Twórczość Piątek

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#46 Post autor: Snufkin » wtorek, 17 marca 2009, 16:53

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 marca 2010, 11:27 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.


5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Słoniu
Posty: 231
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 20:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Wrocław

#47 Post autor: Słoniu » wtorek, 17 marca 2009, 17:01

Jakoś Moje Ego nie dopuszcza opcji "zostałeś pojechany" :twisted: , skrytykowany, ok.

Łaskawi są nudni, na wiersze się więc nie napalaj, są równie zmetaforyzowane i barokowe więc na pewno Ci się Drogi Snufkinie nie spodobają :twisted:
ISFj/INFp/ISTp/ Trzy światy normalnie...

"Nie zawracajcie mi głowy waszymi pieprzonymi
bredniami, chcę być trzeźwy." J.R

I know how you feel. I'm just too sober to care.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#48 Post autor: Snufkin » wtorek, 17 marca 2009, 17:05

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 marca 2010, 11:27 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
waiting-for-godot
Posty: 85
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2009, 01:30
Lokalizacja: Łódź

#49 Post autor: waiting-for-godot » wtorek, 17 marca 2009, 17:14

Ja tez jestem za- ciekawa jestem Twoich wierszy.
"dobrze jak nie za dobrze
a nawet dobrze
nie za mądrze
nie zaszkodzi niepolepszenie
jak tylko można wytrzymać
na głupi sposób swój"

-------------
5w4

Awatar użytkownika
Amber
Posty: 375
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2008, 20:29
Enneatyp: Entuzjasta

#50 Post autor: Amber » wtorek, 17 marca 2009, 19:33

No to skoro już jest całość, to i ja się pokuszę o słowo komentarza na temat słoniowej - acz nie słoniowatej - twórczości.

Ogólnie rzecz ujmując - podobało mi się. Podyskutowałabym jednak nad zasadnością niektórych zabiegów interpunkcyjnych. No i wcale nie jestem pewna, czy ta, jak by się mogło zdawać, celowa manipulacja formami teraźniejszymi i przeszłymi rzeczywiście wywołuje dobry efekt. Czasem wydaje się tylko przeoczeniem i niechlujstwem (nie wszędzie, ale w niektórych miejscach owszem).
Z rzeczy, które mi się podobają:
- ładnie (wiem, to mało konstruktywny przymiotnik) operujesz językiem, dobierasz słowa, tworzysz metafory i porównania. Ciekawie. To chyba najmocniejsza strona całego tekstu. Co za tym idzie:
- klimat, mroczna knajpiana atmosfera, bardzo klasycznie;) Gdzieś tam w mojej głowie pojawił się taki sugestywny obrazek unoszącego się w powietrzu kurzu, widocznego w wątłych smugach światła, pobrzękiwanie szkła i stłumione odgłosy barowej rzeczywistości, które przez cały czas towarzyszyły mi podczas lektury.
- humor tu i ówdzie, zdecydowanie w moim typie.
Podobał mi się też motyw z Prometeuszem i wszystkie te nawiązania do mitologii, podoba mi się barwność i lekkość kreślonych przede mną obrazów.
No cóż, często zdarza mi się przedkładać formę nad treść, może dlatego dałam się przekonać. Nie jest to wybitne, ale jednak nieźle napisane.
Obrazek

Nie wyrywam ósemek.

Awatar użytkownika
Słoniu
Posty: 231
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 20:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Wrocław

#51 Post autor: Słoniu » wtorek, 17 marca 2009, 20:24

Żeby nie było... Nie miało być to opowiadanie ambitne. Z założenia bez przekazu, za zadanie miało jedynie opis i zabawę, czasów i narracji się czepiali też, więc Wasze w tej materii uwagi jak najbardziej na miejscu co mnie cieszy.

Kobiecie się nie odmawia;

http://pisze-wiersze.pl/index.php?targe ... er&id=4947

tutaj jest ich trochę, żeby nie było że jestem wybiórczy...
ISFj/INFp/ISTp/ Trzy światy normalnie...

