Emocjonalny Offtop

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#586 Post autor: Ael » środa, 3 sierpnia 2016, 13:00

Wiesz co, ogólnie to niedługo zacznę. Ale muszę wykupić krople, bo przez tabletki żołądek mnie boli... ale fakt,przydałoby się. Zresztą większość Europejczyków ma niedobory D3.



Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#587 Post autor: Ninque » środa, 3 sierpnia 2016, 13:36

nejlepiej wziąć zastrzyk, nam tata kazdemu wstrzyknał D3, małe dzieci panikowąły na sam widok igły ale w sumie nie bolało ani troche, a podobno taka dawka jest skuteczniejsza niż codzienna suplementacja.

Zdecydowana większośc ludzi w Polsce (ponad 90%) ma niedobory i nie ma opcji żeby słońce wystarczyło.
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Eira
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 31 lipca 2016, 23:09
Enneatyp: Indywidualista

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#588 Post autor: Eira » środa, 3 sierpnia 2016, 16:57

Ael pisze:Mój dzisiejszy płacz: gastroskopia. Nie polecam, 0/10.
Parę tygodni temu byłam dokładnie o włos (o rurkę?) od wykonania tego badania, siedziałam już nawet w gabinecie, ale lekarz zapytał, czy jestem tego pewna. Nie stchórzyłam, po prostu tymczasowo mi odradził, mówiąc, że oczywiście może to zrobić w każdej chwili, ale gdybym była jego dzieckiem (no niby nie takim dzieckiem, zaraz pełnoletnią osobą), wolałby mi oszczędzić dziurawienia żołądka. Przekonało mnie to, zwłaszcza że dowiedziałam się o możliwości wykonania wcześniejszych, mniej inwazyjnych badań, o których lekarka rodzinna mnie nie poinformowała. Czekają mnie w środę. Wbrew pozorom chciałabym, by coś na nich wyszło. :') Jeżeli układy w moim ciele nie zaczną pracować w trochę bardziej ogarnięty sposób (szczególnie te dwa, przez które się teraz męczę), nie wykluczam, że kiedyś będę musiała w progi gabinetu wrócić. Czy to naprawdę jest tak straszne przeżycie? :| Wśród opinii, na które się natknęłam, przeplatają się lamenty z kwitowaniem "znośnie było".
You are not wrong, who deem.That my days have been a dream.
Somewhere it's always time for tea.

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#589 Post autor: Ael » środa, 3 sierpnia 2016, 21:24

Eira, ale żołądka tam ci nikt nie dziurawi, wkładają rurkę przez dizurę naturalną, czyli gardło xD chyba, że pobierają też wycinek z żołądka? Ale i tak to nie jest AŻ TAK inwazyjne.

Nie wiem, co ci dolega (jak nie chcesz pisać tutaj, odezwij się na priv) ale ogólnie żołądek ciężko jest inaczej badać, bo nie da się go prześwietlić.

Co do tego "czy to takie straszne" - zależy, czy masz silne odruchy wymiotne i czy umiesz oddychać przez nos xD ja np. Mam odruch częstego przełykania śliny i chyba to mi też dokopało, bo ciężko przełykać ślinę z rurą w gardle ;) ale jakby co, na życzenie powinni ci dać znieczulenie miejscowe. Ja trochę żałuję, że go nie wzięłam...
Aha no i po zabiegu gardło boli jak !@#$/^*,uprzedzam.

Awatar użytkownika
Molik
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2015, 18:15
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Rozproszona

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#590 Post autor: Molik » środa, 3 sierpnia 2016, 22:34

Ael, współczuję. Kilka lat temu leżałam na gastroenterologii (leczyli mnie z alergii na lek) z dziewczyną, która zaraziła się jakąś bakterią i zrobili jej to badanie - jęczała kilka godzin.

Dziewczyny, oby lekarze nie zdiagnozowali wam niczego poważnego.
Każda prawda jest prawdziwa tylko do pewnego stopnia. Jeżeli przekracza granice, pojawia się kontrapunkt i przestaje być prawdą.

Kierkegaard

Awatar użytkownika
Eira
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 31 lipca 2016, 23:09
Enneatyp: Indywidualista

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#591 Post autor: Eira » czwartek, 4 sierpnia 2016, 01:21

Ael, tak, właśnie z pobraniem wycinka. Nie jestem pewna, czy jest to dokładnie dziurawienie, ale w jakiś sposób naruszanie jego struktury, co zresztą jakoś ujęte było na tej uprzedniej zgodzie na wykonanie badania. Odezwę się jeszcze na priv. ;)

Molik, może było to helicobacter pylori (od prób diagnozowania się idzie zapamiętać XD), ale nie wiem, jak to jest z wysyłaniem do szpitala w takich sytuacjach, w każdym razie okropna sprawa.
You are not wrong, who deem.That my days have been a dream.
Somewhere it's always time for tea.

infinity
Posty: 72
Rejestracja: niedziela, 20 marca 2016, 11:44

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#592 Post autor: infinity » czwartek, 4 sierpnia 2016, 11:06

miałam robioną gastroskopię ze znieczuleniem - tak czy siak cholernie nieprzyjemne

wielu ludzi ma helicobacter pylori, o ile pamiętam badanie krwi wystarcza na wykrycie

Awatar użytkownika
Molik
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2015, 18:15
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Rozproszona

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#593 Post autor: Molik » czwartek, 4 sierpnia 2016, 23:41

Zorientowałam się, że ani żadna z dwóch osób z bliższego kręgu, ani z czterech z dalszego kręgu moich znajomych nie ma szans na poznanie którejś z pozostałych, bo każda mieszka w innej części Polski.
Każda prawda jest prawdziwa tylko do pewnego stopnia. Jeżeli przekracza granice, pojawia się kontrapunkt i przestaje być prawdą.

