Związki 4 i 6

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Warzywko
Posty: 54
Rejestracja: niedziela, 25 czerwca 2017, 14:36

Re: Związki 4 i 6

#31 Post autor: Warzywko » sobota, 18 listopada 2017, 14:24

Agon pisze:To dawanie często kwiatów jest dziwne. Związek nie powinien polegać na celebrowaniu drugiej osoby, ale na kooperacji i wspólnym dążeniu do bogactwa. Koleś prawdopodobnie jest babiarzem i słodzi tak każdej dziewczynie. Może to chwilowe i sobie tak eksperymentuje i sprawdza, która dziewczyna okaże się najmądrzejsza by skupić się na niej i z nią się związać. Chyba, że nie interesuje go wspólna przyszłość z jedną dziewczyną, a seks z różnymi. Jeśli miał już seks z AggressiveHybrid, to może teraz szuka przygody z inną, ale nie chce też tracić możliwości kolejnych seksów z AggressiveHybrid i dlatego mówi jej, że jest dla niego najważniejsza :what:
To jest jakiś forumowy troll? Mam nadzieję, że laska poważnie porozmawia ze swoim facetem zamiast słuchać tych głupich rad wypisywanych na tym forum.



Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Związki 4 i 6

#32 Post autor: Agon » sobota, 18 listopada 2017, 17:59

Napisz mi co jest w tym głupiego. Twoim zdaniem związek ma polegać na celebrowaniu drugiej osoby? Kwiaty to się zwykle daje komuś z jakiejś okazji. To co robił tamten koleś wygląda mi podejrzanie. Tak często robią podrywacze.

Warzywko
Posty: 54
Rejestracja: niedziela, 25 czerwca 2017, 14:36

Re: Związki 4 i 6

#33 Post autor: Warzywko » sobota, 18 listopada 2017, 18:10

Agon pisze:To dawanie często kwiatów jest dziwne. Związek nie powinien polegać na celebrowaniu drugiej osoby, ale na kooperacji i wspólnym dążeniu do bogactwa. Koleś prawdopodobnie jest babiarzem i słodzi tak każdej dziewczynie. Może to chwilowe i sobie tak eksperymentuje i sprawdza, która dziewczyna okaże się najmądrzejsza by skupić się na niej i z nią się związać. Chyba, że nie interesuje go wspólna przyszłość z jedną dziewczyną, a seks z różnymi. Jeśli miał już seks z AggressiveHybrid, to może teraz szuka przygody z inną, ale nie chce też tracić możliwości kolejnych seksów z AggressiveHybrid i dlatego mówi jej, że jest dla niego najważniejsza :what:
Po czym to wszystko wywnioskowałeś? AH nie napisała nic co mogłoby naprowadzić Cię na takie wnioski. Z sufitu wziąłeś sobie jakieś dyrdymały i sygnały, że koleś bawi się w jakieś przygody. Ten post jest tak komiczny, że chyba nie da się go wziąć na poważnie. Wiadomo, że w związku nie chodzi o dawanie kwiatów, ale skoro facet to robi, to nie dlatego, że coś próbuje ukryć, tylko chce właśnie pokazać, że mu zależy. Jakby kwiatów nie dawał, to zaraz byłoby źle bo nie potrafi pokazać uczuć. No bo to że nie zmienił statusu na jakimś śmiesznym portalu przecież wywołało tą całą aferę o nic. Co by gościu nie zrobił, to źle, normalnie jakaś paranoja. Jeszcze niech odważy się spojrzeć nie tak i będzie kolejna tragedia.