"Nie zawracajcie mi głowy waszymi pieprzonymi
bredniami, chcę być trzeźwy." J.R

I know how you feel. I'm just too sober to care.

Awatar użytkownika
Jero
Posty: 241
Rejestracja: sobota, 17 lutego 2007, 00:32

#52 Post autor: Jero » środa, 18 marca 2009, 17:56

Kątem oka ujrzałem szpetny uśmiech Fatum, błysk w oczach bez tęczówek.
Romulus wyłonił się zza pleców upośledzonych herosów, skłonił się w moim kierunku nieznacznie i wyszedł na zewnątrz. W dłoni trzymał butelkę coca-coli.
Wyszedłem za nim żeby spytać czy „dałby łyka".
Nad moją głową powiewała w próżni drewniana tabliczka z napisem „Mała Itaka". Koślawym dopiskiem „dla potłuczonych".
Haha dobre. Ta coca –cola, tabliczka, dopisek. Genialne. :D. Sytuacja zwala z nóg.

No ale konsekwentnie, jak już wypuszczam się pochwałą, powinienem też wyrazić krytykę…

Była jakaś część 2.5 ? Bo jakoś nie wyłapałem co spowodowało ten „gwiezdny pył” – cokolwiek by to miało znaczyć… Mamy tłuczone szkło, gwiezdny pył, drzazgi, potem dopiero były szczęknięcia, co prawda mogły to być załadowania kolejnych magazynków ale z powodu braku opisu innych uszkodzeń poza „drewnem i szkłem” wydaje się to mało prawdopodobne. No więc z potworną trudnością doszedłem do wniosku że zostały wyważone drzwi zawierające jakieś szklane elementy, ewentualnie wywarzone drzwi uderzyły w jakiś stolik z szklankami, butelkami, kieliszkami, no ale czemu brak konkretnego opisu? (Ewentualnie samochód wjechał w oszkloną ścianę baru :D)

Nie podoba mi się większość metafor, ale możliwe że wynika to z zamiłowania do konkretnego stylu….

Co do wierszy, nie podobają mi się… tak jak nie podoba mi się deszczowa pogoda bez burzy… Są jakby kontrastem opowiadań. Wiersze pisze osoba widząca upadek ludzkości, ale równocześnie jakby wierząca że może coś zmienić na lepsze, moralizatorskim wezwaniem. Podczas gdy w opowiadaniu przeważa cynizm. Bezduszna ironia z nieszczęścia ludzkiego…

Któraś „osoba” musi „kłamać” dla „formy” :P. Hmm To ja wycofuję tezę z tworzeniem uczuć…

No tak Snufkin uważa, że lepiej jakbyś z tym „wierszowym” stylem pozostał przy wierszach… A ja ze swej egoistycznej perspektywy wolałbym już prozę gdybyś tylko dokonał minimalnych zmian czyniących tekst znacznie lżejszym. Bo jak nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności pożyję zbyt długo, każde zdanie pisane w podobnie cynicznie - żartobliwym wisielczym stylu, będzie na wagę złota :P. A z wierszy żaden dla mnie pożytek :D.

Słoniu
Z założenia bez przekazu,
Och :cry: . Czyli ten dekadentyzm, ta znieczulica ludzi odartych z wszelkiej nadziei, wyszła przypadkiem? :? . Ty prawie wstydzisz się tego opowidania. Zdrajco ! :evil:
5w4 ILI
Nie masz nic do stracenia..odpręż się
Idąc długą i krętą drogą, pod strzałami klęsk, nie bojąc się ognia ni szubienicy, grając w królową gier i wygrywając za wszelką cenę, zakpisz z przeciwności losu i zyskasz klucz, który otworzy ninth gate

Awatar użytkownika
Słoniu
Posty: 231
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 20:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Wrocław

