Czy jak idziecie ulicą to macie takie wrażenie, że...

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Danriz
Posty: 77
Rejestracja: niedziela, 29 kwietnia 2007, 21:08
Lokalizacja: z mroku ;> (Cieszyn)

#31 Post autor: Danriz » niedziela, 17 lutego 2008, 14:16

Taaak...miewałem to głupie uczucie...każdy na mnie patrzy...każdy zastanawia się "skąd TO mogło się urwać"...Na całe szczęście jednak ostatnimi czasy jakoś się tego odczucia pozbyłem :)


Ps:BlackHannah --> Osuch school ^^ fajnie,że druga osoba z Cieszyna -> i z ciekawego miejsca ;) pozdro


<<<4w5>>>

Awatar użytkownika
Kociaq
Posty: 69
Rejestracja: czwartek, 24 stycznia 2008, 12:53
Lokalizacja: Starogard Gdański

#32 Post autor: Kociaq » niedziela, 17 lutego 2008, 17:18

To jest tylko kwestia wmawiania sobie, że inni na Ciebie patrzą. Kiedy ty patrzysz im w oczy, nawet nieświadomie, oni automatycznie również zwracają na Ciebie wzrok, potem Ty, aby upewnić się, że nikt więcej na Ciebie nie patrzy- patrzysz innej osobie znów w oczy i ona też Ci odpowie spojrzeniem itp itd.
Też mi się kiedyś wydawało, że wszyscy na mnie patrzą i było to dla mnie nieznośne i wku*wiające. Ale w końcu doszłam do takiego wniosku jak powyżej i "obserwowanie mnie" ustało, ponieważ ja nie obserwowałam innych. Normalna kolej rzeczy.
To jest typowe dla czwórek- szukanie swojego zainteresowania wśród innych, aby podnieść swojąsamoocenę, zę jesteśmy INNI.
4w5
poziom 8,9
ENTP

Awatar użytkownika
BlackHannah
Posty: 101
Rejestracja: sobota, 2 lutego 2008, 16:12
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#33 Post autor: BlackHannah » niedziela, 17 lutego 2008, 18:42

Kociaq pisze:Kiedy ty patrzysz im w oczy, nawet nieświadomie, oni automatycznie również zwracają na Ciebie wzrok
troche sie mylisz... boje sie spoglądać komus oczy.. nawet nie zwracam za bardzo na kogos uwagi..
poprostu w środku czuje ze ktos mi sie przygląda
"..Za to, że chcą was zmieniać zamiast naśladować
że jesteście leczeni zamiast leczyć świat
za waszą boską moc niszczoną przez zwierzęcą siłę
za niezwykłość i samotność waszych dróg.."

4w5

Awatar użytkownika
vvob
Posty: 347
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 23:26

#34 Post autor: vvob » poniedziałek, 18 lutego 2008, 16:27

Mam tak, ale mniej niż kiedyś. A co do patrzenia w oczy... bałem się, nie potrafiłem. No i zacząłem nad sobą pracować, w sensie mam większą pewność siebie i teraz to uczucie bycia obserwowanym zmalało, a i każdego mogę zwyciężyć wzrokiem, o co nigdy bym się nie posądzał. :shock: :shock:
6w5
sx/sp
ENTpObrazek

„Lub robić coś. Kochaj kogoś. Nie bądź gałganem! Żyj porządnie.”
(T. Kotarbiński)

Awatar użytkownika
Alia
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 4 marca 2008, 11:59
Lokalizacja: z góry

#35 Post autor: Alia » niedziela, 9 marca 2008, 11:15

Bardzo często tak mam, jakoś mi to nie przeszkadza, zdarza się że gdy patrzy się kobieta to uśmiechnę się do niej, a jeżeli jest to mężczyzna to już się nie uśmiechamxD, czasami gapię sie na tę osobę z czystej ciekawości dopuki pierwsza nie odwróci wzroku po czym sie uśmiecham (to tak jak mam dobry dzien) jak nie mam za dobrego nastroju to udaję niesamowicie zamyśloną albo wkurzoną. Jak ktoś się natarczywie lampi to marszczę brwi, patrzę się na niego. A zazwyczjaj ku mojemu zdziwieniu własnie wtedy ludzie są dla mnie najbardziej sympatyczni... pff i nie wiem dlaczego.
;) 5w4 /jakieś INFp

"Wszyscy ludzie, których napotykamy na swojej drodze przede wszystkim pokazują nam nas samych."
--

Awatar użytkownika
oti
Posty: 86
Rejestracja: środa, 5 marca 2008, 15:57

#36 Post autor: oti » niedziela, 9 marca 2008, 15:48

haha^^ tak tak. myślałam, że tylko ja tak mam, ale nie. granie ról w autobusie nalezy do mnie. tak samo jak w innych miejscach publicznych. nie chcę się być postrzeganym jako zwykły człowiek tylko jako odmienna jednostka. ;]
4w3(w7) & E/INFP
Blair pisze:Oti, wiesz jakie jest ulubione zajęcie 4w3? Wmawianie sobie, że naprawdę jest 7 xD

Awatar użytkownika
vvob
Posty: 347
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 23:26

#37 Post autor: vvob » niedziela, 9 marca 2008, 16:55

Też się na tym łapię :D Ale co mają zrobić ludzie? Zatrzymać się w połowie kroku, zastygnąć, wybałuszyć oczy i powiedzieć: "Ludzie, patrzcie..., LUDZIE, to prawdziwy 4w5!!! (albo 4w3 ;))"? Czy tak to ma być? Obawiam się, że podświadomie tego właśnie pragniemy. :oops:
6w5
sx/sp
ENTpObrazek

