Brak zaangażowania

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Brak zaangażowania

#16 Post autor: Elkora » środa, 6 sierpnia 2014, 20:13

Ael pisze:Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że Czwórce całkiem nieźle idzie przywiązywanie się/udawanie, ze kogoś kocha, ale do prawdziwej miłości ma sie to jak igła do szpady...Sorry. Jeśli twoja luba jest Czwórką, to ja tego nie widzę dobrze.
5 też to raczej nie jest, one zwykle nie mają skłonności do paplania "jak bardzo cie kocham"
o zacytuje sobie tutaj jedną 5 którą wszyscy lubią
bardzo lubiana przez wszytkich5 pisze:Raczej nie mam problemu w okazywaniu uczuć, natomiast z ich głośną werbalizacją już tak. Zresztą sama nie cenię deklaracji miłości, lubienia itd. Co mi po deklaracjach, kiedy nie idą w parze z zachowaniem. Z kolei jak z zachowaniem jest ok, to brak deklaracji ani trochę mnie nie boli - przecież widzę, że tej osobie na mnie zależy, więc po co ma mi o tym gadać. Nawet nie wiem, jak na to reagować - banalnym "ja ciebie też"? Jakieś to sztuczne takie. Wolę się po prostu przytulić, pomiziać, pospędzać razem czas, a w potrzebie zwyczajnie pomóc.


Obrazek

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Brak zaangażowania

#17 Post autor: Cotta » środa, 6 sierpnia 2014, 20:58

Elkora pisze:bardzo lubiana przez wszytkich5
Obrazek
W internecie znalazłem ledwie strzępki informacji na temat triad.
Na chomiku jest dużo materiałów, w tym książki.

Ale chociaż poczytaj o ośrodkach:
http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=1316

W skrócie z ośrodkiem intelektu wiąże się lęk (5, 6, 7), z ośrodkiem emocji - wstyd/potrzeba uznania (2, 3, 4), z ośrodkiem działania - gniew (1, 8, 9).

Poczytaj też to, co jest w linku w stopce Boogiego: http://www.enneagram.pl/Enneagram/
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Bloodwyn
Posty: 53
Rejestracja: wtorek, 25 grudnia 2012, 20:52
Enneatyp: Obserwator

Re: Brak zaangażowania

#18 Post autor: Bloodwyn » środa, 6 sierpnia 2014, 21:50

"Piątki, prosto mówiąc, są bardziej zuchwałe niż Szóstki w swoich opiniach i kreatywności, ale też o wiele mniej praktyczne. Piątki czują, iż mogą ufać jedynie swojemu własnemu umysłowi podczas dochodzenia do wniosków - są przekonane, że wszyscy inni najprawdopodobniej są nie-tak-dobrze poinformowani. Szóstki szaleńczo starają się znaleźć coś, czemu będą mogły mocno zaufać, ponieważ nie ufają swoim własnym umysłom przy wyciąganiu poważniejszych wniosków."

Nie jestem zuchwały i nie do końca ufam swojemu umysłowi, zawsze sprawdzam wszystko 2 razy bo boje się, że popełniłem błąd.
Nie lubie ryzyka.
A co do ufania umysłowi to byłem ostatnio w parku linowym. Dobrze wiedziałem jak przypinać sprzęt do liny ale mimo wszystko musiałem się dziesięć razy upewniać bo bałem się ze spadnę. Nie ufałem swojej wiedzy i umysłowi. Oczywiście szukałem oparcia w koledze który jest w tej dziedzinie bardziej doświadczony tylko po to by zapytać go o to co już wiem.

ODPOWIEDZ