Jak rozpoznać 3?

Dyskusje na temat typu 3
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Yennefer
Posty: 132
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 10:36

#91 Post autor: Yennefer » sobota, 1 listopada 2008, 19:59

Hmm T0mek trochę to dziwne co piszesz jak na 3. 3 raczej nie są introwertykami i zależy im bardzo na towarzystwie innych ludzi. Więc są mili na siłę i maja wiele twarzy by zyskać popularność. To co obserwuje na co dzień i co czytam o 3 generalnie nie pasuje do tego co piszesz o sobie. Mi też czasem w teście wychodzi 3 chociaż zdecydowanie nią nie jestem. Więc po prostu poczytaj o innych typach i zobaczysz, który pasuje do Ciebie najbardziej.


ENTP.

hey you, don't tell me there's no hope at all

Awatar użytkownika
*nadia*
Posty: 326
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2008, 23:38

#92 Post autor: *nadia* » sobota, 1 listopada 2008, 20:45

dziwne jest ogólne mniemanie o trójkach.. ja też jestem raczej introwertykiem, może to zasługa skrzydła w4, a może nie jestem trójką.. ale w takim razie nie wiem kim mogłabym być :roll:
im bardziej wnikam, tym bardziej nie wiem, kim jestem ;)
coś na kształt siódemko-dziewiątki

t0mek
Posty: 64
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 19:35

#93 Post autor: t0mek » sobota, 1 listopada 2008, 23:23

Ale opis 3 niemal idealnie mi pasuje- ze skrzydłem 4, które dodaje introwertyzmu :)
Jakby 3w4 :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#94 Post autor: Miltado » niedziela, 2 listopada 2008, 22:27

A z tym naszym introwertyzmem różnie bywa. Ponoć na 3w4 za bardzo otwarty jestem, ale opisanie mnie jako 3w2 to już przegięcie. Tak gdzieś po środku ;)

Nadal ustaję żem 3w4. Najlepiej się poczuwam, chociaż zauważyłem u siebie dużo elementów z 8 ;P
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Afik
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 28 czerwca 2009, 20:15

#95 Post autor: Afik » niedziela, 28 czerwca 2009, 22:33

Pamiętam, że jak chodziłem do szkoły (całkiem niedawno to było ;)), to na zakończeniu roku zawsze na auli wyczytywani byli najlepsi uczniowie, którzy odbierali świadectwo z rąk dyrektora przy wszystkich z zaznaczeniem jacy to oni wyjątkowi są. I choć lałem na szkołę, to zawsze bardzo chciałem być wśród tych wyróżnionych i warto było się uczyć po to tylko żeby wyczytali moje nazwisko przy wszystkich jako tego najlepsiejszego :)
niech będzie 3...

Awatar użytkownika
dachowiec
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2009, 15:57

Re: Jak rozpoznać 3?

#96 Post autor: dachowiec » środa, 10 lutego 2010, 16:14

ja tam nie jestem najlepsza w rozpoznawaniu typów, ale właśnie odkryłam jedną 3 :P. Kiedy ją poznałam była raczej cyniczna i marudna, a potem zmieniła się w 7. I do dzisiaj ją udaje - jakoś tak to zauważyłam. Innych trójek nie widzę (jak zresztą innych typów..), może dlatego, że sama swojego typu określić za bardzo nie umiem :)

Awatar użytkownika
Amber
Posty: 375
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2008, 20:29
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Jak rozpoznać 3?

#97 Post autor: Amber » środa, 10 lutego 2010, 21:06

Jak wygląda 3 udająca 7? ;>
Obrazek

Nie wyrywam ósemek.

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

Re: Jak rozpoznać 3?

#98 Post autor: Pędzący Bakłażan » środa, 10 lutego 2010, 22:01

Jak siódemka, która akurat postanowiła coś zrobić. :D

Awatar użytkownika
Kotka Schroedingera
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 2 lutego 2010, 22:24
Enneatyp: Zdobywca

Re: Jak rozpoznać 3?

#99 Post autor: Kotka Schroedingera » czwartek, 11 lutego 2010, 11:02

Bardzo prosto, już tłumaczę!
- udaje, że nie myśli,
- zarazem udaje, że myśli tylko o seksie, więc myśli o udawaniu, że nie myśli, o udawaniu, że myśli tylko o seksie, a potem zaczyna przed samą sobą udawać, że nie myśli o udawaniu, że nie myśli i o udawaniu, że myśli tylko o seksie i stara się przestać udawać, ale już nie może, bo ta maska przyrosła do jej twarzy! :o
- gadanie do niej jak do lustra jest idealne, bo Trójce tak odbija, że odbija ona to, co chciałby widzieć oglądający,
- zabierzcie ode mnie te cholerne Trójki! - niejeden osaczony przez Siódemkową Trójkę podpisałby się pod tym,
- zarówno kobiece jak i męskie Trójki są z definicji zueeeee, więc tu nie trzeba nawet udawać, co akurat może być dla Trójki trudne,
- struś pędziwiatr jest doskonałym partnerem dla nienasyconego Zdobywcy,
- przy tym wszystkim kimże jest tenże Zdobywca, jeśli nie kolorowym debilem. Dodatkowo Trójka w sumie z Siódemką tworzy idealny dziesiąty typ enneagramu! ^__^
wannabe-3 w skórze zakompleksionej dziwki :)
poza tym jestem ESTjem

Awatar użytkownika
dachowiec
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2009, 15:57

Re: Jak rozpoznać 3?

