Muzyka

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 163
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2009, 15:28
Kontakt:

#991 Post autor: Wookie » wtorek, 3 lutego 2009, 19:30

pumpkin pisze: słucham starego rocka ( led zeppelin, pink floyd, deep purple, ac/dc, uriah heep
deep purple będzie miało koncert we Wrocławiu 1 maja i nawet na nim będę :wink:


4w5
!

Awatar użytkownika
pumpkin
Posty: 282
Rejestracja: środa, 8 listopada 2006, 13:37

#992 Post autor: pumpkin » wtorek, 3 lutego 2009, 19:44

wiem wieeem ! !
tatuś załatwia biletyy :twisted: (też fan - i to on mnie zaraził sympatią do tej muzyki ;) )
4w5
"Nie, nie, nie prawda, że nie mamy nic prawdziwego
Jest, jest jak było przed wiekami piekło i niebo"

Marek
VIP
VIP
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2006, 21:59
Lokalizacja: nibylandia

#993 Post autor: Marek » wtorek, 3 lutego 2009, 21:09

pumpkin pisze:ja słucham duuuużo muzyki, przeróżnej.
techna nie słucham- jak dla mnie to nie sztuka : ) jakiś gówniarz siedzi i skręca te łupanki na kompie
To maluuuśko wiesz o muzyce, droga przyjaciółko. Mógłbym Ci na poczekaniu wymienić artystów robiących techno, których sztuka o kilometry przewyższa wymienione przez Ciebie rhcp, lenny kravitze i inne beyonce.

A chodzi tu głównie o minimal techno. Na początek yagya i monolake; >

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

#994 Post autor: Perwik » środa, 4 lutego 2009, 03:31

adaś pisze: Mógłbym Ci na poczekaniu wymienić artystów robiących techno, których sztuka o kilometry przewyższa wymienione przez Ciebie rhcp, lenny kravitze i inne beyonce.
ogólnie, zanim zaczniecie oceniać, że jakiś rodzaj muzyki jest łatwiejszy lub trudniejszy w procesie tworzenia to jakieś nieporozumienie. spróbujcie stworzyć utwór od podszewki i potem się wypowiadajcie :D i to niezależnie od gatunku. (nie mam oczywiście na myśli utworów gdzie praktycznie cała aranżacja została po prostu skopiowana i przerobiona na inny gatunek (jak np utwór Police Every Breath You Take, który został później sprofanowany co najmniej 2 razy ;) )

Awatar użytkownika
pumpkin
Posty: 282
Rejestracja: środa, 8 listopada 2006, 13:37

#995 Post autor: pumpkin » środa, 4 lutego 2009, 15:25

adaś pisze:
pumpkin pisze:ja słucham duuuużo muzyki, przeróżnej.
techna nie słucham- jak dla mnie to nie sztuka : ) jakiś gówniarz siedzi i skręca te łupanki na kompie
To maluuuśko wiesz o muzyce, droga przyjaciółko. Mógłbym Ci na poczekaniu wymienić artystów robiących techno, których sztuka o kilometry przewyższa wymienione przez Ciebie rhcp, lenny kravitze i inne beyonce.

A chodzi tu głównie o minimal techno. Na początek yagya i monolake; >



hmm no ja nigdy nie uważałam, że znam się na muzyce, poprostu dużo jej słucham ;]
no i być może są jacyś wybitni artyści, którzy tworzą techno. tylko ja w tym nie odnajduję tego, czego oczekuję od muzyki. nie przemawia do mnie ten styl i w moim odczuciu ta łupanka to nie sztuka : p
4w5
"Nie, nie, nie prawda, że nie mamy nic prawdziwego
Jest, jest jak było przed wiekami piekło i niebo"

Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 163
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2009, 15:28
Kontakt:

#996 Post autor: Wookie » środa, 4 lutego 2009, 15:36

podejrzewam, że to co wymienił adaś to nie jest takie techno, które miałaś na myśli :wink: jakiś tam Pakito czy DJ Tiesto to wiadomo, że to jest dno i nieporozumienie :wink: yagya to już jest nawet ambitna elektronika, jeśli nazywać to mianem techna to tylko z przedrostkiem ambient :wink:

EDIT

od kilku dni ciągle chodzi za mną ten kawałek:
Godspeed You! Black Emperor - Moya
mistrzostwo :wink:
4w5
!

Awatar użytkownika
werty666
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2007, 21:10
Lokalizacja: Elbing/Danzig

#997 Post autor: werty666 » czwartek, 19 lutego 2009, 15:35

Cos totalnie innego :

http://www.youtube.com/watch?v=9vyoFp9HX-w

Enjoy

Awatar użytkownika
Marigold
Posty: 7
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 19:17
Lokalizacja: Poznań-miasto doznań. *Placeboworld*...

