Emocjonalny Offtop

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#61 Post autor: silver_bullet » wtorek, 20 stycznia 2015, 17:09

Dla wszystkich zainteresowanych sekretem lub fizyka kwantowa. :cheers:

Anegdota 1:
Jade samochodem po parkingu z pasazerem. Szukamy miejsca do parkowania. Podczas gdy ciesze sie tym ze juz za rogiem a tuz obok jest to miejsce do parkowania, ktore jest dla mnie idealne i czeka na mnie, moj wspolpasazer nazeka "jaki to ku*(*wa zapchany parking".
Wysadzam pasazera zeby nie tracic czasu.
Po 15s znajduje miejsce parkingowe.

* :chillpill: * :chillpill: *

Anegdota 2:
Po wypadzie z kumplem wracamy do auta. Mamy do zrobienia 10km z buta do auta. Rzucam haslo: lapiemy stopa. Chwila moment i zlapiemy, chwila moment, i bedziemy przy aucie.
Kumpel ze ni chxx nikt sie nie zatrzyma, co ty, jeszcze ubloceni bo to ze szlaku zeszli... Nie ma szans.
Idziemy dalej.
Kumpel idzie sie odlac. Namowilem go zeby zostawil mi kluczyki, a nuz cos sie zatrzyma.
Po tym jak kolega zniknal w krzaczorach zatrzymuje sie pierwszy samochod, i para sympatycznych dziadkow podwozi mnie na ten sam parking na ktorym zostawilem auto.

Pozostawiam do interpretacji wszystkim watpiacym w swoje wlasne szczescie.


Watek o Sekrecie znajdziecie tutaj ==> http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=33&t=6155


| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Marcc
Posty: 154
Rejestracja: wtorek, 13 stycznia 2015, 00:13

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#62 Post autor: Marcc » wtorek, 20 stycznia 2015, 17:19

silver_bullet pisze: Po tym jak kolega zniknal w krzaczorach zatrzymuje sie pierwszy samochod, i para sympatycznych dziadkow podwozi mnie na ten sam parking na ktorym zostawilem auto.
To kumpel musiał się zdziwić jak wyszedł z krzaków a Ty wesolutko odjeżdżasz z dziadkami :lol:

Znam kilka osób co tak samo potrafią tylko narzekać i narzekać, i we wszystkim widzą problem.

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#63 Post autor: silver_bullet » wtorek, 20 stycznia 2015, 17:24

Znaczy wiesz, umowilismy sie wczesniej co do metod kontaktu i punktow spotkania jak by co.
Zdziwiona mine to ja mialem jak gdy wrocilem po kumpla jego autem minalem go sadzacego ostrym truchtem w moim kierunku. Az mi sie przykro zrobilo. Musial biedne 6 niezla srube zlapac gry wyszedl a tu ani mnie nie ma, ani kluczykow do jego auta nie ma. :facepalm:

Narzekanie to rowniez wylacznie stan umyslu.
Osobiscie uwazam ze w niczym to pomaga. Co wiecej, nie tylko robi sie od tego gorzej na duchu, ale jeszcze osobom w otoczeniu rowniez robi sie gorzej.
Niecierpie niecierpiec.
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Marcc
Posty: 154
Rejestracja: wtorek, 13 stycznia 2015, 00:13

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#64 Post autor: Marcc » wtorek, 20 stycznia 2015, 17:31

Hehe no ładna historia :lol:

Fakt z narzekania nigdy nic dobrego nie ma.

Awatar użytkownika
Molik
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2015, 18:15
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Rozproszona

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#65 Post autor: Molik » wtorek, 20 stycznia 2015, 17:43

silver_bullet pisze: Narzekanie to rowniez wylacznie stan umyslu.
Osobiscie uwazam ze w niczym to pomaga. Co wiecej, nie tylko robi sie od tego gorzej na duchu, ale jeszcze osobom w otoczeniu rowniez robi sie gorzej.
Niecierpie niecierpiec.
Mnie na przykład narzekanie pomaga. Ponarzekam, dam upust swojemu nastrojowi, przy okazji dowiem się, co mi przeszkadza, potem pomyślę, jak to zmienić.
Każda prawda jest prawdziwa tylko do pewnego stopnia. Jeżeli przekracza granice, pojawia się kontrapunkt i przestaje być prawdą.