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Związki 4 i 6

#34 Post autor: Agon » sobota, 18 listopada 2017, 18:21

Warzywko pisze:Wiadomo, że w związku nie chodzi o dawanie kwiatów, ale skoro facet to robi, to nie dlatego, że coś próbuje ukryć, tylko chce właśnie pokazać, że mu zależy. Jakby kwiatów nie dawał, to zaraz byłoby źle bo nie potrafi pokazać uczuć. No bo to że nie zmienił statusu na jakimś śmiesznym portalu przecież wywołało tą całą aferę o nic.
Czyli z jednej strony tak bardzo się skupia na dziewczynie, że daje jej bez okazji kwiaty, a z drugiej niby zapomina o tym, że w ogóle jest w związku z tą dziewczyną i pisze sobie z jakąś inną gdy wchodzi na ten portal? To jest kompletnie bez sensu. Dla mnie jest najbardziej prawdopodobne, że sobie flirtuje z drugą na boku by mieć wyjście awaryjne jakby AH go olała.

Ale nieważne, zobaczymy co AH napisze. Może to nie było nic takiego i masz rację :what:

Awatar użytkownika
awesome_anteros
Posty: 88
Rejestracja: piątek, 5 sierpnia 2016, 08:40
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Walhalla

Re: Związki 4 i 6

#35 Post autor: awesome_anteros » sobota, 18 listopada 2017, 19:01

AggressiveHybrid pytanie czy będziesz w stanie żyć/być z kimś, kto zawiódł już raz Twoje zaufanie? I czy ta sytuacja nie będzie rzutować przy pojawieniu się kolejnych(przyszłych) problemów w związku.
poziom merytoryczny forum xD :| 9w1
► Pokaż Spoiler
sp/sx
Socjonika: nietypowy

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Związki 4 i 6

#36 Post autor: Rilla » poniedziałek, 20 listopada 2017, 00:52

Nie czuję się kompetentna do udzielania rad w tego typu dyskusjach, bo mam nieodparte wrażenie, że należę do tych właśnie ludzi problemowych, o których się w takich dyskusjach pisze, ale że tak się tu spinacie (a raczej samo Warzywko) i brak mi trzeciego głosu, to się odważę podzielić paroma uwagami, jak ja to widzę.
A widzę to tak, że wszyscy łącznie z Warzywkiem możecie mieć rację odnośnie problemu AggressiveHybrid. Ba, jestem skłonna się z nim ogólnie zgodzić po odrzuceniu jego agresywnej formy rzeczywiście będącej nie na miejscu, że dużo tu potencjalnych wideł z igieł. Problem w tym, że Wy wszyscy stający naprzeciwko Warzywka też możecie mieć rację. Ale po kolei:
AggressiveHybrid pisze:(...) po czym jakoś tak oddalamy się od siebie. I najczęściej to ja się nie odzywam, bo boję się, że uzna iż mu się narzucam. No i jak się spotykamy po na przykład 4-5 dniach milczenia to bywa tak dziwnie, obco, nie wiem jak to inaczej nazwać, ale przez to nie czuję się bezpiecznie, bo mam wrażenie, że łatwo ktoś może na niego wpłynąć albo on może nagle zmienić zdanie i mnie porzucić. (...) On bardzo często mi też zarzuca, że nie jestem kochana, a raczej, że przez dwa dni jestem czuła, a później jestem zimna.
Z wypowiedzi wynika, że to Hybrid jest tą wycofującą się, a on może mieć podstawy do zarzucania jej oschłości. Oczywiście milczenie nie znaczy od razu, że ktoś jest zimny, ale może tak być, on może tak to odbierać. Oczywiście tak to widzę z samego tekstu.
Interpretacja między wierszami jest taka, że Hybrid czuje to on się oddala, a ona w związku z tym wtedy milknie. Tylko co znaczy to oddalanie się tak naprawdę? Raz, że może on jest introwertykiem i po prostu ciężko mu być bez przerwy aktywnym i pełnym wigoru. Może to oddalanie się, to typowe zamulenie z natłoku bodźców. Dwa- może ma jakiś problem, z którym nie chce się podzielić, do czego przecież ma prawo, a jako Czwórka wycofuje się wtedy z codziennej aktywności, by te problemy wewnętrznie przerobić i staje się wtedy nieco nieobecna.

Chęć pobycia paru dni samemu też absolutnie naturalna. Uważam wręcz, że takie związki uzależniające, w których żadna z pary nie może obejść się bez drugiej i są nierozłączne, są chore. Niezależność i pewna swoboda jest potrzebna dla zwykłej higieny psychicznej. Ma chłopak rację, że co za dużo, to nie zdrowo.

