W co wierzycie?

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: W co wierzycie?

#16 Post autor: sjofh_ystad » czwartek, 10 października 2013, 00:00

Akurat to zdanie przytoczył Szej-Hulud :) Ja też do końca nie wiem, o co cho.
(można się pomylić heh, aż trzy dwuczłonowe nicki na literę "S" na forum, w tym dwa - nasze - nic nikomu nie mówiące xD)



dokladna
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 5 września 2013, 11:47
Enneatyp: Indywidualista

Re: W co wierzycie?

#17 Post autor: dokladna » czwartek, 10 października 2013, 10:29

a racja ;) nie pozostaje nic innego jak czekać na wyjaśnienia :]
4w5

Awatar użytkownika
Salix
Posty: 15
Rejestracja: piątek, 13 września 2013, 18:39
Enneatyp: Obserwator

Re: W co wierzycie?

#18 Post autor: Salix » piątek, 11 października 2013, 19:52

Akceptacja tu pasuje.

Awatar użytkownika
sor
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2012, 14:48
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa

Re: W co wierzycie?

#19 Post autor: sor » poniedziałek, 11 listopada 2013, 02:13

Szej-Hulud pisze: Kto się poddaje, ten panuje.

Przypomniał mi się do tego cytatu bohater filmu "Lot nad kukułczym gniazdem", a mianowicie ten indianin - Wódz Bromden. Co myślicie?
5w4 ISTJ

nadolnix
Posty: 12
Rejestracja: piątek, 15 listopada 2013, 16:52

Re: W co wierzycie?

#20 Post autor: nadolnix » piątek, 15 listopada 2013, 18:39

Wierzę w Boga, w Jezusa, w Maryję. Ma to realny wpływ na moje życie - choćby motywuje do czynienia dobra.
Jako piątki (przynajmniej częściowo; przepraszam, jeśli zbyt generalizuję) mamy chyba problemy właśnie z kręgosłupem moralnym; przejawiamy skłonność do nihilizmu czy gnuśności. Ja na szczęście w porę się odnalazłam :)
ISTP

Awatar użytkownika
Yarpen_Zigrin
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 9 sierpnia 2013, 23:29

Re: W co wierzycie?

#21 Post autor: Yarpen_Zigrin » piątek, 15 listopada 2013, 23:30

Do nihilizmu tak, ale nie powiedziałbym, że jest problem z kręgosłupem. Jakoś tak wyuczony, czy wypracowany, ale jest.

Ja nie potrzebuję niczego do wierzenia, a przynajmniej nic mi jeszcze nie uświadomiło, że potrzebuje. Jeśli już to w naukę.

Awatar użytkownika
sor
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2012, 14:48
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa

Re: W co wierzycie?

#22 Post autor: sor » sobota, 16 listopada 2013, 00:31

nadolnix pisze:Wierzę w Boga, w Jezusa, w Maryję. Ma to realny wpływ na moje życie - choćby motywuje do czynienia dobra.
Jako piątki (przynajmniej częściowo; przepraszam, jeśli zbyt generalizuję) mamy chyba problemy właśnie z kręgosłupem moralnym; przejawiamy skłonność do nihilizmu czy gnuśności. Ja na szczęście w porę się odnalazłam :)
Nigdy nie miałem problemu z kręgosłupem moralnym. Wychowałem się w katolickiej rodzinie, ale jakoś zawsze inspirowali mnie samurajowie, kodeks bushido, paladyni, rycerze, kodeks rycerski i wszystko, co z honorem związane.
Takie problemy bardziej bym widział w Trójkach, Siódemkach i Ósemkach ;)
5w4 ISTJ

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: W co wierzycie?

#23 Post autor: Snufkin » sobota, 16 listopada 2013, 00:45

sor pisze:Nigdy nie miałem problemu z kręgosłupem moralnym. Wychowałem się w katolickiej rodzinie, ale jakoś zawsze inspirowali mnie samurajowie, kodeks bushido, paladyni, rycerze, kodeks rycerski i wszystko, co z honorem związane.
To jest raczej z sobą sprzeczne. Pojęcie takie jak honor jest w praktyce gówno warte. A rycerze i ich pseudoideały...wystarczy poczytać historię.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
sor
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2012, 14:48
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa

Re: W co wierzycie?

