5 na urlopie

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: 5 na urlopie

#16 Post autor: Pierzasta » niedziela, 11 września 2011, 15:05

TowarzyszFrytas pisze:
toner pisze:Mi też się podoba ten niezmiernie ciekawy kraj, jakim jest Norwegia. Chciałbym go zwiedzić. Podobno śliczne tam fiordy.
Jak macie lewicowe poglądy to nie polecam :P
A co tam robią lewicowcom? :shock:


Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: 5 na urlopie

#17 Post autor: TowarzyszFrytas » niedziela, 11 września 2011, 15:53

Pierzasta pisze:
TowarzyszFrytas pisze:
toner pisze:Mi też się podoba ten niezmiernie ciekawy kraj, jakim jest Norwegia. Chciałbym go zwiedzić. Podobno śliczne tam fiordy.
Jak macie lewicowe poglądy to nie polecam :P
A co tam robią lewicowcom? :shock:
Zabijają na wyspie Utoya?
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: 5 na urlopie

#18 Post autor: Pierzasta » niedziela, 11 września 2011, 16:04

TowarzyszFrytas pisze:
Pierzasta pisze:
TowarzyszFrytas pisze:[
Jak macie lewicowe poglądy to nie polecam :P
A co tam robią lewicowcom? :shock:
Zabijają na wyspie Utoya?
A... fakt. Ale to w Oslo było. Ja sobie wyobraziłam że nad tymi fiordami coś czeka. Jakieś bojówki czy co.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
Magiliana
Posty: 173
Rejestracja: wtorek, 2 września 2008, 13:42
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: własny świat

Re: 5 na urlopie

#19 Post autor: Magiliana » niedziela, 11 września 2011, 19:07

Pierzasta pisze: A... fakt. Ale to w Oslo było. Ja sobie wyobraziłam że nad tymi fiordami coś czeka. Jakieś bojówki czy co.
Jak kiedyś tam pojadę i będę oglądać fiordy, pewnie mi się to przypomni :lol: .
5w4

"Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."

Tycho
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 27 lutego 2011, 21:13
Enneatyp: Obserwator

Re: 5 na urlopie

#20 Post autor: Tycho » niedziela, 11 września 2011, 20:00

TowarzyszFrytas pisze:
Pierzasta pisze:Mi też się podoba ten niezmiernie ciekawy kraj, jakim jest Norwegia. Chciałbym go zwiedzić. Podobno śliczne tam fiordy.
Jak macie lewicowe poglądy to nie polecam :P

A co tam robią lewicowcom? :shock:
Zabijają na wyspie Utoya?
To był jednorazowy przypadek, więc stwierdzenie, że "zabijają" jest nieprawdziwe. To tak jakby napisać, że w Warszawie powstańcy walczą z Niemcami.

Zamiast przyjemnie o urlopie rozważać, to wy tu z takimi rozkminami. Wróćcie lepiej do tematu wątku ;) / łasuch
Wystarczy, że dobrzy ludzie nie będą nic robili, a zło zatriumfuje.
Edmund Burke

Awatar użytkownika
night_ranger
Posty: 36
Rejestracja: niedziela, 24 lipca 2011, 18:54
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: 5 na urlopie

#21 Post autor: night_ranger » niedziela, 11 września 2011, 20:19

Tycho pisze:To był jednorazowy przypadek, więc stwierdzenie, że "zabijają" jest nieprawdziwe. To tak jakby napisać, że w Warszawie powstańcy walczą z Niemcami.
Rzeczywiście, nie można powiedzieć, że to reguła. Pamiętam wypowiedź przedstawiciela tamtejszych władz(przypuszczalnie premiera), który podkreślił, że to największa tragedia dotykająca Norwegię od czasów II wojny światowej. Ale fakt, że masakra na taką skalę zdarzyła się w kraju uchodzącym dotąd za oazę spokoju i przodującym w rankingach na "najlepsze miejsce do życia", może szczególnie szokować.

Wracając do tematu - mimo wszystko i tak chętnie odwiedziłabym kraje skandynawskie(być może zabrzmi to dziwnie, ale osobiście wolę północ niż południe :) ), a kolejnymi wymarzonymi celami moich podróży są Wielka Brytania i USA. Te ostatnie głównie ze względu na różnorodność i brak możliwości określenia jednoznacznego wizerunku kraju. Na podstawie mojej obecnej wiedzy i wyszukanych informacji, Nowy Jork, głębokie amerykańskie Południe, luksusy Beverly Hills czy wreszcie takie zjawiska jak wioski amiszów jawią się jako zupełnie różne światy istniejące w obrębie jednego państwa. Chętnie sprawdziłabym, czy jest tak również w rzeczywistości.
5w4, ISTP

"Pomyślę o tym jutro. Jutro też będzie dzień."

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: 5 na urlopie

#22 Post autor: Pierzasta » niedziela, 11 września 2011, 21:13

night_ranger pisze: Wracając do tematu - mimo wszystko i tak chętnie odwiedziłabym kraje skandynawskie(być może zabrzmi to dziwnie, ale osobiście wolę północ niż południe :) ), a kolejnymi wymarzonymi celami moich podróży są Wielka Brytania i USA. Te ostatnie głównie ze względu na różnorodność i brak możliwości określenia jednoznacznego wizerunku kraju. Na podstawie mojej obecnej wiedzy i wyszukanych informacji, Nowy Jork, głębokie amerykańskie Południe, luksusy Beverly Hills czy wreszcie takie zjawiska jak wioski amiszów jawią się jako zupełnie różne światy istniejące w obrębie jednego państwa. Chętnie sprawdziłabym, czy jest tak również w rzeczywistości.
A co, myślisz że to może być ściema i w rzeczywistości wszystkie te miejsca są identyczne?
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
night_ranger
Posty: 36
Rejestracja: niedziela, 24 lipca 2011, 18:54
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: 5 na urlopie

#23 Post autor: night_ranger » niedziela, 11 września 2011, 21:33

Pierzasta pisze:A co, myślisz że to może być ściema i w rzeczywistości wszystkie te miejsca są identyczne?
Wiadomo, że nie - chodziło mi bardziej o skonfrontowanie wyobrażeń i stereotypów z rzeczywistością. Chociaż, może orędownicy globalizacji mają nieco słuszności, twierdząc, że w dzisiejszych czasach większość miejsc i kultur na naszej planecie stopniowo upodabnia się do siebie. :wink:
5w4, ISTP

"Pomyślę o tym jutro. Jutro też będzie dzień."

ODPOWIEDZ