Emocjonalny Offtop

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#211 Post autor: chokureika » czwartek, 10 września 2015, 22:51

Okazało się, że dwójka ludzi, których traktowałam jak naprawdę bliskie mi osoby, mają mnie totalnie w dupie.


4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
Arisa
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 12 stycznia 2014, 00:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#212 Post autor: Arisa » czwartek, 10 września 2015, 23:26

Tak totalnie totalnie? może to jakieś niedopowiedzenie, coś źle zrozumiane nie wiem...
"Powód, dla którego uważamy kwiaty nad przepaścią za piękne, to to, że sami stojąc nad przepaścią, nie wychylimy się poza krawędź jak te nieustraszone kwiaty." - Bleach / ISFP sp/so

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#213 Post autor: Intan » piątek, 11 września 2015, 22:01

Offchi pisze:Sayna nawróciła Agona...
Coooo? :shock:
Arisa pisze:Oookej jutro idę do psychologa. Trzymajcie kciuki!
I jak było? :D
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
Arisa
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 12 stycznia 2014, 00:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#214 Post autor: Arisa » piątek, 11 września 2015, 22:31

Mam umówione wizyty do końca roku. Od listopada z częstotliwością co 2 tygodnie. A jak było... hmmm wizyta taka wprowadzająca. Pani psycholog stwierdziła, że problem jest dość poważny, że skoro praca mnie tak stresuje to powinnam pomyśleć o zmianie. Powiedziała, że muszę zmienić podejście do mężczyzn i nie wracać tak intensywnie do przeszłości. Jak narazie powiedziała wszystko czego jestem świadoma ale tak jak mówię to pierwsza wizyta więc nie chcę się zrażać.
"Powód, dla którego uważamy kwiaty nad przepaścią za piękne, to to, że sami stojąc nad przepaścią, nie wychylimy się poza krawędź jak te nieustraszone kwiaty." - Bleach / ISFP sp/so

Awatar użytkownika
Osteoporoza
Posty: 476
Rejestracja: piątek, 28 lutego 2014, 01:04
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: W dziczy serca
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#215 Post autor: Osteoporoza » sobota, 12 września 2015, 02:43

Spoiler:
Ja tylko nie rozumiem jak bardzo można pozwolić swoim emocjom panować nad myślami. Oskarżać kogoś o coś, zdać sobie sprawę z tego czemu to głupie i potem robić to ponownie, z identycznych powodów tak samo oskarżać. Emocjonalne ubezwłasnowolnienie. Ja skoro już coś wiem, a moja emocjonalna reakcja nie nadąża to musi się dostosować.
6w5

Awatar użytkownika
Faral
Posty: 102
Rejestracja: środa, 13 sierpnia 2014, 23:20
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Północ

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#216 Post autor: Faral » piątek, 2 października 2015, 23:57

Tak Osteo, pisz, że nie rozumiesz czwórek będąc piątką. Jaki to ma w ogóle sens? Zamiast tak spamić to próbowałbyś wyciągnąć jakieś wnioski. Np. że dla 4 najważniejsze są emocje i chwila bieżąca? Albo że nie potrafimy opanować emocji?

Swoją drogą, ciekawe czy autorkę spotkałem, bo na konwentach też bywam :D.
"Kto nie rozumie, musi myśleć.
Jest katorżnikiem myślenia"


4wing5

Awatar użytkownika
Arisa
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 12 stycznia 2014, 00:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#217 Post autor: Arisa » niedziela, 18 października 2015, 23:22

Osteo można oj można... i to nie jest tak, że my pozwalamy na taki stan. Może my nie potrafimy się przed tym bronić? myśli i emocje mają nad nami górę.
"Powód, dla którego uważamy kwiaty nad przepaścią za piękne, to to, że sami stojąc nad przepaścią, nie wychylimy się poza krawędź jak te nieustraszone kwiaty." - Bleach / ISFP sp/so

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#218 Post autor: Ael » niedziela, 18 października 2015, 23:29

Zdrowe Czwórki jak najbardziej potrafią się przed tym bronić. Przeciętne nie potrafią, a niezdrowe nie chcą.

