Muzyka

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
boya50
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek, 16 grudnia 2013, 14:05

Re: Muzyka

#1351 Post autor: boya50 » czwartek, 26 grudnia 2013, 17:47

To jakie enneatypy słuchają elektronicznej muzyki typu tą którą wymieniłem w swoim wcześniejszym poście ?



Awatar użytkownika
Minka
Posty: 194
Rejestracja: wtorek, 9 czerwca 2009, 19:38

Re: Muzyka

#1352 Post autor: Minka » czwartek, 26 grudnia 2013, 18:05

Yarpen_Zigrin pisze:Nie, co najwyżej tylko 4 mogą słuchać emo :p
moja koleżanka w gimbazie, zapytana przeze mnie, dlaczego słucha i ubiera się, jak emo, powiedziała: "bo czuję się wyjątkowa". ręce mi wtedy opadły :roll:
"Podejrzliwość w stosunku do wszystkich jest męcząca, trzeba komuś ufać, bo trzeba przy kimś odpocząć."

sp/so

boya50
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek, 16 grudnia 2013, 14:05

Re: Muzyka

#1353 Post autor: boya50 » czwartek, 26 grudnia 2013, 20:34

Przynajmniej jest (chyba)sobą i ubiera się jak chce - w ten sposób wyróżnia się.

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Muzyka

#1354 Post autor: Ceres » czwartek, 26 grudnia 2013, 21:57

Heratade pisze:Przynajmniej jest (chyba)sobą i ubiera się jak chce - w ten sposób wyróżnia się.
Pytanie do refleksji: czy dążenie do wyróżniania się stanowi dla Ciebie wartość samą w sobie? Nie uważasz, że w jakiś sposób każdy z nas się wyróżnia, a skoro tak, to po co jeszcze bardziej się "wybijać"?

Kurde, jak ja mało czwórkowa jestem...
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

boya50
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek, 16 grudnia 2013, 14:05

Re: Muzyka

#1355 Post autor: boya50 » czwartek, 26 grudnia 2013, 22:16

Oczywiście, każdy z nas jest inny, jednakże nic na siłę.
Ja nie oceniam ludzi po wyglądzie, nie jestem płytki.
Jednakże oryginalność, pomysłowość i kreacja coś z niczego jest dla mnie bardzo ważna.
Np. ja ubieram się dla siebie, nie mam zbyt wiele, a mimo tego potrafię się kolorystycznie ubrać.
Lubię ubierać się na czarno, pod jeden kolor, bądź dwa kolory koło siebie.
Nie mam nic do tego, kto w co się ubiera, byle bym ja czuł się dobrze w tym co noszę.
A co do tamtej dziewczyny, o jej ubiór, zachowanie - chodziło mi raczej o taką odskocznię od nudnej, szarej rzeczywistości.

Awatar użytkownika
Blackcrust
Posty: 20
Rejestracja: sobota, 22 lutego 2014, 22:37
Enneatyp: Indywidualista

Re: Muzyka

#1356 Post autor: Blackcrust » niedziela, 23 lutego 2014, 18:19

Moje ulubione gatunki:
1 Metal i Punk/"punko-metal" (Tych podgatunkow słucham cały czas)
Podgatunki:
1 Black Metal odmiany : zwykly Black Metal, Depressive Black Metal, Ambient Black Metal, Symphonic Black Metal, War Metal (Brutalna odmiana Black Metalu).
2 Crust Punk (ostra odmiana Punka dorownujaca ostrością Heavy Metalowi, z tym ze jest Trochę bardziej brutalna od Heavy Metalu.) I Grindcore - bardzo podobny do Crust Punka, jest to takie jakby połączenie Crusta, punk rocka, hardcore punka i Thrash (ni to metal ni to punk jednak bardziej punk).
3 Groove Metal
4 Hardcore Punk/Street Punk/D-Beat/Crossover Thrash.
5 Death Metal : czasami zwykly Death Metal, głównie Brutal Death Metal i Thrash Metal/Death Metal.
6 Thrash Metal
Czasami jeszcze sobie posłucham Heavy Metal, Sludge Metalu, Drone Metalu, Power Violence/Emo Violence, Doom Metalu, Goregrind, Anarcho-Punk i Punk Rocka (ale dość rzadko).
2 Rock/Nie Metal/slaby metal/core (słucham tego dość często, jednak znacznie częściej tych wyżej wymienionych)
Podgatunki:
1 Deathcore/Aternative Metal/Nu Metal
2 Metalcore
3 Stoner Rock
4 Post-Hardcore
5 Gothic Rock/ Gothic Metal
6 Grunge
7 Alternative Rock
8 Hard Rock/ Glam Metal/Shock Rock
Czasami ale to już naprawdę bardzo rzadko Indie/emo, slowcore, ska punk i jeszcze rzadziej pop punk.
3 Reszta
Hip hop/rap - Najlepiej z takim refleksyjnym tekstem (Najlepiej 52 Dębiec), lub zagraniczny, gdzie występują czarni raperzy typu DR.DRE, Eazy E, 2 pac itp, (swoich czasow sluchalem dosc sporo rapu teraz prawie wcale), ska/reagge ( jescze rzadziej niz rap), soundtracki (najczęściej z muzyki klasycznej) i Dark Ambient. Tych wymienionych podgatunków słucham bardzo rzadko/okazyjnie.

