Czy macie dystans do samych siebie?

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
nakona_
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 01:20
Enneatyp: Indywidualista

Re: Czy macie dystans do samych siebie?

#76 Post autor: nakona_ » piątek, 3 stycznia 2014, 22:31

patryczja pisze:Zawsze śmieje się z żartów o mnie, zazwyczaj dlatego, że są śmieszne. :D

Chociaż przyznam, że czasem ktoś trafi w mój czuły punkt, ale wtedy staram nie poznać po sobie, ze to mnie zabolało. :wink:
o - u mnie podobnie !


włóczęga i elitarny nonkonformista hue hue hue

Awatar użytkownika
doma
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 3 stycznia 2014, 00:46
Enneatyp: Indywidualista

Re: Czy macie dystans do samych siebie?

#77 Post autor: doma » sobota, 4 stycznia 2014, 03:51

Też mam podobnie - przeważnie śmieję się z żartów na mój temat, ale pod warunkiem, że jest to żart, a nie złośliwość. Czasem zdarza mi się źle odebrać żart, więc wówczas osuwam się od takiej osoby, nic jej nie mówiąc. Idę sobie przysłowiowo mówiąc po cichutku płakać w poduszeczkę. Zazwyczaj nawet nie zauważa, że coś jest nie tak i tak jest dobrze :). Za dwa dni znowu mogę z nią rozmawiać, ale mimo to nie zapominam o nietakcie.

Mimo to uważam, że właśnie przez to, że czasem odbieram żart jako złośliwość to brak mi trochę dystansu do samej siebie.

Awatar użytkownika
Ketchup_suicide
Posty: 149
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:33
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Tauzen

Re: Czy macie dystans do samych siebie?

#78 Post autor: Ketchup_suicide » wtorek, 14 stycznia 2014, 16:51

Każdy ma jakieś swoje mroczne zakamarki siebie, które niezależnie od tego jak bardzo zabawne *mogłyby* być, zabawne nie są. Czasem zakłada się maskę z self-dystansem na inne 'zabawne charakterystyczne cechy', żeby ludzie nie grzebali głębiej.
Przykład: można się śmiać z X żeby ukryć kosmiczne kompleksy nt Y. : p
Czwórka z trzema skrzydłami.
MTBI: ENTP
Socjo: IEE
sx/sp/so

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Czy macie dystans do samych siebie?

#79 Post autor: bruno dievs » niedziela, 19 stycznia 2014, 02:06

Nie pierwszy raz spotykam się z taką opinią, że żarty ok, ale złośliwość nie. Tylko ciekawy jestem po czym to rozróżniacie? Gdzie jest granica pomiędzy żartem na czyjś temat nie złośliwym, a złośliwym?
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 27 kwietnia 2014, 17:34
Enneatyp: Obserwator

Re: Czy macie dystans do samych siebie?

#80 Post autor: sandra » niedziela, 27 kwietnia 2014, 22:59

Czy mam dystans do siebie? Ogromny.
Jak? Dlaczego? Pamiętam, że w podstawówce bardzo się przejmowałam opinią innych. W ogóle całe dzieciństwo tak miałam. Później w gimnazjum gdy zaczęłam kreować siebie, swoje poglądy, to po prostu przestały mnie ruszać jak ktoś mnie wyzywa czy coś. Bo przecież wiem jaka jestem, jacyś palanci nie będą tego wiedzieć lepiej. Poza tym mam oparcie w moich przyjaciołach, którzy wiem że zawsze będą przy mnie.
Nikt mi nie dokucza, ale jeżeli coś takiego by się teraz wydarzyło pewnie zareagowałabym wywróceniem oczu i uśmiechnęłabym się do tego kogoś jakby mnie właśnie skomplementował. Polecam. :)
INTP 5w4 RCUEI (i guess?)

Kaczyryju
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 6 maja 2014, 01:41

Re: Czy macie dystans do samych siebie?

#81 Post autor: Kaczyryju » wtorek, 6 maja 2014, 01:47

U mnie jest tak, że wśród bliskich znajomych w ogóle nie przeszkadza mi, że ktoś z nich się ze mnie śmieje. Wśród dalszych znajomych mam dystans ale muszą zbytnio nie przesadzać bo potrafię reagować impulsywnie jak w przypadku obcych ludzi gdzie już tam dochodzi do przeważnie do agresji przy każdym żarcie o mnie. Ktoś ma tak jak ja ? :twisted:

Awatar użytkownika
Aylarad
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 6 lipca 2014, 16:24
Enneatyp: Indywidualista

Re: Czy macie dystans do samych siebie?

#82 Post autor: Aylarad » środa, 30 lipca 2014, 02:23

W moim przypadku narcyzm łączy się z dużym dystansem do siebie. Kilka osób które mnie znają bliżej, które widzą ten czwórkowy egocentryzm i to co się z nim łączy, w moją umiejętność śmiania się z siebie nie wierzą. A tak naprawdę jest. Cóż, przeciwieństwa i skrajności, w nich chyba zawiera się esencja.
Wiem, że jesteś wyjątkowy.

Awatar użytkownika
sensimilla
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 5 stycznia 2014, 09:58

Re: Czy macie dystans do samych siebie?

#83 Post autor: sensimilla » środa, 30 lipca 2014, 12:43

moim zdaniem potrafię śmiać się z siebie i często to robię :D chociaż więcej sobie schlebiam... oczywiście na zasadzie żartów, ale niektórzy zupełnie nie ogarniają, że to nie jest całkiem na serio. uważam, że śmianie się z siebie nawzajem jest najzabwniejszą rzeczą na świecie i czasem inni nie rozumieją mojego żartu i się obrażają :<
chociaż jak mam zły dzień i ktoś sobie ze mnie żartuje to zazwyczaj dogryzam :D chociaż w głębi duszy się śmieję.
4w3

Awatar użytkownika
coffeewithmilk
Posty: 25
Rejestracja: niedziela, 9 lutego 2014, 10:55
Enneatyp: Indywidualista

Re: Czy macie dystans do samych siebie?

