Plusy bycia 4

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
nakona_
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 01:20
Enneatyp: Indywidualista

Plusy bycia 4

#1 Post autor: nakona_ » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 01:53

Jako 4 pociąga mnie to czego nie mam i to jest zapewne głównym problemem, dla którego nie jestem z faktu bycia nią zadowolona. Zwłaszcza gdy przeczytałam obszerny, profesjonalny i raczej nienastawiający pozytywnie opis pani Parmer, w którym nawet lista zalet brzmi jak inwektywy... ;) Dlatego chciałabym poprosić - zarówno 4 jak i osoby na 4 się "wyznające" o jakąś budującą listę plusów i tego, co w 4 da się lubić ażebym mogła się do własnego typu, a może poniekąd do samej siebie przekonać.


włóczęga i elitarny nonkonformista hue hue hue

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Plusy bycia 4

#2 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 09:38

Trudno powiedzieć :roll:
Może plus jest taki, że czasami faktycznie sprawiacie wrażenie elitarnych nonkonformistów co czyni was poniekąd godnymi uwagi..
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
nakona_
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 01:20
Enneatyp: Indywidualista

Re: Plusy bycia 4

#3 Post autor: nakona_ » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 12:32

no to już coś... :mrgreen:
włóczęga i elitarny nonkonformista hue hue hue

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Plusy bycia 4

#4 Post autor: Ceres » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 12:57

W tabelce tutaj, na wyższych poziomach zdrowia 4, możemy przeczytać:
Spoiler:
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Plusy bycia 4

#5 Post autor: Kapar » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 14:10

wszystko fajnie ale w twojej liście nie ma żadnych zalet międzyludzkich albo obiektywnie pozytywnych.

myślę, że cechy w bardzo małym stopniu zależą od typu Ennea
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Plusy bycia 4

#6 Post autor: Ceres » czwartek, 9 stycznia 2014, 12:22

Kapar pisze: myślę, że cechy w bardzo małym stopniu zależą od typu Ennea
Zgadzam się, acz jestem skłonna stwierdzić, że im wyższy PRO (niezależnie jaki typ), tym więcej zalet (bo jest się, w pewnym sensie, lepszym człowiekiem)

Jestem wobec siebie strasznie samokrytyczna, więc nie umiem stworzyć listy moich zalet. Jedynie, co przychodzi mi do głowy wrażliwość i empatia - to w sobie lubię, ale co więcej, to nie wiem.
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Plusy bycia 4

#7 Post autor: Snufkin » czwartek, 9 stycznia 2014, 19:24

Niekoniecznie jest to plus i zaleta, pewno wszystko zależy od kontekstu sytuacyjnego, gdybyś była np. żołnierką byłoby to raczej niewskazane.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Plusy bycia 4

#8 Post autor: Ceres » czwartek, 9 stycznia 2014, 20:29

Snufkin pisze:Niekoniecznie jest to plus i zaleta, pewno wszystko zależy od kontekstu sytuacyjnego, gdybyś była np. żołnierką byłoby to raczej niewskazane.
W takim razie każdą zaletę/plus można ocenić subiektywnie czy wg kontekstu i wychodzi na to, że istnienie tego tematu nie ma sensu.
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

Awatar użytkownika
duriel12
Posty: 5
Rejestracja: środa, 8 stycznia 2014, 03:40

Re: Plusy bycia 4

#9 Post autor: duriel12 » piątek, 10 stycznia 2014, 03:39

Jako że jestem nowym użytkownikiem, trochę boję się udzielać na forum, ale spróbuje, może nie będzie bardzo bolało ;)
Istnienie tego tematu jak najbardziej ma sens, wg. mnie pytanie skierowane jest bardziej do 4 o wysokim poziomie zdrowia, bo ciężko mi sobie wyobrazić niezdrową czwórkę, szeroko opowiadającą o swoich zaletach, jeśli już jakieś zalety padną od takiej czwórki, to będą one pozorne, nie dążące do progresu zdrowia, a chyba chodzi o to, żeby piąć się na wyżyny poziomu zdrowia. Co do "żołnierki", to raczej nie możliwym jest znalezienie zalety, która będzie odpowiednia w każdej sytuacji, co ładnie ujęła Ceres.

PS: to co napisałem wygląda trochę jak podsumowanie trzech ostatnich postów:/ ale zawsze można potraktować to jako streszczenie dla tych mniej inteligentnych (duriel12), czekam na słowa krytyki, bo debiut do obiecujących raczej nie należał, Dziękuję ;)

