Jak postrzegacie Dwójki?

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
RosalPowar
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 6 maja 2008, 22:49

#16 Post autor: RosalPowar » czwartek, 29 maja 2008, 22:55

Jak czytałem ten temat to nasunął mi się uśmieszek na twarz.

Niedawno dałem matce zrobić enneagram i wyszło... 2w1 -,-(tak jak myślałem).
Niestety, miałem BARDZO nieprzyjemne doświadczenia związane z tym charakterem. Ile to kłótni, fochów(ze strony matki), prób kontrolowania, zmuszania mnie musiałem przeżyć za każdym razem, gdy mój pogląd był inny niż jej. Nie mówiąc już o wciskaniu mnie do ludzi, których nie chce znać, dopytywaniu się o wszystkich moich znajomych, skąd, gdzie, dlaczego, czy nie ćpa, czy chxx :x
Ciężko było mi wywalczyć prywatność, i tak nie jest w tej chwili taka jaką chciał(mi na tym bardzo zależy, bez poczucia prywatności czuję się bardzo źle)
Generalnie dwójki mają problemy przy bardziej skomplikowanych myślach, myślą płytko, zauważyłem to nie tylko u mojej matki.

Jednak, co by nie mówić- chcą dobrze, niestety ich charakter nie idzie w parze z piątkami. Natrętna dójka to najgorsze co może się trafić każdej piątce.

Generalnie mogę się zgodzić z 80% wypowiedzi w tym temacie.

PS
Czyżby to jakaś zasada ze dzieci dwójek są piatkami? ;)


5w4

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#17 Post autor: Eruantalon » czwartek, 29 maja 2008, 23:06

PS
Czyżby to jakaś zasada ze dzieci dwójek są piatkami? Wink
Jest o tym temat. Moja Mama to 1w2, cos w tym musi być ; >
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Mal
Posty: 206
Rejestracja: sobota, 12 maja 2007, 22:29
Lokalizacja: Bielsk-Biała

#18 Post autor: Mal » piątek, 30 maja 2008, 11:29

PS
Czyżby to jakaś zasada ze dzieci dwójek są piatkami?
Moja matka to 2w1, ojciec 2w3 -_-
1w9

Awatar użytkownika
RosalPowar
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 6 maja 2008, 22:49

#19 Post autor: RosalPowar » piątek, 30 maja 2008, 15:59

Mal pisze:
PS
Czyżby to jakaś zasada ze dzieci dwójek są piatkami?
Moja matka to 2w1, ojciec 2w3 -_-
U mnie tylko matka jest 2, ojciec jest 7w8(tak podejrzewam, chociaż testu nie zrobił).
5w4

NoLeader
Posty: 783
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 01:50

#20 Post autor: NoLeader » piątek, 30 maja 2008, 20:15

Wspominałem o tym kiedyś na forum, ale powtórze:

Moja matka to 2w1, ojciec 1w2.

To spowodowało, że kiedy chciałem wycofać się z zależności emocjonalnej od matki (np. reagując agresją) nadziewałem się na "święte oburzenie" ojca.

Uciekając od niesprawiedliwych i czesto tyrańskich reguł ojca, wpadałem w ramiona matki.


Cóż więc pozostało? Schować sie we własnym umyśle, tam mialem ( i mam nadal) wolność. To jest jednak często smutna wolność.

Ale wracając do tematu samych dwójek, to mimo, że mam do nich stosunek ambiwalentny, to to, że moja matka to dwójka powoduje, że mam do nich słabość, dużą słabośc.

Dwójki to dla mnie (w dużym uproszczeniu) takie czwórki, ale z powerem i chęcia działania.

Posiadają zmysł artystyczny, co jest dla mnie bardzo cenne, przy tym potrafią zainspirować do działania i wesprzec emocjonalnie (czego zupełnie nie potrafią 4), to jest cholernie ważne dla takiej piątki jak ja.

Jestem w stanie sobie wyobrazić związek z dwójką i nawet wyjść dla niej emocjonalnie do przodu. Jednak wszelkie próby manipulacji będą tępione.

To jest układ: ja wychodzę do przodu, a Ty nie manipulujesz. Inny związek nie wchodzi w grę.

Trochę odbiłem od tematu, ale może moje spostrzeżenia przydadzą sie jakiejś dwójce.

