Muzyka

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Anthia
Posty: 7
Rejestracja: środa, 23 grudnia 2009, 22:49

Re: Muzyka

#1201 Post autor: Anthia » sobota, 26 grudnia 2009, 20:46

Nie ograniczam się za bardzo jakimiś gatunkami i ogólnie często słucham pojedyncznych piosenek.
Ale tak najczęściej: Tegan & Sara, Angus & Julia Stone, Beatlesi, Belle and Sebastian, SoKo, Hey, Myslovitz...



Awatar użytkownika
OMG
Posty: 274
Rejestracja: piątek, 25 grudnia 2009, 22:58

Re: Muzyka

#1202 Post autor: OMG » niedziela, 27 grudnia 2009, 11:13

Ja rock , metal, ubóstwiam rock&roll ;] AC/DC. Kult, KNŻ (zapraszam na koncerty to można obalić browara :D) Techno niestety nie jest (żartobliwie mówiąc)muzyką która mi tzn. Pasi ;] Zbyt cenie sztukę i artystów, żeby słuchać jak ktoś daje random w programie i cała sala się bawi i śpiewa "Kill myself"
Kończy się tydzień, nie ma nadziei, że następny coś jeszcze zmieni

Flame
Posty: 21
Rejestracja: niedziela, 26 kwietnia 2009, 15:50

Re: Muzyka

#1203 Post autor: Flame » niedziela, 27 grudnia 2009, 18:50

Wlasciwie to bardzo roznej muzyki slucham, choc przewaznie roznych gatunkow metalu. Ulubieni wykonawcy:

1) blues rock - Gary Moore
2) thrash metal - Megadeth
3) violindustrial - Emilie Autumn
4) melodic death metal - In Flames
5) poezja spiewana - Marek Grechuta

Wlasciwie to ich slucham najczesciej. Lubie tez Come, Blind Guardian, Iron Maiden, Judas Priest... ogolnie szeroko pojety dobry metal. (Comy to nie dotyczy)

Awatar użytkownika
paradoja
Posty: 250
Rejestracja: sobota, 21 listopada 2009, 09:22
Lokalizacja: o, tam.

Re: Muzyka

#1204 Post autor: paradoja » niedziela, 27 grudnia 2009, 19:07

u mnie ostatnio ciągle jakieś afrykańskie rytmy boooo.... dostałam nowe bębny.! <tańczy>
tak, tak, musiałam się pochwalić :)
don't worry - be hippie

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Muzyka

#1205 Post autor: Rilla » czwartek, 7 stycznia 2010, 17:39

Flame pisze:5) poezja spiewana - Marek Grechuta
Marek Grechuta to król poezji śpiewanej. Słucham go od urodzenia, a jego utwory są wrotami do wspomnień mojego dzieciństwa.
Gdy chcę poczuć się jak paroletni berbeć, włączam sobie Grechutę, Geppert, Kitaro, The Beatles lub zespół Vaya Con Dios. To muzycy mojego dzieciństwa. Wychowałam się na nich, mieli ogromny wpływ na ukształtowanie się mojego gustu muzycznego późniejszych latach, gdy z biernego słuchania muzyki (tego co ojciec sobie włączył), przestawiłam się na słuchanie czynne, świadome, z własnego wyboru. Czym skorupka za młodu nasiąknie...

Szczególnie na mnie działa Vaya Con Dios. Gdy ich słucham, czuję się, jakbym znów w pieluchach była:
Vaya Con Dios- What's a woman
Vaya Con Dios- I Don' t Want To Know
Aż chce się tańczyć. :D
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
OMG
Posty: 274
Rejestracja: piątek, 25 grudnia 2009, 22:58

Re: Muzyka

#1206 Post autor: OMG » czwartek, 7 stycznia 2010, 19:51

Ja uwielbiam Johnny B.Goode nie słyszałem lepszej piosenki na świecie :D
Kończy się tydzień, nie ma nadziei, że następny coś jeszcze zmieni

Awatar użytkownika
paradoja
Posty: 250
Rejestracja: sobota, 21 listopada 2009, 09:22
Lokalizacja: o, tam.

Re: Muzyka

#1207 Post autor: paradoja » piątek, 8 stycznia 2010, 22:38

bardzo, bardzo czwórkową muzykę tworzy Ania Dąbrowska. czasami jest niesamowita.
don't worry - be hippie

Awatar użytkownika
azetka
Posty: 388
Rejestracja: niedziela, 10 stycznia 2010, 21:25
Enneatyp: Mediator

Re: Muzyka

#1208 Post autor: azetka » niedziela, 10 stycznia 2010, 22:00

Lacrimosa - Halt mich
http://www.youtube.com/watch?v=dz1lhsaSSBI
Te skrzypce... moim zdaniem, czwórkowa piosenka :wink:
Jakiś fajny podpis.

