Witam na forum

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
ironia
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 27 lipca 2009, 21:51

#931 Post autor: ironia » czwartek, 30 lipca 2009, 01:54

Piotr pisze:
ironia pisze:Witam wszystkich! Strasznie się cieszę, że przypadkowo tutaj trafiłam. Od pewnego czasu nie wytrzymuję już sama ze sobą, ale przeczytałam pobieżnie kilka tematów na forum i...dostrzegam światełko w tunelu ;) Mam nadzieję, że czas spędzony tutaj nie okaże się czasem straconym. :)

dla formalności: mój typ to 4w5
Po pierwsze: "Porzućcie wszelką nadzieję, którzy tu wchodzicie". Po drugie, to że zespół Kult nazywa się Kult nie oznacza, że Ty możesz być "ironia". Trochę mniej dumy i w ogóle nie dawajcie se ludzie takich pretensjonalnych ksywek. (Ja naprawdę nie chcę być niemiły).
Szczerze? Też nie podoba mi się ta ksywka i zastanawiałam się czy jej nie zmienić. Tyle, że jest ona raczej wynikiem nagłego impulsu, a nie jak to określiłeś "dumy". Swoją drogą dość nielogiczne jest upatrywanie się jakichś głębszych podtekstów w zwykłym nicku, nie uważasz? dla mnie to tylko pusta nazwa, bez znaczenia, równie dobrze można potraktować to jako skrót od czegoś lub odczytać ją od tyłu jako "ainori" (brzmi chyba mniej pretensjonalnie co?)


" Nie to, że lepsi, lecz inni, nieprzystosowani, z większym garbem na plecach, z większym kamieniem na sercu, z ostrzejszą szpilką w głowie."

Awatar użytkownika
pumpkin
Posty: 282
Rejestracja: środa, 8 listopada 2006, 13:37

#932 Post autor: pumpkin » czwartek, 30 lipca 2009, 12:46

Piotr pisze:Trochę mniej dumy i w ogóle nie dawajcie se ludzie takich pretensjonalnych ksywek. (Ja naprawdę nie chcę być niemiły).
czepiasz się :lol:
a w ogóle to nie rozumiem, czemu się tak oburzyłeś głupim nickiem :p
4w5
"Nie, nie, nie prawda, że nie mamy nic prawdziwego
Jest, jest jak było przed wiekami piekło i niebo"

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#933 Post autor: Piotr » czwartek, 30 lipca 2009, 16:28

Ale ja się nie oburzyłem. Po prostu napisałem co myślę. Bywa, że niektóre nicki godzą w moje poczucie smaku i cóż... niby czemu miałby o tym nie wspomnieć? Nie chcę odstraszać nowych, chcę mówić co myślę. : )

A czemu się dopatruję? Tak sobie interpretuję po prostu. Można to z powodu ironii losu, a może ironicznego poczucia humoru sobie dałaś taki nick, nie wnikam konkretnie, wiadomo, że z powodu "ironicznego czegoś". Z tą dumą mi chodziło o to, że coś może być bardziej ironiczne od Twojego "ironicznego czegoś" i... i taka sytuacje ssie. Ja z popiołem na głowie dałem sobie imię w nicku nie dając do zrozumienia otoczeniu, że jestem "jakiś bardziej niż inni". Ale żeby nie było, rób jak chcesz i w ogóle witam na forum. : )

Poza tym czasami mnie kusi, żeby wypróbować nowych. :P M0rbusa się też na początku uczepiłem, a teraz to go nawet można by rzec - lubię.

Awatar użytkownika
kama.zielona
Posty: 922
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2009, 00:33
Enneatyp: Obserwator

#934 Post autor: kama.zielona » czwartek, 30 lipca 2009, 17:08

Uff całe szczęście, że mnie nie zauważyłeś :D Bo wiesz kama.zielona to takie niepretensjonalne i szare :D
Uważam siebie za inteligentnego, wrażliwego człowieka o duszy błazna, która przejmuje nade mną kontrolę w najważniejszych chwilach.

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#935 Post autor: Piotr » czwartek, 30 lipca 2009, 18:43

kama.zielona pisze:Uff całe szczęście, że mnie nie zauważyłeś :D Bo wiesz kama.zielona to takie niepretensjonalne i szare :D
Nick masz w porządku. :P

mateuszwidz
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 31 lipca 2009, 23:16

#936 Post autor: mateuszwidz » piątek, 31 lipca 2009, 23:34

Witam wszystkich użytkowników forum, mój typ to 4w5, mam nadzieję że dzięki waszej pomocy uda mi się rozwinąc moje najlepsze cechy. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dea
Posty: 10
Rejestracja: środa, 5 sierpnia 2009, 19:45
Lokalizacja: Tak. z.

#937 Post autor: Dea » środa, 5 sierpnia 2009, 19:59

Ekhm, przywitać, tak.
wszystko przez to, że nie wiem czy się kręci.

czy czwórka mieści się w pięć aby?