#100 Post autor: dachowiec » piątek, 12 lutego 2010, 21:18

haha :D... no nie wiem co ona tam mysli, ale o seksie nie gada : D. Chociaż kolorowy debil - to trafne określenie. Żartuje cały czas, a jak sie pojawi jakis smieszny zwrot - non stop go powtarza az nowego nie znajdzie. I przewrażliwiona jest cholernie na swoim punkcie. Złośliwości wobec wszystkich - wobec niej - atak na króla. Wszyscy są jej posłuszni, choć każdy obmawia ją za plecami. Nie mam z nią zbyt czestych kontaktow, ale mnie dotychczas nie zaatakowala : P.

10 typ enneagramu? moim zdaniem 9 to duzo ;d.

Awatar użytkownika
Kotka Schroedingera
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 2 lutego 2010, 22:24
Enneatyp: Zdobywca

Re: Jak rozpoznać 3?

#101 Post autor: Kotka Schroedingera » sobota, 13 lutego 2010, 19:02

10. typ to ma być idealny człek, co wyzwolił się od ograniczeń swego typu. ^^
Trochę jestem podobna do Twojej koleżanki (noo staram się walczyć ze złośliwościami i nie opowiadam długo jednego żartu :P przewrażliwiona też jestem coraz mniej w porównaniu z tym, co było kiedyś - zresztą 7 chyba mają akurat dużo dystansu do siebie i dobrze byłoby to poudawać ;]) - ciekawe czy i mnie obmawiają? Hihi.
wannabe-3 w skórze zakompleksionej dziwki :)
poza tym jestem ESTjem

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Jak rozpoznać 3?

#102 Post autor: Grin_land » sobota, 13 lutego 2010, 21:27

Kotka Schroedingera pisze: zresztą 7 chyba mają akurat dużo dystansu do siebie i dobrze byłoby to poudawać ;]) .
z tego co zdążyłam zauważyć to 7 mają swoje "słabe punkty" gdzie ten dystans zawodzi. A że resztę często mają mniej lub bardziej gdzieś to bez problemu się dystansują od większości rzeczy. Occzywiście nie w każdym przypadku 7 to musi się sprawdzić. Czasem po prostu człowiek tego nie zauważa długi czas, a gdy już dotknie w ten czuły punkt to widzi 7 zachowującą się tak, jakby w życiu nie pomyślał, że może.

Łot, taki łofftop.
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

jakocianka
Posty: 134
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2014, 19:31
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Mięsożerna roślina

Re: Jak rozpoznać 3?

#103 Post autor: jakocianka » niedziela, 5 października 2014, 11:12

3 z którymi ja się spotkałam zawsze łatwo było rozszyfrować... 3w4 i 3 i 3w2. Dość pokaźny zbiór. Zauważyłam, że wszyscy mieli tą samą cechę - wydawali się idealni. Inteligentni, ładni i popularni, czyli kombinacja, która rzadko występuje naturalnie.
I to właśnie Trójki są jedynym typem, który umiem rozpoznać na 100%, ponieważ mam już na nie wyczulony radar. Szczerze mówiąc, nikt mi tak życia nie spieprzył jak wy.
A może po prostu mam naturę rebelianta i nie znoszę fałszywych gwiazdeczek? :sad2:
W każdym razie całe to wykrywanie polega na tym, że tam gdzie inni widzą coś, ja widzę coś innego, a szczególnie jeśli w większości się zgadzają, bo przecież normalnie mają różne zdania (tzn. jeśli mają takie samo połowa ich przekonań to bujda).
Nie wiem szczerze jak to jest, obserwuję po prostu ludzi, szczególnie tych którzy wydają się z jakiegoś powodu interesujący. Można powiedzieć, że jestem mini-stalkerem.
Ale tak na serio, to macie dziwny dar przyciągania ludzi, w relacjach zawsze kierujecie się tym "z kim korzystniej" (lojalność tylko na pokaz), chwalicie się przez długi czas jeśli zrobicie coś najlepiej, umiecie porzucić kogoś w środku rozmowy dla innych znajomych, trudno wam odmówić (słodkie oczka opanowane do perfekcji), jeśli o czymś zapomnicie i tak za wszelką cenę będziecie to mieli (w końcu ochrzan jest czymś dla was niedopuszczalnym), prędzej się zwierzycie niż okażecie prawdziwe emocje, eksponujecie wszystkie swoje możliwe atuty, nawet miło urozmaicacie czas (dziwnym trafem chwil spędzonych z Trójką się nie zapomni, chociaż jest ich względnie mało). No i unikacie rozmów o charakterze, a szczególnie motywacjach - w odwracaniu kota ogonem i dyskretnej ucieczce jesteście mistrzami.

Przepraszam, jeśli znowu was zjechałam, ale tutaj przynajmniej mnie nie zniszczycie.
[INTP RLUEI sx]
Keep running
Spoiler:

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak rozpoznać 3?

#104 Post autor: Snufkin » niedziela, 5 października 2014, 11:27

jakocianka pisze:Przepraszam, jeśli znowu was zjechałam, ale tutaj przynajmniej mnie nie zniszczycie.
Ale jedna z nich może Cię zbanować za stalking :twisted:
Spoiler:
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Czarowniczka
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 2 października 2014, 18:10
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak rozpoznać 3?

#105 Post autor: Czarowniczka » niedziela, 5 października 2014, 13:25

Jak sądzicie, jeśli 3 wie, że znam jego typ enneagramowy, będzie próbował ukryć swoje trójkowe cechy, czy nie
5 LII

ODPOWIEDZ