Zmęczenie (nadmierna stymulacja)

Dyskusje na temat typu 5

Ile czasu spędzasz na biernym odpoczywaniu w ciągu dnia?

W ogóle lub prawie w ogóle
3
5%
Poniżej godziny
1
2%
Około godziny
5
9%
Od kilku godzin wzywż
47
84%
 
Liczba głosów: 56

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
czwartek
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 12 lutego 2011, 16:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Re: Zmęczenie (nadmierna stymulacja)

#106 Post autor: czwartek » niedziela, 23 października 2011, 22:52

O kurcze. To jest zatrważające, jak wiele nas jest, osób, które zaznaczyły ostatnią odpowiedź.
:shock:


~All my skin is drifting on the wind~

5w4 // I(S/N+T/F+P/J)

Awatar użytkownika
runeii
Posty: 138
Rejestracja: sobota, 27 lutego 2010, 21:09
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Zmęczenie (nadmierna stymulacja)

#107 Post autor: runeii » wtorek, 25 października 2011, 07:51

Zdarza mi się owinąć w zielony kocyk i zdrzemnąć na 20 minut, ale to w naprawdę ekstremalnych warunkach: gdy poprzedniej nocy spałam mniej niż 5 godzin.

Z zasady jednak nie cierpię "nic nie robić" i określenie bierny odpoczynek dziwnie mnie niepokoi, jakby samo myślenie na ten temat było stratą czasu, który można wykorzystać na robienie rzeczy nawet banalnych, jak klikanie na StumbleUpon w internecie.
Odkryj wszystkie sprzeczności w poniższym zestawieniu:
5w4
MBTI: ENFP
Socjonicznie: Ni-EIE lub Ni-LIE.

Awatar użytkownika
Magiliana
Posty: 173
Rejestracja: wtorek, 2 września 2008, 13:42
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: własny świat

Re: Zmęczenie (nadmierna stymulacja)

#108 Post autor: Magiliana » wtorek, 25 października 2011, 09:11

Niestety, ostatnio nie mogę pozwolić sobie na taki komfort i odpoczywać w ciągu dnia. Jako piątka nie przepadam za takim trybem życia. Lubię robić wszystko swoim rytmem, spokojnie, bez pośpiechu i świadomości, że "coś" czyli jakieś obowiązki i zobowiązania, kierują moim dniem. Odbija się to na mnie, bo zużywam swoje (i tak niskie) zasoby energii.
5w4

"Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Zmęczenie (nadmierna stymulacja)

#109 Post autor: Pierzasta » sobota, 29 października 2011, 16:52

Ale introwertycy w ogóle chyba muszą odpoczywać po intereakcjach z ludźmi? A wieszosć ludzi jednak około 5 razy w tygodniu wychodzi do pracy albo do szkoły i spotyka rżncyh ludzi bla bla, hałas. Jak przychodzę do domu to lubię jak jest cicho i nikt do mnie nie mówi.

I jeszcze lubię się napić mojej herbaty albo sobie zjeśćcoś, co sama sobie przygotowałam. :lol:
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
Hunter
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek, 20 lutego 2012, 22:59

Re: Zmęczenie (nadmierna stymulacja)

#110 Post autor: Hunter » wtorek, 21 lutego 2012, 17:24

Ja podobnie najlepiej pracuje , myślę w godzinach wieczornych 18-23 ale miałem taki okres czasu kiedy kładłem się wcześnie spać i wstawałem skoro świt jak nowo narodzony gotowy do pracy.
Co do zmęczeni to ja rozróżniam dwa rodzaje :pozytywne np. intensywnym treningu fizycznym -śpisz potem jak zabity
czy też zmęczenie negatywne kiedy jestem taki wypompowany intelektualnie np.kiedy nie mam siły już komuś czego tłumaczyć albo po bardzo nudnej lekcji albo po tak zwanej POWAŻNEJ rozmowie, kiedy to jestem zmuszony do rozmowy itp
jest jeszcze taki jeden rodzaj zmęczenia którego nie mogę sklasyfikować (dobre czy złe) odczuwam coś takiego np. w takiej sytuacji
Przygotowuje się do konkursu (jakiegoś przedmiotowego) albo sprawdzianu bardzo intensywnie przez jakieś 2-tygodnie nadchodzi dzień konkursu/sprawdzianu ,punkt kulminacyjny napiszę a potem czuje taki wstręt do tego przedmiotu odrzuca mnie od niego takie zmęczenie dziwnie ciężko to opisać jak by "przegrzanie procesorów" :D
A tak poza-tym to wiadomo że najbardziej męczący są "męczący ludzie "
5v4 (zdrowy ? -myślę że jak najbardziej:D )
(ENTj na 90% według socjoniki)
-zdziwiony ?
-ja też :D

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Zmęczenie (nadmierna stymulacja)

#111 Post autor: Pierzasta » wtorek, 21 lutego 2012, 20:10

Mnie zdecydowanie bardziej drażni zmęczenie intelektualne. I też jak coś za długo wałkuję to potrafi mnie to zacząć odrzucać.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Zmęczenie (nadmierna stymulacja)

#112 Post autor: Elkora » wtorek, 21 lutego 2012, 20:18

Intelektualne jest gorsze bo trudniej odpocząć, jak jesteś zmęczony fizycznie to się prześpisz najesz i jest w miarę ok. Z intelektualnym nie wiadomo co zrobić. Trudno jednoznacznie określić swoje potrzeby. Możesz spać ale tak naprawdę to niewiele daje, znalezienie nowego celu nie jest tak oczywiste jak zjedzenie kotleta.
Obrazek

