Sztuka Czwórek

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

Re: Sztuka Czwórek

#271 Post autor: Matea » sobota, 5 lutego 2011, 16:55

inv pisze:publika pozwla na manipulowanie sobą. wystarczy, że rzuci ktoś hasłem, kto chociaz brzmi jak autorytet: "to jest fajne" i dzięki temu dostaliślmy np. józka bobra.
(...)
póki co, nie czuję, że muszę się afiszować z czymkolwiek ;]
Są tacy, którzy nie dają się zmanipulować, a tworzą coś co ma wartość i posiada autentyczny wydźwięk (patrz. chociażby Pink Floyd)
( to zależy czy się jest indywidualistą czy showmanem i oczekuje się aprobaty ;> )

A kontakt z publicznością jest ważny nie tylko z powodu akceptacji dla tego co się robi, ale więzi która się nawiązuje między nadawcą, a odbiorcą (wtedy muzyka ma swoje własne "życie")...


"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

Awatar użytkownika
Ramza
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2010, 18:25
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sztuka Czwórek

#272 Post autor: Ramza » niedziela, 6 lutego 2011, 00:12

Publika żeby była dobrą publiką musi rozumieć co jest pokazywane na scenie. Więź między publiką a artystą musi być. Jeśli to zwyczajny tłum, który lubi pofolgować banalnym hasłom nie zastanawiając się nad sensem występu to szkoda..
Sądzę że lepiej jest pokazać swoją twórczość w kameralnym gronie znajomych, której może się to spodobać i powie o niej swoim znajomym i oby itd. Ma szanse to przynieść zainteresowanie, rozgłos
4w5 na krawędzi 5w4 (ISFP/INFP)IEI
"Kobieta patrzy na jednego mężczyznę, rozmawia z drugim, a myśli o trzecim" - George Bernard Shaw

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

Re: Sztuka Czwórek

#273 Post autor: Matea » poniedziałek, 21 lutego 2011, 11:07

http://alonuszka.digart.pl/digarty

jak myślicie, 4 czy 7 to namalowała ?
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

--hiroku--
Posty: 50
Rejestracja: poniedziałek, 21 lutego 2011, 12:19
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraków

Re: Sztuka Czwórek

#274 Post autor: --hiroku-- » poniedziałek, 21 lutego 2011, 12:25

jeśli o mnie chodzi, lubię rysować, głównie postacie w bajkowym stylu. Ostatnio piszę też opowiadania, ale moim zdaniem marnie mi to wychodzi.
4w5

Awatar użytkownika
Fillerr
Posty: 144
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 14:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sztuka Czwórek

#275 Post autor: Fillerr » sobota, 26 lutego 2011, 22:02

ja piszę wiersze, ale też nie jestem jakimś master
4w5

Awatar użytkownika
Martin Sherard
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 12:38
Enneatyp: Indywidualista

Re: Sztuka Czwórek

#276 Post autor: Martin Sherard » środa, 13 kwietnia 2011, 16:57

Fillerr pisze:ja piszę wiersze, ale też nie jestem jakimś master
Świetnie . Ja w prawdzie nie pisze wierszy , ale za to kocham czytac poezję , jeśli zechcesz podzielić się swoją twórczością z największą chęcią poczytam . Jeśli chcesz możesz przesłać mi na e-mail'a : martinsherard@gmail.com , albo gg 35209006 .

Ja natomiast gram na fortepianie , trochę komponuję , piszę felietony , a także od czasu do czasu maluję . Sztuka w ogóle jest w moim życiu jedną z najważniejszych rzeczy .
Dramat wciąż trwa, w każdym momencie moge dopisac do niego następny akt.

Awatar użytkownika
Lukrecja
Posty: 23
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2010, 00:20

Re: Sztuka Czwórek

#277 Post autor: Lukrecja » wtorek, 19 kwietnia 2011, 22:21

Pisanie daje mi wolność, od niedawna trochę tworzę wiersze, ale od zawsze marzę o książce, choćby dla samej siebie - na razie nie mam jednak na tyle ciekawych pomysłów :) Trudno mi ocenić, czy można tutaj mówić o jakimkolwiek talencie, ale szczerze mogę powiedzieć, że kocham to robić :)
Być może Bóg chciał, abyś poznał wielu złych ludzi, zanim poznasz tego dobrego, żebyś mógł go rozpoznać, kiedy on się w końcu pojawi.\

4w3 :)

