Wiara w duchy, istoty nadprzyrodzone, wróżby...

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Litowojonow
Posty: 525
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 19:17
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: punkt orientacyjny Lloyda

Re: Czy wierzycie w duchy, zjawy, zjawiska paranormalne?

#16 Post autor: Litowojonow » sobota, 12 lipca 2014, 23:33

Asteroid pisze:A co sądzicie o tym: słyszeć w nocy jakby ktoś chodził po pokoju i potknął się o gitarę, kiedy w pokoju nikogo oprócz mnie nie było.
A nie spałam wtedy, dopiero co się położyłam, więc mi się nie śniło. Wiem jak to brzmi xD
To też wymysł mózgu?
To pająki-giganty wychodzą na noc zza szafy 8-)

Ludzki mózg zawodna rzecz, wiele można sobie wkręcić. + na gitary wpływa grawitacja, czasem balansują na krawędzi stabilności, aby jebutnąć z hałasem w najmniej oczekiwanym momencie


Dużo jest w tym prawdy, ale przeważa nieprawda.

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Czy wierzycie w duchy, zjawy, zjawiska paranormalne?

#17 Post autor: Irranea » sobota, 12 lipca 2014, 23:43

Asteroid pisze: A co sądzicie o tym: słyszeć w nocy jakby ktoś chodził po pokoju i potknął się o gitarę, kiedy w pokoju nikogo oprócz mnie nie było.
A nie spałam wtedy, dopiero co się położyłam, więc mi się nie śniło. Wiem jak to brzmi xD
To też wymysł mózgu?
W sumie to fajne, ale przestraszyć się można nieźle :D
W nocy jest cicho, dlatego słychać dźwięki, których normalnie za dnia ciężko usłyszeć. Sam budynek potrafi się "odzywać" i a umysł jeszcze tylko nakręca sytuację. Sama przez lata miałam wrażenie, kiedy chodziłam spać, że w drugim końcu pokoju ktoś stoi. Po wymianie mebli na inne, problem zniknął. To tylko moja głowa napędzała mi stracha.

Awatar użytkownika
Asteroid
Posty: 81
Rejestracja: środa, 2 lipca 2014, 18:09
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy wierzycie w duchy, zjawy, zjawiska paranormalne?

#18 Post autor: Asteroid » niedziela, 13 lipca 2014, 17:53

Ok, dzięki za odpowiedzi nie w stylu "ale jesteś poje*ana" :D

Dobrze że to da się wyjaśnić tym moim dziwnym mózgiem xD bo nie jestem szczególnie wierząca, żeby myśleć, że te wszystkie tajemnicze nocne hałasy to jakieś "świętych obcowanie" czy jeszcze co innego.

Co do tego, że w nocy każdy dźwięk słychać wyraźniej też się zgadzam, ale ja akurat mieszkam w tak spokojnym miejscu, gdzie nawet w ciągu dnia jest stosunkowo cicho, a i tak przeważnie to w nocy coś słyszę. A i ciekawi mnie dlaczego jedni ludzie są bardziej podatni na "słyszenie dziwnych hałasów w nocy" bardziej niż inni (pomijając choroby psychiczne). Np ja i mój ojciec tak mamy, a mój brat i mama nie.

Jak ktoś chce coś dodać, to śmiało ;)
Nie ma tak idealnie. Ale może być dobrze mimo wszystko.

1w9 INFJ sp-sx-so

Awatar użytkownika
Mido
Posty: 86
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2014, 11:54
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy wierzycie w duchy, zjawy, zjawiska paranormalne?

#19 Post autor: Mido » niedziela, 13 lipca 2014, 20:52

Ile masz lat?
[5w6]
[sp/sx]
[ISTJ]
[LII]

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Czy wierzycie w duchy, zjawy, zjawiska paranormalne?

#20 Post autor: silvergirl » niedziela, 13 lipca 2014, 21:55

Asteroid pisze:

Dobrze że to da się wyjaśnić tym moim dziwnym mózgiem xD bo nie jestem szczególnie wierząca, żeby myśleć, że te wszystkie tajemnicze nocne hałasy to jakieś "świętych obcowanie" czy jeszcze co innego.
Raczej "co innego jeszcze", a nie świętych, bo Ci obcują w niebie ;p

Awatar użytkownika
Asteroid
Posty: 81
Rejestracja: środa, 2 lipca 2014, 18:09
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy wierzycie w duchy, zjawy, zjawiska paranormalne?

