Materializm,egoizm

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
fossa
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 21 września 2015, 19:08

Re: Materializm,egoizm

#31 Post autor: fossa » środa, 23 września 2015, 20:08

jak teraz o tym wspomniałaś, to... nie. Hah, mam dobrą rozkminę na wieczór :D

A co do wcinania się- też tak mam. Co prawda zauważam to, ale niekiedy nie mogę się powstrzymać. I jeszcze często zdarza mi się dokończyć za kogoś zdanie albo znaleźć słowo, którego komuś brakuje. Czasem odnoszę wręcz wrażenie, że lepiej wiem, co dana osoba chce powiedzieć, niż ona sama


INFP
ENFj

Awatar użytkownika
Wloczega4w5
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 11:44

Re: Materializm,egoizm

#32 Post autor: Wloczega4w5 » piątek, 23 października 2015, 10:59

Jestem egoistą, ale patrze na to wszystko inaczej. Jak kupie sobie nowe auto, to po ulicach mojego miasta w końcu będzie jeździć coś porządnego. Jak postawie wille w centrum miasta to poprawie wygląd miasta. Jak nakręcę serie egoistycznych filmików, to poprawię turystykę mojego miasta. A jak przewale całą wypłatę na nowy sprzęt PC, to więcej graczy w internecie pozna moją wspaniałą osobę :D
A tak szczerze, to normalne że ludzie kierują się egoizmem, możesz być "dobry" i dawać innym, ale na dłuższą metę ani nie poprawisz świata ani nie przyniesie ci to nic dobrego. Ewentualnie jak dasz biedakowi piątaka to ci kumpel powie że jesteś frajej bo on tego gościa zna i zaraz poleci po Mazola do monopolowego. Taki świat :what:

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Materializm,egoizm

#33 Post autor: Ael » piątek, 23 października 2015, 11:11

^I własnie przez takie myślenie nic sie w tym świecie nie zmienia na lepsze :what:

A egoizm to nie jest "niedawanie innym", tak swoją drogą.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Materializm,egoizm

#34 Post autor: Snufkin » piątek, 23 października 2015, 12:03

Cenię i szanuję sobie materialistów ale nie takich którzy dużo kupują i konsumują tylko takich którzy dużo pracują i budują :wink:
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Diamentowy Kruk
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 6 października 2015, 16:16

Re: Materializm,egoizm

#35 Post autor: Diamentowy Kruk » piątek, 23 października 2015, 14:36

Materialistką nie jestem, nie kierują mną pieniądze, są wyższe wartości, choć jak każdy wolę mieć ich trochę w zapasie, dlatego zbieram, ale raczej nie wydaję.
Co do egoizmu nie wiem jak to jest do końca. Raz mam zawyżoną samoocenę innym razem zaniżoną, jednak trzymającą się zazwyczaj w granicach normy. Często zdarza mi się odczuwać pogardę w stosunku do moich rówieśników, ale to nie kwestia samouwielbienia tylko ich zachowania, braku odpowiedzialności, nie tyczy się to oczywiście wszystkich, ale sporej większości.

Awatar użytkownika
Wloczega4w5
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 11:44

Re: Materializm,egoizm

#36 Post autor: Wloczega4w5 » sobota, 24 października 2015, 01:37

^I własnie przez takie myślenie nic sie w tym świecie nie zmienia na lepsze :what:
Hej, jestem typem "myśliciela", jak będę miał odpowiednie warunki to wam rozkminie te teorie o wszechświecie czy chociażby jakiś nowszy odpowiednik suszarki do włosów - powiedzmy suszarka i lokówka w jednym. Albo wymyśle nowy zapach perfum i będziecie się psikali "Włóczęgą" :D

Diamentowy Kruk
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 6 października 2015, 16:16

Re: Materializm,egoizm

#37 Post autor: Diamentowy Kruk » sobota, 24 października 2015, 10:59

Wczoraj się jeszcze wahałam, dzisiaj po rozmowie z przyjaciółką dochodzę do wniosku, że egotyzm i u mnie występuje, ale tylko przy osobach, które długo znam lub w internecie gdzie nikt nie wie kim jestem. :twisted:

ODPOWIEDZ