#24 Post autor: sor » sobota, 16 listopada 2013, 00:47

Snufkin pisze:
sor pisze:Nigdy nie miałem problemu z kręgosłupem moralnym. Wychowałem się w katolickiej rodzinie, ale jakoś zawsze inspirowali mnie samurajowie, kodeks bushido, paladyni, rycerze, kodeks rycerski i wszystko, co z honorem związane.
To jest raczej z sobą sprzeczne. Pojęcie takie jak honor jest w praktyce gówno warte. A rycerze i ich pseudoideały...wystarczy poczytać historię.
Tak, ale ja mam na myśli idealnych rycerzy. Oczywiście nie brałem pod uwagę wszystkich punktów kodeksów, ale wybrane, w miarę pasujące też do chrześcijaństwa, żeby to szło w parze. Bardziej chodzi mi też o to, że w chrześcijaństwie grzech jest czymś normalnym w zasadzie. Natomiast kodeks rycerski, a w szczególności kodeks bushido bardzo surowo karał za błędy, dla samurajów honor był bardzo ważny i ten element dodałem głównie do swojej religii.
5w4 ISTJ

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: W co wierzycie?

#25 Post autor: Snufkin » sobota, 16 listopada 2013, 01:32

sor pisze: Natomiast kodeks rycerski, a w szczególności kodeks bushido bardzo surowo karał za błędy, dla samurajów honor był bardzo ważny i ten element dodałem głównie do swojej religii.
Kodeks bushido też nie był zbyt fajny w praktyce..
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
sor
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2012, 14:48
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa

Re: W co wierzycie?

#26 Post autor: sor » sobota, 16 listopada 2013, 02:30

Snufkin pisze:
sor pisze: Natomiast kodeks rycerski, a w szczególności kodeks bushido bardzo surowo karał za błędy, dla samurajów honor był bardzo ważny i ten element dodałem głównie do swojej religii.
Kodeks bushido też nie był zbyt fajny w praktyce..
Zdaję sobie z tego sprawę, ale właśnie staram się wybierać to, co moim zdaniem najlepsze.
5w4 ISTJ

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: W co wierzycie?

#27 Post autor: Eol » sobota, 16 listopada 2013, 22:27

A ja wierzę że Elvis żyje :D
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: W co wierzycie?

#28 Post autor: bodzios » poniedziałek, 23 grudnia 2013, 22:20

Wierzę w siebie. Chyba dlatego, że jestem jedyną osoba, którą znam naprawdę doskonale, wiem o wszystkich swoich zaletach i słabościach, znam swoje możliwości. Jeszcze niedawno napisałbym, że wierzę w prawdę, ale życie mnie nauczyło, że coś, co w moich oczach jest prawdą, może zupełnie inaczej wyglądać dla drugiej osoby. Natomiast szczerość i dotrzymywanie słowa to rzeczy dla mnie najważniejsze, chociaż bardzo często łapię się na tym, że dla innych są względne, ale ok, nie ufam raczej ludziom i im nie wierzę, moje standardy pod tym względem raczej nie przystają do obecnego świata. Wierzę też, że intencje ludzi są dobre, ale z reguły wychodzi z nich wielkie gie. :lol:
No UPS - no party. :(

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: W co wierzycie?

#29 Post autor: sjofh_ystad » niedziela, 26 stycznia 2014, 20:21

Nic się nie zmieniło, od kiedy to pisałem, dalej mnie to nurtuje.
W chwili słabości nie wierzę w kompletnie, absolutnie nic.
Totalny kxxxx nihilizm i pustka. :|
Istari pisze:Nie widzę możliwości nie wierzenia w nic.
Przecież każdy człowiek opiera na czymś swoje decyzje.
No niby tak, hmm, zawsze są jakieś wartości (choćby neutralność), zawsze są jakieś przesłanki działania (lub niedziałania...) Choćby takie przesłanki/wartości, które masz/rozumiesz tylko ty sam.

W takim momencie mogę wierzyć tylko w podmioty (przedmioty) moich intensywnych odczuć (a te zawsze jakieś mam), w cykl rzeczywistości chaos-chwila jasnego ładu-chaos...

Awatar użytkownika
kajzerka
Posty: 95
Rejestracja: czwartek, 23 stycznia 2014, 18:17

Re: W co wierzycie?

#30 Post autor: kajzerka » poniedziałek, 27 stycznia 2014, 18:17

Jestem ateistką. Nigdy nie modliłam się z przekonaniem, nawet gdy byłam ciężko chora, gdyż zwyczajnie nie wierzę, że ktoś tego wysłuchuje. Dla mnie to jest sztuczne, nie potrzebuje czegoś takiego. Nie wyobrażam sobie istnienia boga ani żadnych innych bożków. Prędzej uwierzę w życie pozaziemskie.

ODPOWIEDZ