#21 Post autor: Asteroid » wtorek, 15 lipca 2014, 12:30

Mido pisze:Ile masz lat?
18
Nie ma tak idealnie. Ale może być dobrze mimo wszystko.

1w9 INFJ sp-sx-so

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Czy wierzycie w duchy, zjawy, zjawiska paranormalne?

#22 Post autor: Kapar » poniedziałek, 21 lipca 2014, 02:42

Asteroid pisze:Ok, dzięki za odpowiedzi nie w stylu "ale jesteś poje*ana" :D

Dobrze że to da się wyjaśnić tym moim dziwnym mózgiem xD bo nie jestem szczególnie wierząca, żeby myśleć, że te wszystkie tajemnicze nocne hałasy to jakieś "świętych obcowanie" czy jeszcze co innego.

Co do tego, że w nocy każdy dźwięk słychać wyraźniej też się zgadzam, ale ja akurat mieszkam w tak spokojnym miejscu, gdzie nawet w ciągu dnia jest stosunkowo cicho, a i tak przeważnie to w nocy coś słyszę. A i ciekawi mnie dlaczego jedni ludzie są bardziej podatni na "słyszenie dziwnych hałasów w nocy" bardziej niż inni (pomijając choroby psychiczne). Np ja i mój ojciec tak mamy, a mój brat i mama nie.

Jak ktoś chce coś dodać, to śmiało ;)
Jeśli z ciebie "wrażliwa Czwóra", to zapewne masz większą wyobraźnię niż np przeciętna silvergirl, która widzi wszystko przez szare realistyczne okulary. Większa wyobraźnia może wspomagać nadinterpretację nocnych zjaw i takich tam. Ale nie ma tego złego! Kiedy znajdziesz sobie kogoś z kim będziesz zasypiać w jednym łóżku, a stare skarpetki będą zazwyczaj zwisać z łóżka, budzić cię będzie smrodek pierdnięcia ukrytego pod kołdrą, twoje koszmary i zjawiska paranormalne odejdą w niepamięć lecz zaczną się nowe :mrgreen:
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Truskaffkanka
Posty: 44
Rejestracja: sobota, 26 lipca 2014, 17:19

Re: Czy wierzycie w duchy, zjawy, zjawiska paranormalne?

#23 Post autor: Truskaffkanka » niedziela, 27 lipca 2014, 21:58

O tak, wmawianie sobie, że właśnie widziałam coś spoza wymiaru naszego szarego, to jest to, co tygryski lubią najbardziej!

Ja jestem zawsze otwarta na różne najróżniejsze zjawiska paranormalne, duchy też, ale nie tylko. Ostatnio na przykład siedziałam sobie na peronie, czekałam na pociąg do Poznania i patrzyłam w niebo. Całe było w chmurach burzowych + robiło się ciemno, więc świat wyglądał raczej ponuro, a w jedynym miejscu gdzie prześwitywało niebo jakoś podejrzenie pomarańczowo zachodziło słońce. A jako że akurat w tym kierunku biegły tory to do jakiego wniosku doszłam? No przecież, stwierdziłam, że to przejście do innego wymiaru i muszę wsiąść w pociąg jadący w tą stronę! Ale nie jechał żaden :( Może dobrze, bo jeszcze bym wylądowała w Gdyni.

A, i jeszcze jak byłam mała (nie tak bardzo mała, żeby to było normalne) za każdym razem wracając do domu po ciemku bałam się pająka - ciemności i biegałam tylko od jednej latarni do drugiej.

Awatar użytkownika
Melody
Posty: 116
Rejestracja: piątek, 9 maja 2014, 23:49
Enneatyp: Obserwator

Re: Czy wierzycie w duchy, zjawy, zjawiska paranormalne?

#24 Post autor: Melody » niedziela, 27 lipca 2014, 23:37

Wierzę, chociaż nie we wszystkie. Uznaję przenikanie się świata materialnego z niematerialnym.
5w6, iNtuitive af :mrgreen:

Unda
Posty: 24
Rejestracja: czwartek, 12 września 2013, 17:33
Enneatyp: Indywidualista

Re: Czy wierzycie w duchy, zjawy, zjawiska paranormalne?

#25 Post autor: Unda » czwartek, 7 sierpnia 2014, 13:09

A wiara w duszę zalicza się do wiary w duchy? :) Inne podejrzane zjawiska mnie nie przekonują, chociaż lubię sobie dla zabawy wmawiać, że różne "tajemnicze zdarzenia" to sprawka jakichś mocy nie z tego świata, tak jest ciekawiej.

