Jak poderwać 5?

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

#76 Post autor: Chinook » środa, 12 sierpnia 2009, 23:43

Gudrun pisze: tak jak napisał Chinook, powoli wkradać się w życie Piątki, czymś ją zainteresować.
Kamyczki na wycieraczce i kanapki na parapecie ;)



Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

#77 Post autor: Gudrun » środa, 12 sierpnia 2009, 23:45

Chinook pisze:
Gudrun pisze: tak jak napisał Chinook, powoli wkradać się w życie Piątki, czymś ją zainteresować.
Kamyczki na wycieraczce i kanapki na parapecie ;)
W jakiś sposób daje do myślenia :P

neurocyber
Posty: 40
Rejestracja: sobota, 4 lipca 2009, 01:17
Lokalizacja: Wrocław

#78 Post autor: neurocyber » czwartek, 13 sierpnia 2009, 13:31

ja mysle ze da sie poderwar piatke sila - ale to najgorsze w co moze sie wpakowac - bo piatka glodna w glebi duszy jednak uczuc - czasem poddaje sie biernie, tylko ze potem bardzo tego zaluje i potrafi zrujnowac wszystko to co zbudowaliscie razem - i to bardzo bolesnie jak sadze.

a tak o podrywaniu - zadna laska ktora nie ma jakiejs swojej pasji nie jest wstanie mnie zainteresowac - na sama mysl ze mialbym zyc z kims takim mnie przeraza. z drugiej strony kobiety o pasjach takich jak moje tez mnie troche przerazaja. najbardziej pociagajace sa wiec dla mej skromnej osoby niewiasty o pasji nietypowej, bardzo jej oddanej takiej, ktora ja moglbym zglebiac a ona mogla by byc mym przewodnikiem, jednoczesnie ciekawa moich zainteresowan tak by moglibysmy sie uzupelniac na tej drodze.
najciekawsza dziewczyne spotkalem kiedys w tramwaju - sliczna byla i studiowala jakies wiertnictwo czy cos, interesowala sie wydobyciem surowcow i wogole. i mimo iz gowno mnie obchodzi wydobycie surowcow - to bylo tak powalajace ze masakra ;)
zapewne pięć, zapewne INTj ;)

Awatar użytkownika
Nate
Posty: 45
Rejestracja: środa, 12 sierpnia 2009, 00:25
Lokalizacja: Szczecin

#79 Post autor: Nate » piątek, 14 sierpnia 2009, 10:13

Jak możesz, będąc 5 i INTJ pisac coś takiego? Piątki z "głęboko skrytymi uczuciami"? :lol:
5 są właśnie bardziej samolubne, guzik je obchodzą pasje innych ludzi, jeśli na tym nie skorzystają. One są obserwatorami, a obserwator nie może się angażowac, bo wtedy staje się subiektywny i już nie jest obserwatorem ;]
5w4, INTJ. AZ.
"Work smart, not hard. That's my philosophy, boss."
Nie wierzę w ideały - są tylko wyjątki...

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

#80 Post autor: Gudrun » piątek, 14 sierpnia 2009, 11:11

neurocyber pisze: a tak o podrywaniu - zadna laska ktora nie ma jakiejs swojej pasji nie jest wstanie mnie zainteresowac - na sama mysl ze mialbym zyc z kims takim mnie przeraza. z drugiej strony kobiety o pasjach takich jak moje tez mnie troche przerazaja. najbardziej pociagajace sa wiec dla mej skromnej osoby niewiasty o pasji nietypowej, bardzo jej oddanej takiej, ktora ja moglbym zglebiac a ona mogla by byc mym przewodnikiem, jednoczesnie ciekawa moich zainteresowan tak by moglibysmy sie uzupelniac na tej drodze.
Tak, dokładnie tego samego szukam u mężczyzn.
Nate pisze:5 są właśnie bardziej samolubne, guzik je obchodzą pasje innych ludzi, jeśli na tym nie skorzystają. One są obserwatorami, a obserwator nie może się angażowac, bo wtedy staje się subiektywny i już nie jest obserwatorem ;]
Nie jestem samolubna a pasje wyjątkowych dla mnie osób mnie interesują. Z ciekawością zgłębiałabym je razem z nimi, słuchała jak z zapałem o nich opowiadają.

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

#81 Post autor: Chinook » piątek, 14 sierpnia 2009, 11:47

Gudrun pisze:
Nate pisze:5 są właśnie bardziej samolubne, guzik je obchodzą pasje innych ludzi, jeśli na tym nie skorzystają. One są obserwatorami, a obserwator nie może się angażowac, bo wtedy staje się subiektywny i już nie jest obserwatorem ;]
Nie jestem samolubna a pasje wyjątkowych dla mnie osób mnie interesują. Z ciekawością zgłębiałabym je razem z nimi, słuchała jak z zapałem o nich opowiadają.
+1

kreska
Posty: 17
Rejestracja: środa, 5 sierpnia 2009, 02:43

#82 Post autor: kreska » niedziela, 16 sierpnia 2009, 19:42

kochać, bardzo kochać,
bardzo mądrze kochać.
i być wyrozumiałym..
5w6

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

Re: Jak poderwać 5?

