Internet jako narzędzie lansu ^^

Dyskusje na temat typu 3
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Raphaell_
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 24 maja 2011, 17:43

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#46 Post autor: Raphaell_ » piątek, 27 maja 2011, 21:02

Aleksandrowa pisze:
Raphaell_ pisze:
No ja wiem swoje, bo w teorii powiem Ci, ze zamiast studiowac 6lat, mozna 6lat pracowac jako robol w angli. Przez 6lat studiow zdobedziesz wyksztalcenie na papierku, dzieki ktoremu masz zaczac zarabiac pieniadze i to ma zapewnic ci godne zycie, tak? w praktyce cala mlodosc przesiedzisz na najnizszej krajowej, moze na 40stke zaczniesz zarabiac "jakies" pieniadze. A po 6latach w UK na pensji robola (najnizszej pensji budowlanca) zarobisz ok. 360tysiecy zlotych, ktore mozesz zainwestowac w np. salon odnowy biologicznej w prestizowym miejscu w pl. Chociaz tak na prawde liczy sie tez zycie, wiec zaoszczedzisz moze z 200tysi zl, ale to itak oplaca sie bardziej, niz studia (dla tego jakos nie moge sie do nich zmusic).
To zależy CO STUDIUJESZ. Bo filozofia, socjologia, politologia...nie do końca są rentowne. Ja studiuje taki kierunek, żeby po nim popracować parę lat i później zarabiać na inwestycjach giełdowych, odpowiednio dywersyfikując portfel na giełdzie.

Jeśli masz jakiś pomysł na życie, a ja mam i mam nadzieję, że będzie skuteczny, wcale życie nie musi Ci dać po dupie. Jak to się mówi: od pucybuta do milionera.

Znam angielski dość dobrze, mogłabym wyjechać. Ale nie widzę sensu zarabiania się po łokcie jako kelnerka albo pokojówka + traktowania mnie jak śmiecia za granicą. Wolę zdobyć wiedzę, bo inwestycje w siebie, jest najbardziej rentowna.

Poza tym moje życie nie kręci się wokół pieniędzy tylko. Mam tu ludzi, których zostawić bym nie chciała.
Ja 4dni temu wrocilem z UK i jako robol czujesz wiekszy szacunek do siebie, niz jako nie wiem kto w pl - po prostu na zachodzie ludzie cie szanuja, maja wiecej klasy, wszyscy usmiechnieci, latwo nawiazuje sie znajomosci - po prostu wszystko jest super, a jak wrocilem do polski, to widzialem tylko rozlazlych, szarych wiesniakow bez klasy - na poczatku zlapalem lekkiego dola, ze jest tu tak jak jest i to ja sie tu urodzilem (wiecie o czym mowie), ale juz dochodze do siebie... do uk wroce, bo w polandzie sie marnuje, a ang mam komunikatywny - od strony praktycznej. Ty sie w szkole angielskiego dobrze nie nauczysz, nie licz na to... Ja rozumiem, ze to, co opisalas, to moze byc twoj teoretyczny sposob na zycie - w to uwierze, ale w 100tysi na koncie nie... to tak jakby mi ktos powiedzial, ze go ufo porwalo - nie wazne jakich argumentow uzyje, to itak wyda mi sie to zbyt naciagane i po porostu nie... z reszta mloda dziewczyna oszczedzajaca latami pieniadze - tymbardziej nie... darujmy sobie juz ten temat.


Nie lubie poprawnosci politycznej, dla tego pisze co chce i nie wazne, czy ladnie to brzmi.

Awatar użytkownika
Aleksandrowa
Moderator
Moderator
Posty: 1452
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 20:01
Enneatyp: Zdobywca

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#47 Post autor: Aleksandrowa » piątek, 27 maja 2011, 21:03

Snufkin pisze:
Aleksandrowa pisze:I nie nazywaj mnie przeciętną, bo nawet mnie nie znasz.
:roll:
Teraz widzę, jak to brzmi. Ale fakt, mam w pewnych kwestiach zbyt wysokie mniemanie o sobie i nie lubię, gdy ktoś te pola mi podważa :wink:

Jestem tego świadoma, ale trudno mi nad tym pracować, choć się staram.

Marnowanie lat? Ja lubię pracować, jestem pracoholikiem. I tak jak Ty, mam cel: własny kąt. I jak Ty oszczędzasz na samochód, to dlaczego ja nie mogę przez kilka lat na mieszkanie ?

