Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#76 Post autor: chokureika » sobota, 25 lipca 2015, 01:36

Faral pisze:Zwykle mam ten problem, że tam gdzie są nowi ludzi to mi po prostu brakuje tematów do rozmowy przez co wychodzę na skończonego nudziarza/smutasa.
Często mam wrażenie, że wypadam dokładnie tak samo. Wszystko zależy od towarzystwa oraz od ilości osób wśród których się znajdę. Zazwyczaj początkowo wychodzę na nieśmiałą, skrytą, cichą. Zdarza się, że staram się wyglądać na otwartą i pewną siebie. Specjalnie zaczynam przybierać pewne pozycje ciała i patrzeć ludziom prosto w oczy. Ostatnio jednak dowiedziałam się, że zostaję wtedy odbierana za zarozumiałą :D


4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#77 Post autor: Ceres » sobota, 25 lipca 2015, 17:40

Z kolei ostatnio usłyszałam ostatnio, że robię wrażenie smutnej, nudnej i poważnej... T_T
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

Weltszmerc
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 27 lipca 2015, 17:52

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#78 Post autor: Weltszmerc » wtorek, 28 lipca 2015, 17:39

Ceres pisze:Wiem, że już były tematy o tym, jak inni postrzegają Czwórki, niemniej jestem ciekawa właśnie, jakie pierwsze wrażenie wywieracie na innych?
Znam parę 4 i każdą odebrałam trochę inaczej,

Jedna rzucała zabawnymi i bardzo bezpośrednimi tekstami na temat innych (co niektórzy odbierali to jako chamskie) i była bardzo otwarta.

Druga była bardzo ekscentryczna i ździebko nadpobudliwa, niektórzy odbierali ją jako mega dziwną i woleli się trzymać od niej z daleka - z kolei ja odebrałam ją jako zabawną, dość bezpośrednią, ekscentryczną (w pozytywnym sensie!), interesującą się innymi.

Trzecia bardzo pozytywna, miła, otwarta, może troszkę naiwna, jednych to mogło odstraszać, innych przyciągać (bardzo dobry słuchacz).

A wszystkie trzy wśród ludzi były jak ryba w wodzie. I wszystkie lubię! :P

Awatar użytkownika
Wloczega4w5
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 11:44

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#79 Post autor: Wloczega4w5 » wtorek, 8 września 2015, 18:56

Kiedyś sprzedawałem książkę, zajechałem na rowerze a miałem wtedy kompleksy, więc jak już byłem w domu ty wysłałem jej sms-a "jak wyglądałem", to mi napisała "Tajemniczo".
Spoiler:

Awatar użytkownika
Arisa
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 12 stycznia 2014, 00:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#80 Post autor: Arisa » wtorek, 8 września 2015, 21:04

Ja nawet w towarzystwie paczki najbliższych przyjaciół czuję się skrępowana. Zwykle jedna z kumpeli rzuca tekstami przy których wszyscy się śmieją i potem wzrok na mnie i : Co ty Alutka tak nic nie mówisz?
Dlatego lubię się z nimi spotykać w weekendy kiedy jestem po pracy bo mogę wszystko zrzucić na zmęczenie a nie brak swobody.
Świetnie dogaduję się za to z najbliższą przyjaciółką, która jest 8-ką. Może dlatego tworzymy taki zgrany duet. Ona wcale nie postrzega mnie za nieśmiałą, małomówną jak inni bo przy niej jestem całkiem wyluzowana.
Znowu w pracy postrzegają mnie za taką niechcącą konfliktów szarą myszkę robiącą co do niej należy bez słowa. Jeśli mam już w jakiejś sprawie iść do dyrekcji to jest wielkie święto.
"Powód, dla którego uważamy kwiaty nad przepaścią za piękne, to to, że sami stojąc nad przepaścią, nie wychylimy się poza krawędź jak te nieustraszone kwiaty." - Bleach / ISFP sp/so

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#81 Post autor: Ninque » czwartek, 10 września 2015, 23:12

cóż, może nie jesteś 4 pomyśl o tym

<znudzona już ludzmi uważajacymi sie za 4, nin>
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Arisa
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 12 stycznia 2014, 00:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#82 Post autor: Arisa » czwartek, 10 września 2015, 23:28

Dlaczego myślisz, że miałabym nie być 4-ką?
"Powód, dla którego uważamy kwiaty nad przepaścią za piękne, to to, że sami stojąc nad przepaścią, nie wychylimy się poza krawędź jak te nieustraszone kwiaty." - Bleach / ISFP sp/so