Kierkegaard

Awatar użytkownika
Sorrow
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:30
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#66 Post autor: Sorrow » wtorek, 20 stycznia 2015, 18:13

Molik pisze:
silver_bullet pisze: Narzekanie to rowniez wylacznie stan umyslu.
Osobiscie uwazam ze w niczym to pomaga. Co wiecej, nie tylko robi sie od tego gorzej na duchu, ale jeszcze osobom w otoczeniu rowniez robi sie gorzej.
Niecierpie niecierpiec.
Mnie na przykład narzekanie pomaga. Ponarzekam, dam upust swojemu nastrojowi, przy okazji dowiem się, co mi przeszkadza, potem pomyślę, jak to zmienić.
No właśnie. To nie zawsze tak jest że cierpienie wynika z myśli. Z mojego doświadczenia jest raczej na odwrót. A tworzenie jakichś pozytywnych myśli jak cierpię tylko prowadzi do pogorszenia cierpienia/załamania nerwowego z powodu tworzenia jakichś umysłowych iluzji które nijak się nie pokrywają z rzeczywistością emocji.
Przy czym np. w INFP uczucia są funkcją oceniającą - jak to ładnie ktoś powiedział, oceniają "czy to jest dobre", "czy to jest piękne", itp.
We współczesnym świecie często kwestie dobra/zła są poświęcane na rzecz jakichś konstrukcji typu zysk, wydajność, itp. przez co człowiek odbiera więcej tych sygnałów negatywnych. Negatywne myślenie stanowi swego rodzaju ujście dla tych sygnałów i umożliwia w miarę normalne funkcjonowanie bez rozsypywania się co chwilę od tłumionych emocji.
silver_bullet pisze:Anegdota 2:
Po wypadzie z kumplem wracamy do auta. Mamy do zrobienia 10km z buta do auta. Rzucam haslo: lapiemy stopa. Chwila moment i zlapiemy, chwila moment, i bedziemy przy aucie.
Kumpel ze ni chxx nikt sie nie zatrzyma, co ty, jeszcze ubloceni bo to ze szlaku zeszli... Nie ma szans.
Idziemy dalej.
Kumpel idzie sie odlac. Namowilem go zeby zostawil mi kluczyki, a nuz cos sie zatrzyma.
Po tym jak kolega zniknal w krzaczorach zatrzymuje sie pierwszy samochod, i para sympatycznych dziadkow podwozi mnie na ten sam parking na ktorym zostawilem auto.

Pozostawiam do interpretacji wszystkim watpiacym w swoje wlasne szczescie.
Nie mogę nie zauważyć że zostawiłeś nie wiadomo gdzie kumpla który poszedł się odlać. To bardzo źle o Tobie świadczy. Może poza sekretami powinieneś poczytać jeszcze o koleżeństwie albo zwykłej ludzkiej przyzwoitości.

Z moich obserwacji wynika że ludzie którzy się zachłysnęli tego typu ideologią zaczynają promować dyskryminację i tego właśnie typu socjopatyczne zachowania.
Zaczynają grać w gry eliminacji - "kto nie myśli tak jak Ja nie może mieć pracy i musi zostać poddawany różnego rodzaju prześladowaniom dopóki się nie nawróci na jedyne słuszne myślenie".
ENFP, 1w9

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#67 Post autor: silver_bullet » wtorek, 20 stycznia 2015, 18:23

Sorry, sorrow, specjalnie dla ciebiebie: "...to jak zlapie stopa w miedzyczasie to przyjade po ciebie"

Emocje od zawsze byly sa, i beda funkcja oceniajaca. Zwyczajnie w dzisiejszym swiecie jest tyle zludzen cywilizacyjnych do ogarniecia ze bardzo czesto czucie zostalo zepchniete na margines.
Czucie oceniajace jest spoko. Wszystko jest jasne. Albo dobre, albo zle. Jesli masz mieszane uczucia, albo cos jest "szare" zamiast czarne czy biale, to masz problem z czytaniem wlasnych emocji albo myslisz nad tym co czujesz.
Czucie oceniajace to bedzie pierwszy tik, impuls, ktory poczujesz zanim jeszcze pomyslisz.
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
Sorrow
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:30
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#68 Post autor: Sorrow » wtorek, 20 stycznia 2015, 18:28

Z tego co widzę to Sekret żeruje na tym błędzie poznawczym i jeszcze służy jego promowaniu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Fenomen_sp ... C5%9Bwiata
http://en.wikipedia.org/wiki/Just-world_phenomenon
ENFP, 1w9

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#69 Post autor: Agon » wtorek, 20 stycznia 2015, 18:46

Do linków Sorrowa dodam jeszcze to:

http://psycho-kit.pl/?p=2796
http://psycho-kit.pl/?p=1719
http://psycho-kit.pl/?p=1828

Lepiej poczytać zanim pójdzie się na kursy asertywności, czy zacznie wyznawać "sekret", który bazuje na pozytywnym myśleniu, które jest skrajnym brnięciem w ten mechanizm obronny.

