Emocjonalny Offtop

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#481 Post autor: Ninque » czwartek, 19 maja 2016, 12:19

infinity pisze:Czujecie czasami ból brzucha (czasem też serca) ze stresu? Jak sobie z nimi radzicie?
dosyc często, ale to chyba charakterystyczne dla triady brzucha.

a odnośnie wychodzenia na wszystkie imprezy na które mogę to w sumie wychodziłabym niewiele częsciej niż wychodzę xD, w jakieś takie mało rozrywkowe środowisko trafiłam xD


Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
R25
Posty: 238
Rejestracja: środa, 27 maja 2015, 14:12
Enneatyp: Mediator

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#482 Post autor: R25 » czwartek, 19 maja 2016, 13:32

Ninque pisze:
infinity pisze:Czujecie czasami ból brzucha (czasem też serca) ze stresu? Jak sobie z nimi radzicie?
dosyc często, ale to chyba charakterystyczne dla triady brzucha.
Tyle że każdy inny typ ma połączenie z ową triadą w sytuacjach stresowych :wink:
9 z PRO8, przez PRO7 na PRO6 sx/sp EII INFP

infinity
Posty: 72
Rejestracja: niedziela, 20 marca 2016, 11:44

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#483 Post autor: infinity » czwartek, 19 maja 2016, 15:58

Ninque pisze: dosyc często, ale to chyba charakterystyczne dla triady brzucha.
Tak, wiem, ale chyba sam ten ból nie mówi o "numerku"

Awatar użytkownika
Sorrow
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:30
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#484 Post autor: Sorrow » piątek, 20 maja 2016, 01:31

infinity pisze:Czujecie czasami ból brzucha (czasem też serca) ze stresu? Jak sobie z nimi radzicie?
Tak. Chyba mam IBS. Bo do tego dochodziło jeszcze rozwolnienie i konieczność chodzenia na dłuższe posiedzenie z 6-8 razy dziennie. Strasznie mi to rozwalało życie - miałem problemy ze szkołą i straciłem jedną pracę. Dopiero niedawno odkryłem że czyszczenie się mokrym/namydlonym papierem a potem od razu mycie się pomaga unikać podrażnień i pozwala na chodzenie na dłuższe posiedzenie tylko dwa razy dziennie.
Ale bóle brzucha w stresie pozostały.
ENFP, 1w9

Vanilla
Posty: 14
Rejestracja: środa, 14 października 2015, 18:07
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: opolskie

Czy dr House był typem 4w5

#485 Post autor: Vanilla » piątek, 20 maja 2016, 13:44

Wiem, że ten serial już nie na czasie, ale jak był modny to nie mogłam znieść oglądania ludzi na ekranie. Teraz od roku mieszkam sama, i próbuję trochę zaludnić swój czas filmami. :wink:
Dlaczego 4w5? Podobno ten typ jest najbardziej aspołeczny, a on wciąż podkreślał, że nie lubi ludzi. Całe to jego sarkastyczne poczucie humoru wskazuje na czwórkę, która zawsze musi uważać, żeby nie być bezwiednie złośliwa.
Zainteresowanie muzyką, gra na pianinie, klimaty mrocznego rocka, wielkie motory, to romantyczne. Skrywane cierpienie. Skłonność do ryzykowania. Brak poczucia winy, łatwe usprawiedliwianie się. Przechwalanie się, egocentryzm. Lenistwo. :)
Jednocześnie duża domieszka piątki - świetny obserwator, analityczne myślenie, rozwiązywanie zagadek.
Niektórzy myślą, że był szóstką, nie wydaje mi się. Szóstka szanuje autorytety. Unika zagrożeń, albo ich specjalnie szuka.
Myślę, że twórcom filmu spodobał się pomysł, żeby tragiczny romantyk, ekscentryk indywidualista, był jednocześnie lekarzem, to ciekawe połączenie.
Sama jestem 4w5, ale w sobie odnajduję głownie wady tego rodzaju... :?
Ostatnio zmieniony piątek, 20 maja 2016, 13:49 przez Vanilla, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Shavira
Posty: 184
Rejestracja: wtorek, 5 stycznia 2016, 23:41
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy dr House był typem 4w5

#486 Post autor: Shavira » piątek, 20 maja 2016, 13:46

House to Piątka.
6w7 sx/sp
IEE-Fi

Do you want peace or you wanna piece of me?