Awatar użytkownika
lasuch
Moderator
Posty: 731
Rejestracja: sobota, 15 maja 2010, 10:50
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zmęczenie (nadmierna stymulacja)

#113 Post autor: lasuch » wtorek, 21 lutego 2012, 20:48

Elkora pisze:Z intelektualnym nie wiadomo co zrobić.
Wysiłek fizyczny jest dobrym sposobem, ale trzeba mieć chęci ruszyć dupsko...a to podejrzewam bardzo trudne ;)
8w7 SLE-Ti

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Zmęczenie (nadmierna stymulacja)

#114 Post autor: Pierzasta » wtorek, 21 lutego 2012, 20:58

Nie dla każdego wysiłek fizyczny jest odpowiedzią na wszystko... Rozumiem, że na zmęczenie fizyczne proponujesz wysiłek umysłowy? ;)

A tak serio - czasem faktycznie na zmęczenie intelektualne wykonują jakieś zajęcie nie wymagające skupienia (np. aktywność fizyczną, ale niekoniecznie wymagającą wysiłku), ale często wybieram np. rozwiązywanie łatwej łamigłówki czy gierkę logiczną. Albo słuchanie muzyki. Albo obie te rzeczy na raz.
Gorzej jeśli nie można sobie odpoczywać, tylko trzeba dalej się skupiać i coś robić, albo np. okoliczności nie pozwalają nam się zrelaksować (np. jest głośno, ktoś nas zagaduje).
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Zmęczenie (nadmierna stymulacja)

#115 Post autor: Elkora » wtorek, 21 lutego 2012, 21:03

Ta... pytanie brzmi czy to naprawdę pomaga na zmęczenie psychiczne, czy tylko na zasadzie ze jak się zmęczę fizycznie i trochę odpocznę to czuje się lepiej niż wcześniej bo jako punkt odniesienie biorę stan kiedy byłam zmęczona fizycznie i psychicznie. To równie dobrze może działać jak samookaleczenia żeby odwrócić swoja uwagę od bólu o podłożu niematerialnym, to pewnie tez działa skoro tylu ludzi próbuje
Na takie swego rodzaju wypalenie w jakiejś dziedzinie, o czym wspominał ten nowy to kupę daje
Obrazek

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zmęczenie (nadmierna stymulacja)

#116 Post autor: Cotta » wtorek, 21 lutego 2012, 21:20

Mi wysiłek fizyczny pomaga w stanach długotrwałego spadku "chęci do życia" (no, może nie do życia dosłownie, ale do szeroko rozumianej aktywności życiowej). Pomaga też w sytuacjach, kiedy coś mnie dręczy i nie mogę w nocy spać. Wtedy dobrze jest się zmęczyć, dotlenić. Tylko nie zawsze mam czas na to...

Zmęczenie po jakiejś większej mobilizacji intelektualnej znam dobrze i na to wysiłek fizyczny tak nie pomaga. Pomaga solidne wyspanie się i wyleniuchowanie, spotkanie ze znajomymi, pooglądanie sobie jakichś lajtowych filmów lub zajęcie myśli czymś innym, równie mało zobowiązującym.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Hunter
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek, 20 lutego 2012, 22:59

Re: Zmęczenie (nadmierna stymulacja)

#117 Post autor: Hunter » wtorek, 21 lutego 2012, 21:26

I na to i na to zmęczenie są sposoby:
fizyczne no to wiadomo Odpoczynek !!!
na to intelektualne czy też może inaczej psychiczne są różne zależne od osobowości np. Ja kiedy jestem w takim stanie wyczerpania biorę mojego psa i idę z nim na spacer < długiiiiiii >
albo gram sobie w jakąś grę która nie wymaga myślenia ,albo inaczej nie daje czasu na myślenie wiecie jakaś masakryczna strzelanka albo jakieś wyścigi (polecam Flat Out)
no albo oglądam jakiś głupi film (parodia itp) żeby się pośmiać i zapomnieć o całym świecie
i że tak powiem mój As w rękawie ,zawsze działa choć nie zawsze można go użyć
czyli sport najlepiej grupowy : piła , kosz grasz i nie zastanawiasz się (wiem że nie zawsze jest okazja i nie zawsze jest z kim zagrać ale ja mam takie szczęście że mam takich sąsiadów (nawet nie kumple) ale choć byś się zapierał rękami i nogami to cię z MARAZMU wyciągną)
tyle o mnie :roll:
Mam takiego dobrego przyjaciela 5w6 naprawdę wspaniały koleś :
On kiedy chce się uwolnić udręk intelektualnych gra na organach( kibord czy coś fortepian jakiś) jak to mówi - przelewa swe żale na klawisze to daje ukojenie
Ale jak wiadomo każdy ma swoje sposoby może nie zawsze "wyleczą" ale choć trochę pomogą

-- Posty sklejone automatycznie wtorek, 21 lutego 2012, 21:30 --

kolego lasuch no czasem trzeba ale to się nazywa praca nad sobą i nie chodzi tu o pracę nad wyglądem czy kondycją ,ale nad charakterem.
5v4 (zdrowy ? -myślę że jak najbardziej:D )
(ENTj na 90% według socjoniki)
-zdziwiony ?
-ja też :D

muahahaha
Posty: 365
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2011, 18:27

Re: Zmęczenie (nadmierna stymulacja)

#118 Post autor: muahahaha » czwartek, 23 lutego 2012, 16:01

A mnie na zmęczenie 'psychiczne' najlepiej pomaga: kocyk w parku i leżenie do góry brzuchem, zielona trawka, śpiewające ptaszki i takie tam (pod warunkiem,że nie mamy zimy)

ODPOWIEDZ