Emocjonalny Offtop

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#511 Post autor: Ael » sobota, 21 maja 2016, 13:32

Od kiedy to Czwórki radza sobie z emocjami poprzez ODCINANIE się od nich? Zupełnie inny mechanizm obronny o.O
Problemy z ufnością to bardziej Sześć.
LĘK (przypominam, że u Czwórki jednak dominującą motywacją jest wstyd) przed emocjonalnym zranieniem, to Pięć.
House nie ma żadnych kompleksów (przynajmniej z tego co pamiętam) ani nie ma potrzeby pokazywania światu swojej wartości, wiec triada wstydu odpada.



Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#512 Post autor: sjofh_ystad » niedziela, 22 maja 2016, 00:06

House to 5 wg mnie, choć opinię wskazującą na 6 rozumiem. Opinia, że jest 4, to wg mnie błąd ekstrapolowania pojęć enneagramowych poza enneagram - nie każdy "indywidualista" w potocznym rozumieniu będzie 4-ką. House należy do triady lęku, odcinanie się od uczuć, mechanizmy ucieczkowo-obronne i nieufność wobec ludzi przemieszana z potrzebą ufania komuś były bardzo obrazowo pokazane. A że się wyróżniał z otoczenia, to fakt.

Vanilla
Posty: 14
Rejestracja: środa, 14 października 2015, 18:07
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: opolskie

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#513 Post autor: Vanilla » poniedziałek, 23 maja 2016, 16:38

Dobra, co do Housa to przekonałam się do piątki, bo chyba jednak czwórka, przynajmniej na osobności, roztrząsa i analizuje swoje uczucia, aż za bardzo. Poza tym nasz doktor nie był wrażliwy na krytykę, nie przejmował się że go nie lubią.
Żeby postać była ciekawsza, to jeszcze bawi się jak 7, wrzeszczy i rozkazuje jak 8, ma zdolności muzyczne i kaprysy jak 4, nieufny jak 6...

Jeśli chodzi o brak wyrzutów sumienia u czwórki (ktoś pytał o to), to chyba przypomniał mi się kiepski, szósty poziom zdrowia, kiedy to 4 uważają się za "pobłażający sobie wyjątek" - oddają się przyjemnościom, rozrywkom, rozwiązłości, odmawiają pracy i zobowiązań. Przy tym często żerują na innych, ukrywając to żeby się nie zorientowali...

Awatar użytkownika
Wloczega4w5
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 11:44

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#514 Post autor: Wloczega4w5 » czwartek, 26 maja 2016, 12:30

Właśnie zauważyłem że mój brat razem z dziewczyną ma tu konto... Proszę admina o usunięcie mojego konta oraz wszystkich moich postów zanim zabije mnie szpadlem za to co nawypisywałem.
I miej tu prywatność...

Awatar użytkownika
michal5225
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2015, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#515 Post autor: michal5225 » czwartek, 26 maja 2016, 12:36

infinity pisze:House przede wszystkim uciekał od emocji. Zamiłowanie do muzyki mówi o typie? Ni ch nie widzę w nim romantyka.
5w4 rzadko kiedy potrafi wejść w rolę romantyka, za to często potrafi wyrażać swoje emocje poprzez różnego rodzaju formy sztuki.
Bycie wolnym - to móc nie kłamać.
Między każdą parą wymiernych chwil istniały miliardy chwil niewymiernych.
Nie wszystko co się opłaca warto robić. A nie wszystko co warto robić zaraz się opłaca...
0w0 LIES-Se SY/SY/SY

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#516 Post autor: Ael » czwartek, 26 maja 2016, 17:23

Wloczega4w5 pisze:Właśnie zauważyłem że mój brat razem z dziewczyną ma tu konto... Proszę admina o usunięcie mojego konta oraz wszystkich moich postów zanim zabije mnie szpadlem za to co nawypisywałem.
I miej tu prywatność...
Ktora para forumowa? XD XD XD

Omg ale to jest taka sytuacja ktorej ja sie zawsze troche obawialam... wspolczuje.

Awatar użytkownika
Wloczega4w5
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 11:44

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#517 Post autor: Wloczega4w5 » czwartek, 26 maja 2016, 17:30

Bez adwokata nic nie powiem.

