Emocjonalny Offtop

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#556 Post autor: chokureika » piątek, 27 maja 2016, 17:10

Kilka razy było to już wałkowane. Cztery bardzo często wychodzi po prostu u ludzi którzy posiadają jakieś neurotyczne cechy, nawet nie duże, są nieśmiali, mają niższą samoocenę, jakiś problem z odnalezieniem się w świecie czy po prostu mają gorszy okres. Na forum jest pełno osób, które po szczegółowym zapoznaniu się ZE WSZYSTKIMI typami i ich mechanizmami obronnymi, nagle uświadamiali sobie, że z tą czwórką to jednak tak nie do końca. Nasz test na stronie głównej niestety do najlepszych nie należy.

Co do Włóczęgi - nie ubzdurało mi się, że nie jesteś i tyle, koniec kropka. Obserwuję Cię na tym forum odkąd się pojawiłeś i czytam wszystkie Twoje posty i sumując to wszystko, mogę stwierdzić, że czwórka raczej nie jest Ci pisana. Dodatkowo czwórki z socjonicznego punktu widzenia to głównie etycy-intuicjoniści (zdarzają się intuicjoniści-logicy, ale raczej rzadko). W moim odczuciu, etykiem raczej nie jesteś.

Jeżeli ktoś chce poznać enneagram to test i opisy ze strony głównej to naprawdę za mało.


4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
michal5225
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2015, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#557 Post autor: michal5225 » piątek, 27 maja 2016, 17:14

Ace pisze:
michal5225 pisze: Tak tylko z drugiej strony są osoby które nie są w stanie przyznać się same przed sobą do różnych cech które stereotypowo postrzegamy jako negatywne - przez to przechodzą przez wszystkie 9 typów, w każdym im coś nie pasuje i wpadają w taką chorą fiksacje "wychodzi mi 8w9 ale to strasznie agresywny typ, ja taki nie jestem i nie wiem kim jestem..."
Tu wchodzimy na grunt tego co zdarza się częściej - ludzie są bardziej skłonni do uwierzenia w treść opisu niż do zaprzeczenia i zastanawiania się czy są inne pasujące bardziej. Znam osobę, której wyszło 1 w teście, zgadzała się do tego stopnia z opisem, że zaczęła płakać, bo opis wytykał jej gorsze strony. Dałem test 9, zrobił, przeczytał opis - jakie zaskoczenie, tyle rzeczy pasuje!
To zależy od człowieka - jeden przyjmie bez zastanowienia, inny nie przyjmie bez refleksji, a jeszcze inny się zastanowi i przyjmie/nie przyjmie.

W każdym razie, co innego diagnoza która w takim wykonaniu potrafi być trudna dla niektórych osób (i uważam że jeżeli "pozytywy" im się zgadzają to powinny się zdać na wynik, bo innej drogi chyba nie ma), a co innego czerpanie korzyści i zapoznawanie się dokładnie z opisem swojego typu.
Myślę że jakimś rozwiązaniem jest też znalezienie lepszego testu niż ten na naszej stronie...
Bycie wolnym - to móc nie kłamać.
Między każdą parą wymiernych chwil istniały miliardy chwil niewymiernych.
Nie wszystko co się opłaca warto robić. A nie wszystko co warto robić zaraz się opłaca...
0w0 LIES-Se SY/SY/SY

Awatar użytkownika
Wloczega4w5
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 11:44

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#558 Post autor: Wloczega4w5 » piątek, 27 maja 2016, 17:14

Tak więc będę żył w złudnym przekonaniu że jestem 4, za dużo zachodu z tym wszystkim...
Poleć mi jakiś test który twoim zdaniem podaje prawidłowe wyniki.

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#559 Post autor: Irranea » piątek, 27 maja 2016, 17:17

Prawidłowy wynik podaje wczytanie się w teorię i analiza siebie. Żaden wynik testu nie daje stuprocentowej pewności.