Jak widac muzyka jest dla mnie wszystkim więc nie raz zastanawiałem się nad tym jaka subkultura by do mnie pasowała gdybym miał się wyrazić musiał bym być punko/metalo/emo(w szczególności z charakteru xd)/goto/grunge ..... czymś tam, wiec postanowiłem pozostać po prostu sobą i będę stanowił taką mieszaninę, bo jak przystało na 4 chce być sobą i chce się wyrazić siebie w sposób "artystyczny" xd
4w5 - 100% | INFp - 100% | INFp pokrywa się z 4w5 .... INFp (4w6w9)
Per Yngve Ohlin "Dead" My Master.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Muzyka

#1357 Post autor: atis » niedziela, 23 lutego 2014, 20:08

Kurde, jak ja mało czwórkowa jestem...

Nie jesteś małoczwórkowa, jesteś zdrowoczwórkowa ;) ostatnio w którymś wątku była dyskusja dyskutowałyśmy w sumie czy 'wyjątkowość' to zaleta sama w sobie', a widzę, że temat się ogólnie przewija na forum;

Muzycznie najzabawniejsze jest w czwórkach, że im się zawsze wydaje, że słuchają oryginalnych/niezwykłych/niesamowitych brzmień, choćby był to mainstream totalny. Pewnie nawet gdyby średnio-niezdrowa czwórka słuchała rihanny i one direction to twierdziłaby i wierzyła, że to oryginalne i niezwykłe, a nawet jeśli nie, to dzięki niej się to niezwykłe staje bo ona to czuje 'bardziej' ;)) Zasadniczo jak się nad tym zastanawiam, to u tych czwórek 'typowych' zazwyczaj muzyka odgrywa większą rolę w życiu niż u innych typów; im więcej mam w myślach czwórek znanych w przeszłości tym bardziej dostrzegam, że uwielbienie dla muzyki spośród wszystkich rodzajów sztuki (a, jak wiadomo, czwórki lubią się przyklejać do artystycznych przejawów twórczości wszelakiej) występuje tam najczęściej: uwielbiać teatr czy grafikę czy taniec czy projektowanie czy COKOLWIEK - tam trzeba coś, cokolwiek z siebie dać. Przy muzyce można się 'wczuć' nic 'artystycznego' nie potrafiąc i niczego samodzielnie nie tworząc, a w dobie internetu dostęp do niej jest prosty i w sumie darmowy. Można więc egzaltować się bez zbędnych kosztów i tonąć w swej urojonej wyjątkowości, wygodnie malując paznokcie i aaaah jakie to fantastyczne ~~~~*O*. Nie potępiam, ale zawsze wydawało mi się śmieszne utożsamianie się z jakimś nurtem gdy samemu jest się tylko jego obserwatorem, a nie uczestnikiem.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
kajzerka
Posty: 95
Rejestracja: czwartek, 23 stycznia 2014, 18:17

Re: Muzyka

#1358 Post autor: kajzerka » wtorek, 25 lutego 2014, 09:41

Atis, doskonale to ujęłaś, jak zawsze zresztą, uwielbiam twój cynizm <3.

Muszę dodać jedną rzecz. Razi mnie bezguście u 4w5 (bo u 4w3 podobno to norma xD). Niby to takie wrażliwe na piękno osobniki... ale nieraz to naprawdę... nie ogarniam + słabo mi się robi... Mam taką jedną koleżankę, która uważa się za 4w5 i jest chodzącym zaprzeczeniem słowa "esteta" :arrow: Jest nim jedynie w swojej opinii (nie podważalnej oczywiście).