#53 Post autor: Słoniu » środa, 18 marca 2009, 18:12

Och Crying or Very sad . Czyli ten dekadentyzm, ta znieczulica ludzi odartych z wszelkiej nadziei, wyszła przypadkiem? Confused . Ty prawie wstydzisz się tego opowidania. Zdrajco ! Evil or Very Mad
Z założenia bez przekazu, miało oznaczać że opowiadania to pewnego rodzaju konstatacja do wierszy. Ja się nie wstydzę swojej grafomani :twisted:

Parę jeszcze opowiadań można odnaleźć na komunie literackiej
www.wywrota.pl nick; Vagrant

części dwa koma pięć nie było, opowiadania ciągną jedną historię ale były pisane oddzielnie, dlatego nie posiadają "łączników".
ISFj/INFp/ISTp/ Trzy światy normalnie...

"Nie zawracajcie mi głowy waszymi pieprzonymi
bredniami, chcę być trzeźwy." J.R

I know how you feel. I'm just too sober to care.

Melquiades
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 13 kwietnia 2010, 00:04

Re: Twórczość Piątek

#54 Post autor: Melquiades » wtorek, 13 kwietnia 2010, 01:52

Pisuję, zarówno poezję jak i prozę. To drugie chyba wychodzi lepiej, udało mi się stworzyć kilka opowiadań, z których jestem zadowolony ;) Lubie też robić zdjęcia, choć niestety nie idzie mi to nawet w połowie tak dobrze, jak bym chciał, aby mi szło, a moje oczekiwania co do własnych zdjęć nie są jednak duże ;) Dawniej tworzyłem olbrzymie wymyślone światy, w czym pomagało mi rysowanie sporawych map :D Ale to akurat już mi przeszło.
Zaczynam także uczyć się gry na gitarze - artystą muzykiem raczej nie zostanę, ale wystarcza mi fakt, że sprawia mi to dużo frajdy :)
Strasznie chciałbym umieć rysować, a jeszcze bardziej - malować - niestety, moje zdolności manualne są niezwykle mizerne.

Awatar użytkownika
Szarlej
Posty: 16
Rejestracja: środa, 9 czerwca 2010, 23:46
Enneatyp: Obserwator

Re: Twórczość Piątek

#55 Post autor: Szarlej » czwartek, 10 czerwca 2010, 00:04

Pstrykam troszkę zdjęć, jednak tylko amatorsko... Brak dobrego aparatu i zapału aby ćwiczyć ;p
''Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kon­taktują.''
Albert Einstein

ESTJ/ENTJ

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Twórczość Piątek

#56 Post autor: bruno dievs » środa, 16 czerwca 2010, 00:51

Kiedyś pisałem wiersze. Zacząłem też książkę, ale niezbyt dobrze mi to szło :P
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Kryzysowa_narzeczona
Posty: 302
Rejestracja: niedziela, 8 marca 2009, 13:39

Re: Twórczość Piątek

#57 Post autor: Kryzysowa_narzeczona » czwartek, 17 czerwca 2010, 21:30

Haha, to tak jak mnie :P

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Twórczość Piątek

#58 Post autor: bruno dievs » czwartek, 17 czerwca 2010, 21:46

Pod tym względem koleżanka kiedyś porównała mnie kiedyś do Granda z "Dżumy" A.Camusa - koleś chciał napisać książkę, ale miał tylko jedno zdanie, które cały czas poprawiał ...
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Twórczość Piątek

#59 Post autor: yusti » czwartek, 17 czerwca 2010, 21:56

.
Ostatnio zmieniony piątek, 15 października 2010, 19:11 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
swierkowy_zielony
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 15 czerwca 2010, 22:06

Re: Twórczość Piątek

#60 Post autor: swierkowy_zielony » piątek, 18 czerwca 2010, 01:30

Od kilku lat zajmuje się fotografią i czasami też gram na gitarze :)
5w4

ODPOWIEDZ