Typy waszych rodziców i rodzenstwa

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Typy waszych rodziców i rodzenstwa

#1 Post autor: duplo » czwartek, 7 lutego 2013, 14:22

Z jakiego połączenia powstaliście wy i wasze rodzeństwo?

U mnie:

Ojciec - niezdrowe 8w7
Matka - Bardzo niezdrowa 1w2
Siostra - 6w7
Druga siostra - 5w4
Trzecia siostra - 8 z niej wyrasta (wychowywana juz przez sama matke)

Wynika z tego, ze z polaczenia dwoch totalitarnych typow tepiacych slabosci powstaly prawie same lekliwe istoty - wbrew oczekiwaniom rodziców
(nie liczac najmlodszej siostry, ktora szybko dostrzegla hipokryzje matki-jedynki i zaczela sie ostro buntowac jej rezimowi).


Fajnie jakbyscie dopisali typ partnera/partnerki - zobaczymy, czy potwierdzamy regule, ze dzieci szukaja w partnerze cech rodzicow. Moj - 8w9, zgadza sie


We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
jakubinho
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2013, 11:43
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typy waszych rodziców i rodzenstwa

#2 Post autor: jakubinho » czwartek, 7 lutego 2013, 15:22

siostra 5w4
matka 1w2

ostatnia ex byla 2. jak ja teraz nie znosze 2 ;)

mysle, ze nawet jesli nie wyjdzie z enneagramu to ta zasada sie sprawdza. jestem o tym gleboko przekonany chocby z wlasnego doswiadczenia i obserwacji otoczenia.


btw. propsuje temat duplo, bardzo mi sie podoba i mnie ciekawi jak sie rozwinie:)
Obrazek

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Typy waszych rodziców i rodzenstwa

#3 Post autor: kangur » czwartek, 7 lutego 2013, 20:46

rodzice 7w6 i 9w1, rodzeństwo 8w9, 1w9, 6w7 (wszyscy z sp na czele, ciekawe jaka cecha rodziców nas tak ukształtowała)

jakubinho-łaczę się w odrazie do dwójek ;)

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Typy waszych rodziców i rodzenstwa

#4 Post autor: Rilla » środa, 27 marca 2013, 22:51

Matka: 1
Ojciec: 5w6
Brat: 9w8
kangur pisze:(wszyscy z sp na czele, ciekawe jaka cecha rodziców nas tak ukształtowała)
Instynkt to kwestia genów, nie da się tego nabyć.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Typy waszych rodziców i rodzenstwa

#5 Post autor: kangur » środa, 27 marca 2013, 23:04

powinnam doprecyzować-instynkty nie są zrównoważone, sp jest bardzo dominujący

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Typy waszych rodziców i rodzenstwa

#6 Post autor: Rilla » czwartek, 28 marca 2013, 02:35

kangur pisze:powinnam doprecyzować-instynkty nie są zrównoważone, sp jest bardzo dominujący
Nie, nie, zrozumiałam, ale mi właśnie wydaje się, że to kwestia genów, który instynkt będzie dominujący, a bodźce zewnętrzne mogą jedynie wpłynąć na rozmiar tych dysproporcji.
Wydaje mi się, że mam bardzo silne sp, bo tylko ten jeden instynkt jestem w stanie zrozumieć i u siebie zdiagnozować. Nie widzę natomiast żadnej opcji, żeby ktoś mógł wpłynąć na jego dominacje. - Miałam tym skończyć i wysłać post, jednak zmieniłam zdanie. Zachowanie mojej nadopiekuńczej mamy mogło wyczulić mnie na zagrożenia. Ciągłe histerie z powodu kichnięcia... A teraz sama obchodzę się z sobą jak z jajkiem. Nie byłabym w stanie zrobić sobie krzywdy, nawet gdybym chciała. Zapracowanie się na śmierć, przypadek Maratończyka- dla mnie abstrakcja. Nie wyklucza to jednak w dalszym ciągu możliwości otrzymania dominującego instynktu w genach.
Po ojcu na pewno nie mam dominującego sp, bo on mógłby wypić świecącą zielenią wodę z Czarnobyla, gdyby wyczytał, że zapewnia ona niezniszczalność, żeby wypróbować jej działanie na sobie...

