Piątkowy kącik offtopowy. Piszta co chceta

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
michal5225
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2015, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Piątka a płeć

#1411 Post autor: michal5225 » piątek, 20 maja 2016, 19:09

ja mam od jakiegoś czasu wrażenie że Iranea się źle sklasyfikowała...


Bycie wolnym - to móc nie kłamać.
Między każdą parą wymiernych chwil istniały miliardy chwil niewymiernych.
Nie wszystko co się opłaca warto robić. A nie wszystko co warto robić zaraz się opłaca...
0w0 LIES-Se SY/SY/SY

Diamentowy Kruk
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 6 października 2015, 16:16

Re: Piątka a płeć

#1412 Post autor: Diamentowy Kruk » piątek, 20 maja 2016, 19:28

michal5225 pisze: ja mam od jakiegoś czasu wrażenie że Iranea się źle sklasyfikowała...
Uzasadnij :lol:
Tak nawiasem mówiąc Irranea jest LSI, co może się trochę kłócić z obrazem stereotyowej 5 i ma bodajże mocne 8. :)
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Piątka a płeć

#1413 Post autor: Irranea » piątek, 20 maja 2016, 19:40

michal5225 pisze:ja mam od jakiegoś czasu wrażenie że Iranea się źle sklasyfikowała...
W sensie płci? :D W końcu to o tym ten temat jest.

Awatar użytkownika
michal5225
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2015, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Piątka a płeć

#1414 Post autor: michal5225 » piątek, 20 maja 2016, 19:45

W sensie tego że aktywnie uczestniczysz w części forum dla 5'tek - ja to odbieram w ten sposób że się klasyfikujesz jako 5'tka.
Oczywiście nie mnie oceniać kto jest 5'tką, a kto nią nie jest ale czasem bucha z ciebie taka dominacja, agresja czy tam przesadna emocjonalność że w ogóle mi się to nie klei...
Irranea - chyba nie każesz mi zakładać oddzielnego wątku poświęconego twojej klasyfikacji :D
Bycie wolnym - to móc nie kłamać.
Między każdą parą wymiernych chwil istniały miliardy chwil niewymiernych.
Nie wszystko co się opłaca warto robić. A nie wszystko co warto robić zaraz się opłaca...
0w0 LIES-Se SY/SY/SY

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Piątka a płeć

#1415 Post autor: Irranea » piątek, 20 maja 2016, 19:58

michal5225 pisze:a kto nią nie jest ale czasem bucha z ciebie taka dominacja, agresja czy tam przesadna emocjonalność że w ogóle mi się to nie klei...
Irranea - chyba nie każesz mi zakładać oddzielnego wątku poświęconego twojej klasyfikacji :D
Nie, ale umieściłeś to akurat w tym temacie, a mogłeś choćby w offtopie Piątkowym. ;) Mój typ jest pewny, więc też mi nie trzeba takiego tematu.
Piątki są naprawdę różne. Polecam się też zapoznać z socjoniką, to może też wyjaśniać sporo różnic między tym samym enneagramowym typem a innym socjonicznym. Enneagramowo mam też dość mocne połączenie z 8.
A poza tym...
 ! Wiadomość z: Irranea
Przeniosłam do offtopu.

Awatar użytkownika
michal5225
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2015, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Piątka a płeć

#1416 Post autor: michal5225 » piątek, 20 maja 2016, 20:02

Dobra, daję ci spokój tylko nie krzycz już na nas, mamo.
Bycie wolnym - to móc nie kłamać.
Między każdą parą wymiernych chwil istniały miliardy chwil niewymiernych.
Nie wszystko co się opłaca warto robić. A nie wszystko co warto robić zaraz się opłaca...
0w0 LIES-Se SY/SY/SY

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Piątkowy kącik offtopowy. Piszta co chceta

#1417 Post autor: Eol » piątek, 20 maja 2016, 21:50

michal5225 pisze: tylko nie krzycz już na nas
Rozumiem, że na Ciebie i na Michała ma już nie krzyczeć :D
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
michal5225
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2015, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Piątkowy kącik offtopowy. Piszta co chceta

#1418 Post autor: michal5225 » piątek, 20 maja 2016, 22:29

a kto to jest Michał? Miałem raczej na myśli ogół społeczności tego forum, a szczególnie dział dla piątek - przerastają nas takie negatywne emocje (a na pewno mnie przerastają)...

