Typ a epoki

Dyskusje na temat typu 5

Jaka epoka jest Wam najbliższa ?

Starożytność
33
21%
Średniowiecze
20
13%
Renesans
13
8%
Barok
6
4%
Oświecenie
12
8%
Romantyzm
18
11%
Pozytywizm
16
10%
Modernizm
16
10%
20lecie międzywojenne
24
15%
 
Liczba głosów: 158

Wiadomość
Autor
milenosss
Posty: 13
Rejestracja: środa, 26 grudnia 2007, 14:17

#31 Post autor: milenosss » środa, 26 grudnia 2007, 16:51

sianokiszonka pisze:Kluczowym jest tu wyrażenie "od święta". Należy je odczytywać dosłownie w przypadku wyższych warstw społecznych. W przypadku niższych jako grubą przesadę 8) .

alez Ty madra jestes :)
jezeli zyloby mi sie tam szczesliwie, w co nie watpie, bo interesuje mnie zycie i kultura (a moze raczej jej brak:P) sredniowiecza, to i mycie nie byloby mi potrzebne ;) sam urok epoki ... ;)


...Dotknij serce, które drży...

Awatar użytkownika
sianokiszonka
Posty: 63
Rejestracja: wtorek, 25 grudnia 2007, 15:17

#32 Post autor: sianokiszonka » środa, 26 grudnia 2007, 22:51

Interesuje mnie, w jaki sposób poznawałabyś tę kulturę, skoro w średniowieczu kobiety nawet sobie nie mogły męża same wybrać. Gdybyś zadeklarowała się, że idziesz zwiedzać świat żeby go lepiej poznać, to chybaby cię spalili na stosie jako opętaną.
Może i kobiety były ubóstwiane przez mężczyzn w tamtym czasie ale jako ładny przedmiot, idealną dekorację, dobre opakowanie dla maszynki produkującej chłopczyków.

Średniowiecze rulez 8)
5w4 INTj
Wiedział wszystko oprócz tego, czego nie wiedział. Niesamowite.

Awatar użytkownika
Słoniu
Posty: 231
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 20:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Wrocław

#33 Post autor: Słoniu » środa, 26 grudnia 2007, 23:15

Wino, mordobicia, i zabijanie się w imię boga który nie istnieje,
bronienie honoru damy, sute bale, tak średniowiecze to, to co lubię :D
ISFj/INFp/ISTp/ Trzy światy normalnie...

"Nie zawracajcie mi głowy waszymi pieprzonymi
bredniami, chcę być trzeźwy." J.R

I know how you feel. I'm just too sober to care.

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#34 Post autor: Eruantalon » czwartek, 27 grudnia 2007, 12:01

Interesuje mnie, w jaki sposób poznawałabyś tę kulturę, skoro w średniowieczu kobiety nawet sobie nie mogły męża same wybrać. Gdybyś zadeklarowała się, że idziesz zwiedzać świat żeby go lepiej poznać, to chybaby cię spalili na stosie jako opętaną.
Stereotyp dobry, jak kazdy inny. ; ]
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Autsajder
VIP
VIP
Posty: 297
Rejestracja: wtorek, 17 lipca 2007, 07:27
Lokalizacja: spoza układu...

#35 Post autor: Autsajder » czwartek, 27 grudnia 2007, 22:13

Ta sonda jest bezsensu. Tak naprawdę w każdej epoce może być dobrze lub tragicznie zależy w jakiej klasie społecznej się człowiek urodzi. Jeśli przyjąć że w średniej to średniowiecze i starożytność jest zdecydowanie najgorsze, szczególnie dla kobiet. Nie wiem jak można chcieć w tym okresie żyć. Prawda jest taka że kobiety w tym czasie były tylko od domowych obowiązków i rozkładania nóg kiedy facet wracał z wojny. Jeszcze gdyby się urodzić poza Rzymem, Grecją(starożytność) to w ogóle dramat dla kobiet. Weźmy taką np. Galicję wpada pluton Rzymski do wioski faceta wbija na pal, a kobietę do niewoli bierze, a po drodze do Rzymu za nim sprzedadzą ją jakiemuś cieciowi za 5 jajek, gwałci cały pluton. W średniowieczu nie lepiej za zbyt inteligentną odpowiedź dla kogoś średnio wpływowego zostaje się spalonym na stosie. Rodząc się chłopem tyra się 6 dni na swego pana i siódmego dnia w ramach odpoczynku tyra się na kościół.

