Witam na forum

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
John Quays
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 9 października 2011, 12:45
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Witam na forum

#1231 Post autor: John Quays » niedziela, 9 października 2011, 13:19

Cześć wszystkim :)

Test zrobiłem całkiem niedawno, zachęcony przez znajomą. Wynik był jednoznaczny - 4w5. Przeczytałem opis... I tak, olśniło mnie, jak chyba każdego. ;) Szkoda tylko, że najbardziej pasuje do mnie opis chorej czwórki, choć całkiem niedawno byłbym jeszcze w miarę "zrównoważony". Ale o tym kiedy indziej, myślę.

Co mnie najbardziej kręci? Muzyka, muzyka, muzyka. :) Nie zatrzymuję się jednak jak większość na paru "ulubionych" zespołach typu Metallica, Guns 'n' Roses, czy AC/DC (zresztą, wymienione grupy mało mnie kręcą). Ciągle szukam nowych brzmień, inspiracji. Mogę powiedzieć, że najbardziej "zakorzeniłem" się w post-punku oraz ambiencie/drone. W moim przypadku poszukiwanie jest o tyle ważne, ponieważ w przyszłości (mam nadzieję, niedalekiej) chcę założyć własny zespół. A właściwie projekt, bo mózgiem raczej będę ja. ;) Wynika to po trochu z mojej osobowości, choć nie lubię (i nie umiem) rządzić ludźmi. Skomplikowana sprawa.

Dobra, koniec paplania, na razie tyle. :)


Everybody likes me
They think I'm crazy
I pull my string and I do my thing


4w5

Awatar użytkownika
Aske
Posty: 43
Rejestracja: czwartek, 13 października 2011, 21:45
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Wielka Brytania

Re: Witam na forum

#1232 Post autor: Aske » czwartek, 13 października 2011, 22:03

Cześć.
Test zrobiony z ciekawości, trafiony perfekcyjnie. 4w3 nic dodać nic ująć.
Pozdrawiam.
4w3

woo_cash
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 18 października 2011, 08:43
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Wrocław

Re: Witam na forum

#1233 Post autor: woo_cash » wtorek, 18 października 2011, 09:40

To chyba to miejsce, gdzie można się przywitać... ;)

Cześć, mam na imię Łukasz i jestem nałogową czwórką. ;)
W sumie trafiłem tu głównie po to, aby się odnaleźć, bo bycie czwórką bardziej mi dokucza niż pomaga. Jakoś sobie ze sobą nie radzę...

Witajcie w każdym razie. :)

Ł.
==> 4w5, INFP, IEI-1Fe, The Romantic and Intuitive Ethical Introvert <==
==> GG: 7006269 <==
==> Mam zamiar wypić frugo z wódką żeby połączyć słodki smak dzieciństwa z gorzkim smakiem życia. <==

muzyk
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 21 października 2011, 01:10
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam na forum

#1234 Post autor: muzyk » piątek, 21 października 2011, 01:15

To i ja się przywitam :) A jako ciekawostkę podam, iż już kiedyś byłem tutaj zarejestrowany, lecz los tak pokierował moim życiem, że zapomniałem i login i hasło i ... postanowiłem pojawić się na nowo jak feniks z popiołów!

edrahil
Posty: 1
Rejestracja: środa, 2 listopada 2011, 17:18

Re: Witam na forum

#1235 Post autor: edrahil » środa, 2 listopada 2011, 20:24

Kilka lat temu zrobiłem sobie test na typ enneagramu, przeczytałem swój opis i tyle mi wystarczyło.
Ostatnio zacząłem z powrotem grzebać w swojej osobowości i odkrywać kim na prawdę jestem - więc przypomniało mi się że kiedyś coś takiego jak enneagram istnieje, więc wróciłem.
W tym teście wyszło mi (i kiedyś i teraz), że jestem 4w5. W innych wychodzi mi : 9w1 albo 1w9, więc tak do końca nie wiadomo czym jestem.
Na szczęście nie psuje to mojego samopoczucia, jedynie pobudza ciekawość dlaczego tak jest.
4w5,9w1 - czy to ważne?

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Witam na forum

#1236 Post autor: kangur » czwartek, 3 listopada 2011, 20:33

witam :)
hmm, ja też zauważam u siebie silne cechy 9 i 6, a jestem 4 ; ) ...

Awatar użytkownika
weroniska
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 1 grudnia 2011, 20:03
Enneatyp: Indywidualista

Re: Witam na forum

#1237 Post autor: weroniska » czwartek, 1 grudnia 2011, 20:08

Hej. Jestem tu nowa ..
Trafiłam przypadkowo ..
Zastanawiam się, czy to, że jestem 4 w 5 może mieć jakieś związki z moimi myślami i próbami samobójczymi?
Podobno oczy są odzwierciedleniem duszy. Ale dusza nie wychodzi na fotografii. Niestety.