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

#938 Post autor: jouziou » środa, 5 sierpnia 2009, 20:31

Dea pisze:Ekhm, przywitać, tak.
Cześć,przyszłam Cię przywitać! Obrazek
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Awatar użytkownika
Dea
Posty: 10
Rejestracja: środa, 5 sierpnia 2009, 19:45
Lokalizacja: Tak. z.

#939 Post autor: Dea » czwartek, 6 sierpnia 2009, 11:51

Czuję się przywitana, Jouziou, dziękuję.
Jestem onieśmielona, tłumnie tu. Spróbuje powalczyć. <robi krok>
wszystko przez to, że nie wiem czy się kręci.

czy czwórka mieści się w pięć aby?

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

#940 Post autor: jouziou » czwartek, 6 sierpnia 2009, 11:53

Dea pisze:Czuję się przywitana, Jouziou, dziękuję.
Jestem onieśmielona, tłumnie tu. Spróbuje powalczyć. <robi krok>
Krok do Hyde Parku! A tutaj koniec offtopu! :lol:
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Awatar użytkownika
Nesca
Posty: 202
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 19:18
Lokalizacja: Spadłam z waniliowego nieba :)

#941 Post autor: Nesca » sobota, 8 sierpnia 2009, 17:37

A ja się mogę przywitać po raz wtóry? :)

Bo tak mi się jakoś wróciło. Przez Ciebie, Jouziou też ;)

Chociaż nie wiem, czy ktoś ze "starszych" enneagramowiczów (uf) tutaj jeszcze zagląda...
Kobieta jest z Wenus, a Mężczyzna... spadł z Księżyca.
Nieszczęscia chodzą parami, a szczęścia...spadają z Księżyca. Tuż za Mężczyzną ;)
_______
4w5

Darkd
Posty: 2
Rejestracja: środa, 12 sierpnia 2009, 13:36
Lokalizacja: brać na wódke?;p

#942 Post autor: Darkd » środa, 12 sierpnia 2009, 14:01

Witam wszystkich :)
Ja już po raz kolejny spotykam się z enneagramem, ostatnio moi znajomi , którzy raczej w takich tematach nie wypowiadają się... zaczytali się i dostrzegli wiele podobieństw z charakterystyką .
Ja zrobiłam po latach to samo hehehhe,hm większość mi się zgadza.
Postanowiłam się zarejestrować by lepiej zrozumieć siebie... właśnie teraz, gdy mam dziwny stan...;)
pozdrawiam
Typowa 4 .

Awatar użytkownika
Infinite limbo
Posty: 17
Rejestracja: sobota, 15 sierpnia 2009, 20:12
Lokalizacja: Stąd.

#943 Post autor: Infinite limbo » sobota, 15 sierpnia 2009, 20:37

Witam wszystkich serdecznie. Przywędrowałem tutaj dzięki znajomej, która pokazała mi test. Pomyślałem sobie, że to pewnie kolejny teścik psychologiczny na miarę "Poradnika domowego", ale byłem niezmiernie mile zaskoczony, gdy zacząłem porównywać opis typu, jaki mi wyszedł z moją osobą. Wyszło mi 4w3, chociaż podejrzewam, że również skrzydło 5 jest istotne w moim przypadku. Ogólnie, wokół czwórki wszystko się obraca.

Póki co jestem w fazie czytania postów na tym forum, ale na pewno przyjdzie też czas na pisanie:)
Venus as a boy.

Awatar użytkownika
Diast
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 23 sierpnia 2009, 00:52
Lokalizacja: z Innej Bajki

#944 Post autor: Diast » niedziela, 23 sierpnia 2009, 01:00

Zszokowały mnie wyniki testu wyszło mi 4W5 Włóczęga i w 90% zgadzam się z tym co się dowiedziałem,poza tym doznałem kolejnego szoku jak zobaczyłem na liście słynnych czwóreczek 2 samobójców

Jestem z Dąbrowy Górniczej woj.Śląsk
4W5
Choc życie ciąży a psychika siada-nie poddam się to moja zasada

2 z Słynnych "Czwóreczek" popełniło samobójstwo
Kurt Cobain,V.V. Gogh
Nie dziwie się teraz dlaczego mam myśli samobójcze od wczesnego dzieciństwa :(

Awatar użytkownika
El Kalafiorro
Posty: 308
Rejestracja: czwartek, 18 grudnia 2008, 23:11
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: ze Szczecina

#945 Post autor: El Kalafiorro » niedziela, 23 sierpnia 2009, 13:56

Myśli samobójcze, to nie przejaw bycia czwórką, tylko niskiego poziomu zdrowia... Teraz na forum trochę pobądź też w innych działach, poczytaj o innych typach... Test pomaga na początek... Potem wiele może się zmienić :D Witamy ;]

PS Czwórka wcale nie jest depresyjnym typem... Tak tylko na tym forum się dzieje ;)
Dominującym podmiotem jest dominujący podmiot nieregulowany...

4w5 a ostatnio 1w2 ;]

ODPOWIEDZ