Ja bym wybrał odpowiedź której nie ma, mianowicie lata naszych rodziców czyli komunę w Polsce. Zawsze ten okres mnie interesował i ruchy solidarnościowe. Walka z systemem, wielka pomysłowość zwykłych ludzi. I wspólny cel całego narodu. W ankiecie zaznaczyłem 20-lecie między wojenne bo po wielu latach niewoli doznać w końcu choć trochę wolności to musiało być coś wspaniałego.
5w4, LII (INTj)

Awatar użytkownika
sianokiszonka
Posty: 63
Rejestracja: wtorek, 25 grudnia 2007, 15:17

#36 Post autor: sianokiszonka » czwartek, 27 grudnia 2007, 22:28

Autsajder- właśnie o tym pisałam :wink: Zbyt wiele zmiennych wewnątrz jednej epoki żeby cokolwiek wybierać w tej ankiecie.
5w4 INTj
Wiedział wszystko oprócz tego, czego nie wiedział. Niesamowite.

Awatar użytkownika
bluemoonka
Posty: 337
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 23:03
Lokalizacja: Home

#37 Post autor: bluemoonka » czwartek, 27 grudnia 2007, 23:01

Ja poproszę o wehikuł czasu.....zobaczyłabym jak powstawały piramidy,kto u diabła i jak wydłubał Sfinksa no i gdzie się schował Heops.Zapewne powędrowałabym jeszcze zobaczyć moment powstawania Stonehenge i wiele wiele innych,zdarzeń i epok bym prześwietliła pod kontem tego co mnie w nich interesuje.Dlatego pod jedną epoką się nie podpiszę i w żadnej z nich żyć bym nie chciała ot mały spacerek jak już .
W wolnych chwilach robię smutne miny, udaję zwłoki albo wpierdalam batony. - V
5w4
ISTj

Awatar użytkownika
Armand
Posty: 185
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 22:48
Lokalizacja: Kraków

#38 Post autor: Armand » piątek, 28 grudnia 2007, 19:39

bluemoonka pisze:Ja poproszę o wehikuł czasu.....zobaczyłabym jak powstawały piramidy,kto u diabła i jak wydłubał Sfinksa no i gdzie się schował Heops.Zapewne powędrowałabym jeszcze zobaczyć moment powstawania Stonehenge i wiele wiele innych,zdarzeń i epok bym prześwietliła pod kontem tego co mnie w nich interesuje.Dlatego pod jedną epoką się nie podpiszę i w żadnej z nich żyć bym nie chciała ot mały spacerek jak już .
Jeśli chodzi o Piramidy, Sfinksa i Stonehenge, to zamykasz się jedej epoce: Wczesna Epoka Brązu. Mnie bawią trochę późniejsze odcinki tej epoki, ale brąz rulez.
5w4/INTP/ sp/sx/so

Yo
Posty: 269
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 18:32

#39 Post autor: Yo » piątek, 28 grudnia 2007, 20:02

a gdzie epoka globalizacji???????????????? :lol: Z tych to modernizm.

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

#40 Post autor: Chinook » niedziela, 10 lutego 2008, 01:58

Starożytność, chciałbym zobaczyć jak ludzkośc zaczynała masową zagładę ziemi na szerszą skalę. A poza tym przedwojenne Breslau z książek Krajewskiego. To moje miasto.

Besaleelem
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 24 marca 2008, 10:22

#41 Post autor: Besaleelem » poniedziałek, 24 marca 2008, 10:48

mi przyciągająca przez to że jest odpychającą jest epoka emitowania filmów Barei (ze względów osobistych) oraz barok (ubogi) - trudno mi tutaj dokładnie usadowić przedział czasowy, ze względu choćby na opóźnienie kuturalne Polski względem kultury płynącej z Zachodu, w przypadku Polski może to być nawet późny renesans, tj. kiedy poziom materialny szlachty i mieszczaństwa na tyle się podniósł, że stali się oni fundatorami sztuki, gdzie w pomniku sarmackim, tańcu śmirci nawiązuje się do przemijalności życia ludzkiego skazanego na kaprysy ślepego losu.[/u]

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

#42 Post autor: Kimondo » poniedziałek, 24 marca 2008, 10:57

Wybiorcza ankieta, nie ma punktu rownowagi. Czyli odpowiedzi żadna z nich.
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#43 Post autor: Snufkin » piątek, 4 kwietnia 2008, 19:37

.
Ostatnio zmieniony środa, 17 marca 2010, 12:38 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#44 Post autor: impos animi » piątek, 4 kwietnia 2008, 19:39

Snufkin pisze:Lata 30 XX wieku to były czasy. Żałuję, że nie poszliśmy na współpracę z Hitlerem...ale mądry Polak po szkodzie :o
Zwłaszcza Polak, którego nie było wtedy na świecie :P
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#45 Post autor: Snufkin » piątek, 4 kwietnia 2008, 23:02

.
Ostatnio zmieniony środa, 17 marca 2010, 12:50 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