#takwskrociebardzo #PRO

Awatar użytkownika
mg07
Posty: 147
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2014, 22:57
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Wrocław

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#219 Post autor: mg07 » poniedziałek, 19 października 2015, 01:01

Osteoporoza pisze: Oskarżać kogoś o coś, zdać sobie sprawę z tego czemu to głupie i potem robić to ponownie, z identycznych powodów tak samo oskarżać.
Normalka...

Chociaż mam wrażenie, że jednak trochę wyzdrowiałem. Albo może chociaż zacząłem wyciągać wnioski.

W piątek dowiedziałem się o czymś przykrym przez sms, ale że byłem akurat na spotkaniu ze znajomymi to starałem się o tym nie myśleć. Wiedziałem, że mój zły nastrój zepsułby całą atmosferę. Co prawda przez tą informację wypiłem zdecydowanie więcej niż planowałem ;P i ogólnie wieczór zakończył się dla mnie rano, ale nie dałem się ponieść emocjom i naprawdę dobrze się bawiłem 8-)

Miałem mały kryzys w sobotę(i nie mówię tu o kacu), ale przypomniałem sobie, że mam jakiś cel i to na nim zacząłem się skupiać. Ogólnie jestem teraz bardzo zmotywowany i póki co przyszły tydzień widzę bardzo optymistycznie :)



Mam nadzieję, że się uda
SEI-Fe so/sx


Jedna gamma kwadry nie czyni.
Gdzie Si-egowców sześć, tam zawsze jest co jeść.

Awatar użytkownika
Arisa
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 12 stycznia 2014, 00:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#220 Post autor: Arisa » poniedziałek, 19 października 2015, 09:20

No to ja poszłam w sobotę do przyjaciółki. W niedzielę na 12 godzin do pracy ale co tam. Mam tak podły nastrój że chciałam pogadać i się napić. Ona też chciała pogadać. Skończyło się na wizycie u 3-ciej z paczki szczęśliwej zaręczonej. Oczywiście jej wybranek też z nami był. Nie dało się pogadać po babsku dlatego też wypiłam więcej niż chciałam. I wiecie co... byłam jakby poza tym wszystkim o czym mówili. Niby jak ktoś powiedział coś śmiesznego i wypadało się śmiać to się śmiałam ale czasem nawet nie wiedząc z czego. Jak zaczęli gadkę o ślubie to myślałam że zwymiotuję. Koniec końców pogadałyśmy z przyjaciółką w drodze do jej domu, tak jak tego potrzebowałyśmy.
Zauważyłam wtedy jedną rzecz. Im bardziej ktoś bliski jest szczęśliwy tym bardziej mu tego zazdroszczę. Widzę najczęściej to co mają inni a nie mam tego ja i zamiast zmienić życie, żebym też była szczęśliwa to uważam, że jestem osobą która MUSI cierpieć i nie zasługuje na nic innego.
"Powód, dla którego uważamy kwiaty nad przepaścią za piękne, to to, że sami stojąc nad przepaścią, nie wychylimy się poza krawędź jak te nieustraszone kwiaty." - Bleach / ISFP sp/so

Awatar użytkownika
Wloczega4w5
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 11:44

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#221 Post autor: Wloczega4w5 » piątek, 23 października 2015, 01:11

Zauważyłam wtedy jedną rzecz. Im bardziej ktoś bliski jest szczęśliwy tym bardziej mu tego zazdroszczę. Widzę najczęściej to co mają inni a nie mam tego ja i zamiast zmienić życie, żebym też była szczęśliwa to uważam, że jestem osobą która MUSI cierpieć i nie zasługuje na nic innego.
Też tak kiedyś miałem, egoizm i brak chęci/brak energii na zmiany. Just do it!
Dla poprawy samopoczucia polecam chodzić do kawiarni - czasem idę wieczorem do pobliskiej kawiarenki, siadam i udaje snoba. Jak ktoś przeklnie to robię oburzoną minę, zawsze mam ze sobą gazetę (chociaż rzadko ją czytam, chyba że to Angora), kawa, cukier tylko trzcinowy, czasem wyciągnę lapka i udaje że coś skrobie (a w tym czasie dissuje ludzi na CDA). Nigdy nie jem nic swojego (bo nie wypada), tylko zamawiam ciastko za 10 złotych (którego nie dokańczam bo nie lubie słodyczy). Dodajcie do tego że z regóły chodze na czarno, w dresie, włosy dłucie, ale nie wiszące tylko rozczochrane jak Songo z dragon balla.
Po takim czymś jak widzę miny osób też tam siedzących od razu mi lepiej :D
Bo komu by się chciało coś takiego robić? A mi się chce.