„Lub robić coś. Kochaj kogoś. Nie bądź gałganem! Żyj porządnie.”
(T. Kotarbiński)

fairy
Posty: 51
Rejestracja: wtorek, 16 października 2007, 20:03

#38 Post autor: fairy » niedziela, 9 marca 2008, 21:55

cholera, czyli na 100% jestem 4 :lol:

jestescie zdrowo popieprzeni -zupelnie tak jak ja :lol:
zdrowa jakaś tam czwórka

Awatar użytkownika
anku
Posty: 229
Rejestracja: środa, 27 lutego 2008, 15:17
Lokalizacja: z magicznego pudełka
Kontakt:

#39 Post autor: anku » niedziela, 9 marca 2008, 23:28

nie no wcale nie wydaje mi sie ze ludzie na mnie patrza....wlasciwie to wcale bym tego nie chciala nie? <kłamcuch>
4w5

moralności mi brak.

misiek
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 7 maja 2007, 02:59

#40 Post autor: misiek » poniedziałek, 10 marca 2008, 00:57

niewątpliwie wiele robię po to żeby ludzie patrzący się widzieli że jestem inny, wyróżniający się, oryginalny, jedyny i niepowtarzalny a zarazem że jestem w lepszej sytuacji od nich...

ostatnio po raz pierwszy zdarzyło mi się poczuć kilka razy z rzędu gorszym... oczywiście wtedy wynikało to z tego że ludzie którzy się patrzyli nie patrzyli się na mnie... nie "podziwiali" mnie a mojego przyjaciela

Awatar użytkownika
Felis Lynx
Posty: 87
Rejestracja: środa, 13 lutego 2008, 01:30
Lokalizacja: zza Żelaznej Kurtyny

#41 Post autor: Felis Lynx » poniedziałek, 10 marca 2008, 15:06

No to pozdrawiam innych paranoidów.
Ja tam odczuwam ten pieprzony paradoks: "zwróćcie uwagę właśnie tutaj !", ale "nie patrzcie na mnie, bo oczy mnie od tego bolą !, nie wiem, na czym je zawiesić". Do tego czasem poczucie bycia obserwowanym, teorie spiskowe.
Ogólnie to po prostu jest chyba tak, że chcę zwracać uwagę pewnego rodzaju ludzi, a drugi rodzaj - ręce i oczy precz !
Грязь !

ISFp - 9

Awatar użytkownika
anku
Posty: 229
Rejestracja: środa, 27 lutego 2008, 15:17
Lokalizacja: z magicznego pudełka
Kontakt:

#42 Post autor: anku » poniedziałek, 10 marca 2008, 17:55

najgorzej właśnie jak zainteresowanie innych jest skierowane na towarzysza, atak jakiejś dzikiej zazdrości, złości, żalu i ogólne zniechęcenie =.=
4w5

moralności mi brak.

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#43 Post autor: impos animi » poniedziałek, 10 marca 2008, 18:57

najgorzej właśnie jak zainteresowanie innych jest skierowane na towarzysza, atak jakiejś dzikiej zazdrości, złości, żalu i ogólne zniechęcenie =.=
Że co? :|

Yhm... jako bardzo czwórkowe 4 pragnę jedynie skromnie zaznaczyć, że nie wszystkie 4 tak mają, żeby zaraz nie przyleciał jakiś łowca stereotypów i sobie nie ubzdurał, że wszystkie 4 są chorobliwie spragnione jakiejś śmiesznej uwagi na ulicy...
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
Seiren
Posty: 279
Rejestracja: niedziela, 18 listopada 2007, 21:34
Lokalizacja: Łódź

#44 Post autor: Seiren » poniedziałek, 10 marca 2008, 20:40

impos animi pisze: Yhm... jako bardzo czwórkowe 4 pragnę jedynie skromnie zaznaczyć, że nie wszystkie 4 tak mają, żeby zaraz nie przyleciał jakiś łowca stereotypów i sobie nie ubzdurał, że wszystkie 4 są chorobliwie spragnione jakiejś śmiesznej uwagi na ulicy...
To ja się pod tym podpisuję wszystkimi kończynami ;)
Idąc ulicą nie mam wrażenia, że wszyscy się na mnie gapią i całkiem dobrze mi z tym. Czasem czuję się wręcz niezauważalna, ale z tym też mi dobrze - bo lubię obserwować ludzi, zwłaszcza na ulicy właśnie. O, i najchętniej z jakiejś kawiarenki siedząc przy oknie, albo latem z ogródka piwnego. Kiedy ja tak sobie spokojnie siedzę, a ci wszyscy ludzie gdzieś się spieszą i biegają z miejsca na miejsce.
4w5
INFp/j
Życie nie ustaje w zadziwianiu nas ironią.

Awatar użytkownika
anku
Posty: 229
Rejestracja: środa, 27 lutego 2008, 15:17
Lokalizacja: z magicznego pudełka
Kontakt:

#45 Post autor: anku » poniedziałek, 10 marca 2008, 21:01

ej nie chodziło mi o jakies znarcyzowienie, ani bardziej stereotypowanie, bardziej o to ze brak uwagi jest jeszcze gorszy niz przesadna uwaga. tzn jak dla mnie
4w5

moralności mi brak.

ODPOWIEDZ