Awatar użytkownika
Biggi97
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 8 sierpnia 2014, 19:40
Enneatyp: Indywidualista

Re: Czy wierzycie w duchy, zjawy, zjawiska paranormalne?

#26 Post autor: Biggi97 » piątek, 8 sierpnia 2014, 20:02

Nie, mam podejście do życia względem Reinkarnacji więc duchy w mojej świadomości nie mają prawa bytu.
4w3
2 osoby w jednym ciele xd.

Awatar użytkownika
Asteroid
Posty: 81
Rejestracja: środa, 2 lipca 2014, 18:09
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy wierzycie w duchy, zjawy, zjawiska paranormalne?

#27 Post autor: Asteroid » środa, 13 sierpnia 2014, 13:54

Unda pisze:A wiara w duszę zalicza się do wiary w duchy? :) Inne podejrzane zjawiska mnie nie przekonują, chociaż lubię sobie dla zabawy wmawiać, że różne "tajemnicze zdarzenia" to sprawka jakichś mocy nie z tego świata, tak jest ciekawiej.
Oo, dokładnie :D
Nie ma tak idealnie. Ale może być dobrze mimo wszystko.

1w9 INFJ sp-sx-so

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Czy wierzycie w duchy, zjawy, zjawiska paranormalne?

#28 Post autor: silvergirl » środa, 13 sierpnia 2014, 14:47

Kapar pisze:
Asteroid pisze:Ok, dzięki za odpowiedzi nie w stylu "ale jesteś poje*ana" :D

Dobrze że to da się wyjaśnić tym moim dziwnym mózgiem xD bo nie jestem szczególnie wierząca, żeby myśleć, że te wszystkie tajemnicze nocne hałasy to jakieś "świętych obcowanie" czy jeszcze co innego.

Co do tego, że w nocy każdy dźwięk słychać wyraźniej też się zgadzam, ale ja akurat mieszkam w tak spokojnym miejscu, gdzie nawet w ciągu dnia jest stosunkowo cicho, a i tak przeważnie to w nocy coś słyszę. A i ciekawi mnie dlaczego jedni ludzie są bardziej podatni na "słyszenie dziwnych hałasów w nocy" bardziej niż inni (pomijając choroby psychiczne). Np ja i mój ojciec tak mamy, a mój brat i mama nie.

Jak ktoś chce coś dodać, to śmiało ;)
Jeśli z ciebie "wrażliwa Czwóra", to zapewne masz większą wyobraźnię niż np przeciętna silvergirl, która widzi wszystko przez szare realistyczne okulary. Większa wyobraźnia może wspomagać nadinterpretację nocnych zjaw i takich tam. Ale nie ma tego złego! Kiedy znajdziesz sobie kogoś z kim będziesz zasypiać w jednym łóżku, a stare skarpetki będą zazwyczaj zwisać z łóżka, budzić cię będzie smrodek pierdnięcia ukrytego pod kołdrą, twoje koszmary i zjawiska paranormalne odejdą w niepamięć lecz zaczną się nowe :mrgreen:
Obrazowo opisałeś swoje zachowanie Kapar. :D

Zawsze musisz mnie zaczepić? ;p Wiem, ze tak ;p

Awatar użytkownika
Rauko
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2014, 20:34
Enneatyp: Indywidualista

Re: Czy wierzycie w duchy, zjawy, zjawiska paranormalne?

#29 Post autor: Rauko » wtorek, 18 listopada 2014, 22:56

No cush...jest wiele rzeczy których wciąż nie jesteśmy w stanie zmierzyć bądź zbadać...
" Nie jesteś spamerem tylko forumowym nekrofilem z syndromem "attention whore""

Awatar użytkownika
JaNie
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek, 16 lutego 2015, 22:29
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie

Re: Czy wierzycie w duchy, zjawy, zjawiska paranormalne?

#30 Post autor: JaNie » poniedziałek, 16 lutego 2015, 23:23

jest wiele rzeczy, których jeszcze nie zaobserwowaliśmy
okres bytowania człowieka na Ziemi jest w porównaniu do jej wieku bardzo krótki
a to tylko nasza mała Ziemia, gdzież tu wspominać o eksploracji kosmosu i nieskończonej ilości materii w niej zawartej
odpowiedzi na wczorajsze pytania przynoszą tylko więcej pytań o jutro c:
"-Co jeśli to pułapka? [...]
-Co jest, ludzie?! -ryknął Malik, przekrzykując huk umierającego miasta- Chcecie żyć wiecznie?!"~Łzy Diabła

ODPOWIEDZ