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#83 Post autor: Ninque » czwartek, 10 września 2015, 23:42

bo 4 nie starałaby się pasować do ludzi na siłę

i 4 się nie raczej nie postrzega jako nieśmiałe szare myszki tylko jako kogoś kto sie czymś wyróżnia, i moze wydawac sie nieciekawy ale sie wyróżnia np zadumą i ludzie myślą ze dziwak.

ok uogolniam ale chodzi o to ze 4 mają bardziej wyjebane :what:
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Arisa
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 12 stycznia 2014, 00:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#84 Post autor: Arisa » piątek, 11 września 2015, 00:29

No w pracy właśnie staram się robić wszystko żeby się nie wyróżniać. Mam po prostu dziwnych ludzi. Albo stanę się neutralna, albo zginę i mnie zjedzą. Więc tu wyjątkowo muszę się dopasować do sytuacji.
"Powód, dla którego uważamy kwiaty nad przepaścią za piękne, to to, że sami stojąc nad przepaścią, nie wychylimy się poza krawędź jak te nieustraszone kwiaty." - Bleach / ISFP sp/so

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#85 Post autor: Ael » piątek, 11 września 2015, 03:41

Nin ale pamietaj, ze a) motywacja moze sie objawiac na rozne sposoby (ja np. wlasnie chce sie upodobnic do grupy,ktora jakos mi imponuje - bo wlasnie wydaje sie byc oryginalna i wyjatkowa, czy jak to nazwac, i ja tez taka bym chciala byc. Kilka takich grup juz sie przewinelo przez moje zycie, ktore mialy mniejszy lub wiekszy wplyw)
B) na zachowanie ma wplyw PRO, instynkty, itp. (Moje fascynacje niszowymi grupami podpadaja pod bardzo mocne SO)

Co nie zmienia faktu, ze Arisa jesr wciaz na niskim PRO, a to troche utrudnia typowanie. Nie wykluczalabym jednak tej Czworki. U Czworek czesto "negatywna motywacja" jest zazdrosc, ktora bardzo bije z jej postow.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#86 Post autor: Ninque » piątek, 11 września 2015, 16:18

aaa nie wiem.. czytałam tylko tego jej posta i zabrzmiała jak kazdy inny typ enneagramu tylko nie 4 ok i może nie 5, 6 chyba też potrafią być zazdrosne, i 3, i 2 .. chyba każdy może być zazdrosny.. nie wiem :what: obojętne... xD
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Arisa
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 12 stycznia 2014, 00:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#87 Post autor: Arisa » poniedziałek, 14 września 2015, 10:51

Ael serio? aż tak bardzo widać moją zazdrość?
"Powód, dla którego uważamy kwiaty nad przepaścią za piękne, to to, że sami stojąc nad przepaścią, nie wychylimy się poza krawędź jak te nieustraszone kwiaty." - Bleach / ISFP sp/so

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#88 Post autor: Ael » wtorek, 15 września 2015, 19:56

Nooo, wiesz, to moje wrazenie i nie musi byc poprawne...
Ale jesli trafilam, to sama sobie odpowiedz.
Nawet moge ci cytatami zarzucic jak juz bede w domu.

Awatar użytkownika
Arisa
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 12 stycznia 2014, 00:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#89 Post autor: Arisa » środa, 16 września 2015, 19:47

Rzeczywiście coraz częściej widać u mnie zazdrość o najdrobniejsze sprawy. Nie wiem czy to typowo czwórkowe czy inni też tak mają ale trafiłaś.
"Powód, dla którego uważamy kwiaty nad przepaścią za piękne, to to, że sami stojąc nad przepaścią, nie wychylimy się poza krawędź jak te nieustraszone kwiaty." - Bleach / ISFP sp/so

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#90 Post autor: chokureika » sobota, 6 lutego 2016, 18:35

Ostatnio usłyszałam, że poznając nowych ludzi staram się wyglądać tajemniczo i mrocznie, a jak już coś powiem to zdarza mi się wymądrzać. Zrobiło mi się całkiem przykro, bo moje milczenie w większym gronie nowych ludzi jest bardziej spowodowane niepewnością. Bardziej skupiam się na obserwowaniu innych i na tym, jak bardzo niezręcznie się czuję, niż na tworzeniu jakiegoś wizerunku. Zaczynam odzywać się też dopiero wtedy, gdy czuję się pewna w jakimś temacie i mam na jego temat wiedzę i / lub mocno wyrobione zdanie. Tak czy inaczej, często wypadam jak nieśmiały dzikus lub totalne dziwadło.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

ODPOWIEDZ