No cóż, zamknijmy temat, bo się nie dogadamy:)
Did you see SEE se?

Trójkowdwójkę

Człowiek rzadko myli się dwa razy – na ogół TRZY lub więcej.

John Perry Barlow

Awatar użytkownika
MartiniB
Posty: 774
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2008, 21:06

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#48 Post autor: MartiniB » piątek, 27 maja 2011, 21:07

Przecież nie o "dogadanie się" chodzi w e-pedalstwie, Romantyk nawet sam sie do tego przyznał :lol:

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#49 Post autor: Snufkin » piątek, 27 maja 2011, 21:08

Ja tego tak nie odebrałem tylko uważam, że summa summarum bez względu na wszystko wszyscy ludzie są przeciętni. Czasami po prostu zdobywają się na coś nieprzeciętnego ale nie wiązałbym tego z osobistą 'zajebistością'.
Ostatnio zmieniony piątek, 27 maja 2011, 21:11 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Raphaell_
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 24 maja 2011, 17:43

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#50 Post autor: Raphaell_ » piątek, 27 maja 2011, 21:10

Snufkin pisze:
Aleksandrowa pisze:I nie nazywaj mnie przeciętną, bo nawet mnie nie znasz.
:roll:
Raphaell_ pisze:Jestes 3, wiec probujesz udowodnic tym swoja wartosc - zaimponowalas mi, ze jak na dziewczyne masz calkiem rozwiniete myslenie logiczne, ale nie uwierze w 100tysi, zbyt naciagane.
Tego się nie da zweryfikować ale jest to teoretycznie możliwe. Niektórzy ludzie w wieku 25 lat są milionerami a po 30 przechodzą na emeryturę.
Ogólnie uważam wątek za spalony.
Co za okropni, nudni materialiści.
Przepraszam, że się wtrącałem ale mi się nudziło.
Teoretycznie wiele rzeczy jest mozliwe - i wlasnie o tym mowie, czytaj mnie uwaznie. Ale w praktyce ta historia jest zbyt naciagana... Teoreyzowac mozna o masie roznych spraw, ktore w praktyce maja niskie szanse powodzenia/sa zbyt naciagane... nie wiem czy czytales, ale sa takie podziemne artykuly w necie o tym, ze zydzi chca zapanowac swiatem i daza do zjednoczenia swiata w jedno panstwo rzadzone przez nich - tak w skrocie i ludzie w to wierza! Historyjki sa tak dobrze napisane, ze bezrobotne polaczki, klepiace biede w to bezgranicznie wierza. Moim zdaniem latwo jest zmanipulowac ludzi, a jeszcze latwiej jest wkleic taka pozerke, jaka napisala aleksandrowa - po prostu probuje udowodnic swoja wartosc, to takie typowe dla 3.
Nie lubie poprawnosci politycznej, dla tego pisze co chce i nie wazne, czy ladnie to brzmi.

Awatar użytkownika
Aleksandrowa
Moderator
Moderator
Posty: 1452
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 20:01
Enneatyp: Zdobywca

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#51 Post autor: Aleksandrowa » piątek, 27 maja 2011, 21:12

Snufkin pisze:Ja tego tak nie odebrałem tylko uważam, że summa summarum bez względu na wszystko wszyscy ludzie są przeciętni. Czasami po prostu zdobywają się na coś nieprzeciętnego ale nie wiązałbym tego z osobistą 'zajebistością'.
A co zatem wiążesz z osobistą ,,zajebistością''?:)
Did you see SEE se?

Trójkowdwójkę

Człowiek rzadko myli się dwa razy – na ogół TRZY lub więcej.

John Perry Barlow

Awatar użytkownika
Aleksandrowa
Moderator
Moderator
Posty: 1452
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 20:01
Enneatyp: Zdobywca

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#52 Post autor: Aleksandrowa » piątek, 27 maja 2011, 21:15

Raphaell_ pisze: Moim zdaniem latwo jest zmanipulowac ludzi, a jeszcze latwiej jest wkleic taka pozerke, jaka napisala aleksandrowa - po prostu probuje udowodnic swoja wartosc, to takie typowe dla 3.
Równie dobrze, mogę powiedzieć, że Twoje zarabianie na 'furke', jest też pozerstwem. I naciąganiem. Także...;))
Już nie będę tracić czasu, czas to pieniądz, idę się zająć swoimi sprawami.
Did you see SEE se?

Trójkowdwójkę

Człowiek rzadko myli się dwa razy – na ogół TRZY lub więcej.

