Wolisz miec w domu kota czy psa?

Dyskusje na temat typu 5

Jakie zwierze byloby fajnie trzymac w domu lub jakie juz masz za przyjaciela?

Preferuje kota od psa
79
56%
Mam kota na punkcie psow! Kolejny kociak nie wchodzilby w gre
22
16%
Obydwoje sa milusi. Mrrrr...
24
17%
Nie chcialbym miec zadnego domowego zwierzecia. Wrrr...
16
11%
 
Liczba głosów: 141

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Magiliana
Posty: 173
Rejestracja: wtorek, 2 września 2008, 13:42
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: własny świat

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#106 Post autor: Magiliana » sobota, 27 sierpnia 2011, 22:52

And pisze:A skąd pewność, że to zachowanie było w ramach focha, a nie jakimś zwyczajnym znaczeniem terenu?
Ano, pewności nie ma, ale myślę, że znajoma zna na tyle swojego zwierzaka i jego zachowania, że potrafiłaby to odróżnić :) .
Cotta pisze: No, bywają też takie, które strzelają focha - jak kumpela kiedyś śmiała wyjechać, to kotka po jej powrocie ostentacyjnie podeszła do niej, ugryzła ją w łydkę (ale nie mocno), po czym odwróciła się dupą i "nie odzywała się" do końca dnia. Słit. :lol: Moja na szczęście się nie fochuje, tylko się cieszy, jak wracam. :lol:
Nie dość, że foch, to jeszcze agresja :lol: .


5w4

"Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."

Kappa
Posty: 113
Rejestracja: piątek, 20 maja 2011, 19:45

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#107 Post autor: Kappa » niedziela, 28 sierpnia 2011, 07:35

Cotta pisze:@Kappa:
Z kotem też jest podobnie - jak nie ma opiekuna, to za nim tęskni, jak jemu się coś stanie, to opiekun po nim szlocha (o ile byli zżyci rzecz jasna). Koty naprawdę potrafią się bardzo przywiązać do człowieka. Wiem, jak się zachowuje moja kicia, jak wyjeżdżam. Nawet jak ma opiekę, to i tak cały dzień siedzi za kanapą, nie chce jeść, dopiero wieczorem wychodzi i coś poskubie. A jak wracam to jest wielka radość i czułe powitanie.
Pewnie tak, wcale tego nie neguje. Zawsze uważałam, że zwierzęta są niesamowicie mądre i potrafią być bardzo czułe dla człowieka, jak się już do ciebie przywiążą to na wieki i nigdy nie zdradzą - dlatego jeśli nie można ich nazwać przyjaciółmi (w ludzkim rozumieniu) to trzeba wymyśleć jakieś inne słowo, które będzie ponad to :lol: .
Co do psów to są mi one bliższe tylko z tego względu, że razem z psem się wychowałam i dorastałam, za to z kotami bardzo żadko miałam w życiu do czynienia, ale jeśli już miałam to zazwyczaj się do mnie łasiły i były chyba bardziej pozytywnie nastawione niż psy, które nie wiem czemu często mnie ignorują czy wręcz nie lubią :mrgreen: W tym momencie myślę właśnie o sprawieniu sobie kotka, jako, że pies mi zdechł i jest mi smutno samej, tylko nie wiem czy to dobry pomysł zważywszy na to, że mieszkam na 9-tym piętrze? :roll:

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#108 Post autor: Cotta » niedziela, 28 sierpnia 2011, 11:32

Mnóstwo ludzi trzyma koty w blokach i tym kotom jest dobrze. Ważne, żeby miały jakikolwiek dostęp do słońca (wylegiwanie się w słońcu nie jest dla kota tylko relaksem - organizm wytwarza wtedy witaminę D potrzebną do zdrowego funkcjonowania). Więc jeżeli jest balkon i da się go zabezpieczyć tak, żeby kot nie zrobił sobie na nim krzywdy, to nie widzę przeszkód, żeby mieszkał w bloku. :wink:
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
night_ranger
Posty: 36
Rejestracja: niedziela, 24 lipca 2011, 18:54
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#109 Post autor: night_ranger » niedziela, 28 sierpnia 2011, 14:00

Również myślę, że w przypadku kota życie w bloku nie powinno stanowić większego problemu. Pozostaje jeszcze kwestia, czy ma on przebywać niemal wyłącznie w mieszkaniu, czy też masz zamiar od czasu do czasu wypuszczać go np. na podwórko. Taka namiastka wolności ma zawsze pozytywny wpływ na zwierzę, z drugiej strony jednak, jak wiadomo, kota praktycznie nie da się zmusić do pozostania tylko na określonym terenie. To niejednokrotnie stwarza zagrożenie, zwłaszcza, gdy w pobliżu jest, przykładowo, ruchliwa ulica(być może wychodzę w tej chwili na nieco przewrażliwioną, ale opieram się w tym momencie na własnych doświadczeniach z kotowatymi podopiecznymi :( ).
5w4, ISTP

"Pomyślę o tym jutro. Jutro też będzie dzień."

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#110 Post autor: TowarzyszFrytas » piątek, 2 września 2011, 21:31

W rzeczywistości trzymanie kota w mieszkaniu jest dla niego dość stresujące bo jest zmuszony do dzielenia swojej przestrzeni życiowej z innymi domownikami, czego z natury nie lubi.

Ale ja i tak zdecydowanie bardziej wole mieć psa. A kocia niepodatność na tresurę i zwykła losowość w zachowaniu nie jest dla mnie przekonującym argumentem na 'niezależność' i jakieś nad zwierzęce cechy kotów :P
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#111 Post autor: Snufkin » piątek, 2 września 2011, 21:35

Ja mam obecnie psa i na działce dwa małe kotki.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#112 Post autor: Shirayo » piątek, 2 września 2011, 21:40

TowarzyszFrytas pisze:W rzeczywistości trzymanie kota w mieszkaniu jest dla niego dość stresujące bo jest zmuszony do dzielenia swojej przestrzeni życiowej z innymi domownikami, czego z natury nie lubi.