#83 Post autor: Chinook » czwartek, 27 sierpnia 2009, 14:47

Coś mi się przypomniało. Partnerka nie może stosować szantażu emocjonalnego. Ogólnie w kobietach tego nie lubię, czy to partnerka czy z rodziny. Parę razy się nabrałem i już więcej się nie dam, a przynajmniej będę ostrożniejszy. Ostatnio mama chciała coś osiągnąć poprzez taki szantaż i przegrała.

Awatar użytkownika
HAL-9000
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 27 sierpnia 2009, 12:03

Re: Jak poderwać 5?

#84 Post autor: HAL-9000 » czwartek, 27 sierpnia 2009, 17:12

5 się nie podrywa. :P Próby nacisku dadzą efekt odwrotny od zamierzonego - 5 może uznać podrywajacego za natręta. Związek może wyniknąć sam z siebie, gdy obie strony będą się czuć w swoim towarzystwie swobodnie i przyjemnie oraz nie będzie się narzucać na siłę.
We're functioning automatik
And we are dancing mechanik
We are the robots

Awatar użytkownika
a.
Posty: 67
Rejestracja: wtorek, 31 marca 2009, 14:36
Enneatyp: Szef

Re:

#85 Post autor: a. » piątek, 4 września 2009, 21:04

Chinook pisze:Kamyczki na wycieraczce i kanapki na parapecie ;)
nie rozumiem, a bardzo chciałabym zastosować... : D


no i z autopsji: nie oznajmiać Piątkom za wcześnie, że się Je kocha, bo się przepłoszą, zaczną nie wiedzieć co robić (:P), kłamać... One są chyba odwrotne albo powolniejsze (bez urazy.!) uczuciowo. a może tak wygląda to z mojej perspektywy - bodaj najbardziej emocjonalnego typu w całym enneagramie.
Anna

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

Re: Re:

#86 Post autor: Chinook » piątek, 4 września 2009, 22:05

a. pisze:
Chinook pisze:Kamyczki na wycieraczce i kanapki na parapecie ;)
nie rozumiem, a bardzo chciałabym zastosować... : D
Ktoś w hydepark wrzucał śmiesznego posta jak poderwac 5. Ale ostatnio było czyszczenie i prawdopodobnie przepadł. W skrócie jak chcesz poderwać 5, musisz codziennie mu zostawiac kamyczek na wycieraczce, ze swoimi inicjałami i kanapki na parapecie, zeby go zaintrygowac. Po kilku latach można przejsć do ataku.

Awatar użytkownika
chottomatte
Posty: 1012
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 10:18
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: królestwo nadmorskiej mgły
Kontakt:

Re: Jak poderwać 5?

#87 Post autor: chottomatte » piątek, 4 września 2009, 22:08

Atak polega na rzucaniu w okno 5 cegłami, dotąd aż wyjrzy kto to...i wtedy miłość, ołtarz i szczęście do grobowej deski! :D
nie przeszkadzaj mi, bo tańczę

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Jak poderwać 5?

#88 Post autor: jouziou » piątek, 4 września 2009, 22:35

chottomatte pisze:Atak polega na rzucaniu w okno 5 cegłami, dotąd aż wyjrzy kto to...i dostanie w łeb, trzeba go będzie szyć o ile sie nie wykrwawi i koniec miłości. I jak tu się nie dołować?
:shock:
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Awatar użytkownika
a.
Posty: 67
Rejestracja: wtorek, 31 marca 2009, 14:36
Enneatyp: Szef

Re: Re:

#89 Post autor: a. » piątek, 4 września 2009, 23:08

Chinook pisze:W skrócie jak chcesz poderwać 5, musisz codziennie mu zostawiac kamyczek na wycieraczce, ze swoimi inicjałami i kanapki na parapecie, zeby go zaintrygowac.
a wiesz, że dziś rano myślałam o czymś podobnym? :D
Chinook pisze:Po kilku latach można przejsć do ataku
latach, powiadasz? :shock:
Ostatnio zmieniony wtorek, 8 września 2009, 11:36 przez a., łącznie zmieniany 1 raz.
Anna

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

Re: Jak poderwać 5?

#90 Post autor: Chinook » piątek, 4 września 2009, 23:53

Zależy jak bardzo zamknięty jest ten 5. Mnie może dałoby się urobić po paru miesiącach. na innego 10 lat nie starczy. I zależy czy robisz dobre kanapki.

ODPOWIEDZ