Awatar użytkownika
sensimilla
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 5 stycznia 2014, 09:58

Re: Muzyka

#1359 Post autor: sensimilla » wtorek, 25 lutego 2014, 14:47

atis pisze: Muzycznie najzabawniejsze jest w czwórkach, że im się zawsze wydaje, że słuchają oryginalnych/niezwykłych/niesamowitych brzmień, choćby był to mainstream totalny.
nigdy tak nie miałam o.O
im więcej czytam postów na tym forum zastanawiam się czy ja w ogóle jestem czwórką, hahaha :D

co do muzyki to jest trochę misz-masz. nie słucham metalu i innych podobnych gatunków. za rapem nie przepadam, czasem jakieś pojedyncze piosenki trafią w mój gust.
ale patrząc na moją playlistę to najwięcej piosenek mam z gatunku rocka, indie rocka, alternatywy i reggae.
4w3

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Muzyka

#1360 Post autor: Ael » wtorek, 25 lutego 2014, 16:20

kajzerka pisze:Muszę dodać jedną rzecz. Razi mnie bezguście u 4w5 (bo u 4w3 podobno to norma xD). Niby to takie wrażliwe na piękno osobniki... ale nieraz to naprawdę... nie ogarniam + słabo mi się robi... Mam taką jedną koleżankę, która uważa się za 4w5 i jest chodzącym zaprzeczeniem słowa "esteta" :arrow: Jest nim jedynie w swojej opinii (nie podważalnej oczywiście).
Ej, podziel się tym, czego ta twoja znajoma czwórka słucha, please, bo mnie to serio zaciekawiło.

Osobiście mam wrażenie, ze mój gust jest dość...czwórkowy (jakikolwiek typ bym nie reprezentowała w enneagramie, badania w toku), bo tak, uważam, ze jest dość nietypowy, a że sie otoczyłam znajomymi z podobnym gustem, to zupełnie co innego. ;)

Tzn. kiedyś słuchałam i zresztą nadal słucham bardzo słucham sporo rocka z szerokiego pojęcia klasyki (z szczególnym wskazaniem na The Beatles i lata 80. ale nie tylko). Kiedyś słuchałam Korna w masowych ilościach, teraz już bardziej przez sentyment. Zespoły okołoindustrialne typu Nine Inch Nails lubię bardzo i doceniam. Lubię ładne damskie wokale, ulubioną wokalistka pozostaje Tarja (co ciekawe, Nightwisha nigdy nie mogłam znieść, kumpel mi podsunął kiedyś "My Winter Storm" i sie zakochałam).
Ale w pewnym momencie nastąpił przełom w postaci Emilie Autumn, który skierował mnie na nieco lżejsze i/lub bardziej "alternatywne" tory, typu Hannah Fury, Amanda Palmer, The Dresden Dolls, Abney Park, The Romanovs, Emilie Simon, Gaba Kulka i inne takie.
Cięzko mi się przekonać do nowej muzyki ale co jakiś czas fajnie jest odkrywać nowe zespoły...chociaż ostatnio coraz częściej są to "nowe-stare" zespoły (np. Kate Bush, ona jest super!)

Awatar użytkownika
Blackcrust
Posty: 20
Rejestracja: sobota, 22 lutego 2014, 22:37
Enneatyp: Indywidualista

Re: Muzyka

#1361 Post autor: Blackcrust » wtorek, 25 lutego 2014, 18:28

kajzerka pisze: Ej, podziel się tym, czego ta twoja znajoma czwórka słucha, please, bo mnie to serio zaciekawiło.

Osobiście mam wrażenie, ze mój gust jest dość...czwórkowy (jakikolwiek typ bym nie reprezentowała w enneagramie, badania w toku), bo tak, uważam, ze jest dość nietypowy, a że sie otoczyłam znajomymi z podobnym gustem, to zupełnie co innego. ;)

Tzn. kiedyś słuchałam i zresztą nadal słucham bardzo słucham sporo rocka z szerokiego pojęcia klasyki (z szczególnym wskazaniem na The Beatles i lata 80. ale nie tylko). Kiedyś słuchałam Korna w masowych ilościach, teraz już bardziej przez sentyment. Zespoły okołoindustrialne typu Nine Inch Nails lubię bardzo i doceniam. Lubię ładne damskie wokale, ulubioną wokalistka pozostaje Tarja (co ciekawe, Nightwisha nigdy nie mogłam znieść, kumpel mi podsunął kiedyś "My Winter Storm" i sie zakochałam).
Ale w pewnym momencie nastąpił przełom w postaci Emilie Autumn, który skierował mnie na nieco lżejsze i/lub bardziej "alternatywne" tory, typu Hannah Fury, Amanda Palmer, The Dresden Dolls, Abney Park, The Romanovs, Emilie Simon, Gaba Kulka i inne takie.
Cięzko mi się przekonać do nowej muzyki ale co jakiś czas fajnie jest odkrywać nowe zespoły...chociaż ostatnio coraz częściej są to "nowe-stare" zespoły (np. Kate Bush, ona jest super!)
Czwórkowy gust ?
Moim zdaniem gust nie ma nic wspólnego z typem osobowości.
Ale z moich obserwacji wynika ze 4 ogólnie mają tendencję do słuchania wszystkich gatunków, najczesciej takich rockowych, a dokładniej Indie Rock, Alternatywny Rock, punk rock, emo, Heavy Metal, Nu Metal, Gotycki Rock/Metal.
Ja też bardzo lubię tego typu muzykę, lecz ostatni przezuciłem na ostrzejsza.
(Wcześniej słuchałem wiecej tego tupu muzyki do póki dokładnie nie poznałem metalu i ostrego punka.
4w5 - 100% | INFp - 100% | INFp pokrywa się z 4w5 .... INFp (4w6w9)
Per Yngve Ohlin "Dead" My Master.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Muzyka