Z kolei mój problem z so i sx, których nie łapię może wynikać stąd, że moi rodzice ani nie są specjalnie społeczni ani... zmysłowi(?).
Matka 1 niby ma chyba ten instynkt so, bo jest bardzo rodzinna, orientuje się zawiłych koligacjach ze wszystkich stron i widać, że grupa, będąca rodziną jest dla niej niesłychanie ważna, to tak naprawdę na każdym zjeździe rodzinnym stawała przeciw całej tej grupie broniąc swoich przekonań. Może to mnie nauczyło, że mniej problemów jest, gdy działa się w pojedynkę.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
belladonna666
Posty: 32
Rejestracja: środa, 24 kwietnia 2013, 14:27
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Typy waszych rodziców i rodzenstwa

#7 Post autor: belladonna666 » środa, 24 kwietnia 2013, 14:57

Wow, nie wiem jak zmusiliście całą rodzinę aby zrobili test na enneagram, ale mi udało się to jedynie u mamy i wyszła jej chyba 9 z czego nie była zadowolona i nie zgodziła się z opisem, nawet nie chciała przeczytać całości i narzekała, że tych pytań jest tak dużo;D 9 lub 8 - wiem, że to był bardzo despotyczny opis;D
"Trzymam naręcze oddechów - ikebanę z nich
Między palcami zeschnięte uniesienia - nawozem je
I bielunem nakarmić świat
Szalejem jadowitym
Belladonną"

było 4w5 / jest 7w8
a może się przeplatają ...

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Typy waszych rodziców i rodzenstwa

#8 Post autor: Rilla » czwartek, 25 kwietnia 2013, 17:15

Posiedzisz trochę nad enneagramem, to wytypujesz rodzinę bez zaganiania jej do testów. Najbliższą rodzinę na ogół bardzo łatwo się typuje dzięki temu, że na co dzień widzisz zachowania, skłonności i motywy postępowania bez masek, które każdy do pewnego stopnia zakłada będąc w towarzystwie ludzi niebędącymi najbliższymi.

Przyznam, że mojego ojca przekonałam do zrobienia testu tekstem, że jestem w stanie postawić całą swoją skarbonkę, że jest 5w6. Jako że zawsze musi zweryfikować wiedzę innych i nie zniesie faktu, że ktoś wie coś, czego on nie wie, podziałało to jak płachta na byka. Zrobił i... wyszło mu 5w6. 8-) Mamę udało mi się zaciekawić, a brata nie musiałam przekonywać, bo razem kiedyś dostaliśmy od znajomego link do strony i wspólnie się nim zainteresowaliśmy.
Tak naprawdę poprzez zrobienie przez rodziców testu chciałam sprawdzić jego celność, bo ich typy znałam już długo wcześniej.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Litowojonow
Posty: 525
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 19:17
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: punkt orientacyjny Lloyda

Re: Typy waszych rodziców i rodzenstwa

#9 Post autor: Litowojonow » czwartek, 25 kwietnia 2013, 19:13

Mnie ciężko niektóre bliższe, znane od lat osoby wytypować z dużą pewnością. Może dlatego, że zdystansować się dostatecznie nie można, a może dlatego, że widzi się osobę w większej złożoności, zna zachowania w różnych sytuacjach i stwierdza, że upchnięcie tego wszystkiego w jeden typ byłoby nieco naciągane.
Dużo jest w tym prawdy, ale przeważa nieprawda.

Awatar użytkownika
Peace_Love_Empathy
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 2 maja 2013, 23:48
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: zadupie [*]

Re: Typy waszych rodziców i rodzenstwa

#10 Post autor: Peace_Love_Empathy » piątek, 3 maja 2013, 12:33

Moja matka zrobiła test i wyszło jej 8w7, chociaż prawdę mówiąc podejrzewam, że rozwiązując test przy mnie nieco skłamała ... :? Bardziej pasuje mi do niej 8w9, ale zdecydowanie jest ósemką.