Kierkegaard

Awatar użytkownika
R25
Posty: 238
Rejestracja: środa, 27 maja 2015, 14:12
Enneatyp: Mediator

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#594 Post autor: R25 » czwartek, 4 sierpnia 2016, 23:45

To nie średniowiecze. Są auta, pociągi itp.
9 z PRO8, przez PRO7 na PRO6 sx/sp EII INFP

Awatar użytkownika
Molik
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2015, 18:15
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Rozproszona

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#595 Post autor: Molik » piątek, 5 sierpnia 2016, 00:00

R25 pisze:To nie średniowiecze. Są auta, pociągi itp.
Ja tu nie narzekam! Chciałam podzielić się konkluzją na temat swojego życia i uznałam, że ten wątek będzie do tego celu się nadawał, skoro już postanowiłam to zrobić. Od narzekania mam zeszycik zwany prawą ręką od pełnionych przezeń funkcji. To przykre, że czwórkowy offtop kojarzy się jedynie z problemami. Trza zrobić mały spamik futrzakami.

Tak. Tylko biorąc pod uwagę, że to są osoby albo bardzo zajęte, albo unikające podróży ze względu na stan zdrowia, zaaranżowanie spotkania byłoby dość trudne. A przez internet nie wychodzi.
Każda prawda jest prawdziwa tylko do pewnego stopnia. Jeżeli przekracza granice, pojawia się kontrapunkt i przestaje być prawdą.

Kierkegaard

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#596 Post autor: Ael » piątek, 5 sierpnia 2016, 00:15

Bo tu się zmieszały dwa tematy, co mnie mega wkurza.
1. "Płaczmy na to, co nam nie poszło"
2. "offtop dla czwórek"
Może zróbmy tak, że my sobie zrobimy nowy temat z offtopem, a ten pzenieśmy do Hyde parku dla wszystkich typów?

Awatar użytkownika
R25
Posty: 238
Rejestracja: środa, 27 maja 2015, 14:12
Enneatyp: Mediator

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#597 Post autor: R25 » piątek, 5 sierpnia 2016, 00:18

Nie przyszło mi na myśl, że to narzekanie :scratch: Pierwsze co przeszło "nie ma szans">"ale jest pociąg">"Jest szansa" :what:
9 z PRO8, przez PRO7 na PRO6 sx/sp EII INFP

Awatar użytkownika
Shavira
Posty: 184
Rejestracja: wtorek, 5 stycznia 2016, 23:41
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Wrocław

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#598 Post autor: Shavira » piątek, 5 sierpnia 2016, 00:55

Ael pisze:Może zróbmy tak, że my sobie zrobimy nowy temat z offtopem, a ten pzenieśmy do Hyde parku dla wszystkich typów?
Dobry pomysł, zwłaszcza, że z racji nazwy i dotychczasowego rodzaju postów i dyskusji prowadzonych tutaj, ja na przykład nie traktowałam tego tematu jako offtopu Czwórek, bo nie wyglądał. ^^"
6w7 sx/sp
IEE-Fi

Do you want peace or you wanna piece of me?

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Emocjonalny Offtop

#599 Post autor: Irranea » piątek, 5 sierpnia 2016, 08:21

To jest temat do offtopu. Zaglądał ktoś do pierwszego posta w temacie w ogóle? Wyraźnie jest napisane, że wątek powstał z myślą o offtopie. Nic tu się nie zmieszało, to Czwórki zaczęły traktować ten temat jako wylewnie żali. Jest podobny temat w HP i tam można się żalić.

Można usunąć z nazwy 'płaczmy na dowolny temat' i może przestanie wam się mylić.

Awatar użytkownika
Osteoporoza
Posty: 476
Rejestracja: piątek, 28 lutego 2014, 01:04
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: W dziczy serca
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop

#600 Post autor: Osteoporoza » piątek, 5 sierpnia 2016, 09:07

Irranea pisze:To jest temat do offtopu. Zaglądał ktoś do pierwszego posta w temacie w ogóle? Wyraźnie jest napisane, że wątek powstał z myślą o offtopie. Nic tu się nie zmieszało, to Czwórki zaczęły traktować ten temat jako wylewnie żali. Jest podobny temat w HP i tam można się żalić.

Można usunąć z nazwy 'płaczmy na dowolny temat' i może przestanie wam się mylić.
:lol: :lol:
dobra zmiana Irko :D

ODPOWIEDZ