Czego słuchacie?

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
REb
Posty: 30
Rejestracja: niedziela, 24 października 2010, 11:52
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: to tu, to tam

Re: Czego słuchacie?

#241 Post autor: REb » sobota, 11 czerwca 2011, 21:24

Muzyki słucham na okrągło i nie da się wrzucić mnie do jednej szuflady - jestem "szerokopasmowy". Może to trochę dziwne, ale muzyki słucham różnej, w zależności od miejsca i nastroju.
W weekendy lubię taneczne klimaty (dance, disco, funky, trance, house, pop itp.), których z kolei źle mi się słucha w samochodzie. W samochodzie lubię słuchać hip-hop'owo rapowych kawałków. Często słucham też szeroko pojętego rocka, mam kilka ulubionych soundtracków. Wieczorem, do snu preferuję muzykę klasyczną oraz new age. Dużo radości sprawia mi muzyka z lat 80-tych i 90-tych.
Różnice pomiędzy gatunkami są dla mnie nieistotne, utwór musi mi się podobać, niezależnie od tego, jaki gatunek reprezentuje. Może dlatego lubię też pomieszania, jak np. rapowo-rockowy album Jay-Z & Linkin Park - Collision Course.


5w4

Awatar użytkownika
runeii
Posty: 138
Rejestracja: sobota, 27 lutego 2010, 21:09
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Czego słuchacie?

#242 Post autor: runeii » czwartek, 23 czerwca 2011, 19:07

Ogólnie to wygląda tak:

Obrazek

Make your own dynamic tag cloud

A w szczególe tak: http://www.lastfm.pl/user/vil79
Odkryj wszystkie sprzeczności w poniższym zestawieniu:
5w4
MBTI: ENFP
Socjonicznie: Ni-EIE lub Ni-LIE.

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Czego słuchacie?

#243 Post autor: TowarzyszFrytas » czwartek, 1 września 2011, 00:29

Ja głównie jakiś odmian metalu i rocka, głównie jakieś klasyczne odmiany gdzieś tam z lat 80'. Po za tym sporo muzyki poważnej i filmowej. I całe multum, sryliardy pojedynczych piosenek które kocham i które mogą pochodzić ze skrajnie rożnych gatunków.
Jak już się chwalimy lastfm to http://www.lastfm.pl/user/Power_Frytas
No i mam tendencje do słuchania pojedynczych piosenek na okrągło kilka dni wiec aktualnie moje odsłuchania wyglądają dość monotematycznie ;]
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Czego słuchacie?

#244 Post autor: Elkora » czwartek, 1 września 2011, 01:35

o ja pierdziele In My Secret Life razy sto :lol:

ja dalej katuje gotyego teksty raczej nei są zbyt odkrywcze ale muzycznie jestem zauroczona ten teledysk chyba smisami inspirowany XD
Obrazek

Awatar użytkownika
Szej-Hulud
Posty: 183
Rejestracja: niedziela, 29 maja 2011, 11:54

Re: Czego słuchacie?

#245 Post autor: Szej-Hulud » czwartek, 1 września 2011, 10:32

To może dziwne, ale ubóstwiam piosenki śpiewane przez Ewę Demarczyk, z tego też powodu dość wyraźnie odczuwam różnicę pomiędzy dawną a współczesną muzyką. Nie gardzę również Łobaszewską, Geppert czy Jurksztowicz, a także starszymi utworami Steczkowskiej. Ze współczesnych kawałków... Within Temptation całkiem nieźle się prezentuje, podobnie jak Blind Guardian. No, i Turnaua należy wspomnieć. Lao Che też daje radę.
5w4,
ENTp-Don Kichot

Ludzie, którym się spełnia życzenia, często okazują się nie całkiem mili. Czy więc powinno się im dać to, czego chcą, czy raczej to, czego potrzebują?

Beneath the rule of men entirely great
The pen is mightier than the sword.

Awatar użytkownika
night_ranger
Posty: 36
Rejestracja: niedziela, 24 lipca 2011, 18:54
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Czego słuchacie?

