Nieśmiertelność (S)

Dyskusje na temat typu 4

Czy chciał(a)byś być nieśmiertelny(a)?

tak
19
14%
nie
47
34%
tylko, gdyby starzenie zatrzymano, gdy będę we względnie młodym wieku
73
53%
 
Liczba głosów: 139

Wiadomość
Autor
Brandon
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 22 kwietnia 2012, 23:12

Re: Nieśmiertelność (S)

#31 Post autor: Brandon » niedziela, 22 kwietnia 2012, 23:30

Nie, nie pragnę nieśmiertelności. Chciałbym jedynie zatrzymać swój młody wygląd zewnętrzny i względne zdrowie. Umrzeć chcę. To rzecz ludzka, a ja jestem człowiekiem.


4w5

Awatar użytkownika
szerfi1991
Posty: 476
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2011, 02:19
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Gniezno

Re: Nieśmiertelność (S)

#32 Post autor: szerfi1991 » czwartek, 17 maja 2012, 01:39

zdecydowanie jestem na tak, a to dlatego, że dzięki temu miałbym możliwość pomagania ludziom przez wieczność i robienia tego co kocham. Wiara w coś po śmierci jest tylko założeniem niesprawdzalnym przy obecnym poziomie naszej wiedzy, a skoro tak top po co ryzykować obrót w nicość?
Wiadomo, że z tym wiąza się również niedogodności pewne, ale uważam że to bardzo mała cena za to
4w5
"By żyć trzeba czuć"
"Chcieć znaczy móc, móc nie znaczy chcieć"

Nikt
Posty: 122
Rejestracja: sobota, 19 maja 2012, 11:00
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Łódź

Re: Nieśmiertelność (S)

#33 Post autor: Nikt » sobota, 19 maja 2012, 11:55

Absolutnie NIE.

Dlaczego?

Bo widział bym jak odchodzą wszyscy, który znałem i których kochałem. Został bym sam jak palec. Jeszcze bardziej samotny niż obecnie w świecie, z którego nie można się wydostać, bo przecież jest się nieśmiertelnym a co za tym idzie: mogę robić wszystko i mieć w d*pie czyhające zagrożenie. Bezsens. Totalny bezsens być nieśmiertelnym.

Jeżeli już to wraz z osobą, którą się kocha, co i tak nie zmienia faktu, że nie mam zamiaru wiecznie oglądać tego całego popapranego ludzkiego świata.
4wu5.

Awatar użytkownika
Amisu
Posty: 118
Rejestracja: wtorek, 21 lutego 2012, 03:33
Enneatyp: Indywidualista

Re: Nieśmiertelność (S)

#34 Post autor: Amisu » niedziela, 3 czerwca 2012, 16:30

Trudne pytanie. Z jednej strony tak, bo mogłabym się rozwijać przez wieczność i opanować to co chcę do perfekcji. Z drugiej strony NIE, bo chybabym umarła, gdybym musiała patrzeć na śmierć wszystkich moich bliskich. Choć jestem ciekawa dokąd ten świat zmierza, bo robi się coraz bardziej absurdalny.
4w3 Arystokrata – mistrz w rzucaniu focha, miłośnik dobrego ciucha, zmanierowany jak diabli. Znienawidzony nawet przez osoby ze swojego typu. Lepiej się czuje w pracy niż 4w5 i dlatego zazwyczaj nie kończy źle.

Awatar użytkownika
Amy
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 10 czerwca 2012, 14:55
Enneatyp: Indywidualista

Re: Nieśmiertelność (S)

#35 Post autor: Amy » niedziela, 10 czerwca 2012, 15:56

Odpowiedź trzecia.

Nie będzie mi trudno patrzeć na to, jak moi bliscy odchodzą. Przeżyłam to już trzy razy, następne trzy też bym mogła przeżyć. Samotność? Ha, wciąż mam z nią do czynienia. Wolę to, niż czułość obcych rąk. Mogłabym patrzeć jak to wszystko zmierza ku końcowi, mogłabym obserwować kryjąc się w cieniu i nie wtrącając w nic. Stanęłabym z boku i patrzyła, jak miliony umierają, rodzą się i znów umierają. Bo to już tylko statystyki. Jak to ktoś kiedyś powiedział - śmierć jednostki to tragedia. Śmierć milionów to statystyka.

Nieśmiertelność bywa też przydatna, gdyby jednak zachciałoby się komuś ratować tyłki przyszłych pokoleń. Pomóc im, by nie powtarzali błędów z naszych czasów.
4w5

Bo szukam w tym świecie tylko czegoś na sen, czegoś co da mi szansę żyć w mojej własnej bajce.

Awatar użytkownika
Amisu
Posty: 118
Rejestracja: wtorek, 21 lutego 2012, 03:33
Enneatyp: Indywidualista

Re: Nieśmiertelność (S)

#36 Post autor: Amisu » piątek, 22 czerwca 2012, 03:23

Amy pisze:Jak to ktoś kiedyś powiedział - śmierć jednostki to tragedia. Śmierć milionów to statystyka.
Stalin
4w3 Arystokrata – mistrz w rzucaniu focha, miłośnik dobrego ciucha, zmanierowany jak diabli. Znienawidzony nawet przez osoby ze swojego typu. Lepiej się czuje w pracy niż 4w5 i dlatego zazwyczaj nie kończy źle.

Unda
Posty: 24
Rejestracja: czwartek, 12 września 2013, 17:33
Enneatyp: Indywidualista

Re: Nieśmiertelność (S)

#37 Post autor: Unda » czwartek, 26 września 2013, 20:29

Zastanawia mnie jak człowiek poradziłby sobie psychicznie z trwającym już kilkaset lat życiem. Czy świadomość tego ogromu czasu który minął nie byłaby przytłaczająca?

