Muzyka

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 163
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2009, 15:28
Kontakt:

#1006 Post autor: Wookie » piątek, 27 lutego 2009, 00:59

no dajcie spokój, przecież to kicz w najgorszej postaci, pseudoambitne teksty i to poczucie całego zespołu, że są nie wiadomo jak zajebiści

http://www.youtube.com/watch?v=CS6fsmn0jGs przecież dno i metr mułu
ta nowa płyta to już w ogóle szczyt głupoty http://www.youtube.com/watch?v=Q8AOlLmfy7o co to w ogóle za tytuł, aż nie wiem czy tu się śmiać czy płakać :wink:


4w5
!

Awatar użytkownika
ein
Posty: 1168
Rejestracja: sobota, 16 czerwca 2007, 20:32

#1007 Post autor: ein » piątek, 27 lutego 2009, 09:53

W takim ukladzie wiersze te mozna nazwac pseudoambitnoscia, bo nie kazdy zrozumie co poeta chcial nam przekazac. Nie wiem jakim jestes czlowiekiem, ale do mnie te teksty przemawialy i chyba nadal przemawiaja. Mialem naprawde kiepski okres w zyciu i to wlasnie Coma pozwolila mi poczuc, ze nie jestem do konca sam. Tylko ja caly czas mowie o pierwszej plycie. Druga sie po prostu przyjemnie sluchalo, a Hipertrofii nie znam na tyle by o niej rozmawiac. Pozatym to album koncepcyjny, wiec trzeba do niego podejsc jak do calosci, do pewnej historii.

edit: Na jakiej podstawie mozesz powiedziec jacy oni sa? Na ich stronie nie wyczytalem niczego co by pozwalalo Ci tak pomyslec. Bylem tez na jednym koncercie i wcale nie wydawali sie mega zajebisci.

Pustki to dla Ciebie tez kicz?

Awatar użytkownika
qubeq
Posty: 52
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 21:09

#1008 Post autor: qubeq » piątek, 27 lutego 2009, 10:19

No ja tez byłem niestety na jednym koncercie i po nim się najebali po prostu i robili z siebie nie wiadomo kogo ;p
Muzyka taka sobie, do posłuchania ale nic więcej, chociaż kiedyś bardzo mi się podobali, ale wtedy bardzo mało muzyki słuchałem. Jak ktoś chce poezji śpiewanej posłuchać, to Coma nie jest dobrym wyborem.

Poza tym, każdy może mieć swoje zdanie, nie ma co się rzucać ;)
Ostatnio zmieniony piątek, 27 lutego 2009, 13:28 przez qubeq, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

9w1

Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 163
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2009, 15:28
Kontakt:

#1009 Post autor: Wookie » piątek, 27 lutego 2009, 12:38

qubeq pisze:i robili z siebie nie wiadomo kogo ;p
no to jest do nich podobne ;] dobre teksty to może mieć myslovitz, pustki też są spoko, ale te zespoły przynajmniej mają do samych siebie jakiś dystans o którym Coma nie ma pojęcia, piszą te "piękne" teksty raz na jakiś czas dorzucając trochę nieudolnej kontrowersyjności i później mają się za nie wiadomo jakich artystów, jest pewna różnica pomiędzy głębią w wierszach a całą twórczością Comy, który tylko usiłuje być głęboka :/
4w5
!

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#1010 Post autor: impos animi » piątek, 27 lutego 2009, 13:05

No właśnie... Ja słucham Comy, żeby nie było, ale sama krytycznie do nich podchodzę, zwłaszcza do tekstów. Czasami są tak przesycone górnolotnymi słowami, tanim patosem i pseudointelektualizmem, co wydawało by się w założeniu ma stwarzać metafizyczny nastrój, a wychodzi z tego metakupa, że niekiedy uszy bolą... Ale słucham ich :lol:

A jeszcze co do Hipertrofii... Niektóre kawałki naprawdę mi się podobają, ale szlag trafia człowieka przez te kilkunastosekundowe przerywniki, które no coś tam niby znaczą, ale to nie jest ani oryginalne, ani jakoś specjalnie wybitne i wg mnie niepotrzebne.
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

dejz
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 26 lutego 2009, 14:51

#1011 Post autor: dejz » piątek, 27 lutego 2009, 14:02

impos animi pisze:No właśnie... Ja słucham Comy, żeby nie było, ale sama krytycznie do nich podchodzę, zwłaszcza do tekstów. Czasami są tak przesycone górnolotnymi słowami, tanim patosem i pseudointelektualizmem, co wydawało by się w założeniu ma stwarzać metafizyczny nastrój, a wychodzi z tego metakupa, że niekiedy uszy bolą... Ale słucham ich :lol:

A jeszcze co do Hipertrofii... Niektóre kawałki naprawdę mi się podobają, ale szlag trafia człowieka przez te kilkunastosekundowe przerywniki, które no coś tam niby znaczą, ale to nie jest ani oryginalne, ani jakoś specjalnie wybitne i wg mnie niepotrzebne.
True, True.

Podpisuję sie pod tym wszystkim. Niemniej koncerty Comy to ewidentnie jedne z najlepszych koncertów na jakich byłam. Niektóre wielkie zespoły rockowe nie umywają się do energii jaką potrafi wyzwolić Coma :D

A teksty Comy są w wielu wypadkach pseudointelektualnym bełkotem.
Ale chyba wolałabym, zeby wszyscy Polscy wykonawcy tworzyli pseudointelektualnie niż np treści jakie zawiera sporo polskich kawałków popowych - "kocham Cię, Ty mnie nie, A on Cię tak..i jak Anioła głos."

W ogóle to słucham bardzo różnej muzyki. Od Crystal Castles, Bloc Party i TV on the radio po Nine inch Nails, Incubus, Radiohead.

A ostatnio okazało się, że mam w swoich zbiorach Backstreet Boys :D :oops: I przyznaję, że nie umiałam się rozstac z tą płytą :lol:
Ostatnio zmieniony piątek, 27 lutego 2009, 14:10 przez dejz, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
qubeq
Posty: 52
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 21:09

#1012 Post autor: qubeq » piątek, 27 lutego 2009, 14:09

Ja tam się lepiej bawiłem na Farben Lehre :lol: Przynajmniej goście się bawią razem z ludźmi a nie tylko stoją i łapią się za jaja.
Obrazek

9w1

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#1013 Post autor: impos animi » piątek, 27 lutego 2009, 14:58

dejz pisze: A teksty Comy są w wielu wypadkach pseudointelektualnym bełkotem.
Ale chyba wolałabym, zeby wszyscy Polscy wykonawcy tworzyli pseudointelektualnie niż np treści jakie zawiera sporo polskich kawałków popowych - "kocham Cię, Ty mnie nie, A on Cię tak..i jak Anioła głos."
Hehe :lol:
A ostatnio okazało się, że mam w swoich zbiorach Backstreet Boys :D :oops: I przyznaję, że nie umiałam się rozstac z tą płytą :lol:

Takie grzeszki to chyba każdy ma na swoim koncie, ja ich słuchałam w podstawówce :D
Ja tam się lepiej bawiłem na Farben Lehre :lol: Przynajmniej goście się bawią razem z ludźmi a nie tylko stoją i łapią się za jaja.
A to na Comie ludzie łapią się za jaja?
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 163
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2009, 15:28
Kontakt:

#1014 Post autor: Wookie » piątek, 27 lutego 2009, 15:07

no jakieś Feel to też wiadomo, że beznadzieja ale oni przynajmniej mają świadomość, że ich teksty są proste a cała twórczość czysto rozrywkowa i komercyjna, za to Coma uważa swoje gówniane dokonania za prawdziwą sztukę :roll:
4w5
!

Awatar użytkownika
Szopa
Posty: 644
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 21:13
Lokalizacja: Zewsząd. Jesteście otoczeni.