Ojciec broni się przed rozwiązaniem testu, sądzi, że to głupota i tak dalej. Ale myślę, że jest piątką. Najprawdopodobniej 5w6.

Rodzeństwa nie posiadam, ale mam bardzo bliską siostrę cioteczną, która jest typowym przykładem 9w1. Tak podejrzewałam zanim rozwiązała test i faktycznie wyszedł jej taki wynik.

Sama jestem 4w5, więc z rodzicami nieco ciężko mi się zrozumieć, chociaż kuzynkę, której wyszło 9w1 rozumiem perfekcyjnie i pod każdym względem. Dziwne?
4w5 INFP lub 5w4 INTP

Możesz cieszyć się życiem
tylko z pewnej odległości
wolno ci spojrzeć na rzeczy
ale nie możesz ich spróbować
[*][*][*][*][*][*][*][*]

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Typy waszych rodziców i rodzenstwa

#11 Post autor: Rilla » niedziela, 12 maja 2013, 22:02

Litowojonow pisze:Mnie ciężko niektóre bliższe, znane od lat osoby wytypować z dużą pewnością. Może dlatego, że zdystansować się dostatecznie nie można, a może dlatego, że widzi się osobę w większej złożoności, zna zachowania w różnych sytuacjach i stwierdza, że upchnięcie tego wszystkiego w jeden typ byłoby nieco naciągane.
A upchnięcie samego siebie w jeden typ to już nie naciągane? Może twoi bliscy są po prostu zdrowymi osobnikami, na wysokim poziomie rozwoju, w związku z tym brak u nich wyraźnych, rzucających się w oczy charakterystycznych objawów konkretnego typu.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Litowojonow
Posty: 525
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 19:17
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: punkt orientacyjny Lloyda

Re: Typy waszych rodziców i rodzenstwa

#12 Post autor: Litowojonow » poniedziałek, 13 maja 2013, 00:30

Siebie też trochę naciągane.

Myślę, że raczej koło środka. Coś tam widać, ale bywa tak, że to coś można przypasować do 2 różnych typów.
Dużo jest w tym prawdy, ale przeważa nieprawda.

Awatar użytkownika
wodzu88
Posty: 129
Rejestracja: wtorek, 13 marca 2012, 15:01
Enneatyp: Dawca

Re: Typy waszych rodziców i rodzenstwa

#13 Post autor: wodzu88 » poniedziałek, 13 maja 2013, 06:15

moja rodzina: ojciec 1w9 , mama 2w1. Rodzeństwo 4w5 i 7w8. Jakieś wnioski wyciągniecie z tego? :]
Ponad wielkie cycki cenię wielkie serce <3
2 w 1

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Typy waszych rodziców i rodzenstwa

#14 Post autor: Ceres » poniedziałek, 13 maja 2013, 14:49

wodzu88 pisze:moja rodzina: ojciec 1w9 , mama 2w1. Rodzeństwo 4w5 i 7w8. Jakieś wnioski wyciągniecie z tego? :]
Wniosek z tego taki, że kombinacje są najróżniejsze i nie da się ich przewidzieć :P
U mnie również tata jest 1w9, a mama 2w1, siostra - 8w9, brat 6w7, ja - 4w5 ;)
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

Awatar użytkownika
wodzu88
Posty: 129
Rejestracja: wtorek, 13 marca 2012, 15:01
Enneatyp: Dawca

Re: Typy waszych rodziców i rodzenstwa

#15 Post autor: wodzu88 » poniedziałek, 13 maja 2013, 15:19

Ceres pisze: U mnie również tata jest 1w9, a mama 2w1, siostra - 8w9, brat 6w7, ja - 4w5 ;)
Wniosek taki że związki 1 z 2 istnieją. Ale z tego co obserwuje, nie są to zwiazki obustronnie korzystne. U Ciebie też tak jest że 1w9(tata) próbuje dominacji, ale 2 się mocno opiera?
Ponad wielkie cycki cenię wielkie serce <3
2 w 1

ODPOWIEDZ