Trochę przesadne jest też pilnowanie tego czy aby na pewno wszystko ma związek z danym wątkiem - przecież to czy coś ma związek czy nie, jest kwestią dosyć abstrakcyjną, nie powinno się tego tak agresywnie osądzać i wypieprzać po kolei wszystkiego co odstaje od wątku.
Oczywiście moje dywagacje na temat klasyfikacji Irranea'i zostały przeniesione słusznie ale bywały posty mojego autorstwa które w mojej ocenie zostały bardzo niesprawiedliwie i agresywnie potraktowane... - krótko mówiąc ogranicza się nasz dział do punktu widzenia jakiegoś lub jakichś moderatorów (nie wgłębiałem się dokładnie kto był za to odpowiedzialny) - CENZURA :P
Bycie wolnym - to móc nie kłamać.
Między każdą parą wymiernych chwil istniały miliardy chwil niewymiernych.
Nie wszystko co się opłaca warto robić. A nie wszystko co warto robić zaraz się opłaca...
0w0 LIES-Se SY/SY/SY

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Piątkowy kącik offtopowy. Piszta co chceta

#1419 Post autor: Irranea » piątek, 20 maja 2016, 23:01

Tak, najlepiej zostawić wszystko jak leci i w ogóle nic nie moderować, nikomu nie zwracać uwagi, niech sobie ludzie piszą co chcą i gdzie chcą. Święte krowy.
Zadanie moderatora to pilnowanie porządku, jak od tego porządku się odchodzi, to się zwraca na to uwagę i się przenosi dyskusję w odpowiedniejsze miejsce. Załóżmy, ze przychodzi nowa osoba i chce się dowiedzieć czegoś, ale się przekopuje przez tony spamu i offtopu, bo moderatorzy nie działają jak powinni. W efekcie dowiaduje się, ze Marysia lubi niebieski, a Kasie miała wczoraj na śniadanie kanapki z serem. Porządek musi być. Jak Ci przeszkadzają moje posty to ich nie czytaj. Nie obrażę się. Jak Ci nie odpowiada moje moderowanie, to zgłoś to adminowi. Może nawet dostanę 100 batów za karę. Mrr.

Jesteś przewrażliwiony z tą agresją. Pisze normalnie. Ale ludzie są przyzwyczajeni, ze się umieszcza dużo emotek między zdaniami, co nadaje bardziej lekki wydźwięk. Ja używam mało emotek. Przyzwyczaisz się. A jak się nie przyzwyczaisz, to wstaw mnie do ignorowanych i masz kłopot z głowy. Przykro mi nie będzie. Tylko Ty masz z tym problem.
michal na chacie pisze:Irranea - nie mierz wszystkich swoją miarą, trochę zbyt często ci się to zdarza wbrew temu co masz napisane w stopce
Możliwe, ze coś do mnie masz, już od początku pobytu na tym forum, ale proszę Cię, przestań się do mnie przypierdalać i to w momencie, kiedy staram się uspokoić użytkowników na chacie i uchronić to forum od kolejnej dramy.
przyznasz że tak silny wpływ 8'semki to jednak rzadkość...
Mam Se-ego...

Awatar użytkownika
michal5225
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2015, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Piątkowy kącik offtopowy. Piszta co chceta

#1420 Post autor: michal5225 » piątek, 20 maja 2016, 23:06

"Załóżmy, ze przychodzi nowa osoba i chce się dowiedzieć czegoś, ale się przekopuje przez tony spamu i offtopu, bo moderatorzy nie działają jak powinni" - Irranea ale ja doceniam twoje moderowanie, bo miałaś 100% rację przerzucając moje wpisy odnośnie mojej osoby, były jednak sytuacje kiedy porównywałem siebie do znajomej w kontekście wątku, a ty uznałaś że nie wiem - chce się pochwalić że znam fajną laskę, czy nie wiem co ci się tam w głowie uroiło - jak najbardziej nawiązywałem do tematu...
I było to dość przykre bo uważam że post miał wartość merytoryczną zgodną z wątkiem.

A co do przekopywania się - ja jako nowy użytkownik zwyczajnie niektórych wątków nie czytam bo mają 50 stron i tego się niestety nie uniknie więc to nie jest dobry argument.
Bycie wolnym - to móc nie kłamać.
Między każdą parą wymiernych chwil istniały miliardy chwil niewymiernych.
Nie wszystko co się opłaca warto robić. A nie wszystko co warto robić zaraz się opłaca...
0w0 LIES-Se SY/SY/SY

Awatar użytkownika
michal5225
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2015, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Piątkowy kącik offtopowy. Piszta co chceta

#1421 Post autor: michal5225 » piątek, 20 maja 2016, 23:08

" A jak się nie przyzwyczaisz, to wstaw mnie do ignorowanych i masz kłopot z głowy. Przykro mi nie będzie. " - i to jest agresja o której mówię która z ciebie bucha na lewo i prawo z nie wiadomo jakiego powodu i nie wynika to z braku emotek.
Bycie wolnym - to móc nie kłamać.
Między każdą parą wymiernych chwil istniały miliardy chwil niewymiernych.
Nie wszystko co się opłaca warto robić. A nie wszystko co warto robić zaraz się opłaca...
0w0 LIES-Se SY/SY/SY