Awatar użytkownika
sor
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2012, 14:48
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieśmiertelność (S)

#38 Post autor: sor » czwartek, 26 września 2013, 23:26

Unda pisze:Zastanawia mnie jak człowiek poradziłby sobie psychicznie z trwającym już kilkaset lat życiem. Czy świadomość tego ogromu czasu który minął nie byłaby przytłaczająca?
Może to być kwestia punktu odniesienia.
Jesteśmy przyzwyczajeni, że człowiek żyje średnio około 80 lat. Jestem przekonany, że gdyby średnia ta wynosiła 800 lat, to nikt by się nie zastanawiał, czy to za długo, tak jak teraz nikt się nie zastanawia, czy 80 to za dużo. Może ludziki na innej planecie, które żyją max 10 lat, zastanawiają się, jakby to było... :)

Chciałbym żyć dużo dłużej, ale nie chciałbym być nieśmiertelny. To byłaby droga bez odwrotu, a wierzę, że życie po śmierci jest o wiele bardziej ciekawsze (nie neguję tego, że życie ziemskie jest wspaniałe) i wcale nie mam na myśli Nieba/Raju/itp.
5w4 ISTJ

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Nieśmiertelność (S)

#39 Post autor: sjofh_ystad » piątek, 27 września 2013, 10:58

sor pisze:a wierzę, że życie po śmierci jest o wiele bardziej ciekawsze (nie neguję tego, że życie ziemskie jest wspaniałe) i wcale nie mam na myśli Nieba/Raju/itp.
A co masz na myśli? Jestem ciekaw :)

Awatar użytkownika
sor
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2012, 14:48
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieśmiertelność (S)

#40 Post autor: sor » piątek, 27 września 2013, 11:41

sjofh_ystad pisze:
sor pisze:a wierzę, że życie po śmierci jest o wiele bardziej ciekawsze (nie neguję tego, że życie ziemskie jest wspaniałe) i wcale nie mam na myśli Nieba/Raju/itp.
A co masz na myśli? Jestem ciekaw :)
Po prostu coś, nie ma znaczenia co. Cokolwiek by to nie było, powinno być ciekawsze. Jestem pewien, że COŚ po śmierci JEST. Wierzę, że wtedy dowiem się wszystkiego, co teraz jest niewiadomą (liczba wszechświatów, prawdziwa siła ludzkiego umysłu, sens istnienia, itp.), więc siłą rzeczy życie po śmierci jest bardziej interesujące niż teraz - daje więcej możliwości. Chyba, że po śmierci wracamy znów na Ziemię, wtedy lipa :mrgreen: Przypominam jednak, że nie twierdzę, iż życie ziemskie jest nudne!
5w4 ISTJ

Awatar użytkownika
Litowojonow
Posty: 525
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 19:17
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: punkt orientacyjny Lloyda

Re: Nieśmiertelność (S)

#41 Post autor: Litowojonow » piątek, 27 września 2013, 13:33

sor pisze:Jestem pewien, że COŚ po śmierci JEST
Skąd ta pewność? Jestem ciekaw :)
Dużo jest w tym prawdy, ale przeważa nieprawda.

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Nieśmiertelność (S)

#42 Post autor: sjofh_ystad » piątek, 27 września 2013, 18:15

Wiesz co, Lit, chyba koniecznie chcemy pozbawić sora wiary/nadziei/idei/whatever (choć ja przynajmniej po części pytałem na serio, Ty pewnie takoż :wink: bo to, w co ludzie wierzą, bywa interesujące :) ).
Te rzeczy nie są takie głupie, są potrzebne, nieraz pomagają człowiekowi w realnym życiu (zresztą napiszę jeszcze coś o tym w planowanej rozleglejszej odpowiedzi na wątpliwości sora w kwestii szukania drugiej 0,7-ki, na naszym podforum).

Inną sprawą jest przyziemność/konkretność idei, których to przymiotów tutaj wymieniona kompletnie nie posiada :D

Awatar użytkownika
sor
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2012, 14:48
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieśmiertelność (S)

#43 Post autor: sor » sobota, 28 września 2013, 04:01

Nie pozbędziecie mnie wiary!
Dla mnie to nielogiczne wierzyć, że śmierć kończy wszystko. Tak, jak samolubne i nielogiczne jest wierzenie, że jesteśmy jedyną cywilizacją (patrz Paradoks Fermiego). To raz.
Mówi się, że ludzki mózg wykorzystuje tylko 15% swojej mocy. Tak bardzo człowiek różni się od innych gatunków. Jest czymś niezwykłym. Wymyślił, komputery, internet, samochody. Człowiek potri TWORZYC. Tak nienalze doskonsle sie rozumje.
5w4 ISTJ

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Nieśmiertelność (S)

#44 Post autor: Snufkin » sobota, 28 września 2013, 12:36

Jeśli istnieje życie po życiu to samobójcy mają problem...wieczny.
BTW tylko, że temat akurat tego nie dotyczy....nieśmiertelność być może kiedyś stanie się możliwa.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Yarpen_Zigrin
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 9 sierpnia 2013, 23:29

Re: Nieśmiertelność (S)

#45 Post autor: Yarpen_Zigrin » poniedziałek, 30 września 2013, 22:58

@sor
Myślenie, świadomość wynikają, są tworem mózgu - który po śmierci umiera i się rozkłada, czyli po prostu nie ma co widzieć co jest po śmierci. TY przestajesz istnieć.
Chyba, że wierzysz w istnienie duszy. Nikt jeszcze nie udowodnił, ze istnieje, nikt też nie udowodnił, że nie istnieje.

A czemu nielogiczne jest wierzenie, że nie istnieje nic po życiu? Wytłumacz nielogiczność tego twierdzenia.

ODPOWIEDZ