Awatar użytkownika
psychobabble
Posty: 40
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2007, 16:14

#21 Post autor: psychobabble » niedziela, 1 czerwca 2008, 12:33

ho ho ho, NoLeader, nigdy się nie zgodzę, że dwójki, choćby w dużym uproszczeniu, to czwórki, nawet z tym powerem czy czymkolwiek :lol:
4, a skrzydło się waha:/

"You must be the change you want to see in the world." - Gandhi

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#22 Post autor: Orest_Reinn » niedziela, 1 czerwca 2008, 13:42

Jeśli dwójka to czwórka z powerem, to siódemka jest piątką z powerem ;]
laczego? Przy określaniu 2 w ten sposób, miałeś zapewne na myśli podobną chęć zwrócenia na siebie uwagi, a co za tym idzie, przynależności do tego samego emocjonalnego trio.

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#23 Post autor: Eruantalon » niedziela, 1 czerwca 2008, 13:56

Mój Tata - 7, to w sumei właśnie 5 z powerem x D
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

NoLeader
Posty: 783
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 01:50

#24 Post autor: NoLeader » poniedziałek, 2 czerwca 2008, 17:28

psychobabble pisze:ho ho ho, NoLeader, nigdy się nie zgodzę, że dwójki, choćby w dużym uproszczeniu, to czwórki, nawet z tym powerem czy czymkolwiek :lol:
Nie musisz sie zgadzać :D Chociaż w sumie jeśli już to dwójki powinny sie tutaj poczuć urażone, a nie 4 :D
Orest_Reinn pisze:Jeśli dwójka to czwórka z powerem, to siódemka jest piątką z powerem ;]
W uproszczeniu mogę przyjąć taka wersję.
laczego? Przy określaniu 2 w ten sposób, miałeś zapewne na myśli podobną chęć zwrócenia na siebie uwagi, a co za tym idzie, przynależności do tego samego emocjonalnego trio.
W zasadzie tak. Głównie chodzi o te emocje i pewien zmysł estetyczny + gubienie się w abstrakcjach intelektualnych.

Imagine
Posty: 4
Rejestracja: środa, 4 czerwca 2008, 18:38

#25 Post autor: Imagine » środa, 4 czerwca 2008, 19:13

Nie no na pewno nie wszystkie dwójki nas drażnią, lub przynajmniej nie zawsze :)

Mam bardzo dobrą koleżankę z klasy dwójkę.
Może to niespotykane ale: ja (czyli 5), moja koleżanka 4w5 i druga właśnie 2w3 sie przyjaźnimy i jest to spoko połączenie.

Dwójka przynajmniej zawsze nas umie doprowadzić do porządku - tak to nazwę.

Awatar użytkownika
RosalPowar
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 6 maja 2008, 22:49

#26 Post autor: RosalPowar » środa, 4 czerwca 2008, 20:47

Imagine pisze: Dwójka przynajmniej zawsze nas umie doprowadzić do porządku - tak to nazwę.
Albo potrafią zrobić z piątki wariata, wpierdalając się za bardzo w życie, a następnie szantażując emocjonalnie:<
Ale może to tylko ja mam takie złe doświadczenia.
5w4

Awatar użytkownika
sledz
Posty: 848
Rejestracja: wtorek, 13 maja 2008, 22:49
Kontakt:

#27 Post autor: sledz » środa, 4 czerwca 2008, 20:56

Bo jak jest przyzwolenie społeczne na to, żeby się chυjnia działa, to tak się właśnie dzieje.
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 października 2010, 22:37 przez sledz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Bo jak jest przyzwolenie społeczne na to, żeby się chυjnia działa, to tak się właśnie dzieje.

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#28 Post autor: Orest_Reinn » środa, 4 czerwca 2008, 21:42

Relację 5-2 najlepiej obrazują chyba relacje Shreka z Osłem :P

Awatar użytkownika
psychobabble
Posty: 40
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2007, 16:14

#29 Post autor: psychobabble » środa, 4 czerwca 2008, 21:50

NoLeader pisze:Nie musisz sie zgadzać :D Chociaż w sumie jeśli już to dwójki powinny sie tutaj poczuć urażone, a nie 4 :D
moje poczucie wyjątkowości, samouwielbienie i milość do swojego typu są pokrzywdzone :lol:
4, a skrzydło się waha:/

"You must be the change you want to see in the world." - Gandhi

NoLeader
Posty: 783
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 01:50

#30 Post autor: NoLeader » środa, 4 czerwca 2008, 22:17

Orest_Reinn pisze:Relację 5-2 najlepiej obrazują chyba relacje Shreka z Osłem :P
Chyba raczej Elmyra z animków, jak dorwie jakiegoś kotka, czy inne zwierzątko heh.

Obrazek

ODPOWIEDZ