Awatar użytkownika
michal5225
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2015, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#518 Post autor: michal5225 » piątek, 27 maja 2016, 03:10

Boże jak trudno jest zrozumieć czwórki - "zmieńmy coś w naszym związku albo się rozstańmy" - po godzinie kłutni - "a może mi było tylko smutno, może byłam zmęczona, może nie powinnam tego mówić"....
Na prawdę dobrze że ja mam tylko strzępki emocji bo już 100 razy byłbym w psychiatryku...
Bycie wolnym - to móc nie kłamać.
Między każdą parą wymiernych chwil istniały miliardy chwil niewymiernych.
Nie wszystko co się opłaca warto robić. A nie wszystko co warto robić zaraz się opłaca...
0w0 LIES-Se SY/SY/SY

Awatar użytkownika
Wloczega4w5
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 11:44

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#519 Post autor: Wloczega4w5 » piątek, 27 maja 2016, 03:40

No dobra "michasiu", nie udawajmy, i ty i ja wiemy ze ty to ty a ja to ja.
Raz : twoja siedzi na tym forum więc pewnie to przeczyta
Dwa: nie użył bym twojego drugiego imienia na nickmame tak jak ty to zrobiłeś Aleksandrze (bądź też Olku)
► Pokaż Spoiler
Trzy: przepraszałem cię w kij razy, usunąłeś fb, nie usunąłeś steam a konta tutaj się usunąć nie da (w sumie się da ale postów nie usuniesz, ja też)
Cztery: wiem że moje posty czytałeś a jak nie czytałeś to czytać będziesz, ja nie będę takim chamem bo to tak jakbyś czytał cudzą korespondencje
Pięć: Ile kurde można? W sumie widzę że założyłeś konto paręnaście dni przede mną, ale bez jaj. Znając ciebie jako piątka już dawno mnie znalazłeś i jakoś nie dostałem msg "halo, tu ja, twój brat".

Chłopie nie wiem ile chcesz czasu tego focha ciągnąć ale przy takiej konfrontacji pozostają ci 3 wyjścia - raz, pogadamy, dwa, usuniesz konto a ja dalej będę cieszył się tym forum, trzy... spotkamy się kij wie kiedy przy jakiejś rodzinnej okazji typu "wesele" bądź "chrzest".
Czwartej opcji czyli "ja opuszczam to forum" nie uwzględniam gdyż do cholery po prostu je lubię. Treść treściwa, wątki niczym rzeka i ludzie którzy gadają pierdoły a jeszcze o tym nie wiedzą.
@edit
I wiem że ci to forum uchyłkiem podpierdzieliłem ale tu mam swoje czwórkowe rozkminy których nigdzie nie znajdę (no chyba że na forum dla samobójców), a ty swoją piątkową ciekawość możesz zaspokajać chociażby na elektrodzie...
Nie masz szans stary, w końcu po (nawet nie wiem ilu ale długo) tygodniach musisz mi odpisać.
"Kocie w awatarze"


A ty masz muzyczkę która jak mniemam spodoba się nam obu:
[bbvideo=560,315]https://www.youtube.com/watch?v=NCLBz7D9FSE[/bbvideo]

Zgoda? : )

Awatar użytkownika
Wloczega4w5
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 11:44

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#520 Post autor: Wloczega4w5 » piątek, 27 maja 2016, 04:26

A niech ktoś spróbuje poprawiać jego błędy to zabija jak psa (nie dosłownie gdyż psa bym nie zabił).
Na prawdę dobrze że ja mam tylko strzępki emocji bo już 100 razy byłbym w psychiatryku...
Ja mój osobisty psychiatryk przeżywam na co dzień, zresztą wiesz bo czytałeś...

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#521 Post autor: Snufkin » piątek, 27 maja 2016, 07:22

Michałku apel:
1. nie fochaj jak primadonna
2. nie bij brata
3. pomagaj w domu
4. nie bądź lewakiem
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#522 Post autor: Ael » piątek, 27 maja 2016, 09:08

Do kompletu informacji jeszcze brakuje nicka dziewczyny.
Rany co za dziwna sytuacja o.O

Z tematu płaczów: zepsułam sobie żołądek, boli codziennie od paru dni ;___;

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#523 Post autor: Irranea » piątek, 27 maja 2016, 09:25

Ael pisze: Z tematu płaczów
Zdajesz sobie sprawę, że to temat do offtopu, czyli i do tańca i do różańca? Współczuję bólu żołądka. Ja się ostatnio strułam lodami i przez kilka godzin mój żołądek był nie do życia. Kilka dni to musi być masakra. :hug:

Info dla panów powyżej: na tym forum nie usuwamy kont. A jak chcecie jakieś zmiany odnośnie konta, to polecam załatwiać to przez pw, do tego wypizdowa boog nie zagląda.

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#524 Post autor: Ael » piątek, 27 maja 2016, 11:24

Własnie ja już nie wiem, czy to temat typu Offtop czy "Ponarzekaj na swój dzień" :D tak czy siak, musiałam gdzieś się pożalić... życie celiaka jest trochę straszne, bo każdy problem żołądkowy sie przewkleka przez zje**ne trawienie (wnioski na podstawie mnie, moej mamy i lektury forum celiaków). Dzięki za huga :oops:

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#525 Post autor: Irranea » piątek, 27 maja 2016, 11:38

Poczucie humoru Frytka odnośnie depresyjnych Czwórek. W pierwszym poście jest dość jasno napisane. ;)

ODPOWIEDZ