Wyśmiał zwrócenie uwagi na problem- normalna reakcja obronna. Może nie ma nic inteligentnego do powiedzenia. Reakcja niedojrzała? Owszem, może taka już jego wada, którą można zaakceptować, odrzucić z całym jego dobytkiem, albo czekać w nadziei, że dojrzeje kiedyś.

Gwoźdźmi całości to tajemnicza przyjaciółka i niezmieniony status na portalu randkowym.
Śmiałabym się z problemu, gdyby chodziło o fejsbuka czy inną stronę, bo nie wszyscy traktują internet serio. Tylko że na portal matrymonialny człowiek rejestruje się w konkretnym celu, przynajmniej takie jest założenie. Jeśli już się kogoś ma, powinno się zmienić status, by nie zawracać głowy swą osobą innym szukającym. I tu konkretnie rada do Ciebie, Hybrid, żebyś mu to wytłumaczyła jasno, w czym rzecz. I masz zasadność, by poskarżyć się mu, że obecny status na jego profilu Ci przeszkadza. Jeśli tego nie zrozumie, wyśmieje, zbagatelizuje, to bardzo źle o nim świadczy. Co jak co, ale powinien Cię uszanować i choć z tego powodu go zmienić, jeśli akurat mu zwisa, co ma wypisane na portalu.
Zastanawia mnie natomiast:
AggressiveHybrid pisze: To głupia sprawa, ale na przykład ma na telefonie zainstalowane badoo i tam ma na profilu zaznaczone, że jest singlem. Fakt, że pisał tam tylko z jedną dziewczyną od czasu, kiedy jesteśmy razem i nie było tam nic takiego co mogłabym uznać za jakiś krok do zdrady, ale samo niezmienienie tej informacji jest dla mnie taką prowokacją żeby poznać kogoś innego, bo może ja mu nie wystarczam.
Skąd ta pewność? Czy nie z włamania mu się do komórki i podejrzenia jego korespondencji? Bo jeśli tak, to pachnie paranoją...
Fakt, że przez pierwszy miesiąc jego przyjaciółka nie wiedziała, że są razem, też nie robi wrażenia. Miesiąc to bardzo, bardzo krótki okres czasu. Pytanie, ile razy z tą przyjaciółką miał okazję się kontaktować, na ile były to okazje sprzyjające zwierzeniom. I na ile po jednym miesiącu znajomości warto wspominać, że z kimś się człowiek spotyka. I tu też moje pytanie: skąd ta wiedza o tym, przez jaki okres czasu jego przyjaciółka nie wiedziała o tym, że są razem? Przecież Hybrid pisze, że jej nie zna.

Nie piszę bezpośrednio do Hybrid, bo się nie udziela. Może już powzięła już jakąś decyzję, a Warzywko się spina niepotrzebnie, bo jeśli by swoje zdanie wyraził bez zbędnych emocji, mógłby mieć rację. Piszę też, bo z tego całego opisu problemu Hybrid widzę sporo siebie, albo włączyła mi się empatia.
Objawy podane przez Hybrid mogą być wynikiem tylko niskiego poziomu zdrowia i "takiego już jego charakteru", albo tego, że ma kogoś na boku. Taka ruletka. Przez internet nie da się niczego z sensem stwierdzić. To trzeba zobaczyć, poczuć.
Najważniejsze w tym wszystkim są Twoje odczucia, AggressiveHybrid, jeśli czujesz, że coś jest nie tak, to tak pewnie jest, o ile masz dobrą intuicję.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Warzywko
Posty: 54
Rejestracja: niedziela, 25 czerwca 2017, 14:36