Awatar użytkownika
Sorrow
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:30
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#70 Post autor: Sorrow » wtorek, 20 stycznia 2015, 19:29

silver_bullet pisze:Emocje od zawsze byly sa, i beda funkcja oceniajaca. Zwyczajnie w dzisiejszym swiecie jest tyle zludzen cywilizacyjnych do ogarniecia ze bardzo czesto czucie zostalo zepchniete na margines.
Czucie oceniajace jest spoko. Wszystko jest jasne. Albo dobre, albo zle. Jesli masz mieszane uczucia, albo cos jest "szare" zamiast czarne czy biale, to masz problem z czytaniem wlasnych emocji albo myslisz nad tym co czujesz.
Czucie oceniajace to bedzie pierwszy tik, impuls, ktory poczujesz zanim jeszcze pomyslisz.
Różnica jest taka że INFP jest wyspecjalizowany w czuciu, zbieraniu informacji potrzebnych do tego i formułowaniu zwerbalizowanych ocen przy użyciu Te. Kwestie dobra i zła i odcieni pośrednich są w centrum świata przy Fi na pierwszym miejscu, nie na poboczu jak innych typów tak więc dużo trudniej jest je zignorować i udawać że wszystko jest OK.
Fi w tym wypadku najbardziej motywuje i energizuje, podczas gdy używanie Si i Te zużywa energię.
ENFP, 1w9

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#71 Post autor: TowarzyszFrytas » środa, 21 stycznia 2015, 00:52

Anegdota 1
Szedłem na zajęcia gdzie miałem już zużyty limit nieobecności. Było to zimą kiedy jak wiadomo PKP nie domaga. Całą drogą myślałem o tym, że o na pewno nie zdążę na pociąg i się spóźnię, bo jak zwykle wylazłem w ostatniej chwili. Nie spóźniłem się tylko pociąg odwołali czy tam był opóźniony milion godzin. Na zajęcia nie pojechałem. Całą drogę powrotną i kurwiłem, że o Jezu nie zdam teraz trza będzie podanie pisać czy coś. Sprawdziłem maila i okazało się, że zajęcia na które nie dotarłem były odwołane.

Anegdota 2
Szukałem miejsca na parkingu i kurwiłem, że wszystko zajęte i będę musiał objechać parking jeszcze raz i stanąć gdzieś w pizdu daleko. I akurat ktoś wyjeżdżał i zwolnił miejsce blisko wejścia. I sobie zaparkowałem.

Anegdota 3
Grałem w LoL-a z noobami i przegrywaliśmy hardo. Myślałem, że po wuj ja tu czas marnuje jak i tak przegramy. Siedziałem i słałem im klątwy. A jednak drużyna przeciwna odwaliła jedną głupią akcję i wygraliśmy.
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

Marcc
Posty: 154
Rejestracja: wtorek, 13 stycznia 2015, 00:13

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#72 Post autor: Marcc » środa, 21 stycznia 2015, 01:15

TowarzyszFrytas pisze: Anegdota 3
Grałem w LoL-a z noobami i przegrywaliśmy hardo. Myślałem, że po wuj ja tu czas marnuje jak i tak przegramy. Siedziałem i słałem im klątwy. A jednak drużyna przeciwna odwaliła jedną głupią akcję i wygraliśmy.
No i jak będzie ban za słanie klątwy to wyjdzie ze nie opłaca się narzekać, proste. 8-)

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#73 Post autor: TowarzyszFrytas » środa, 21 stycznia 2015, 01:20

Marcc pisze:
TowarzyszFrytas pisze: Anegdota 3
Grałem w LoL-a z noobami i przegrywaliśmy hardo. Myślałem, że po wuj ja tu czas marnuje jak i tak przegramy. Siedziałem i słałem im klątwy. A jednak drużyna przeciwna odwaliła jedną głupią akcję i wygraliśmy.
No i jak będzie ban za słanie klątwy to wyjdzie ze nie opłaca się narzekać, proste. 8-)
Klątwy słałem w myślach, nie na czacie ;)
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

Awatar użytkownika
mg07
Posty: 147
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2014, 22:57
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Wrocław

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#74 Post autor: mg07 » środa, 21 stycznia 2015, 01:57

Mam to samo co Frytas, narzekam pod nosem na daną sytuację, a los nagle się uśmiecha ;d
SEI-Fe so/sx


Jedna gamma kwadry nie czyni.
Gdzie Si-egowców sześć, tam zawsze jest co jeść.

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#75 Post autor: silver_bullet » środa, 21 stycznia 2015, 16:17

Narzekanie czy zachwalanie, sekret czy marudnik, to w sumie to samo - silna ukierunkowana mysl na dany temat, wizualizacja poparta emocja.
Na takiej samej zasadzie jak sa dobre jedi i zle sithy, tak pokolenia jeszcze beda sie spierac czy silniejsze jest "dobro" czy "zlo".

Fajna ta lista bledow poznawczych, bedzie dobra lektura do poduszki.

W jaki zatem sposob przyjac rzeczywistosc bez oceniania jej czy kategoryzowania?
Fakt istnienia cechy badz zjawiska bez postracjonalizowania?
Przyjac nawet nieznane mozgowi bodzce i pozwolic im na istnienie?
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

ODPOWIEDZ