Odmienne stany świadomości - narkotyki.

Dyskusje na temat typu 5

Czy używasz czasem narkotyków? Jakich?

Legalnych - kawy, tytoniu, alkoholu
69
47%
Stymulantów - amfetaminy, kokainy, MDMA
6
4%
Depresantów - leków, benzo, dxm
5
3%
Opiatów - morfiny, kodeiny, heroiny
1
1%
Psychodelików - LSD, grzyby, Boska Sally :D
12
8%
Róznych wynalazków typu bieluń, czy pietruszka
1
1%
Żadnych. Gardzę.
54
36%
 
Liczba głosów: 148

Wiadomość
Autor
Progrodersja
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 20:36
Enneatyp: Indywidualista

Re: Odmienne stany świadomości - narkotyki.

#151 Post autor: Progrodersja » piątek, 15 lipca 2011, 14:15

SD a początkującemu co byś polecił ?


4w5

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Odmienne stany świadomości - narkotyki.

#152 Post autor: Snufkin » piątek, 15 lipca 2011, 14:17

W sumie niczego konkretnego się nie dowiedziałem. No trudno pozostanę na jawie.
Po prostu zauważyłem, że niektórym ludziom narkotyki dały sporo...niekoniecznie dobrego ale coś innego niż mają na co dzień.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Odmienne stany świadomości - narkotyki.

#153 Post autor: SuperDurson » piątek, 15 lipca 2011, 14:42

Początkującemu!?

Euforię biegacza.


http://www.eioba.pl/a/2ykl/uwaga-biegan ... a-biegacza
http://aktywni.pl/aktualnosci/euforia-biegacza/




Snuf - Dostałeś odpowiedź na swoje pytanie. "Nie ma ognia, bez dymu." Nie ma narkotyków, bez efektów ubocznych.
Jeśli oczekujesz konkretnej odpowiedzi - zadaj konkretne pytanie.
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
julita7
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 1 lipca 2011, 01:18
Enneatyp: Mediator

Re: Odmienne stany świadomości - narkotyki.

#154 Post autor: julita7 » piątek, 15 lipca 2011, 17:15

kwas wyciąga z Twojej głowy to co tam masz
To mnie właśnie fascynuje w psychodelikach. Mam jakąś dziwną chęć, żeby tego spróbować. Albo deprywacji sensorycznej, jednak LSD to zdecydowanie prostszy sposób. Jednak dopiero w momencie, gdy uznam, że jestem na to przygotowana psychicznie. Ogólnie biorąc to poza kawą i bardzo małych ilości alkoholu w towarzystwie przestałam używać jakichkolwiek używek. Zresztą wielkiego doświadczenia też nie miałam - trawka i jakieś tam syntetyczne kanabinoidy.
9w1

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

Re: Odmienne stany świadomości - narkotyki.

#155 Post autor: Emjotka » piątek, 15 lipca 2011, 19:14

julita7 pisze:
kwas wyciąga z Twojej głowy to co tam masz
To mnie właśnie fascynuje w psychodelikach.
Fascynuje Cię coś, co nie ma właściwie nic wspólnego z prawdą? Narkotyki w żadnym wypadku nie "wyciągają z Twojej głowy tego, co tam masz" - one tylko i wyłącznie zaburzają gospodarkę mózgu, oszukują go. Nie robią nic poza tym. Mogą przesunąć Ci ustawienia "czytnika kolorów", mogą zablokować odczuwanie czegoś bądź je z intensyfikować, mogą poprawić nastrój/wydolność (a właściwie jej odczucie...). Najprawdopodobniej przy okazji Twój mózg nauczy się podświadomie osiągać pewne skutki na skróty, co w bardzo łatwy sposób doprowadza do tego, że nie potrafisz już dojść do tego bez zewnętrznych stymulantów. Mózg sam sobie produkuje substancje psychoaktywne - i jeżeli zadbasz o swoje ciało, to będzie się naturalnie nastajał i produkował je w takiej ilości i momentach, że na pewno Ci to nie zaszkodzi. A każda kolejna dawka narkotyku z zewnątrz jest niszczeniem naturalnych trybików, jakie mamy w mózgu.