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

Re: Sztuka Czwórek

#278 Post autor: Perwik » niedziela, 24 kwietnia 2011, 00:06

Jestem nałogowym wymyślaczem postaci. I potem, jak już te postacie żyją, to się bardzo wkręcam i nimi trochę "gram". Nawet tu na forum, często pisze tak jak wygląda mój avatar. Jestem chyba kompletnie porypany :|

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Sztuka Czwórek

#279 Post autor: atis » niedziela, 24 kwietnia 2011, 00:12

Jestem nałogowym wymyślaczem postaci. I potem, jak już te postacie żyją, to się bardzo wkręcam i nimi trochę "gram". Nawet tu na forum, często pisze tak jak wygląda mój avatar. Jestem chyba kompletnie porypany
to mi przypomniało dyskusje na jednym forum, które obumarło i pozostało na nim stałych z 5-10 osob (+ goscie ktoryz znikali po kilkunastu postach xD), które w większosci piszą/pisały opowiadania, przez co watki pt. 'co wam sprawia trudnosc w pisaniu' oraz 'co was wkurza w opowiadaniach' urosly do niebotycnzych rozmiarów. Wczuwanie się, granie i przezywanie swoich historii jakby byly prawdziwe, wchodzenie w swoje postacie (i proszę w tym okresleniu nie szukac podtekstu seksualnego) a także mnożenie tychze postaci w niezdrowy sposób - występują może nie 'bardzo czesto' ale u wielu autorów. Nie jesteś wyjątkowy i nie jesteś porypany w tej kwestii ;)
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

Re: Sztuka Czwórek

#280 Post autor: Perwik » niedziela, 24 kwietnia 2011, 00:16

O ciekawe forum musiało być...były tam może przypadki osób, które gadały ze swoimi bohaterami w swoich głowach ? :D W ogóle szczytem było, jak jedna z bohaterek książki nad którą pracuję, zbuntowała się i nie chciała być z pewnym facetem tylko z innym...i mi pokrzyżowała szyki w fabule :mrgreen:

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Sztuka Czwórek

#281 Post autor: atis » niedziela, 24 kwietnia 2011, 00:25

bywaly :lol: :lol: co do tego ostatniego - bohaterzy, którzy się nie słuchają, to u mnie standard. pewnie dlatego coś mi pisanie kompletnie nie idzie od wielu, wielu miesięcy :roll:
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

Re: Sztuka Czwórek

#282 Post autor: Perwik » niedziela, 24 kwietnia 2011, 00:26

Hm, czyli trzeba umieć nad nimi panować :D Stworze sobie Pablo w głowie i będzie pozamiatane :mrgreen:

Awatar użytkownika
NZS
Posty: 87
Rejestracja: sobota, 13 listopada 2010, 20:17

Re: Sztuka Czwórek

#283 Post autor: NZS » niedziela, 24 kwietnia 2011, 02:31

Matea pisze:http://alonuszka.digart.pl/digarty

jak myślicie, 4 czy 7 to namalowała ?

Pewnie 7 :D
[you]

Awatar użytkownika
Alisa
Posty: 43
Rejestracja: wtorek, 5 kwietnia 2011, 15:11
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Polska

Re: Sztuka Czwórek

#284 Post autor: Alisa » poniedziałek, 25 kwietnia 2011, 18:22

Mmm... Od trzech lat marzę o zostaniu pisarką :P Skończyło się jednak niestety póki co na jednym opowiadaniu napisanym dwa lata temu :( Potem przyszła szkoła średnia, problemy rodzaju dołków, załamań, stan poddepresyjny.. Przez praktycznie rok nie przeczytałam nic nowego bo po prostu nie mogłam, przekraczało to moje możliwości, miałam blokadę, nie mówiąc już o pisaniu... Napisałam kiedyś parę wierszy, jeden dostał wyróżnienie w konkursie ale póki co nie rozwijam tego i jakoś nie wiem... Może kiedyś...zobaczę.. Na razie od ostatnich wakacji intensywnie maluję i rysuję http://alicja93.deviantart.com/ :D
4 w 5

Awatar użytkownika
NZS
Posty: 87
Rejestracja: sobota, 13 listopada 2010, 20:17

Re: Sztuka Czwórek

#285 Post autor: NZS » piątek, 6 maja 2011, 00:35

@Alisa haha :D
Moją jedyną sztuką jaką w sobie odkryłem jest art of war..

ehh... Tylko tyle umiem..Próbowałem rozwijać pisanie,rysowanie,malowanie etc ale nigdy to mi nie wychodziło/sprawiało przyjemności.

W każdym razie wątpię bym był 4 jak mówi mi test..

Art of war..coś czego nie lubię a wychodzi najlepiej :(
[you]

ODPOWIEDZ