#998 Post autor: Marigold » czwartek, 19 lutego 2009, 17:13

Ja słucham przede wszystkim Placebo... 8) A poza tym często mam potrzebę posłuchania Nirvany, a czasami Korna nawet, Sepultury... Ale do tego trzeba mieć odpowiedni nastrój. Czasem lubię też posłuchać też Sigur Ros, ale to już z innej beczki.
4w5 - no i dobrze!

-'I'm never been an extrovert, but I'm still breathing...'
-'I'm always be an introwert, happily bleeding...'
(36 degrees, Placebo)

Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 163
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2009, 15:28
Kontakt:

#999 Post autor: Wookie » niedziela, 22 lutego 2009, 18:43

A tego kawałka słucham prawie codziennie już od bardzo dawna:
Depeche Mode - Freestate
wg mnie jedna z najlepszych rzeczy jakie nagrali :wink:
4w5
!

Awatar użytkownika
silesiar79
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 22 lutego 2009, 23:39
Lokalizacja: Silesia :)

#1000 Post autor: silesiar79 » środa, 25 lutego 2009, 22:10

Dziś w Empiku dowiedziałem się, że nie dostanę biletu na koncert DM w maju. Niby dystrybutor zawiesił sprzedaż biletów, nie wiedzą, o co chodzi, ale do kupienia ponoć są "w internecie"...Taaaa....Dlatego olewam, Coma zrekompensuje mi wszystko..."Niebezpieczne i ciemne moje wędrówki po piekle..."
"Lecz twoja samotność będzie dla ciebie podporą i domem,
nawet w zupełnie obcych warunkach
i w niej znajdziesz początek wszystkich swoich dróg"
RAINER MARIA RILKE

Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 163
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2009, 15:28
Kontakt:

#1001 Post autor: Wookie » środa, 25 lutego 2009, 22:59

silesiar79 pisze:Dziś w Empiku dowiedziałem się, że nie dostanę biletu na koncert DM w maju. Niby dystrybutor zawiesił sprzedaż biletów, nie wiedzą, o co chodzi, ale do kupienia ponoć są "w internecie"...Taaaa....Dlatego olewam, Coma zrekompensuje mi wszystko..."Niebezpieczne i ciemne moje wędrówki po piekle..."
bilety na Depeche Mode najzwyczajniej w świecie już się skończyły :wink: sam ledwo zdążyłem kupić, właśnie przez internet, zaledwie 8 zł drożej i przyszły po dwóch dniach :wink:
4w5
!

Awatar użytkownika
silesiar79
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 22 lutego 2009, 23:39
Lokalizacja: Silesia :)

#1002 Post autor: silesiar79 » czwartek, 26 lutego 2009, 19:59

Wookie pisze:
silesiar79 pisze:Dziś w Empiku dowiedziałem się, że nie dostanę biletu na koncert DM w maju. Niby dystrybutor zawiesił sprzedaż biletów, nie wiedzą, o co chodzi, ale do kupienia ponoć są "w internecie"...Taaaa....Dlatego olewam, Coma zrekompensuje mi wszystko..."Niebezpieczne i ciemne moje wędrówki po piekle..."
bilety na Depeche Mode najzwyczajniej w świecie już się skończyły :wink: sam ledwo zdążyłem kupić, właśnie przez internet, zaledwie 8 zł drożej i przyszły po dwóch dniach :wink:

....acha :) No dzięki za wyprowadzenie z Krainy Nieświadomości. Czyli pozostaje Coma, czy inny Popiół :)
"Lecz twoja samotność będzie dla ciebie podporą i domem,
nawet w zupełnie obcych warunkach
i w niej znajdziesz początek wszystkich swoich dróg"
RAINER MARIA RILKE

Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 163
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2009, 15:28
Kontakt:

#1003 Post autor: Wookie » czwartek, 26 lutego 2009, 22:16

a przy okazji Comy to są jednym z najgorszych zespołów na świecie :wink:
4w5
!

Awatar użytkownika
ein
Posty: 1168
Rejestracja: sobota, 16 czerwca 2007, 20:32

#1004 Post autor: ein » piątek, 27 lutego 2009, 00:19

Wookie pisze:a przy okazji Comy to są jednym z najgorszych zespołów na świecie :wink:
Chyba kpisz. Najnowszej plyty nie zdazylem sie jeszcze nasluchac, ale Pierwsze Wyjscie Z Mroku to bylo (i nadal jest) cos pieknego. Coma to pierwszy zespol, ktory przekonal mnie do kupienia oryginalnej plyty z muzyka, wiec dobrze radze - STFU.

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#1005 Post autor: Piotr » piątek, 27 lutego 2009, 00:29

Co ma ta Coma? Podobała mi się kiedyś, ale teraz postrzegam ją jako pretensjonalną i to właśnie "Pierwsze wyjście z mroku" (pozostałych płyt nie znam).

ODPOWIEDZ