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Piątkowy kącik offtopowy. Piszta co chceta

#1422 Post autor: Ninque » piątek, 20 maja 2016, 23:10

michal5225 pisze:"Załóżmy, ze przychodzi nowa osoba i chce się dowiedzieć czegoś, ale się przekopuje przez tony spamu i offtopu, bo moderatorzy nie działają jak powinni" - Irranea ale ja doceniam twoje moderowanie, bo miałaś 100% rację przerzucając moje wpisy odnośnie mojej osoby, były jednak sytuacje kiedy porównywałem siebie do znajomej w kontekście wątku, a ty uznałaś że nie wiem - chce się pochwalić że znam fajną laskę, czy nie wiem co ci się tam w głowie uroiło - jak najbardziej nawiązywałem do tematu...
I było to dość przykre bo uważam że post miał wartość merytoryczną zgodną z wątkiem.

A co do przekopywania się - ja jako nowy użytkownik zwyczajnie niektórych wątków nie czytam bo mają 50 stron i tego się niestety nie uniknie więc to nie jest dobry argument.
To że Ty nie czytasz nie znaczy, że inni nie czytają :P :P
Ja np często czytam wątki od początku :P

a jeśli chodzi o problem, że się nie zgadzasz z decyzją moderatora, to jest do tego odpowiednia procedura odwoławcza opisana w regulaminie :)


No a jesli chodzi o agresje w ostatnim poscie Irki to wynikała ona prawdopodobnie z tego, iż wyraznie dałeś znać ze jej nie lubisz
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Piątkowy kącik offtopowy. Piszta co chceta

#1423 Post autor: Irranea » piątek, 20 maja 2016, 23:12

michal5225 pisze:były jednak sytuacje kiedy porównywałem siebie do znajomej w kontekście wątku, a ty uznałaś że nie wiem - chce się pochwalić że znam fajną laskę, czy nie wiem co ci się tam w głowie uroiło - jak najbardziej nawiązywałem do tematu...
Kiedy to było, bo teraz to ja sobie takiej sytuacji nie przypominam. Jak to było x czasu temu, to sorry, trzeba było w razie wątpliwości wysłać mi pw, jeśli przeniosłam coś do kosza, z czym się nie zgadzałeś, jako ze słusznym działaniem. Zwracanie uwagi po x czasu to już trochę przeterminowana sprawa.

Rozumiem, że osiadło Ci to na żołądku i przez poczucie niesprawiedliwego potraktowania, miałeś problem ze mną. Na przyszłość: masz zażalenia, wątpliwości do działanie moderatora- na bieżąco o tym informuj w pw. Jeśli odpowiedź Cię nie satysfakcjonuje, podążaj wg procedury odwoławczej.
" A jak się nie przyzwyczaisz, to wstaw mnie do ignorowanych i masz kłopot z głowy. Przykro mi nie będzie. " - i to jest agresja o której mówię która z ciebie bucha na lewo i prawo z nie wiadomo jakiego powodu i nie wynika to z braku emotek.
Przywalasz się do mnie od samego początku jak tu wszedłeś. To nie ja zaczęłam dyskusję z Tobą, a to Ty ją sprowokowałeś. Robisz akcję, to masz reakcję. Jeśli oczekiwałeś, że po przywaleniu się do mnie zacznę Ci się kłaniać w pas, to trochę popłynąłeś. A w regulaminie forum mamy napisane, ze użytkownik ma prawo zwrócić się z prośbą do innego użytkownika o ignorowanie jego postów. To jest moja sugestia: jak Ci tak bardzo przeszkadza to co piszę, to tego nie czytaj. I naprawdę przykro mi nie będzie, mniej zawracania gitary i problemów z kosmosu.

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Piątkowy kącik offtopowy. Piszta co chceta

#1424 Post autor: Kapar » środa, 1 czerwca 2016, 04:03

Wchodzę sobie na filmweb i mi się wyświetla to:
ennea.png
ennea.png (189.26 KiB) Przejrzano 6865 razy
z filmwebowego profilu Irki :) Piatka-Investigator pełną gębą :)
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Piątkowy kącik offtopowy. Piszta co chceta

#1425 Post autor: Irranea » środa, 1 czerwca 2016, 11:27

Nom, cała ja.
Co ciekawe ten sam wynik się wyświetla u moich znajomych, którzy robili ten teścik. Obracam się w piekielnie inteligentnym towarzystwie.

ODPOWIEDZ