Chyba, że wszystkie opracowania naukowe na ten temat kłamią, podobnie jak pracownicy pomocy socjalnej, a wszyscy znani mi ludzie zażywający te świństwa są wyjątkami od reguły i tak naprawdę większość ludzi ćpających jest szczęśliwych i "rozszerza sobie spektrum świadomości" (a nie ogłupia ośrodek odpowiedzialny za widzenie barw czy odczuwanie podniecenia) :lol: . Ale ja jakoś w to nie potrafię uwierzyć...
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Odmienne stany świadomości - narkotyki.

#156 Post autor: Pierzasta » sobota, 16 lipca 2011, 01:56

Przydałaby się ankieta czy piątki są w ogóle ciekawe odmiennych stanów i czy zdecydowałyby się a może już zdecydowały na próbę.

Co do mnie to mnie nie pociąga, nawet alkoholu sięobawiaąłm, na szczęscie okazało się, że słabo na mnie działa. W ogóle sama idea, ze straciłabym kontakt z rzeczywistością - nie tylko że nieatrakcyjna, ale wręcz odstręczająca.
No i w ogóle jestem sceptyczna, więc idee, że to rozszerza świadomość albo pozwala sięgnąć transcendencji itp. też do mnie nie trafiają, wątpię, żebym potraktowała takie doświadczenie jako realne, prawdziwe a nie właśnie złudzenie, a jeśli istnieje możliwość, że bym jednak tak potraktowała - tym gorzej, tym gorzej :) Raczej użyłabym czegoś relaksującego albo pobudzającego niż wywołującego halucynacje.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

Re: Odmienne stany świadomości - narkotyki.

#157 Post autor: Emjotka » sobota, 16 lipca 2011, 11:37

Pierzasta pisze: No i w ogóle jestem sceptyczna, więc idee, że to rozszerza świadomość
Ależ oczywiście, że rozszerza - możesz np. zobaczyć kolory, których... nie ma. :lol:
(Przypomniała mi się sytuacja, w której jeden gość zawzięcie mnie namawiał: "Spróbuj, po tym się widzi setki kolorów.", moja spokojna odpowiedź "Przecież cały czas się je widzi..." trochę go zbiła z tropu ;) )
Pierzasta pisze:albo pozwala sięgnąć transcendencji itp
Jak ktoś do tego potrzebuje chemii z zewnątrz, to myślę, że musi być strrrasznie biednym, nieszczęśliwym człowiekiem.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Odmienne stany świadomości - narkotyki.

#158 Post autor: Pierzasta » sobota, 16 lipca 2011, 12:12

Właśnie, jak to jest że niektórzy sięgają po narkotyki a inni nie, może ludzie mają nie tylko skłonności do uzależnień (która odpowiada za to czy mogą przestać czy nie), ale też jakąś potrzebę eksperymentowania ze świadomością. Rzeczywistość nie wystarcza? Czy to coś jak potrzeba religii?

BTW niemożliwą geometrię czy dziwne wrażenia zmysłowe to ja mam we snach. I to wcale nie jest takie interesujące, żeby chcieć więcej.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Odmienne stany świadomości - narkotyki.

#159 Post autor: Cotta » sobota, 16 lipca 2011, 14:48

Też mam bardzo silne wrażenia zmysłowe podczas snu - bardzo dużo kolorów, różne efekty świetlne, silne zapachy, smaki i odczucia, dużo szczegółów, potrafię fruwać i inne dziwne rzeczy. Po co dragi? Wystarczy zasnąć. :lol:
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Odmienne stany świadomości - narkotyki.

#160 Post autor: Pierzasta » sobota, 16 lipca 2011, 14:57

Może oni faktycznie mają jakieś niedobory hormonalne? Albo muszą się "nauczyć". Albo odblokować.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

Re: Odmienne stany świadomości - narkotyki.