#1362 Post autor: atis » wtorek, 25 lutego 2014, 18:51

Moim zdaniem gust nie ma nic wspólnego z typem osobowości.
Mam inne zdanie ;) to o czym piszesz to właśnie taki 'typowo-stereotypowy' gust czwórki. Mocniejsze brzmienia, również w wariantach mniej znanych, niestrawnych i dalekozagranicznych, często też wszelkie warianty balladkowego smęcenia. U innych typów też da się wyróżnić pewne upodobania - mainstreamowość u dwójek, trójkowe 'wydumanie', siódemki i energetyka we wszelkich gatunkach, ósemki i energetyka w nieco agresywniejszym wydaniu. Sprawdza się w większości przypadków, jakie znam-znałam-badałam.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Blackcrust
Posty: 20
Rejestracja: sobota, 22 lutego 2014, 22:37
Enneatyp: Indywidualista

Re: Muzyka

#1363 Post autor: Blackcrust » sobota, 1 marca 2014, 11:32

Dobrze to ujęłaś (typowo-stereotypowe), a tak swoją drogą 8 kojarzą mi się z ocenianiem po wyglądzie i po stereotypach, zresztą sam już nie pamiętam dawno o was nie czytałem, no ale cóż najwidoczniej się myliłem ;)
4w5 - 100% | INFp - 100% | INFp pokrywa się z 4w5 .... INFp (4w6w9)
Per Yngve Ohlin "Dead" My Master.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Muzyka

#1364 Post autor: atis » niedziela, 2 marca 2014, 00:04

Nie jestem 8. To właśnie stereotypowe patrzenie: widzisz w opisie 8 i automatycznie przypisujesz cechy które uznajesz za typowe Twoim zdaniem dla ósemek xD

Po wyglądzie i stereotypach, czasem 'aurze' będzie oceniać na zasadzie pierwszego wrażenia prawie każdy. Ocenianie po wyglądzie wydaje się zresztą dość logiczne - większość osób w jakimś stopniu steruje swoim wizerunkiem i imagem i pokazuje tym swój charakter. Niektóre typy kładą wręcz nacisk na to, by ich zewnętrze oddawało wnętrze i, naprawdę, wiele można powiedzieć o ludziach po ich wypracowanym stylu.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Blackcrust
Posty: 20
Rejestracja: sobota, 22 lutego 2014, 22:37
Enneatyp: Indywidualista

Re: Muzyka

#1365 Post autor: Blackcrust » niedziela, 2 marca 2014, 14:47

Nie jesteś 8 hmm.... mogłaś chociaż wstawić sobie opis "moja slodka tajemnica", a w ten sposób tylko mnie zmylilaś, chyba że to właśnie miałaś na celu ....

Czy ja wiem czy prawie każdy, każdemu może się zdarzyć jakaś wpadka ... wiec raczej nie ma co oceniać po pierwszym wrażeniu, chociaż nie mówię zdarzyło mi się tak parę razy, ale wszyscy w końcu jesteśmy tylko ludźmi. Jak dla mnie mniejszość, ja na ten przykład znam zaledwie pare osób wyrazajacych swoje wnętrze reszta ubiera się w co popadnie, czy każda osoba w dresach musi być złym panem zbójem z meliny, który zaraz cie zabije ? XD
Po moim wyglądzie jednak można trochę wywnioskować np: czego mniej więcej słucham, ale z charakteru raczej nic nie ustalisz.
4w5 - 100% | INFp - 100% | INFp pokrywa się z 4w5 .... INFp (4w6w9)
Per Yngve Ohlin "Dead" My Master.

ODPOWIEDZ