Re: Związki 4 i 6

#37 Post autor: Warzywko » poniedziałek, 20 listopada 2017, 18:02

Rilla, powiem, że bardzo fajne rzeczy wypisujesz na tym forum. Ja już się tak nie udzielam, ale czytam od czasu do czasu różne tematu i naprawdę robi na mnie wielkie wrażenie to co piszesz. Zawsze konkretnie, bez zbędnym emocji i bez wybierania "stron". Co do tej dyskusji, to masz sporo racji, faktycznie nie potrzebnie się tak uniosłem i mogłem to napisać trochę innymi słowami. Trochę mnie poniosło jak przeczytałem tyle różnych interpretacji na podstawie tekstu, który sam w sobie za dużo nie mówi. Co do jakiegoś tam Badoo, to chyba nigdzie w tekście nie padło, że facet tam cały czas poszukuje lasek. Miał tam konto i nie zmienił statusu. Jesteście krótko ze sobą, facet wcześniej szukał tam szczęścia, teraz ma Ciebie i możliwe, że już tam nie zagląda. Największy sens ma rozmowa między wami dwoma, bo chyba sami wiecie jakie macie oczekiwania i co każde z was czuje i widzi zarzuty drugiej strony. Ciężko szukać pomocy w internecie podając tak mało szczegółów. Zaraz dojdzie do tego, że ktoś tu sobie z fusów wywróży, że facet to gej i niech szuka sobie innego. Te wszystkie wersje są tak samo wiarygodne.

Awatar użytkownika
AggressiveHybrid
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 15 października 2017, 22:05

Re: Związki 4 i 6

#38 Post autor: AggressiveHybrid » niedziela, 26 listopada 2017, 01:52

Napiszę tylko, że rozstaliśmy się. I moje podejrzenia odnośnie zdrady okazały się słuszne. -I chyba sam ten fakt będzie najlepszą odpowiedzią na wypowiedz Warzywko. No okazało się, że jednak wirtualny świat był ważniejszy i moje przypuszczenia miały odzwierciedlenie w rzeczywistości. Żeby było jasne nie łączę tego zdarzenia z typem enneagramu. W każdym typie zdarzają się osoby mniej lub bardziej lojalne. I dodam jeszcze, że bardzo dziękuję dziewczynom, że poświęciły swój czas i pozwoliły poszerzyć mi moją perspektywę poprzez swój pogląd na tą sytuację.
"Bunt nie przemija, bunt się ustatecznia."

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Związki 4 i 6

#39 Post autor: Ael » niedziela, 26 listopada 2017, 02:10

AggressiveHybrid pisze:...
Tak mi przykro :( :hug: trzymaj się mocno!
Off Topic
W temacie padły różne opinie co do tego, czym może być wyśmiewanie odczuć drugiej osoby (reakcja obronna itp.). Niestety najczęściej jest to jeden ze sposobów na gaslighting.
Gaslighting is a form of manipulation that seeks to sow seeds of doubt in a targeted individual or in members of a targeted group, hoping to make them question their own memory, perception, and sanity. Using persistent denial, misdirection, contradiction, and lying, it attempts to destabilize the target and delegitimize the target's belief.[1][2]
(Źródło:Wikipedia)
Polecam zapoznać się z tym pojęciem, bo warto umieć to rozpoznać i się obronić. A nie jest to łatwe.

https://lonerwolf.com/gaslighting/

Mam wrażenie, że zarówno ex AH jak i Warzywko pokazali, na czym to może mniej więcej polegać

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Związki 4 i 6

#40 Post autor: Rilla » niedziela, 26 listopada 2017, 13:13

Przykro mi, przykro tym bardziej, że próbowałam człowieka bronić mając nadzieję, że mimo licznych przesłanek przeciwko niemu, bardzo książkowych, jednak jest uczciwy. Przepraszam za moją subiektywność.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Związki 4 i 6

#41 Post autor: Agon » niedziela, 26 listopada 2017, 17:08

Agon pisze:Ale nieważne, zobaczymy co AH napisze. Może to nie było nic takiego i masz rację :what:
AH odpisała i wynika z tego, że moje przewidywania okazały się słuszne. Może jednak jestem etykiem socjonicznym skoro miałem rację w tej kwestii :scratch:

ODPOWIEDZ