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#560 Post autor: Agon » piątek, 27 maja 2016, 17:19

Ace pisze:
Agon pisze:I w ogóle dobrze znać enneagram i socjonikę, by móc brać poprawki na pewne rzeczy.
A według mnie nie. Wytypowanie się w jednym systemie może błędnie naprowadzać na typ w drugim. Lepiej traktować jeden i drugi system niezależnie, mówiąc o typowaniu nowej osoby. Nie wykluczać głupio od razu iluś typów tylko dlatego, że nie zgadza się to z typem w drugim systemie.
Jak ktoś nie umie rozdzielić socjo i ennea, to istnieje takie niebezpieczeństwo np. ktoś w ennea jest 8, to w socjo z automatu daje sobie SLE. Za to jak ktoś umie te rzeczy rozdzielać i zna się na tym, to znajomość obu systemów pomoże uniknąć pewnych błędów np. ktoś będzie 8 LSE i przejawia opiekuńcze odruchy, wiedząc że jest Si-ceniącym uzna to za normalne, ale gdy ktoś nie zna socjoniki, to może nagle rozkminiać nad tym, czy faktycznie jest 8 i zacząć się na podstawie tego zastanawiać nad byciem 2 i w efekcie typować na 2, choć jest 8.

Awatar użytkownika
Wloczega4w5
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 11:44

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#561 Post autor: Wloczega4w5 » piątek, 27 maja 2016, 17:38

Hmm, z motywacji to by wychodziło że jestem jednak 7, z instynktów to mi się wydaje że sp/sx...
Ciężko bo w sumie w każdym typie znajduje się chociaż jedna nasza cecha.
@Agon
Jak byłem mały to chciałem być podróżnikiem właśnie po to żeby być szczęśliwym.
A gdzie te mechanizmy obronne można znaleźć?
Ostatnio zmieniony piątek, 27 maja 2016, 17:57 przez Wloczega4w5, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#562 Post autor: Agon » piątek, 27 maja 2016, 17:45

Wloczega4w5 pisze:Hmm, z motywacji to by wychodziło że jestem jednak 7
Motywacja, to rzecz najważniejsza, ale nie zapominaj o mechanizmach obronnych. A motywacja 7 może być trochę myląca, bo kojarzy się z czymś uniwersalnym, czyli byciem szczęśliwym. Bez ogarnięcia mechanizmów obronnych na 7 się nie typuj.

Motywacja + mechanizmy obronne. Inaczej wszyscy uznawaliby się za 7, bo każdy chce być szczęśliwy xD

Awatar użytkownika
mg07
Posty: 147
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2014, 22:57
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Wrocław

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#563 Post autor: mg07 » środa, 1 czerwca 2016, 23:47

Nie ogarniam życia...
SEI-Fe so/sx


Jedna gamma kwadry nie czyni.
Gdzie Si-egowców sześć, tam zawsze jest co jeść.

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#564 Post autor: Ceres » sobota, 4 czerwca 2016, 12:26

Nie znoszę mieć snów, po których budzę się z poczuciem winy.

Wysłane z mojego Lenovo S850 przy użyciu Tapatalka
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#565 Post autor: silvergirl » poniedziałek, 6 czerwca 2016, 14:27

Nikt do mnie nie napisał na pv chlip
Nikt nie pisze w moich postach - rozumiem, ze temat trudny, ale zawsze można udać, że się nie pisze o sobie ;p
I ogólnie cierpię na brak zainteresowania ze strony moich ulubionych forumowiczów - to się nie mieść w głowie mojej czwórkowej istocie chlip chlip chlip

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#566 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 6 czerwca 2016, 14:34

Proponuję założyć nowe konto z kimś bardziej rozgarniętym przy monitorze.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#567 Post autor: silvergirl » poniedziałek, 6 czerwca 2016, 15:00

Kawy mi się chce ... Zrobisz? xd

infinity
Posty: 72
Rejestracja: niedziela, 20 marca 2016, 11:44

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#568 Post autor: infinity » poniedziałek, 6 czerwca 2016, 16:01

mam wątpliwości co do tego czy jestem Czwórką. Zaczynam się zastanawiać czy moje uważanie się za nią to nie była to kwestia długotrwałych dołków i strachu przed przyszłością (w tym działaniem, jako że mogłabym popełnić jakiś-olbrzymi-niewiarygodny błąd)

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#569 Post autor: Ninque » poniedziałek, 6 czerwca 2016, 19:45

Mogło tak być :)
ja też byłam 4, połowa tego forum to byłe 4 :)

jakie typy rozważasz teraz?
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

infinity
Posty: 72
Rejestracja: niedziela, 20 marca 2016, 11:44

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#570 Post autor: infinity » poniedziałek, 6 czerwca 2016, 20:08

tym bardziej ja nie chciałam się źle typować :roll:

nie mam pojęcia, nigdzie jakbym się nie odnajdywała, wyprzedzam, nie jestem niezdecydowaną 9

ODPOWIEDZ