#84 Post autor: coffeewithmilk » niedziela, 24 sierpnia 2014, 03:43

Nie mam dystansu do siebie takiego, jak bym chciała, ale pracuję nad tym :D Czasem zdarza mi się olać pewne sprawy i nie przejmować się czyjąś opinią na mój temat, a czasem czyjeś złe słowo dotyka mnie mocno i długo boli.. W gruncie rzeczy chodzi też trochę o moją nadwrażliwość, bo swoje wady znam i staram się - jak i parę osób przede mną - obśmiać je i wyszydzić, niż nadmiernie przeżywać :)
You can't have a positive life with a negative mind.
Dreams and hard work - my priorities!

efunia
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 23 sierpnia 2014, 17:54
Enneatyp: Indywidualista

Re: Czy macie dystans do samych siebie?

#85 Post autor: efunia » niedziela, 24 sierpnia 2014, 12:42

Mam dystans, ale chciałabym mieć większy. Potrafię się śmiać sama z siebie, często nawet jak usłyszę złośliwość to spływa ona po mnie i nawet po czasie jak już jestem sama to nie wpadam w dołki, ale sa takie dni, kiedy nawet zwykły żart potrafi mnie z automatu dobić. Z reguły udaję wtedy, że nie obchodzi mnie cudza opinia, ale później potrafię się nawet popłakać z tego powodu.
4w3
"Kto jak nie Ty?"

Truskaffkanka
Posty: 44
Rejestracja: sobota, 26 lipca 2014, 17:19

Re: Czy macie dystans do samych siebie?

#86 Post autor: Truskaffkanka » niedziela, 24 sierpnia 2014, 15:58

sensimilla pisze:moim zdaniem potrafię śmiać się z siebie i często to robię :D chociaż więcej sobie schlebiam... oczywiście na zasadzie żartów, ale niektórzy zupełnie nie ogarniają, że to nie jest całkiem na serio
To, boru, jak ja tego nienawidzę! Ja żartuję, ludzie nie łapią, że żartuję i śmieją się jeszcze bardziej, bo takie Truskafkanka głupie coś powiedziała, patrzcie no, jak się nie zna, a później jak już wszyscy brechtają (sytuacja się zdarza tylko jak zabłąkam się w grupę ponad 4/5 osobową) to nie mogę się jakoś przebić i nikt nie słyszy, jak się tłumaczę :cry: Grrr!

Różnie to jest z moim dystansem do siebie, można ze mnie żartować, ale nie lubię jak mi się wytyka, że czegoś nie zrozumiałam.

A, no i jeszcze jestem miszczem czarnego chumoru dotyczącego mnie, lubię wciskać różne czarne wizje mojej wspaniałej przyszłości w żarty, a ludzi to śmieszy, bo nie wiedzą ile w tym prawdy :lol: Jeżeli ktoś sugeruje, że skończę pod biedrą/mostem/whatever również mi to w żaden sposób nie przeszkadza.

Awatar użytkownika
ACCEL
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 8 września 2014, 01:58
Enneatyp: Indywidualista

Re: Czy macie dystans do samych siebie?

#87 Post autor: ACCEL » poniedziałek, 8 września 2014, 02:01

Mam ogromny dystans co do siebie co prawda , ciekawe że większość z was nie ma .
- sx / sp
- I|N-S|F|P-J| .
Mental age - 46 . 4w5-3 .

Awatar użytkownika
Osteoporoza
Posty: 476
Rejestracja: piątek, 28 lutego 2014, 01:04
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: W dziczy serca
Kontakt:

Re: Czy macie dystans do samych siebie?

#88 Post autor: Osteoporoza » poniedziałek, 8 września 2014, 02:02

ACCEL pisze:Mam ogromny dystans co do siebie co prawda , ciekawe że większość z was nie ma .
Nie wiem kim jesteś ale ukradłeś mój nick z wielu różnych gier xd

Awatar użytkownika
ACCEL
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 8 września 2014, 01:58
Enneatyp: Indywidualista

Re: Czy macie dystans do samych siebie?

#89 Post autor: ACCEL » poniedziałek, 8 września 2014, 17:16

Osteoporoza pisze:
ACCEL pisze:Mam ogromny dystans co do siebie co prawda , ciekawe że większość z was nie ma .
Nie wiem kim jesteś ale ukradłeś mój nick z wielu różnych gier xd
:D , nie miałem pomysłu jak tu w forum się podpisać więc zrobiłem tak c:
- sx / sp
- I|N-S|F|P-J| .
Mental age - 46 . 4w5-3 .

Awatar użytkownika
Rauko
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2014, 20:34
Enneatyp: Indywidualista

Re: Czy macie dystans do samych siebie?

#90 Post autor: Rauko » wtorek, 18 listopada 2014, 22:36

Dystans do siebie to konieczność.
Powiedziałbym że to jeden z pierwszych mechanizmów zachowania bezpieczeństwa i zdrowia psychicznego.
W końcu wiemy jacy jesteśmy...a nawet gorsi niż to jak oceniają nas inni.
Więc należy nauczyć się śmiać z siebie...

Inna rzecz że ten mechanizm w krótkim czasie staje się perfekcyjny...tak by nie było widać jak coś nas zraniło...
A może czasem lepiej żeby było widać...
" Nie jesteś spamerem tylko forumowym nekrofilem z syndromem "attention whore""

ODPOWIEDZ