Vanilla
Posty: 14
Rejestracja: środa, 14 października 2015, 18:07
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: opolskie

Re: Czy dr House był typem 4w5

#487 Post autor: Vanilla » piątek, 20 maja 2016, 13:54

Cholera, no waham się czy 5 czy 4, o ile w ogóle jest to postać możliwa do zaistnienia naprawdę. Jednak do czwórki przekonują mnie, jak mówiłam: sarkazm, lenistwo, ryzykowanie, przechwalanie się, posiadanie ukrytych uczuć, głównie cierpienia (co jest bardzo podkreślane) ... 4w5 i 5w4 są podobne zewnętrznie.

Awatar użytkownika
Shavira
Posty: 184
Rejestracja: wtorek, 5 stycznia 2016, 23:41
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy dr House był typem 4w5

#488 Post autor: Shavira » piątek, 20 maja 2016, 14:01

Każdy typ może być sarkastyczny albo leniwy, czy posiadać "ukryte uczucia". Enneagram to mechanizmy obronne, a House szedł w odcięcie się od emocji ("zajmuję się chorobami, nie pacjentami"). I ja bym dała mimo wszystko 5w6, bo był nieufny jak Szóstka ("wszyscy kłamią").
6w7 sx/sp
IEE-Fi

Do you want peace or you wanna piece of me?

Vanilla
Posty: 14
Rejestracja: środa, 14 października 2015, 18:07
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: opolskie

Re: Czy dr House był typem 4w5

#489 Post autor: Vanilla » piątek, 20 maja 2016, 14:13

To prawda że był nieufny, co trochę pachnie szóstką. Może po prostu autorzy nie znają się na enneagramie i dali mu za dużo upiększeń z różnych typów.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Czy dr House był typem 4w5

#490 Post autor: Snufkin » piątek, 20 maja 2016, 14:30

Shavira pisze:House to Piątka.
Szóstka.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Molik
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2015, 18:15
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Rozproszona

Re: Czy dr House był typem 4w5

#491 Post autor: Molik » piątek, 20 maja 2016, 14:58

Vanilla pisze:To prawda że był nieufny, co trochę pachnie szóstką. Może po prostu autorzy nie znają się na enneagramie i dali mu za dużo upiększeń z różnych typów.
Wątpię, żeby twórcy jakiegokolwiek serialu, filmu czy utworu pisanego konstruowali osobowości według teorii. To raczej nie miałby sensu.

Enneagram to schematy i motywacje, a nie cechy.
Każda prawda jest prawdziwa tylko do pewnego stopnia. Jeżeli przekracza granice, pojawia się kontrapunkt i przestaje być prawdą.

Kierkegaard

Vanilla
Posty: 14
Rejestracja: środa, 14 października 2015, 18:07
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: opolskie

Re: Czy dr House był typem 4w5

#492 Post autor: Vanilla » piątek, 20 maja 2016, 15:12

Dr House jest więc hybrydą i nie istniałby w przyrodzie. Jako taki staje się bardziej atrakcyjny. :wink:
Wniosek, że jak mnie interesuje enneagram, to powinnam oglądać filmy dokumentalne, ewentualnie ruszyć tyłek i zapoznać prawdziwych ludzi.
Może poczekam aż wynajdą czapkę - niewidkę...

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Czy dr House był typem 4w5

#493 Post autor: Agon » piątek, 20 maja 2016, 15:28

Vanilla pisze:Dr House jest więc hybrydą i nie istniałby w przyrodzie. Jako taki staje się bardziej atrakcyjny. :wink:
House to 5 z silnym wpływem połączeń z 8 i 7 oraz obu skrzydeł 4 i 6.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#494 Post autor: Ninque » piątek, 20 maja 2016, 15:30

Vanilla pisze:Dr House jest więc hybrydą i nie istniałby w przyrodzie. Jako taki staje się bardziej atrakcyjny. :wink:
Wniosek, że jak mnie interesuje enneagram, to powinnam oglądać filmy dokumentalne, ewentualnie ruszyć tyłek i zapoznać prawdziwych ludzi.
Może poczekam aż wynajdą czapkę - niewidkę...

yyyyyyy nie wiem czy ten wniosek jest właściwy, ale jeśli zmotywuje Cie do wyjścia z domu i poznania prawdziwych ludzi to jest dobry :D

No i w czapce niewidce trudno kogokolwiek poznać więc lepiej nie czekaj :mrgreen: :cheers:
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#495 Post autor: Agon » piątek, 20 maja 2016, 15:33

Ninque pisze:yyyyyyy nie wiem czy ten wniosek jest właściwy, ale jeśli zmotywuje Cie do wyjścia z domu i poznania prawdziwych ludzi to jest dobry :D
->założenie, że wychodzenie z domu i poznawanie prawdziwych ludzi jest dobre

ODPOWIEDZ