#1015 Post autor: Szopa » piątek, 27 lutego 2009, 15:16

Czytalem, ze gdzies coma przyznala sie do tego, ze (w wiekszosci) nie maja pojecia o czym ich teksty wlasciwie sa. :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 163
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2009, 15:28
Kontakt:

#1016 Post autor: Wookie » piątek, 27 lutego 2009, 15:18

ważne, że fani odnajdują w nich głębię i kasa leci :wink:
4w5
!

Awatar użytkownika
qubeq
Posty: 52
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 21:09

#1017 Post autor: qubeq » piątek, 27 lutego 2009, 16:35

impos animi pisze:
Ja tam się lepiej bawiłem na Farben Lehre :lol: Przynajmniej goście się bawią razem z ludźmi a nie tylko stoją i łapią się za jaja.
A to na Comie ludzie łapią się za jaja?
Ludzie nie, wokalista tak :P
Obrazek

9w1

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#1018 Post autor: impos animi » piątek, 27 lutego 2009, 16:47

Może miał zapalenie dróg moczowych :P
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
silesiar79
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 22 lutego 2009, 23:39
Lokalizacja: Silesia :)

#1019 Post autor: silesiar79 » piątek, 27 lutego 2009, 21:01

W moim rankingu polskich kapel rockowych od paru lat "namber łan" to rzeczona COMA właśnie. Dla mnie lepsza nawet niż T.Love. I możecie "se" wieszać na niej psy, że teksty słabe, że pseudonintelektualne itd. O gustach się nie dyskutuje, bo ilu ludzi, tyle opinii. Od siebie jeno wspomnę, że mam wszystkie płyty, byłem kilku koncertach, więc jakieś tam pojęcie niby o tym zespole mam. "Roguc" (Piotr Rogucki) to gość o dużej (wielkiej ?) charyzmie scenicznej i sporym talencie aktorskim (a propos - z zawodu jest aktorem, ponoć niezłym). Mnie pasuje jego wokal, muza wbija w parkiet czy krzesło (wszystko zależy, gdzie w danym momencie słucham C.). Koncert są wielce energetyczne, nie widzę w tym zespole ani manieryzmu właściwego kilku polskim kapelom, ani też miałkiego podejścia do słuchacza (czyt. wchodzenia na scenę po %%%, co kilka razy uczynił np. Kazik, Gawliński czy Panasewicz, żeby wspomnieć tylko tych znanych). Co do tekstów - być może niektóre są przesycone metaforami, stąd mnie zrozumiałe, ale tylko dla kogoś kto odbiera je powierzchownie. Są jednak teksty tak proste i czytelne, że aż boli. "Leszek Żukowski" czy "Spadam"najlepszym przykładem. I na koniec - "Hipertrofia" została przez słuchaczy Antyradia uznana płytą roku 2008. Osobiście uważam, że "Pierwsze wyjście z mroku" jest deczko lepsze, ale jako się rzekło. Gusta.
Pozdro :)
"Lecz twoja samotność będzie dla ciebie podporą i domem,
nawet w zupełnie obcych warunkach
i w niej znajdziesz początek wszystkich swoich dróg"
RAINER MARIA RILKE

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#1020 Post autor: impos animi » piątek, 27 lutego 2009, 21:14

Co do tekstów - być może niektóre są przesycone metaforami, stąd mnie zrozumiałe, ale tylko dla kogoś kto odbiera je powierzchownie.
Nie, nie, nie. Ja nie wiem dlaczego ludziom się wydaje, że jak ktoś krytykuje tekst, to znaczy, że go nie rozumie. Dla mnie ich metafory wcale nie są trudne ani niezrozumiałe, po prostu czasami kiepskie i tyle.
Co nie znaczy, że nie mają plusów, w końcu też ich czasem słucham... Jak pisałam, Hipertrofia raczej trafiła mi do gustu, tylko mogliby trochę przystopować z tą swoją górnolotnością, to wszystko.
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

ODPOWIEDZ