#246 Post autor: night_ranger » czwartek, 1 września 2011, 22:33

Osobiście nie widzę w tym nic dziwnego - wprawdzie o PRL-u można powiedzieć wiele złego, ale pod względem muzycznym był to owocny okres. Bardzo lubię chociażby polskiego rocka z tych czasów: Lady Pank, Oddział Zamknięty, Perfect, Kobranockę. Część z tych zespołów do dziś stara się promować nowe piosenki, ale to już nie to samo... A jeśli mowa o poezji śpiewanej, cenię Grechutę i Kaczmarskiego.
Ogólnie rzecz biorąc, zwykle bardziej przemawia do mnie muzyka powstała przed moim urodzeniem(no, może rozszerzę to do lat 90. :wink: ). Gdy widzę obecnych "topowych" wykonawców, nie mogę pozbyć się wrażenia, że to wszystko zostało już wcześniej przez kogoś wymyślone, a oni tylko powielają znane od lat schematy, coraz bardziej je udziwniając. Dlatego wolę posłuchać klasycznego rocka, hair bandów z lat 80., a czasem także popu z poprzednich dekad. http://www.last.fm/user/alaricaa tu więcej szczegółów :)
5w4, ISTP

"Pomyślę o tym jutro. Jutro też będzie dzień."

Awatar użytkownika
toner
Posty: 534
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Czego słuchacie?

#247 Post autor: toner » czwartek, 8 września 2011, 21:47

Ostatnio zacząłem się przysłuchiwać:

Łohoho
5w4 LII

Awatar użytkownika
Sphinix
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 20 stycznia 2012, 18:24
Enneatyp: Obserwator

Re: Czego słuchacie?

#248 Post autor: Sphinix » piątek, 20 stycznia 2012, 19:44

Głównie opera, rock i metal. Do ulubionych wykonawców zaliczam Shinedown i Marię Callas.
Go then, there are other worlds than these.
5w4

Awatar użytkownika
Szarlej
Posty: 16
Rejestracja: środa, 9 czerwca 2010, 23:46
Enneatyp: Obserwator

Re: Czego słuchacie?

#249 Post autor: Szarlej » niedziela, 1 kwietnia 2012, 02:19

Głównie rock i poezja śpiewana, troszkę trip hopu i innych rozmaitości :)

Zespoły rockowe to np: Led zeppelin, The doors, Scorpions. Poezja śpiewana - SDM, Grechuta, Raz dwa trzy, Kaczmarski.
''Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kon­taktują.''
Albert Einstein

ESTJ/ENTJ

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Czego słuchacie?

#250 Post autor: sjofh_ystad » sobota, 9 czerwca 2012, 16:21

Ciekawej muzyki metalowej i nie tylko. Trochę zbyt mało mainstreamu(teraz mi to zaczyna doskwierać, ale przyzwyczajenia zmieniają się powoli)-zawsze jej szukałem sam...

Opeth, Riverside, Porcupine Tree- najważniejsze
Anathema- nie wiem jak sklasyfikować(podobnie jak powyższe)
black metal(o naturze, a nie szatanie)- Agalloch<3(mieszanka z folkiem), Drudkh, Wolves in the Throne Room, Altar of Plagues
+ Primordial(bardziej o irlandzkich wierzeniach, z elementami irlandzkiej kultury)
Arcturus- kiedyś grali black metal, bardzo nietypowa muzyka
prog metal- Dream Theater
power metal- Stratovarius, Sonata Arctica
viking metal- Ensiferum
folk-metal- Korpiklaani, Eluveitie
doom metal- Esoteric
Ayreon- metal+ opera +elektronika
Alcest- "bajkowy" metal, inaczej nie da się tego opisać; shoegaze brzmi debilnie
Draconian- w zasadzie gothic metal, wokalistka+growlujący gość
post rock- Godspeed You!Black Emperor, Tides From Nebula
+Katatonia, In Flames, My Dying Bride, Iron Maiden i trochę innych(niezbyt wiele-rzadko polubię coś nowego; parę b. znanych zespołów pozostaje w kolejce "do obadania kiedyśtam")

No i najważniejsze spoza rocku i metalu:
Blackmore's Night - świetna wokalistka, Ritchie Blackmore na gitarce, taki średniowieczny folk
Tenhi - fiński dark folk
trochę Hansa Zimmera

Mnóóóóstwo do obczajenia pozostało; kumpel ostatnio indoktrynuje Kazikiem, Perfectem, Lady Pankiem i KATem- w miarę skutecznie
+szukamy polskich zespołów folk-metalowych - Żywiołak, Radogost
i folkowych- Jar

Awatar użytkownika
runeii
Posty: 138
Rejestracja: sobota, 27 lutego 2010, 21:09
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Czego słuchacie?