Awatar użytkownika
Arisa
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 12 stycznia 2014, 00:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#222 Post autor: Arisa » piątek, 23 października 2015, 21:10

Przed spotkaniem tydzień temu byłam w kawiarni. Właściwie to cukiernia ale kawę też mają. Zamówiłam latte. Ogarnęłam ludzi na sali, zauważyłam, że każdy jest z kimś , wszyscy w parze. Od razu nos w kawę i to dziwne wrażenie, że wszyscy się na mnie gapią. Jakbym była z innej planety. Jakieś dziecko coś do mnie zaczęło mówić pomyślałam DOŚĆ! nie wytrzymam tu minuty dłużej. Wypiłam szybko kawę i wyszłam. Tak się moja kawiarniana przygoda skończyła.
"Powód, dla którego uważamy kwiaty nad przepaścią za piękne, to to, że sami stojąc nad przepaścią, nie wychylimy się poza krawędź jak te nieustraszone kwiaty." - Bleach / ISFP sp/so

Awatar użytkownika
Wloczega4w5
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 11:44

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#223 Post autor: Wloczega4w5 » sobota, 24 października 2015, 02:21

Ja też jestem sam, w kawiarni z reguły przesiadują pary, ale gdzieś go musisz przecież poznać :)
Cóż, może to z mojej strony głupie i nietaktowne, ale mi na "samotność" pomaga czasem masturbacja, a czasem dobry film. A zabicie paru niemców w ogóle poprawia humor, no ale ja jestem facetem...
Zrób sobie sesje romansideł, pomaż o romeo w sensie że kiedyś się znajdzie, a nie że akurat go nie ma.
A jak już będziesz gotowa to wyjdź na miasto i spróbuj kogoś poderwać, chociaż ja osobiście myślę że nie dojrzałem jeszcze do poważnego związku, a na te lżejsze nie mam czasu. No chyba że z kimś fajnym :)

I nie pisz nic w stylu "jestem brzydka" - nie wiem, nie oceniam, ale na widok głębokiego dekoltu z reguły przestajemy zauważać że ktoś jest skrępowany i próbujemy jakoś zagadać. Good luck.

Awatar użytkownika
Szyszek
Posty: 151
Rejestracja: czwartek, 27 sierpnia 2015, 14:46
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#224 Post autor: Szyszek » niedziela, 25 października 2015, 10:47

@Arisa
Znam doskonale to uczucie. Sporo zależy od mojego humoru, ale zazwyczaj źle się czuję otoczony przez pary. Szczególnie, gdy są wyraźnie młodsze ode mnie. Ale to nie jest zazdrość na zasadzie "och wy gimbusy, niech to się wam rozleci" tylko raczej przygnębienie, ból egzystencji i wrażenie inności - "oni już w tak młodym wieku łączą się w pary, a ja jestem sam". Czuję się podobnie jak Max z filmu "Mary i Max". :(

Awatar użytkownika
Arisa
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 12 stycznia 2014, 00:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#225 Post autor: Arisa » niedziela, 25 października 2015, 13:30

Szyszku ja takim ibcym parom też nie zazdroszczę. Ja się zle czuję wśród takich ludzi. Tak jak ty czuję się inna taka niekompletna. Wmawiam sobie że tacy ludzie zawsze w myślach mnie palcami wytykaja.
"Powód, dla którego uważamy kwiaty nad przepaścią za piękne, to to, że sami stojąc nad przepaścią, nie wychylimy się poza krawędź jak te nieustraszone kwiaty." - Bleach / ISFP sp/so

ODPOWIEDZ