Zaangażowanie społeczne, ochotnicze itd

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Zaangażowanie społeczne, ochotnicze itd

#1 Post autor: Wiatr1000 » sobota, 12 grudnia 2020, 17:14

Jak piątki się angażują w takie działania?

Po przeprowadzce na wieś czasami zdarza mi się słyszeć, by żyć ze społecznością wiejską, w tym ze OSP :shock:
Sorki.. O ile szanuję i jestem za taką organizacją społeczną, nawet podziwiam chłopców. To ja nigdy bym się wpisał :lol:
Po co? Nigdy mnie ciągnęło do społeczności i takich rzeczy :wall: Bo co, ze tu mieszkam i tu facet, to powinno być moim obowiązkiem jako mieszkańca tej społeczności by się garnąć? :what:

Jak to u was z innymi tego typu rzeczami? Garniecie się do grup? Ochotniczych itd?


5w4 sp/so INTj – LII

Awatar użytkownika
joe von pyehoo
Posty: 38
Rejestracja: piątek, 8 listopada 2013, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Бывает и хуже

Re: Zaangażowanie społeczne, ochotnicze itd

#2 Post autor: joe von pyehoo » poniedziałek, 21 grudnia 2020, 12:26

Nie podziwiam chłopców z OSP ani żadnych innych chłopców, ale gdybym był alkoholikiem od razu bym się zapisał do OSP - im więcej znajomych to na butelkę zawsze prędzej styknie [= uzbiera się]. :cheers: Bo chyba o to głównie tam chodzi. A tak przy okazji co to jest "obowiązek" ? :surprised:

Awatar użytkownika
AnetaK
Posty: 406
Rejestracja: niedziela, 2 lutego 2014, 17:06
Lokalizacja: z boga

Re: Zaangażowanie społeczne, ochotnicze itd

#3 Post autor: AnetaK » sobota, 26 grudnia 2020, 01:31

A ja podziwiam strażaków, zwłaszcza ich muskulaturę. W zeszłym roku, a nie, to było w tym roku :mrgreen: :hug: widziałem takiego wielkiego, 2 metrowego strażaka i od razu sobie wyobraziłem, że zachodzi mnie od tyłu i gruchocze moją szyszeczkę, a potem odkręca zawór, żeby ugasić pożar w mojej rozezdrganej z rozkoszy szyneczce... ah... to było piękne lato.
"Kobiety warto kochać i je uwodzić. Z mężczyznami warto dyskutować i ich gwałcić" - Perwik

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zaangażowanie społeczne, ochotnicze itd

#4 Post autor: Cotta » wtorek, 19 stycznia 2021, 16:50

Nie garnę się, ale nie z poczucia bezsensu takich działań, a tym bardziej nie z pogardy, tylko z obawy: boję się że ludzie będą za dużo ode mnie chcieć, że już na moje sprawy mi czasu i sił nie styknie, jak się zaangażuję w zbiorowe, że nie będę mieć chwili spokoju, że nie podołam itd. itp... i nie uważam tego za fajną cechę.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

ODPOWIEDZ