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Witam na forum

#1238 Post autor: Rilla » czwartek, 1 grudnia 2011, 20:36

weroniska pisze:Zastanawiam się, czy to, że jestem 4 w 5 może mieć jakieś związki z moimi myślami i próbami samobójczymi?
Nie. Wiele typów, jeśli nie wszystkie, na bardzo niskim poziomie rozwoju (zdrowia) mają samobójcze skłonności. A już na pewno wszystkie mają autodestrukcyjny charakter.
Ja bym to ujęła inaczej: to, że masz myśli samobójcze i próbowałaś już popełnić samobójstwo, ma związek z wynikiem w teście, bo powierzchownie rzecz biorąc charakter Czwórki jest dla wielu uważany za depresyjny. Przy złym nastroju, złej kondycji psychicznej, dużo ludzi zaznacza odpowiedzi odpowiedzialne za wynik 4, mimo że nie mają związku z rzeczywistością. Ludziom jest smutno, są sfrustrowani, jest im źle, gorzej od otoczenia, przez co czują się nierozumiani, inni, co nie ma nic wspólnego z czwórkowym poczuciem inności. Są pogrążeni w swych negatywnych emocjach, może uważają, że są odpowiednie do okoliczności, więc nie mają nic przeciwko nim, ale nie ma związku to z czwórkowym przeżywaniem emocji. Można tak wymieniać i wymieniać.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Amorfia
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 4 grudnia 2011, 12:48
Enneatyp: Indywidualista

Re: Witam na forum

#1239 Post autor: Amorfia » niedziela, 4 grudnia 2011, 14:50

Test zrobiłam już jakiś czas temu, ale dopiero teraz postanowiłam się wypowiedzieć na forum. Generalnie bardzo lubię testy psychologiczne, głównie ze względu na rozmiłowanie do autoanalizy i rozkminiania własnych potrzeb, zachowań, upodobań. Oczywiście – nie lubuję się w pseudo psychotestach zamieszczanych w kolorowych poradnikach dla pań, bo te raczej nie służą poznaniu samej siebie, pytania są banalne, a wyniki bardzo przewidywalne. Do enneagramu podchodziłam dość sceptycznie. Ale gdy odpowiedziałam na te niepozorne 36 pytań i wyświetlił mi się nie rezultat, a opis mnie samej – po prostu byłam niesamowicie zszokowana. Opis, który w szczegółach mówił dokładnie o mnie. W zasadzie zgadzam się z nim niemal stuprocentowo. Jestem 4 ze skrzydłem 5, a więc „indywidualista włóczęga”.
Fajnie wiedzieć, że nie jest się samemu w swoim pojebaństwie, z drugiej strony jednak – jest to uczucie dziwne. Najlepsze jest to, że już same nazwy wątków na czwórkowym forum wskazują, że mogę tu zostać choć trochę zrozumiana. Miłe, ale i specyficzne uczucie.
To bardzo boli, ale wyrwij się z mentalnej niewoli!

repoos
Posty: 41
Rejestracja: środa, 30 listopada 2011, 17:16
Enneatyp: Indywidualista

Re: Witam na forum

#1240 Post autor: repoos » poniedziałek, 9 stycznia 2012, 00:02

Cześć Wszystkim! Tu Karolina, 4w5. Najbardziej roztargniona, niezdecydowana, niezorganizowana, pełna energii, wiecznie zmęczona, leniwa, ale pełna zapału, radosna, smutna, silna, bezsilna, zagubiona, odnaleziona, nieszczęśliwa, szczęśliwa... niewyobrażalnie rozchwiana emocjonalnie i z wielkimi chęciami pracy nad sobą i swoimi słabościami. (Chyba starczy na początek :D )

Awatar użytkownika
Isilloth
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2012, 13:42
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Witam na forum

#1241 Post autor: Isilloth » poniedziałek, 9 stycznia 2012, 13:50

Witam wszystkich, jestem Natalia, 4w5.
Test zrobiłam ponad rok temu, ale głębiej enneagramem zainteresowałam się dopiero niedawno, pod wpływem znajomego.
Jestem typową 4w5 wiec interesuje się muzyką, malarstwem (sama gram i maluje) no i sztuką ogólnie pojęta. Pozdrawiam wszystkich.
4w5
"I may not believe in myself, but I believe in what I'm doing." - Jimmy Page.
"Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich." - "Andrzej Sapkowski

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Witam na forum

#1242 Post autor: kangur » poniedziałek, 9 stycznia 2012, 21:29

Jestem typową 4w5 wiec interesuje się muzyką,
sprzeciw, chyba każda osoba na tej planecie interesuje się muzyką więc nie jest to wyznacznikiem czwórkowości

tak na serio-witam:)

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

Re: Witam na forum

#1243 Post autor: Perwik » wtorek, 10 stycznia 2012, 00:29

Sprzeciw, są osoby na tej planecie, które w ogóle nie słuchają muzyki i nie, nie mam na myśli głuchoniemych.

edit:

nawet obiła mi się o ucho statystyka, że tylko 50% dorosłych polaków słucha muzyki, w tym były osoby, które nie kształtują świadomie gustu, ale po prostu radio im brzęczy koło ucha.

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Witam na forum

#1244 Post autor: Cotta » wtorek, 10 stycznia 2012, 12:35

Jak dla mnie, słuchanie muzyki a interesowanie się nią, to dwie różne sprawy.

Żeby nie było, że offtop: Hej :wink:
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Isilloth
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2012, 13:42
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Witam na forum

#1245 Post autor: Isilloth » środa, 11 stycznia 2012, 10:35

Cotta pisze:Jak dla mnie, słuchanie muzyki a interesowanie się nią, to dwie różne sprawy.

Żeby nie było, że offtop: Hej :wink:
Mówiąc, że interesowanie się muzyką to wyznacznik czwórkowości, miałam na myśli raczej interesownie się jakimkolwiek przejawem sztuki, I zgadzam się z Cottą.
A moja mama (1w2) np. w ogóle nie słucha muzyki.
4w5
"I may not believe in myself, but I believe in what I'm doing." - Jimmy Page.
"Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich." - "Andrzej Sapkowski

ODPOWIEDZ