Czego słuchacie?

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
miskoala
Posty: 235
Rejestracja: niedziela, 28 października 2007, 20:30

#226 Post autor: miskoala » piątek, 10 kwietnia 2009, 05:40

Ostatnio zmieniony piątek, 17 lipca 2009, 20:29 przez miskoala, łącznie zmieniany 1 raz.



sothis216
Posty: 41
Rejestracja: czwartek, 17 lipca 2008, 21:42
Lokalizacja: stamtąd
Kontakt:

#227 Post autor: sothis216 » niedziela, 31 maja 2009, 00:23

to w sumie autoreklama ale co tam
http://www.youtube.com/watch?v=gBSN7UIr ... annel_page

maly błąt tam jest ale fajnie wyszlo
5w4

Szpachelka
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 21 maja 2009, 14:17

#228 Post autor: Szpachelka » wtorek, 2 czerwca 2009, 16:09

nirvana, mindless self indulgence, gorillaz, nine inch nails, tenacious d, the pillows, przeróżne soundtracki, klasyka, jakieś takie. od cholery i jeszcze trochę, a nie chce mi się wszystkiego wymieniać.

Awatar użytkownika
fin
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 2 czerwca 2009, 22:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Gda

#229 Post autor: fin » piątek, 5 czerwca 2009, 21:19

Zazwyczaj łapie mnie jakaś piosenka i nie puszcza przez długi czas. Kiedyś to była klasyka, potem trochę mocniejsze dźwięki, a teraz mjuzikal i piosenka aktorska, czasem jakiś dżez. Aczkolwiek do takiego Rachmaninowa czy R+ też lubię czasem wrócić. Aktualnie jestem zafascynowana Mariuszem Kiljanem, wżarł się głęboko w umysł interpretacją Tiger Lillies, a nawet w Presleyu mnie zachwyca. No i Dziadem, ale w tym przypadku już długo próbuję się przyzwyczaić do określenia "fangirl".

Crimson
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 3 kwietnia 2011, 10:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Czego słuchacie?

#230 Post autor: Crimson » niedziela, 3 kwietnia 2011, 18:31

Lubię muzykę typu King Crimson. Chodzi chyba o to, że pobudza mój układ nerwowy, nie wiem jak to określić :P.
Od paru ładnych lat znajomi najbardziej utożsamiają mnie z rokiem progresywnym. Ja zawsze zaznaczam, że słucham dużo i różnorodnej muzyki, ale co zrobić - od dawien dawna i najwięcej gadam o rocku progresywnym. Ew. metalu.
(Chyba tylko mi mógłby się tak podobać ten kawałek :P.)

Lubię muzykę i to bardzo. I całkiem autentycznie przy tym.

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Czego słuchacie?

#231 Post autor: Pierzasta » środa, 6 kwietnia 2011, 02:01

Często używam muzyki pełnej "pałeru", żeby się pobudzić. Najchętniej, rock, hard rock, power metal.
Najbardziej lubię muzykę, która wydaje mi się dobrze zrobiona, jak majstersztyk. Nie lubię mruczand-murmurand, piosnek w stylu "przy ognisku" czyli czegoś co mógłby zaśpiewać albo zagrać każdy.
Chociaż nie wydaje mi się zła, unikam reggae, bo jest zbyt monotonna i mnie usypia.

Nienawidze techno, disco polo i podobnych czyli muzyki partackiej oraz kiedy ktoś fałszuje albo ma irytujący tembr głosu.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
Elenwen23
Posty: 19
Rejestracja: czwartek, 9 września 2010, 18:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Czego słuchacie?

#232 Post autor: Elenwen23 » środa, 6 kwietnia 2011, 18:05

Eva Cassidy. Uwielbiam! Jej jedynej "wybaczam" covery. Nie pogardzam także dobrą muzyką instrumentalną. Yanni i jego płyta: "Yani at the Acropolis". Miodzio:)
Czasami potrzeba wiele czasu, żeby niczego nie zrozumieć.

5w4

desowin
Posty: 29
Rejestracja: sobota, 31 października 2009, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Czego słuchacie?

#233 Post autor: desowin » czwartek, 7 kwietnia 2011, 20:56

Crimson pisze:(Chyba tylko mi mógłby się tak podobać ten kawałek :P.)
Jak to tylko Tobie? :o

Słyszałaś Queensrÿche - Operation: Mindcrime?
Czy też płyty Kiko Loureiro albo J.R. Blackmore? (chociaż to jest nieco inny kaliber ;) )
Albo Savatage czy też Trans-Siberian Orchestra? ;)
5w6
ILI (INTp)

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

Re: Czego słuchacie?

#234 Post autor: Zielony smok » niedziela, 10 kwietnia 2011, 15:52

Crimson pisze:Lubię muzykę typu King Crimson. Chodzi chyba o to, że pobudza mój układ nerwowy, nie wiem jak to określić :P.
Od paru ładnych lat znajomi najbardziej utożsamiają mnie z rokiem progresywnym. Ja zawsze zaznaczam, że słucham dużo i różnorodnej muzyki, ale co zrobić - od dawien dawna i najwięcej gadam o rocku progresywnym. Ew. metalu.
(Chyba tylko mi mógłby się tak podobać ten kawałek :P.)

