czerwca 2008, 15:53

Jestem pod wrazeniem, sam to opracowales?
3w4
mniej zdrowe trójki mogą zacząć cieszyć się uczuciem braku uczuć.

cudo od pana: http://www.youtube.com/watch?v=s1QYXlRzNS0


chcę być pomylony

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#4 Post autor: Eruantalon » czwartek, 12 czerwca 2008, 16:30

Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#5 Post autor: Snufkin » niedziela, 10 sierpnia 2008, 13:13

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 13:05 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#6 Post autor: yusti » niedziela, 10 sierpnia 2008, 17:31

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 19:36 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
fra
Posty: 287
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 05:40

#7 Post autor: fra » poniedziałek, 11 sierpnia 2008, 10:11

bo Ty yusti jesteś leniwą(sama tak o sobie pisałaś) Dziewiątką ze skrzydłem 1(marudzenie)... Nie posiadasz takich cech Jedynki, jak pracowitość, zmysł estetyczny(kwestia depilacji), zapobiegliwość oraz zaangażowanie, a to też cechy Trójek.
1w...6

Awatar użytkownika
Marco
Posty: 126
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 22:17
Enneatyp: Szef

Re: 3w2 vs 3w4

#8 Post autor: Marco » piątek, 5 grudnia 2008, 20:46

MartiniB pisze: Zdrowe 3w4 są skuteczne w osiąganiu celów na skalę światową i jednocześnie wystarczająco intuicyjne by być doskonałymi doradcami. W świecie biznesu stają się doskonałymi mentorami i konsultantami. Potrafią albo uratować upadającą firmę, albo dostrzec, iż jedynym czego potrzeba, jest jej rozwiązanie i sprzedaż części, które pozostały.
Jak najbardziej sie zgadza, gorzej z tym co dalej. Rozkrecenie to pestka, utrzymanie wysokiej wydajnosci ( dłużej niż miesiac) i ekspansja jest duzo trudniejsze, wymaga lepszej oragnizacji i nakładu przedewszytkim czasu, a ten jak zwykle bywa najbardziej deficytowym towarem.
LSI-Se, 8w7, sp/sx. ( 835, DC, LVFE, RCOEI )

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

Re: 3w2 vs 3w4

#9 Post autor: Miltado » sobota, 6 grudnia 2008, 14:09

Marco pisze: Jak najbardziej sie zgadza, gorzej z tym co dalej. Rozkrecenie to pestka, utrzymanie wysokiej wydajnosci ( dłużej niż miesiac) i ekspansja jest duzo trudniejsze, wymaga lepszej oragnizacji i nakładu przedewszytkim czasu, a ten jak zwykle bywa najbardziej deficytowym towarem.
Niestety to prawda, najszybciej spada wydajność. No i później zaczyna się kombinować , jak to zrobić, żeby się nie narobić, żeby było dobrze. Można wykorzystywać inne osoby. No z czasem są problemy, przy dużej ilości zajęć ciężko coś zjeść oprócz szybkich chińskich zupek. No i cierpią na tym kontakty z innymi ludźmi, za co mam często do siebie pretensję, że wcześniej nie dałem sobie rady i na te rzeczy znaleźć czasu. No ale bonusem jest dobra waga ciała i brak nadwagi skoro zazwyczaj brzuch strajkuje z głodu :P
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Marco
Posty: 126
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 22:17
Enneatyp: Szef

Re: 3w2 vs 3w4

#10 Post autor: Marco » niedziela, 7 grudnia 2008, 16:13

Miltado pisze: Można wykorzystywać inne osoby.
No przecież po to są, nie? :D
Miltado pisze: No z czasem są problemy, przy dużej ilości zajęć ciężko coś zjeść oprócz szybkich chińskich zupek.
Mineło sporo czasu od kąd, zywiłem sie w ten sposób, ale fakt bywało i tak...
Miltado pisze: No i cierpią na tym kontakty z innymi ludźmi, za co mam często do siebie pretensję, że wcześniej nie dałem sobie rady i na te rzeczy znaleźć czasu.
Te idą na pierwszy ogień z "innych" najłatwiej jest mi zrezygnować.
Miltado pisze: No ale bonusem jest dobra waga ciała i brak nadwagi skoro zazwyczaj brzuch strajkuje z głodu :P
W życiu nie miałem nadwagi, nie rozumie jak w ogole można sie tak zaniedbać... :???:
LSI-Se, 8w7, sp/sx. ( 835, DC, LVFE, RCOEI )

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

Re: 3w2 vs 3w4

#11 Post autor: Miltado » niedziela, 7 grudnia 2008, 17:14

Marco pisze: W życiu nie miałem nadwagi, nie rozumie jak w ogole można sie tak zaniedbać... :???:
Typowa cecha 3, również nigdy nie miałem.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Marco
Posty: 126
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 22:17
Enneatyp: Szef

Re: 3w2 vs 3w4

#12 Post autor: Marco » niedziela, 7 grudnia 2008, 17:30

Miltado pisze:Typowa cecha 3, również nigdy nie miałem.
Co to ma wpólnego z 3?
LSI-Se, 8w7, sp/sx. ( 835, DC, LVFE, RCOEI )

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

Re: 3w2 vs 3w4

#13 Post autor: Miltado » niedziela, 7 grudnia 2008, 20:46

Marco pisze:
Miltado pisze:Typowa cecha 3, również nigdy nie miałem.
Co to ma wpólnego z 3?
Nie wiem czy osoba dbająca o wizerunek kiedykolwiek na coś takiego by pozwoliła. Względnie aktywny tryb życia nie pozwala na otyłość.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Marco
Posty: 126
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 22:17
Enneatyp: Szef

#14 Post autor: Marco » niedziela, 7 grudnia 2008, 21:11

Sugerujesz, że nie ma pulchnych Trójek?
LSI-Se, 8w7, sp/sx. ( 835, DC, LVFE, RCOEI )

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 3w2 vs 3w4

#15 Post autor: boogi » niedziela, 7 grudnia 2008, 21:37

Miltado pisze:Względnie aktywny tryb życia nie pozwala na otyłość.
Jeżeli tryb życia jest aktywny względnie, to jeszcze zależy jak względnie. Bo aktywność może być typowo menedżerska: kawa, papierosy, podróże wszędzie samochodem, siedzący tryb życia, nadciśnienie - z tego otyłość, bo tryb życia jest aktywny względnie ;)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

ODPOWIEDZ