Rozmowa - na co patrzycie w jej trakcie?

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Rauko
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2014, 20:34
Enneatyp: Indywidualista

Re: Rozmowa - na co patrzycie w jej trakcie?

#226 Post autor: Rauko » poniedziałek, 1 grudnia 2014, 09:20

Zrobiłem kiedyś eksperyment, znajoma twierdziła że nie patrzy się na usta tylko w oczy właśnie.

Więc zacząłem z nią gadać patrząc tylko w oczy.

To nawet fajna zabawa, polecam :twisted:


" Nie jesteś spamerem tylko forumowym nekrofilem z syndromem "attention whore""

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Rozmowa - na co patrzycie w jej trakcie?

#227 Post autor: chokureika » niedziela, 8 lutego 2015, 03:12

Ael pisze:Ja zwracam uwage na ogól: głos, dobór słów, ton, mowę ciała...najmniej na twarz, co ciekawe, jakoś wolę obserwowac ludzi jako "całość".
Mam tak samo. Też w czasie rozmowy raczej nie patrzę w oczy. Często wzrok odlatuje mi gdzieś w przestrzeń. Łatwiej mi się skupić na tym co osoba do mnie mówi.

Rauko pisze:Przeciągające się patrzenie w oczy ma tylko dwa wytłumaczenia:
Chcę Cię zabić/chcę Cię pieprzyć
Dokładnie :D
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Marcc
Posty: 154
Rejestracja: wtorek, 13 stycznia 2015, 00:13

Re: Rozmowa - na co patrzycie w jej trakcie?

#228 Post autor: Marcc » niedziela, 8 lutego 2015, 10:45

W czasie luźnej rozmowy często nie patrze na osobę z którą rozmawiam. Jeśli chcę się czegoś więcej dowiedzieć o danej osobie lub sprawdzić czy np. kłamie to patrzę w oczy i wsłuchuje się w ton głosu i dobór słów. Zawsze śmieszy mnie jak ktoś próbuje mi wcisnąć kit, produkuje się a ja o tym wiem od pierwszych słów jakie wypowiedział i tylko uśmiecham się w myślach.

Maria
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 12 grudnia 2014, 21:01
Enneatyp: Indywidualista

Re: Rozmowa - na co patrzycie w jej trakcie?

#229 Post autor: Maria » czwartek, 19 lutego 2015, 14:16

chokureika pisze:
Ael pisze:Ja zwracam uwage na ogól: głos, dobór słów, ton, mowę ciała...najmniej na twarz, co ciekawe, jakoś wolę obserwowac ludzi jako "całość".
Mam tak samo. Też w czasie rozmowy raczej nie patrzę w oczy. Często wzrok odlatuje mi gdzieś w przestrzeń. Łatwiej mi się skupić na tym co osoba do mnie mówi.

Popieram!
Rauko pisze:Przeciągające się patrzenie w oczy ma tylko dwa wytłumaczenia:
Chcę Cię zabić/chcę Cię pieprzyć
Dokładnie :D
Nieprawda! nie każdy kto patrzy w oczy podczas rozmowy chce Cię zabić lub przelecieć...
Jest wiele sytuacji w których patrzymy w oczy bez podtekstów, chociaż takowe się często rodzą, bo patrzenie w oczy ma w sobie coś... może to że oczy to zwierciadło duszy, i przez jedno spojrzenie da się wyczuć czy coś iskrzy
4w5

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Rozmowa - na co patrzycie w jej trakcie?

#230 Post autor: chokureika » czwartek, 19 lutego 2015, 18:28

Ostatnio przyjaciółka powiedziała mi, że czasem bardzo ją śmieszy w jaki sposób jej słucham, bo robię to całą sobą. Przypomniał mi się ten temat i zwróciłam uwagę na to, że faktycznie podczas rozmowy byłam bardzo ma niej skupiona, patrzyłam w oczy i starałam się chłonąć wszystko co mówi.
Myślę więc, że wszystko zależy z kim tak na prawdę rozmawiamy. Zależy mi na mojej przyjaciółce, więc zależy mi na tym co ma do powiedzenia. Dodatkową rzeczą będzie otoczenie w którym się znajdujemy. Czy jesteśmy sami, czy w grupie, czy siedzimy na przeciwko siebie w knajpie czy nie, itp.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

ODPOWIEDZ