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Plusy bycia 4

#10 Post autor: Ceres » piątek, 10 stycznia 2014, 16:40

duriel12 pisze:Jako że jestem nowym użytkownikiem, trochę boję się udzielać na forum, ale spróbuje, może nie będzie bardzo bolało ;)
Nie boli, zapewniam :D
duriel12 pisze:Istnienie tego tematu jak najbardziej ma sens, wg. mnie pytanie skierowane jest bardziej do 4 o wysokim poziomie zdrowia, bo ciężko mi sobie wyobrazić niezdrową czwórkę, szeroko opowiadającą o swoich zaletach, jeśli już jakieś zalety padną od takiej czwórki, to będą one pozorne, nie dążące do progresu zdrowia, a chyba chodzi o to, żeby piąć się na wyżyny poziomu zdrowia.
Akurat na tym forum zdrowych, rzeczywiście Czwórek (a nie kogoś, kto się za 4 uważa, a jest tak naprawdę innym typem), to ze świeczką szukać :roll: więc ciężko będzie o jakikolwiek głos w tym temacie.
Niemniej, gdyby trochę inaczej brzmiał temat, a mianowicie coś w stylu "co daje Czwórce bycie na wyższym PRO", to łatwiej by było się wypowiedzieć :P Chociaż nie wiem, czy miałabym wtedy prawo głosu, bo mocno zastanawiam się nad swoim poziomem i zwyczajnie nie umiem go ustalić (chociaż wydaje mi się, że jestem zdrową 4).
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Plusy bycia 4

#11 Post autor: Snufkin » piątek, 10 stycznia 2014, 19:48

Nie Ceres, niektóre zalety wymienione przez Ciebie są niezależne od kontekstu w jakich ewentualnie mogą występować...
Natomiast przyznaje zagrałem nieczysto z tym przykładem bo nikt od was nie wymaga pójścia do wojska (wasz typ się do tego raczej średnio nadaje).
Quasi offtop: bardzo często w swoich wypowiedziach podkreślasz, że jesteś zdrową 4; dostrzegam więc kolejną zaletę - publiczne mówienie o sobie dobrze...
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Plusy bycia 4

#12 Post autor: Ninque » piątek, 10 stycznia 2014, 19:56

duriel12 pisze:Jako że jestem nowym użytkownikiem, trochę boję się udzielać na forum, ale spróbuje, może nie będzie bardzo bolało ;)
Istnienie tego tematu jak najbardziej ma sens, wg. mnie pytanie skierowane jest bardziej do 4 o wysokim poziomie zdrowia, bo ciężko mi sobie wyobrazić niezdrową czwórkę, szeroko opowiadającą o swoich zaletach, jeśli już jakieś zalety padną od takiej czwórki, to będą one pozorne, nie dążące do progresu zdrowia, a chyba chodzi o to, żeby piąć się na wyżyny poziomu zdrowia. Co do "żołnierki", to raczej nie możliwym jest znalezienie zalety, która będzie odpowiednia w każdej sytuacji, co ładnie ujęła Ceres.

PS: to co napisałem wygląda trochę jak podsumowanie trzech ostatnich postów:/ ale zawsze można potraktować to jako streszczenie dla tych mniej inteligentnych (duriel12), czekam na słowa krytyki, bo debiut do obiecujących raczej nie należał, Dziękuję ;)
Duriel a moze poczytaj o 9 ;) bo dawno nie widzialam tak Dziewiątkowej wypowiedzi :)
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Plusy bycia 4

#13 Post autor: Ceres » piątek, 10 stycznia 2014, 20:04

Snuf, coraz bardziej się przekonuję, że ja mam zakodowaną w głowie jakąś zupełnie inną definicję zalety, bo na to np.:
Snufkin pisze:dostrzegam więc kolejną zaletę - publiczne mówienie o sobie dobrze...
w ogóle bym nie wpadła, że może to być zaletą :roll:
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

Worrydoll
Posty: 21
Rejestracja: środa, 6 listopada 2013, 22:40
Enneatyp: Indywidualista

Re: Plusy bycia 4

#14 Post autor: Worrydoll » piątek, 10 stycznia 2014, 21:03

Ceres pisze:
duriel12 pisze:Jako że jestem nowym użytkownikiem, trochę boję się udzielać na forum, ale spróbuje, może nie będzie bardzo bolało ;)
Nie boli, zapewniam :D
Możesz odpowiadać za każdego? Nie sądzę. Nowi mają tutaj ciężko i to widać : ), dlatego czasem się udzielę i to zostanie za chwilkę zanegowane przez doświadczonego i sędziwego datą rejestracji użytkownika. Za moment pewnie znowu się o tym przekonam.

Zalety? Są jakieś? No może ewentualnie to, że czasem/często potrzebujemy tylko siebie by "się dobrze bawić", bo przecież i tak nikt nas nie rozumie. Większość wydaje mi się, musi komuś zaimponować by czuć się kimś.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Plusy bycia 4

#15 Post autor: Ninque » piątek, 10 stycznia 2014, 21:24

Worrydoll pisze:
Ceres pisze:
duriel12 pisze:Jako że jestem nowym użytkownikiem, trochę boję się udzielać na forum, ale spróbuje, może nie będzie bardzo bolało ;)
Nie boli, zapewniam :D
Możesz odpowiadać za każdego? Nie sądzę. Nowi mają tutaj ciężko i to widać : ), dlatego czasem się udzielę i to zostanie za chwilkę zanegowane przez doświadczonego i sędziwego datą rejestracji użytkownika. Za moment pewnie znowu się o tym przekonam.
<kryptoreklama>
tylko u 4 bo w każdym innym dziale (no moze poza 5 ale tam tez nowi są mile przyjmownai) nowych przybywa powoli. starzy cieszą sie z napływu swieżej krwi. a tu i tak jest miks wszystkich (z tego powodu przestałam wierzyć w istnienie 4 :lol: )
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

ODPOWIEDZ