Ale ja i tak zdecydowanie bardziej wole mieć psa. A kocia niepodatność na tresurę i zwykła losowość w zachowaniu nie jest dla mnie przekonującym argumentem na 'niezależność' i jakieś nad zwierzęce cechy kotów :P
A kto mówi o trzymaniu kotów na siłę?
Jak zechcą się połasić, to przyjdą, ale póki co wolą się wygrzewać na tarasie. Za to prawie całą zimę spędzają u mnie na kolanach. Mi to pasuje, ale jeśli ktoś chce mieć swojego pupila 24/7, to faktycznie, pies będzie lepszym rozwiązaniem ; P

Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#113 Post autor: And » sobota, 3 września 2011, 14:57

TowarzyszFrytas pisze:W rzeczywistości trzymanie kota w mieszkaniu jest dla niego dość stresujące bo jest zmuszony do dzielenia swojej przestrzeni życiowej z innymi domownikami, czego z natury nie lubi.
To w takim razie nie rozumiem dlaczego mój kot zamiast siedzieć sam w pustym pokoju, to za człowiekiem łazi. A czasem ułoży się do snu i nawet wygląda, jakby spał, a jak wszyscy ludzie wyjdą z pokoju, to on też idzie za kimś. :D

Myślę, że jak kot jest w domu od małego, to nie robi mu problemu dzielenie swojej przestrzeni życiowej. Właściwie to takie koty przez całe życie pozostają małymi kociakami i traktują domownika jako swoją matkę. Widział kto kiedyś, żeby małe dziecko nie lubiło obecności swojej matki w pobliżu? Gdy kot miauczy do człowieka, to zazwyczaj odbywa się coś w podobie do relacji kociak-matka. Dorosłe koty z reguły nie używają "miauków" do porozumiewania się między sobą.

Awatar użytkownika
winterbreak
Posty: 267
Rejestracja: sobota, 13 października 2012, 23:49
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#114 Post autor: winterbreak » czwartek, 22 listopada 2012, 19:34

Koty są mniej problematyczne. Taki nie potrzebuje spacerów, zajmuje mniej miejsca, mniej je, nie zwraca na siebie tyle uwagi.
Fakt, że są mniej przyjazne. Ale i ja lubię mieć czasem święty spokój, więc rozumiem u kociaków potrzebę schowania się w jakiejś norze i niewychodzenie stamtąd cały dzień. O kocie można czasem po prostu zapomnieć, i to też jest spoko :)

muahahaha
Posty: 365
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2011, 18:27

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#115 Post autor: muahahaha » czwartek, 22 listopada 2012, 20:16

zdecydowanie kot
Pies ma jedną, główną wadę: trzeba rano, jeszcze wcześniej, wstać i zasuwać z nim na spacer – przykro mi, ale nie dałabym rady zwlec się z łóżka pół godziny wcześniej
Fajne jest spacerowanie wieczorem, ale kota też można nauczyć wychodzić na dwór
Kota nie trzeba tresować - sam wie co ma robić :D
winterbreak pisze:są mniej przyjazne.
Jak porównuję mojego kota do psów, to jest odwrotnie
Mój kiciuś jest bardzo przylepny i nie lubi jak przez dłuższy czas nie zwraca się na niego uwagi (chyba, że śpi)
- jak się obudzi a ja jestem za długo w kuchni/łazience, to przychodzi po mnie i prowadzi do pokoju – bo nie chce leżeć sam
- jak chce, żebym go przytuliła i wyczesała, a ja tego nie zrobię, to miauczy – kot wymaga, pani robi :D

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#116 Post autor: Shirayo » czwartek, 22 listopada 2012, 21:05

Pies ma jedną wadę - nie jest kotem.

kabanos
Posty: 101
Rejestracja: sobota, 19 lutego 2011, 23:57

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#117 Post autor: kabanos » niedziela, 25 listopada 2012, 16:12

W domu tylko kota, a na podwórku tylko psa. Chociaż ja nawet jak będę mieszkał w bloku to kupie psa, bo nie zamierzam się z nikim żenić i psa będę musiał wyprowadzać, więc skorzystam również na tym.

ThooT
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 24 marca 2013, 21:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#118 Post autor: ThooT » niedziela, 24 marca 2013, 22:03

Pies , kot nigdy :P Nie potrzebuje jakieś poduszki, robiącej co jej się tylko podoba i patrzącej na mnie z góry (z wyje**niem)xD Pies zawsze był , jest i będzie ,najlepiej jakiś duży , a nie jak te dzisiejsze obronne , które trzeba bronić przed wszystkim innym xD Pies powinien na komendę pana być nawet wstanie zagryźć drugiego człowieka oraz już samym wyglądem odstraszać napastników itd.
" The bird of Hermes is my name eating my wings to make me tame "
5w4

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#119 Post autor: Eol » wtorek, 18 czerwca 2013, 22:00

Zdecydowanie rybki :D
Niemniej, gdybym musiał wybierać pomiędzy tymi dwoma zwierzakami, to wolałbym kota. Ale to i tak czysta abstrakcja, bo mam uczulenie i na psa, i na kota...
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
Litowojonow
Posty: 525
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 19:17
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: punkt orientacyjny Lloyda

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#120 Post autor: Litowojonow » środa, 19 czerwca 2013, 14:16

Te rybki to żeby kot miał co jeść :wink:
Dużo jest w tym prawdy, ale przeważa nieprawda.

ODPOWIEDZ