#161 Post autor: Emjotka » sobota, 16 lipca 2011, 21:00

Pierzasta pisze:BTW niemożliwą geometrię czy dziwne wrażenia zmysłowe to ja mam we snach.
Ja nie muszę zasypiać, wystarczy, że zamknę oczy i odpowiednio się skupię. Czasem udaje mi się i bez zamykania oczu, ale to raczej wyjątki od reguły. ;)
Fajna zabawa, jak jest nieludzko nuuudnooo a nie można nigdzie uciec nie robiąc nikomu przykrości. :lol:

Bajdełej - narkotyki jakoś kojarzą mi się przede wszystkim z niezdrowymi 3, 4, 7 i 9.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Odmienne stany świadomości - narkotyki.

#162 Post autor: Pierzasta » sobota, 16 lipca 2011, 22:46

Ciągłe poszukiwanie nowych wrażeń?
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Odmienne stany świadomości - narkotyki.

#163 Post autor: SuperDurson » sobota, 16 lipca 2011, 22:50

Zastanawiałem się kiedyś: Jak ktoś, kto pewnej rzeczy nigdy nie spróbował, nie sprawdził, nie zna -i się do tego wprost przyznaje- może wiedzieć jak to coś smakuje? Co się wtedy widzi i co czuje? I jeszcze Ci uargumentuje!

Ja na to mówię "brednie".

I niezależnie od tego, co ślepiec dziś mówi o kolorach - szerokim łukiem go mijam.
Takich niestety ludzi jest masa - od kaczkonosego począwszy, co to nie wie nawet, czy marihuana na pewno jest aby z konopi..
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Odmienne stany świadomości - narkotyki.

#164 Post autor: Elkora » sobota, 16 lipca 2011, 22:57

U mnie w szkole był jakiś moś z PZPNu i miał nas zniechęcić, w sumie nie powiedział nic nowego ani merytorycznego, na wstępie powiedział ze nigdy nie próbował ale wie więcej od nas bo "wiele czytał", nigdy nie zrozumiem sensu takich akcji. Jego złotą myślą było że "nie zna nikogo kto by do czegoś doszedł dzięki paleniu marihuany", jak odpowiedziałam ze ja nie znam nikogo kto by do czegoś doszedł dzięki grze w bierki to się oburzył bo głupie porównanie i potem znowu miałam kuku u psycholog
Ja np jestem ciekawa, boje się tylko że spodoba się za bardzo i ugrzęznę w tym gnoju jak paru znajomych
Obrazek

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

Re: Odmienne stany świadomości - narkotyki.

#165 Post autor: Emjotka » sobota, 16 lipca 2011, 23:25

Pierzasta pisze:Ciągłe poszukiwanie nowych wrażeń?
Może, nie wiem, wolę inne wrażenia - naturalne "narkotyki". Wysiłek fizyczny, seks, śmiech, taniec (choć do tego ma dwie lewe nogi) ;).

Nie zapomnę nigdy pogadanki w liceum na temat narkotyków. Z 30-paroosobowej klasy (włącznie z wychowawczynią...) byłam jedyną osobą, która stwierdziła, że nigdy nie miała ochoty niczego z tego rodzaju specyfików spróbować (poza alkoholem, który toleruję tylko w niewielkiej ilości i od pewnego czasu ta niewielka ilość ma ciągłą tendencję spadkową - dane aktualne, nie z liceum ;) ). Patrzyli na mnie jak na opętaną. "Ale jak to?", "Jak nie spróbujesz, to skąd wiesz, że by Ci się nie spodobało?", "W życiu trzeba wszystkiego spróbować.", itd. . Moje "A czy muszę skakać z dachu wieżowca, żeby wiedzieć, że tego nie chcę i że mi się to nie spodoba?" wywołało przynajmniej minutową ciszę i... zmianę tematu. Ludzie przekrzykujący się chwilę wcześniej, walczący na "argumenty" po prostu nie wiedzieli, co mają powiedzieć po takim prostym zdaniu... Siedzieli i gapili się na mnie/w przestrzeń, niektórzy z otwartymi ustami...
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

ODPOWIEDZ