#251 Post autor: runeii » wtorek, 12 czerwca 2012, 06:37

Meh, ostatnio jakoś nudnawo u mnie:
Obrazek
Odkryj wszystkie sprzeczności w poniższym zestawieniu:
5w4
MBTI: ENFP
Socjonicznie: Ni-EIE lub Ni-LIE.

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Czego słuchacie?

#252 Post autor: bruno dievs » wtorek, 12 czerwca 2012, 14:07

sjofh_ystad pisze:Anathema- nie wiem jak sklasyfikować(podobnie jak powyższe)
viking metal- Ensiferum
folk-metal- Korpiklaani,
+Katatonia, In Flames, My Dying Bride, Iron Maiden i trochę innych(niezbyt wiele-rzadko polubię coś nowego; parę b. znanych zespołów pozostaje w kolejce "do obadania kiedyśtam")
Te zespoły również bardzo lubię. Muszę poczaić inne które wymieniłeś, bo nigdy nie słuchałem ;]
Mnóóóóstwo do obczajenia pozostało; kumpel ostatnio indoktrynuje Kazikiem, Perfectem, Lady Pankiem i KATem- w miarę skutecznie
słuchałem dawno temu ;]
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Czego słuchacie?

#253 Post autor: sjofh_ystad » sobota, 23 czerwca 2012, 16:54

Jeśli chcesz jakieś wskazówki odnośnie tych zespołów np. od jakiej płyty zacząć-pisz na PW. Ino pamiętaj, że ja się nie znam :)

Damkac
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek, 7 maja 2007, 16:46

Re: Czego słuchacie?

#254 Post autor: Damkac » czwartek, 2 sierpnia 2012, 22:48

Słucham przeważnie rocka/lekkostrawnego metalu. Lubię utwory żywe, energiczne, z emocjami, czyli zupełne przeciwieństwo mojego charakteru :P Moje zainteresowanie muzyką zaczęło się od Linkin Park i Evanescence. Obecnie słucham m.in:
Korn, System of a Down, Disturbed, Stone Sour, Rammstein, Tool, The Gathering. Oczywiście innych typów muzyki też zdarza mi się posłuchać, z tym że nie trawię:
- hip-hopu - nudne, smętne, monotonne i w ogóle nie mój klimat
- techno typu umcyk umcyk
- tandetnego popu
- muzyka klasyczna mi nie podchodzi

Ostatnio spodobał mi się bardzo ten zespół :D http://www.youtube.com/watch?v=NDaP7dTQ ... re=related
5w4

Awatar użytkownika
Rashel
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 14 lipca 2012, 16:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Czego słuchacie?

#255 Post autor: Rashel » sobota, 4 sierpnia 2012, 12:37

niedługo chyba się pożremy nawzajem, bo słuchamy właściwie podobnych gatunków i w tym samym momencie my, piątki, przestajemy być jedyne w swoim rodzaju :D

ogólnie słucham takich gatunków:
Obrazek

przede wszystkim to właśnie indie, na "doczepkę" i raz na jakiś czas dodaję inne gatunki, także na playliście raz są same smęty, raz naprawdę optymistyczne utwory, w zależności co mam ochotę posłuchać przez parę dni, czasem tygodni. ogólnie to lubię muzykę dziwną i nietuzinkową, a najlepsze są takie piosenki, których prawie nikt nie zna :D

co do wykonawców, numerem jeden był, jest i zawsze będzie zespół Florence + The Machine. odkryłam go już dawno, zupełnie przypadkowo po jednej usłyszanej piosence i od razu się zakochałam, słucham do dziś i nie mogę się nasłuchać. Florence ma najlepszy głos na świecie :)
5w4

ODPOWIEDZ