Piątka w społeczeństwie

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Minka
Posty: 194
Rejestracja: wtorek, 9 czerwca 2009, 19:38

Re: Piątka w społeczeństwie

#181 Post autor: Minka » środa, 30 października 2013, 21:19

a macie tak, że nie widać po was żadnych uczuć? mi często poprzez połączenie z piątką, zarzucają, że w chwilach największego stresu nie widać po mnie żadnych uczuć albo jak opowiadam coś bardzo bolesnego dla mnie to też raczej jestem tak zdystansowana do wypowiedzi, że raczej "stoję z boku, niż uczestniczę".

albo, czy macie tak, że jakaś osoba mówi, mówi, a wy złapiecie jedno słowo i zaczynacie analizować?
albo, czy układacie sobie cały obraz z tego, co dana osoba wam o sobie mówi, żeby później, gdy już relacja przejdzie na wyższy lvl, powiedzieć jej wszystko, argumentując i tak jakby "stawiając na swoim"?


"Podejrzliwość w stosunku do wszystkich jest męcząca, trzeba komuś ufać, bo trzeba przy kimś odpocząć."

sp/so

Awatar użytkownika
karczes
Posty: 70
Rejestracja: wtorek, 15 października 2013, 15:10
Enneatyp: Obserwator

Re: Piątka w społeczeństwie

#182 Post autor: karczes » środa, 30 października 2013, 22:11

w chwilach największego stresu nie widać po mnie żadnych uczuć
Też tak miałem. Obecnie poszedłem krok dalej i staram się nie odczuwać negatywnych emocji.
albo, czy macie tak, że jakaś osoba mówi, mówi, a wy złapiecie jedno słowo i zaczynacie analizować?
albo, czy układacie sobie cały obraz z tego, co dana osoba wam o sobie mówi, żeby później, gdy już relacja przejdzie na wyższy lvl, powiedzieć jej wszystko, argumentując i tak jakby "stawiając na swoim"?
2x 1000 exp = 1,5 lvl ;)
Irytuje mnie to, że zamiast słuchać np. dokumentu w telewizji, to złapię jakiś wątek i mielę go w głowie, często przechodząc przy okazji z wątku na wątek, co trwa jakieś 2 min.
5w6

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Piątka w społeczeństwie

#183 Post autor: Eol » niedziela, 3 listopada 2013, 04:20

karczes pisze:Irytuje mnie to, że zamiast słuchać np. dokumentu w telewizji, to złapię jakiś wątek i mielę go w głowie,
mam podobnie Karczes, z tym że nie irytuje mnie to iż tak mam, a to że długo schodzi mi to "mielenie" :roll: Czasami, gdy z kimś rozmawiam, "złapię" się jakiegoś zdania i wyłączam się z dyskusji. Gdy to "przemielę" i wrócę do rzeczywistości, okazuje się że jest już po temacie :D
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Piątka w społeczeństwie

#184 Post autor: Cotta » niedziela, 3 listopada 2013, 14:33

Minka pisze:a macie tak, że nie widać po was żadnych uczuć?
Po mnie widać, niestety.
albo, czy macie tak, że jakaś osoba mówi, mówi, a wy złapiecie jedno słowo i zaczynacie analizować?
W rozmowach bywa, że się wyłączam, ale niekoniecznie, żeby akurat analizować jakieś słowo rozmówcy. Jak się wyłączam, to raczej dlatego, że: a) temat mnie nie interesuje; b) coś innego intensywnie zaprząta moje myśli.
]albo, czy układacie sobie cały obraz z tego, co dana osoba wam o sobie mówi, żeby później, gdy już relacja przejdzie na wyższy lvl, powiedzieć jej wszystko, argumentując i tak jakby "stawiając na swoim"?
Pierwsze - tak (układam całościowy obraz), drugie - nie, albo nie zrozumiałam.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

ODPOWIEDZ