Cherry
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 11:53

Re: Muzyka

#1209 Post autor: Cherry » czwartek, 18 lutego 2010, 02:42

To ja będę miał chyba najdziwniejsze upodobania muzyczne :roll:
No więc tak , jak jestem w stanie normal to głównie słucham minimal <3 (http://www.youtube.com/watch?v=UV3d0wUW_Ek) Acid-House, Disco-House i taki mocniejszy progressive :P Jak jestem w dołku to leci spokojny Progressive często bez wokalu :P (http://www.youtube.com/watch?v=Ygv2sklY ... re=related http://www.youtube.com/watch?v=_301hG9L ... re=related http://www.youtube.com/watch?v=Bk-MI2rHf4M) oraz vocal trance (http://www.youtube.com/watch?v=Gh7tYwYw ... re=related) A jak mam życiowego doła to głównie polski rock i dżem ale tylko z Ryśkiem Radielem :P
I proszę nie mówcie, techno :?
4w5

Awatar użytkownika
lilactree
Posty: 26
Rejestracja: środa, 17 lutego 2010, 23:26

Re: Muzyka

#1210 Post autor: lilactree » czwartek, 18 lutego 2010, 10:07

A ja uwielbiam Kate Bush, ktora też jest 4w3, wszelkie takie verry rromantic piosenki , takie jak np. śpiewa Celine Dion, niektóre utwory Beyonce, ale juz kompletny odpał mam na punkcie Janis Joplin- ona chyba tez musiala być 4???
2w1 lub 1w2 (ewentualnie 6)

Awatar użytkownika
orianne
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 20 lutego 2010, 01:13

Re: Muzyka

#1211 Post autor: orianne » sobota, 20 lutego 2010, 11:25

Moje gusta muzyczne napradwe czasami zaskakują:D
Wszystko zależy od nastroju. Ale trzymam się rocka cały czas, szczególnie polskiego :]

http://www.lastfm.pl/user/SiostraMalajMi
"życie jest sumą wszystkich doświadczeń a nie tylko zbiorem udanych fotografii"

Pelanowski.

Awatar użytkownika
Takenmii
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 8 marca 2010, 15:24

Re: Muzyka

#1212 Post autor: Takenmii » poniedziałek, 8 marca 2010, 16:24

Ja słucham muzyki... różnej, zależnie od nastroju ;)
Najczęściej Metallica, Evanescence, Linkin Park, A Fire Inside :roll:

Z polskich raczej punk-rock, rock alternatywny lub coś w tym rodzaju, uwielbiam Happysad, Farben Lehre, Celę :)
"Stąpamy po wąskiej, górskiej ścieżce, po obu stronach mając przepaść głęboką na milę"

4w5...

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Muzyka

#1213 Post autor: Rilla » środa, 17 marca 2010, 19:09

Urzekł mnie dziś utwór kurdyjskiej piosenkarki Tary Jaff "Malan Bar Kır", co można tłumaczyć jako "Przymusowa migracja" czy "Tułaczka"*. Piękna ballada o dramacie Kurdów tureckich, który miał miejsce w 1938 roku w Dersim w Turcji. Po nieudanym powstaniu Kurdyjskim tysiące Kurdów zostało zabitych, tysiące skazano na wygnanie...
Tara Jaff - Malan Bar Kır

W ogóle Tara Jaff jest niesamowita. Ma bardzo ładny głos. To też jest piękne: Tara Jaff - Aro cejnene

Lubię kurdyjską muzykę; jest taka naturalna, lekka. I język jest ładny, choć bardzo trudny.

Edit:
* Pomyłka. Sama zajęłam się tłumaczeniem tytułu za miast poprosić o to Kurda z prawdziwego zdarzenia. Błąd już naprawiony.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
glutownica
Posty: 217
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 15:49
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraków

Re: Muzyka

#1214 Post autor: glutownica » czwartek, 18 marca 2010, 17:23

Jako absolutnie egocentryczne, melomanistyczne 4w5 ( ;) ), sznury moich emocji kotwiczą się w pełnej palecie częstotliwości, barw, doznań, przeżyć, odczuć, wrażeń i refleksji. Muzyka, to wibracja, wibracja to energia, energia to my. Muzyka dotyka, delikatnie głaszcze i koi kiedy jest nam źle i brutalnie wali po ryju kiedy mamy nastrój absolutnie innobiegunowy. W nierozległym przybliżeniu bez muzyki nie ma mnie.

A żebym mógł się zsoczewkować w jakiś sposób na planszę mnogości gatunków, stylów, kultur, subkultur, ludzi, instrumentów, brzmień i form, musiałbym i tak użyć soczewki o dużej średnicy.

Startujemy od poezji, sam uprawiam namiętnie. Michał Bajor, mój zaszły wzór, acz wciąż chwytający za serce. Dalej rock i wszystkie jego wariacje (również uprawiany ongiś). Kocham techniczną siekę, progresywny koncept-albumy. I kocham absurd w muzyce, abstrakcję, psychodelię. Ale przede wszystkim kocham głębie i to w zasadzie ucina ramy gatunków w których się obracam. Czerpię dosłownie ze wszystkiego, muszę tylko czuć, że dźwięki, które płyną mają w sobie czyjąś duszę. Uwielbiam ciężkie, elektroniczne, transowe, psychodeliczne rżnięcie :) Właśnie się rżnę.

http://www.lastfm.pl/user/gluuut
ILE
jeszcze razy się nie uda

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Muzyka

#1215 Post autor: Rilla » czwartek, 18 marca 2010, 22:37

Twoje porównanie z użytkownikiem gluuut wypada: Dobrze
Muzyka, którą obydwoje lubicie zawiera Loreena McKennitt, Michał Bajor, Vangelis oraz Clannad.
:D
Szczególnie za Loreenę i Clannad masz u mnie duuużego plusa. Widzę, że też lubisz new age. Jeśli podoba ci się muzyka Ah Nee Mah to polecam gorąco twórczość samego Davida Arkenstone'a.
Bajora lubię tylko wybrane utwory. Do moich ulubionych należy, a właściwie dla mnie najlepszym jego utworem jest "Nie opuszczaj mnie". Ta interpretacja utworu Jacquesa Brela jest idealna, perfekcyjna moim zdaniem.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

ODPOWIEDZ