John Perry Barlow

Awatar użytkownika
Raphaell_
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 24 maja 2011, 17:43

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#53 Post autor: Raphaell_ » piątek, 27 maja 2011, 21:19

Aleksandrowa pisze:
Raphaell_ pisze: Moim zdaniem latwo jest zmanipulowac ludzi, a jeszcze latwiej jest wkleic taka pozerke, jaka napisala aleksandrowa - po prostu probuje udowodnic swoja wartosc, to takie typowe dla 3.
Równie dobrze, mogę powiedzieć, że Twoje zarabianie na 'furke', jest też pozerstwem. I naciąganiem. Także...;))
Już nie będę tracić czasu, czas to pieniądz, idę się zająć swoimi sprawami.
oh blagam cie, to juz zabrzmialo jak parodia...
Nie lubie poprawnosci politycznej, dla tego pisze co chce i nie wazne, czy ladnie to brzmi.

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#54 Post autor: Chinook » wtorek, 31 maja 2011, 22:42

Jak znam Aleks, to mogła te 100 kawałków już uzbierać. 8) Ale to dużo nauki i pracy przez lata, a nie każdy jest w stanie tak żyć. W zawodzie raczej też będzie sporo do roboty po godzinach za te 20-40 tysi miesięcznie, ale jak komus to odpowiada... Ola akurat to lubi. I trochę zdroszczę, że potrafi się zmobilizować, żeby dążyć do jakiegoś celu, zbierać na to środki i gromadzić specjalistyczną wiedzę. Uczestniczyć w tym wyścigu. ale trzeba życ własnym życiem i mieć swój sposób na nie. Biorąc pod uwagę to co osiągnęła raczej można uznać, że jest nie tyle wyjątkowa, co w jakiejś elicie pod tym względem. A Ciebie Raphaell nie znam. Masz swoje racje i raczej się nie dogadacie. Fotki z wymarzoną zabawką? Ok, rozumiem, sam bym może sobie zrobił, gdybym miał z czym, ale dla jaj i podroczenia się z kumplami. większość samochodów to dla mnie tak samo jak dla Aleks, tylko narzędzia do przemieszczania się, chyba, że mowa o takiej furze jaką jeździł Bullit, albo koleś ze Znikajacego punktu. 8)
Żyjcie sobie jak chcecie i nie narzucajcie się z tym nikomu na siłę.

Awatar użytkownika
Raphaell_
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 24 maja 2011, 17:43

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#55 Post autor: Raphaell_ » środa, 1 czerwca 2011, 16:49

chinok - jestes jakims drugim jej kontem? Bo dawno takich glupot nie czytalem. Doszedlem do polowy tylko. Teorie sukcesu w necie moze kazdy napisac, net to krolestwo pozerki - najbardziej wykorzystywane przez osoby o enneatypie 3 (zdobywca) przestan juz cokolwiek udowadniac...
Nie lubie poprawnosci politycznej, dla tego pisze co chce i nie wazne, czy ladnie to brzmi.

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#56 Post autor: Chinook » środa, 1 czerwca 2011, 18:12

Prędzej ty jesteś kolejnym kontem trolla, który odwiedza to miejsce systematycznie po kolejnych banach.

Twardogłowy, który jako jedyny ma racje i cała reszta musi przyjąć jego poglądy. Nie warto z tobą o czymkolwiek rozmawiać jak widzę i reszcie też zalecam olanie jakichkolwiek twoich zaczepek czy wynurzeń, wtedy szybko zginiesz z braku pożywki trollu.

Awatar użytkownika
MartiniB
Posty: 774
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2008, 21:06

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#57 Post autor: MartiniB » środa, 1 czerwca 2011, 19:40

Obawiam się, że Romantyk jest autentyczny.

Awatar użytkownika
Aleksandrowa
Moderator
Moderator
Posty: 1452
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 20:01
Enneatyp: Zdobywca

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#58 Post autor: Aleksandrowa » środa, 1 czerwca 2011, 21:44

Chinook, milcz. Jesteś tylko podkontem mojego konta i nie trolluj :lol:

Tragicznie jest być w dzisiejszych czasach romantykiem :mrgreen:
Did you see SEE se?

Trójkowdwójkę

Człowiek rzadko myli się dwa razy – na ogół TRZY lub więcej.

John Perry Barlow

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#59 Post autor: Chinook » czwartek, 2 czerwca 2011, 12:35

Założonym do tego rok wcześniej. :mrgreen:

ODPOWIEDZ