Lubię muzykę i to bardzo. I całkiem autentycznie przy tym.
Ciekawe który okres - 1969 -74 czy późniejsza spółka Frippa z Adrianem Below?
Kiedyś byłem King Crimsonistą straszliwym

Ciekawy miks - dzisiejsze stare - nowe - King Crimson - Nie King Crimson.....
http://blip.tv/file/4978100?utm_source=player_embedded
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
rpds
Posty: 56
Rejestracja: niedziela, 27 lutego 2011, 16:44
Enneatyp: Obserwator

Re: Czego słuchacie?

#235 Post autor: rpds » niedziela, 10 kwietnia 2011, 21:40

Widzę, że raczej ludzi o podobnym do mojego guście muzycznym na forum piątek nie znajdę.
Gdzieś do początku gimnazjum słuchałem takich zespołów jak Linkin Park, Limp Bizkit czy Guano Apes, czyli raczej rockowe klimaty. Jednak po tym okresie muzyka trance wciągnęła mnie niemalże do końca i tak przez całe gimnazjum oraz liceum właściwie nie słuchałem niczego poza nią, a zaufajcie, że ta muzyka wraz z wszystkimi jej podgatunkami może zaoferować całe spektrum brzmień i w pełni zaspokoić muzyczne potrzeby w każdym nastroju, przynajmniej w moim przypadku. Od początku studiów otwierałem się na inne gatunki wciąż jednak oscylując wokół muzyki elektronicznej. Przyczynkiem do tego była także słabsza kondycja transu, który w dużej mierze się skomercjalizował i spłycił, przynajmniej jego główny nurt bo psytransu czy transu progresywnego w dalszym ciągu słucham z pasją. Teraz wśród swoich ulubionych gatunków wymienię, oprócz tych które są powyżej, ambient, minimal, dnb, dubstep, idm... Generalnie myślę, że mogę nazwać się fanatykiem muzyki elektronicznej, ale muszę dodać, że do tego zawsze lubiłem posłuchać starych kawałków z lat 80, zarówno tych rockowych jak i syntpopowych.
Dla tych, którym nie chce się czytać - Muzyka elektroniczna.
Bywam piątką.

anja
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 11:36

Re: Czego słuchacie?

#236 Post autor: anja » poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 11:57

Słucham różnorodnej muzyki. Ale najbardziej lubie ajk piosenka ma ciekawy tekst, a nie jakieś blal, bla, bla.
Choc jak się chce potańczyć, to i bal, bla bla, jest dobre.

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Czego słuchacie?

#237 Post autor: Elkora » sobota, 23 kwietnia 2011, 01:02

bardzo różnie
zauważyłam ze w polskich piosenkach znacznie bardziej zwracam uwagę na tekst, gdy np w angielskich potrafię po roku czasu sie zorientować ze tam jest jakieś zdanie i zachwycić się nim, lub zniesmaczyć co tez się zdarza
Einstuerzende Neubauten - The Garden
<3
Ostatnio zmieniony sobota, 23 kwietnia 2011, 10:21 przez ewutek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Podpisuj linki.
Obrazek

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Czego słuchacie?

#238 Post autor: Shirayo » sobota, 23 kwietnia 2011, 18:48

Trance (tylko niektóre kawałki Armina) i to co wpadnie w ucho.

Mam wielką słabość do utworów na fortepianie/pianinie i skrzypcach zwłaszcza melancholijnych. Ale nie piszę o muzycę klasycznej bo muzyka takiego Chopina na przykład wgl do mnie nie trafia. Raczej taka z XXI wieku:)

Awatar użytkownika
amparo
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:16
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czego słuchacie?

#239 Post autor: amparo » piątek, 13 maja 2011, 12:42

rpds pisze:Muzyka elektroniczna.
To chyba dość szerokie pojęcie. Znasz tzw. szkołę berlińską: Klausa Schulze, Ash Ra Tempel, Tangerine Dream? Ze wskazaniem na Klausa Schulze... Polecam. "Crystal Lake" na przykład.

No właśnie. Powyżej wymieniłam trzech swoich ulubionych wykonawców, właściwie najlepiej definiują mój gust. Rzadko poznaję nową muzykę, raczej nie mam ochoty.
Nieważne, co pokazuje doświadczenie. Chodzi przecież o zasadę idealną, którą można sprawdzić tylko w warunkach idealnych, a więc nigdy. Nie zmienia to faktu, że jest prawdziwa.

Awatar użytkownika
Voo
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 5 czerwca 2011, 03:53
Enneatyp: Obserwator

Re: Czego słuchacie?

#240 Post autor: Voo » niedziela, 5 czerwca 2011, 18:14

Ja słucham (w sensie, że najbardziej lubię) muzyki irlandzkiej i filmowej.
Ale mogę słuchać wszystkiego, co mi wpadnie w ucho, mam wiele lubianych piosenek/utworów różnych gatunków.
5w4

ODPOWIEDZ